Skocz do zawartości


Zdjęcie

Snow Patrol


176 replies to this topic

#1 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 13 maja 2009 - 08:02

Chyba najwyższy czas by powstał topik o supporcie U2. Po koncercie będzie tu można pisać o swoich wrażeniach z występu tego zespołu.


Dla mnie Snow Partol wydał jeden rewelacyjny album: "Eyes Open". Dla mnie to chyba najlepszy album 2006.
Obok doskonale wszystkim znanych "Chasing Cars" , "Hands Open", "You're All I Have" są na tym albumie 2 perełki które podobają mi sie najbardziej na tym albumie "Set the Fire to the Third Bar" i "Make This Go on Forever". Uwielbiam te 2 utwory!

Ostatnia płyta "A Hundred Million Suns" niezbyt przypadła mi do gustu. Mimo kilku przesłuchań w tej chwili nie kojarzę żadnego utworu, a cały album po pierwszym przesłuchaniu wydał mi się jednym wielkim odrzutem z sesji do albumu "Eyes Open".

Na koncercie mogą pojawić sie jeszcze piosenki z ich trzeciego albumu: Final Straw (na swoich regularnych koncertach nie grają już nic z dwóch pierwszych albumów, więc co dopiero mówić o skróconym koncercie rozgrzewającym publiczność)
Album nie jest jakiś rewelacyjny, ale wg. mnie dużo lepszy niż ostatni.

Bardzo , ale to baaaardzo ucieszyła mnie wiadomość, że to właśnie Snow Patrol będzie supportem U2. Lepiej niż jakieś ... .... (no niestety nie przypomniałem sobie nazwy tego zespołu: brodacz i 2 wokalistki i jeszcze jeden facet), którzy grali w 2005 roku.
Myślę, ze jakby Snow Partol mieli do nas przyjechać na swój własny koncert, to też bym się na nich wybrał.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#2 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 maja 2009 - 09:34

kely family:) 2005

#3 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 13 maja 2009 - 09:37

kely family:) 2005


no jeden z zespołów wtedy rzeczywiście wyglądał i brzmiał (!) jak kely family:P

#4 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 13 maja 2009 - 09:40

Był to skład Magic Numbers, który wypadł jako support bardzo dobrze. nawet lepiej niż od bufonów z The Killers, ale o tym wspominałem już niejednokrotnie.

#5 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 13 maja 2009 - 09:45

Był to skład Magic Numbers, który wypadł jako support bardzo dobrze. nawet lepiej niż od bufonów z The Killers, ale o tym wspominałem już niejednokrotnie.


aa własnie The Magic Numbers...no jak ktoś lubi folkloro-rock to pewnie mogli się podobać... ale jakoś o nich słuch zaginął

#6 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 13 maja 2009 - 09:53

Nawet nie chodzi o gatunek muzyczny. Po prostu byli mili i zachęcali do zabawy.

#7 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 13 maja 2009 - 10:10

Też twierdzę, że "Eyes Open" to ich najlepszy album w dorobku. Chociaż "The Final Straw" też jest rewelacyjny. Chyba trochę niedoceniany obecnie, po wydaniu EO (bo wielu słuchaczy zaczęło swoją przygodę z SP właśnie od EO i nawet nie znają ich wcześniejszych dokonań).

No, ale trudno nie zauważyć, że EO posiada w sobie dużo "dynamiki" i dobrze brzmiącego rocka, wręcz takiego komercyjnego...No, i chyba trochę dzięki temu jest tak wyrazisty. Słucha się go z prawdziwą przyjemnością.

Pamiętam, jak byłem w USA w 2006, kiedy ten album miał premierę i jak z kumplami przemierzaliśmy stan Colorado tnąc autostradą i słuchając w radio kawałków z tej płyty. To było to... :lol: :D Każda stacja lokalna grała wówczas kawałki z tego albumu i aż chciało się jechać te setki mil wsłuchując się w nie po raz n-ty.

Mój numer jeden z tamtego albumu to "It's Beginning To Get To Me", chociaż jeszcze dobrze brzmi "Headlights On Dark Roads", no i oczywiście wszystkie te kawałki co wymienił Pablo.

Co do najnowszego albumu, to faktycznie pierwsze odczucie jest takie, że to już nie jest "Eyes Open". Czegoś w nim brak..Tej świeżości jaką dał nam EO.
Chociaż jak wsłuchamy się niego dokładniej, to znajdziemy na nim też parę niezłych żywych kawałków np. "If There's A Rocket Tie Me To It" , "Crack The Shutters" , "Please Just Take These Photos From My Hands" , odjechany "Engines" , "Disaster Button" , promujący ten album singiel "Take Back The City" no i na końcu mój numer jeden z tej płyty "The Lighting Strike" - trwający ponad 15 minut utwór, a właściwie zlepek 3-ech piosenek. Pamiętam, że jak słuchałem go pierwszy raz, to aż mnie zamurowało. Wielki plus dla Śnieżnego Patrolu za to.

Podsumowując, na 11 kawałków z nowego albumu, aż 7 zwróciło moją uwagę i zyskało pozytywną opinię. To całkiem nieźle po poprzednim albumie.
Zupełnie inaczej niż w przypadku chociażby kapeli The Killers, którzy po Hot Fuss wydali Sam's Town, które miało może ze 4-5 utworów nadających się do "upublicznienia".

Szkoda tylko, że całkiem dobry kawałek "The Afterlife" wydany na stronie B singla "Take Back The City" nie znalazł uznania wcześniej i nie został dołączony do albumu.

A w Chorzowie fajnie byłoby jakby zagrali taką setlistę:
"Hands Open"
"Crack The Shutters"
"It's Beginning to Get to Me"
"Open Your Eyes"
"Run"
"Please Just Take These Photos From My Hands"
"Spitting Games"
"Take Back the City"
"You're All I Have"
"How to Be Dead"
"One Night Is Not Enough"
"Little Hide"
"If There's A Rocket Tie Me To It"
"Headlights On Dark Roads"

Wow...teraz patrzę, że to aż 14 piosenek :P Na tyle to raczej nie ma szans w Chorzowie... No, ale może tak z 8-10 zagrają i ciekawe, czy będą to kawałki wzięte z wymienionej powyżej listy. Jeśli tak, to dla mnie bomba.

#8 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 13 maja 2009 - 10:34

Też twierdzę, że "Eyes Open" to ich najlepszy album w dorobku. Chociaż "The Final Straw" też jest rewelacyjny.
(...)



Dzięki, że piszesz na temat. W przeciwieństwie do swoich poprzedników w tym temacie :P


Zupełnie inaczej niż w przypadku chociażby kapeli The Killers, którzy po Hot Fuss wydali Sam's Town, które miało może ze 4-5 utworów nadających się do "upublicznienia".


Teraz ja troche zboczę z tematu: Dla mnie Sam's Town to najlepszy album Killersów. Wszyskie (orócz piosenki "Bones") utwory słucha sie rewelacyjnie





przemierzanie stanów USA, tnąc autostradą i słuchając radio.... B)
....chyba moje największe życiowe marzenie....

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#9 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 13 maja 2009 - 10:39

Dla mnie Sam's Town to najlepszy album Killersów.


Dla mnie też.
A Bones to świetna piosenka.

#10 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 maja 2009 - 11:04

Snow Patrol skończył się na Eyes Open.
Shut Your Eyes, Set The Fire i Headlights z tej płyty są 9/10 :)

#11 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 13 maja 2009 - 11:35

heh no nie wiem czy można powiedzieć, że Snow Patrol skończył się na Eyes Open (owszem moim zdaniem to ich najlepszy album), w końcu po nim wydali tylko jedną płytę i nie wiadomo jak to się potoczy dalej...

to tak jakby powiedzieć, że U2 skończyło się na POP bo potem był ATYCLB... ;)

#12 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 13 maja 2009 - 11:52

Snow Patrol skończył się na Eyes Open.



Eee tam...Witas "nie dramatyzuj" :P Ja wierzę, że stać ich będzie na jeszcze nie jedną dobrą płytę. AHMS nie powala, ale też i nie tonie, broniąc się przed tym drugim solidnością niektórych utworów.


PS. Może o Killersach też sobie założymy wątek ? Bo chyba z chęcią podyskutowałbym też na temat ich dorobku muzycznego, na temat którego mam mieszane (i odmienne niż niektórzy z nas) odczucia...Jak dla mnie ST w ich dorobku, to chyba (choć tu się jeszcze waham biorąc pod uwagę ostatni D&A) najsłabsza płyta , nie licząc kompletnie nie wiem po co wydanego tak wcześnie w karierze , bo zaledwie po 2-óch albumach studyjnych, składaka/komplilacji Sawdust.

#13 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 13 maja 2009 - 12:00

PS. Może o Killersach też sobie założymy wątek


http://u2forums.com/...?showtopic=1556 ;)

#14 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 13 maja 2009 - 14:38

Ma ktoś jakieś bootlegi? Posiadam tylko krótki broadcast 'Splendour in the grass' z 2006.
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#15 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 czerwca 2009 - 16:21

Wrzuciłby ktoś relacje z ich koncertu, która była w Teraz Rocku? Podobno entuzjastycznie ich opisali, a wiadomo, że ciekawi mnie ich forma live.
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#16 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 21 lipca 2009 - 20:03

Snow Patrol przed chwila zaczeli grac



A propo...

Czy ktoś wie gdzie można znaleźć jakieś nagranie (tj. cały set - bootleg) Snow Patrol z trasy z U2? Najlepiej jakby to był Berlin, ale może być też z innego miasta.








.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#17 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 21 lipca 2009 - 20:04

A propo...

Czy ktoś wie gdzie można znaleźć jakieś nagranie Snow Patrol z trasy z U2? Najlepiej jakby to był Berlin, ale może być też z innego miasta.
.


sprobuj znalezc jakies info na stronie/forum fanow snow patrol...
i pytaj w FAQ koncertowym for mordor sake... tu rozmawiamy o dzisiejszym koncercie!
czy jest tu jakis mod?

Użytkownik bee edytował ten post 21 lipca 2009 - 20:13
przeniesione z wątku amsterdamskiego


#18 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 25 lipca 2009 - 14:35

SNOW PATROL
Olympiastadion, Berlin,18 07 2009


mp3@320kbs

01. If There's A Rocket Tie Me To It
02. Chocolate
03. Hands Open
04. Shut Your Eyes
05. Run
06. Chasing Cars
07. Crack The Shutters
08. Open Your Eyes
09. You're All I Have

http://rapidshare.co...7_18_Berlin.rar

#19 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 27 lipca 2009 - 09:30

Wielkie dzięki bee za koncert. Świetnie sie tego słucha (bardzo dobra jakość nagrania), jednak na żywo odbiera się to zdecydowanie lepiej.








.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#20 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 27 lipca 2009 - 10:43

jednak na żywo odbiera się to zdecydowanie lepiej.

Oj zdecydowanie, najbardziej w pamięci utkwił mi wokalista, który cały czas się fajnie uśmiechał. A gitarzysta rzucił komuś swoją kostkę
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych