Jump to content


Photo

God Is An Astronaut


10 replies to this topic

#1 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 10 maja 2009 - 21:36

tu, Sigury mają swój, GIAA też zasługuje, zwłaszcza jak zlot się szykuje ;)

#2 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 10 maja 2009 - 21:42

o, moj zespol : )


no wiec tak, malo jaki band ma taka przypadlosc aby nagrywac kazda plyte na bardzo zblizonym do siebie poziomie (z tych bardziej oczywistych to sie animal collective nasuwa, no ale nie od tego ten temat przeca jest). kazda jest po prostu bardzo dobra.

umieram przy 'forever lost' a 'from dust to the beyond' wprowadza mnie w jakis dziwny trans :D
koncertu nie moge sie doczekac, wlasciwie z poczatku planowalem objechac polske za nimi i byc na wszystkich koncertach ale z racji wielu innych koncertow jakich uswiadcze w te wakacje, nie wyrobilbym juz cenowo.

brakuje na tym forum chyba juz tylko tematu dla mogwai, abym byl w pelni szczesliwy ale ech, pewnie pisalbym sam do siebie jarajac sie happy songs for happy people :P


PS. 2:37 we 'fragile'- tu nastepuje smierc kliniczna



btw. mysliscie ze skoro sprzedaja bilety przez eventim, to normalnie w empiku bede mogl sobie zakupic bilecior?

#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 10 maja 2009 - 22:05

przecież ogólnie post-rock to mniej więcej w kółko to samo :D


Nieprawda :) Po prostu strasznie popularna jest gałąź Mogwai'owo-GYBE'owa ze wszystkimi naśladowcami, którzy niespecjalnie potrafią poza utarte przez pionierów schematy wyjść, a i czegoś co by ich przebiło nagrać, też raczej w większości nie.
Obczaj sobie A Silver Mt. Zion, H.R.STA, Helios'a może, albo Dirty Three (choć za nimi nie przepadałem a i nie wiem czy to pod post rock można podrzucić, czy to już wymyka się szufladce) powiedzmy, to się okaże, że post rock naprawdę może być bardzo inny ;)

A jeśli ostatnia minuta tej piosenki nie jest świeżością, to daj mi namiar na podobną i lepszą - będe wdzieczny ;)


Polecam wpisać na allmusic.com w wyszukiwarkę tagów shoegaze, potem post-rock i wybrać najważniejsze nazwy z lat 90ych ;) Konkretów teraz nie zapodam, jak nie mam tej muzyki pod ręką, z głowy ciężko mi coś odowiednio przekonującego zapodać ot tak ;)

Co mi przeszkadza w GIAA chyba najbardziej, to to, że od pierwszego odsłuchu mam wrażenie że to taki strasznie uproszczony "pop post-rock". Fajny, ładny, nie dziwne że wpada w ucho, przyjemnie się tego słucha.. ale jakieś to strywializowanie klasycznych patentów post rockowych gigantów jest, upchnięte w długość typowej piosenki, wyszlifowane na gładko, nie szarpie, leci sobie na miłym rytmie, potem grzeje gitarami a'la klasyka szołgejzu przez pół minuty na końcu i to tyle. Rozumiem, że może się podobać, doskonale rozumiem, też nie wyrzucam ich do kosza od razu, ale geniuszu rzekomego uznać nie mogę, przykro mi :P
5/10 im daję :P

Edited by acr, 10 maja 2009 - 22:08 .


#4 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 11 maja 2009 - 08:20

Co mi przeszkadza w GIAA chyba najbardziej, to to, że od pierwszego odsłuchu mam wrażenie że to taki strasznie uproszczony "pop post-rock". Fajny, ładny, nie dziwne że wpada w ucho, przyjemnie się tego słucha..


Zgadzam się w całości, co nie przeszkadza mi tak znowu w odsłuchu poczynań tego zespołu. Najwyżej cenię debiut. Potem w sumie reszta płyt bardzo do siebie podobna. Zobaczymy jak będzie na koncercie.

#5 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Posted 11 maja 2009 - 16:40

jakieś 2 lata temu sporo ich słuchałam, choć przyznam, że nie znam całej twórczości, w sumie nie wiem czemu ;) może warto teraz nadrobić skoro jakieś koncerty mają być, tak? gdzie i kiedy w ogóle? :)

pamiętam, że nie mogłam się pozbierać po klipie do "Fragile"

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#6 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 11 maja 2009 - 16:56

no Ewelina, czyli musimy sie spotkac na koncercie ;-)

#7 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 29 sierpnia 2009 - 17:30

Ok no, do krakowskiego koncertu 12 dni, jakaś lista mejbi? Eve? Max? Mrówa? Ktokolwiek?

1. Yasiu
2. ...

#8 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 31 sierpnia 2009 - 08:37

A ja się właśnie nie mogę doczekać poznańskiego koncertu... Ktoś się w te rejony wybiera?

#9 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Posted 01 września 2009 - 15:14

heja,

sa bilety do krk? jakby byly to ja bym w sumie chetnie sie przeszla na ten koncert :)
Dołączona grafika

#10 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 01 września 2009 - 16:14

Chyba jeszcze są.

#11 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Posted 02 września 2009 - 16:00

a do Gdynii na koncert się ktoś wybiera??
-Przypuśćmy Kubusiu, że drzewo przewróci się,gdy będziemy pod nim stali?
-Przypuśćmy, że nie-odpowiedział Kubuś Puchatek po długim namyśle.



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users