Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2forums Band


192 replies to this topic

#21 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 06 maja 2009 - 12:22

Nie chce oczywiście gasić zapału, ale na podobny pomysł jakiś rok temu już wpadłem i zupełnie to nie wypaliło.

link 1
link 2












.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#22 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 06 maja 2009 - 12:51

Bo promocja była słaba :P Teraz na pewno wypali ;)

#23 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 13:48

przede wszystkim warto by bylo ustalic, jakie kto ma warunki do nagrania. Bo jesli jest to jakis mikrofon za 5 zeta wpiety w zwykle wejscie zintegrowanej karty to to nie ma sensu raczej :unsure:
opcja ew. jest nagrywanie przez procesor albo na jakiejs innej zwyklej karcie. najlepiej gdyby chetni na nagrywanie posiadali jakis interface audio lub tez midi.

jak macie zamiar to zgrac ze soba? chodzi mi o kompozycje. jesli to mialby byc jakis jam track, w sensie ktos (basista z palkerem, konrad daje rade z home recordingiem i moglby jakas perke przygotowac pewnie, pod to jakis jeden bas) by przygotowal pare/parenascie fraz utworu ktore sie zapetlaja, i kazdy dogrywa jakies solo np. gitarowe czy na pianinie to ok. jak najbardziej jestem za i w tym wypadku by chodzilo o dobra zabawe, nawet sprzet nagrywajacy moglby tu odejsc na dalszy plan. oczywiscie zakladamy ze utwor taki jamowany to bylby najprostszy blues na paru akordach.

jesli zas myslelibysmy o czyms bardziej powaznym to tak jak juz pablo napisal, projekt taki byl juz na forum kiedys i nie wyszlo to zbytnio.


!!!!!!!!!!!!!!!!!!
moja propozycja jest taka.
zrobimy liste gitarzystow/pianistow/kogostam (moga byc nawet skrzypce czy cos) ktorzy chcieliby sie udzielac solowo w takim utworze (po jednej frazie [zwrotka+refren] na muzyka). Mysle ze Conr4d moglby jesli by chcial oczywiscie, przygotowac perke na tyle fraz ile by bylo chetnych (standardowo fraza zwyklego bluesa sklada sie z dwunastu taktow), jakis basista z dobrym sprzetem dogralby do tego standardowy motyw basowy (E,E,E,E,A,A,E,E,H,A,E,E-tonacja do wyboru, podalem opcjonalnie ;) ) i wtedy moglibysmy taki podklad przesylac w kolejnosci w jakiej sie wpisywalismy na liste i kazdy dogrywalby solo na swoja fraze. W efekcie daloby to bardzo fajny instrumentalny blues. Co wy na to? :)

#24 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 13:57

@Mrówa - ok. Ja na początku, na pewno piszę się na teksty. Później zobaczymy.

Jeśli tak - tekst pisany pod muzykę, czy osoba komponująca siada do gotowego liryku?

Zawsze można zrobić inaczej - powstaje tekst, ktoś pisze muzyke i robi wszystko np w formacie Guitar Pro. A potem myslimy nad aranżem.

#25 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 14:08

wlasnie, trzeba by pomyslec o wokalu, wiec i o paru dodatkowych frazach.


i przy okazji, wypadaloby zrobic liste grajkow, tych od solowek i po jednym od basu i perki.


Perkusja:
-Conr4d (???)


Bas:
- ? :) Ktos z dobrym sprzetem nagrywajacym mile widziany, ale ostatecznie ktokolwiek kto bedzie mogl, wiadomo ze super by bylo ;)


Solisci (tu mysle ze juz lista jest otwarta. Ludziska, wpisywac sie, gitarzysci, pianisci, ktokolwiek, no, bo idea jest zacna :) ) :
-Mrowa

kto nastepny? ;)

#26 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 14:18

Ja nie mam jak nagrwać. Postaram się coś skombinować, ale póki co się wstrzymam.

Jest taki program Finale Songwriter, służący właśnie do pisania piosenek/sporządzania partytury. Postaram się skołować i jak coś, wrzucić. To byłoby bardzo pomocne na wypadek. gdyby kompozycja była pisana przez jedną osobę. Potem się tylko rozsyła do reszty i dokłada swoje aranże ;)

#27 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 14:21

Jest taki program Finale Songwriter, służący właśnie do pisania piosenek/sporządzania partytury. Postaram się skołować i jak coś, wrzucić. To byłoby bardzo pomocne na wypadek. gdyby kompozycja była pisana przez jedną osobę. Potem się tylko rozsyła do reszty i dokłada swoje aranże ;)




tzn.wiesz, cos takiego mozna rownie dobrze w guitar pro zrobic.
ale jak juz mowilem, nie da rady zrobic czegos bardziej skomplikowanego, ostatnio miliard instrumentow obastawialismy, chcielismy taki fajny song zrobic, no ale nie ma szans niestety.
kazdy swoje solo dogral by juz improwizowane, a basista po prostu zrobilby tradycyjny podklad basowy. Chyba jedyne na co moze sobie pozwolic. No jedyne cos jest do wspolnego ustalenia to tonacja oraz styl (hard-rock, rock&roll, funky, co kto woli ;) )

#28 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 06 maja 2009 - 14:33

Generalnie, jakoś tego nie widzę w realizacji, no ale kombinujcie, powodzenia ;)

Z tekstem bym się mógł też pobawić, z tym że jak mi się zdarza pisać coś, co mi się potem podoba, to nie na zlecenia, nie z deadline'ami, a spontanicznie od czasu do czasu, więc wsparcia tu chyba nie mógłbym stuprocentowo obiecać.

#29 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 06 maja 2009 - 14:34

Perkusja:
-Conr4d (???)


Bas:
-


Solisci
-Mrowa
- Pablo


.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#30 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 14:36

Apropos tekstów, myślę, że Acrobatic Mirbaleheads Poetry Collective mógłby tu zdziałać cuda ;)

#31 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 06 maja 2009 - 14:37

Perkusja:
-Conr4d (???)


Bas:
-


Solisci
- Mrowa
- Pablo

Backing vocal
- roopa

#32 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 14:46

Perkusja:
-Conr4d (???)


Bas:
-


Solisci
- Mrowa
- Pablo

Backing vocal
- roopa

Lyrics

- Acrobatic Mirbaleheads Poetry Collective

ok, wpisujemy muzyków, a czy jest ktoś, kto zająłby się kompozycją w ogóle? Dał szkielet, nad którym reszta pracuje?

#33 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 14:52

ok, wpisujemy muzyków, a czy jest ktoś, kto zająłby się kompozycją w ogóle? Dał szkielet, nad którym reszta pracuje?




no przeciez juz pisalem pare razy jakby to mialo wygladac :rolleyes:

#34 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 14:54

no przeciez juz pisalem pare razy jakby to mialo wygladac :rolleyes:

No dobra, sorry, jestem zbytnim tradycjonalistą :P

Wrzuciłem ten program do songwritingu. Jakby ktoś chciał, to PM

#35 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 16:15

<ściana>

#36 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Napisano 06 maja 2009 - 16:22

ja mogę na flecie poprzecznym;p
-Przypuśćmy Kubusiu, że drzewo przewróci się,gdy będziemy pod nim stali?
-Przypuśćmy, że nie-odpowiedział Kubuś Puchatek po długim namyśle.

#37 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 06 maja 2009 - 19:10

Perkusja:
-Conr4d (???)

Bas:
-Yasiu *


Solisci
- Mrowa
- Pablo

Backing vocal
- roopa

Chórek:
Anja




*(może dam rady się nagrać ;) najwyżej mnie wywalicie ;))

#38 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 19:11

no wlasnie chodzi o to, ze raczej trudno aby bylo 5 basow czy miliard w ogole, ale po prostu proponowalbym wrzucic jakies nagrania basistow tutaj, i bysmy wylonili najlepsze jakosciowo, co wy na to? :-)

#39 Guest_Panna Anna_*

Guest_Panna Anna_*
  • Guests

Napisano 06 maja 2009 - 19:24

Perkusja:
-Conr4d (???)
Bas:
-
Solisci
- Mrowa
- Pablo

Backing vocal
- roopa

Chórek:
Anja
Panna Anna

#40 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 maja 2009 - 19:44

no wlasnie chodzi o to, ze raczej trudno aby bylo 5 basow czy miliard w ogole, ale po prostu proponowalbym wrzucic jakies nagrania basistow tutaj, i bysmy wylonili najlepsze jakosciowo, co wy na to? :-)

Świetny pomysł



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych