Jump to content


Photo

Poliż mnie, I'm Polish


44 replies to this topic

#1 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 04 maja 2009 - 16:19

To do Telewizyjnych Wiadomości Literackich będzie?

Anyway, można nie lubić Peszkowej, ale dla mnie "Nie mam czasu na seks" (kompozycja Wagli) jest niebywałe. Świetna, klimatyczna, wysmakowana kompozycja. I ten szept pod koniec "na kochanie, całowanie"... Świetne

#2 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 04 maja 2009 - 16:21

To do Telewizyjnych Wiadomości Literackich będzie?

Anyway, można nie lubić Peszkowej, ale dla mnie "Nie mam czasu na seks" (kompozycja Wagli) jest niebywałe. Świetna, klimatyczna, wysmakowana kompozycja. I ten szept pod koniec "na kochanie, całowanie"... Świetne


ja tam uważam że Peszek jest spoko

Są kobiety pistolety
i kobiety jak rakiety
chude, długie, opalone
z wydepilowanym łonem

Są kobiety doskonałe
z wyrzeźbionym gładkim ciałem
odmłodzone, odbarwione
całkiem z wieku odsączone

to jest super:)

#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 04 maja 2009 - 16:22

Mi się z Miastomanii ten kawałek z tramwajami na początku podobał. I "Pieprzę Cię Miasto" zdaje się. Nie no, miało to swój klimat na początku ;)

EDIT: ale to, co Oleńka zapodała - aj, ała... :D

Edited by acr, 04 maja 2009 - 16:22 .


#4 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 04 maja 2009 - 16:22

Anyway, można nie lubić Peszkowej,...


Oj, można.

#5 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 04 maja 2009 - 16:24

Marysia ma swój wdzięk. Niech się rozwija ;)
Przede wszystkim jest JAKAŚ, a to w tym kraju już 3/4 sukcesu.

Poliż mnie I'm Polish...

#6 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 04 maja 2009 - 16:27

hej, tyś mój klej,
superglu,
ajlowju.........

#7 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 04 maja 2009 - 16:28

ma wdzięk i... naprawde cudownego i baaaaaaaaardzo przystojnego perkusiste :)

#8 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 04 maja 2009 - 16:30

Jak dla mnie, ta kobieta nie ma za grosz wdzięku, ba - jest wręcz obleśna i odstraszająca, do czego w pewnej części przyczyniają się te poetyckie teksty.

#9 Irish

Irish

    użytkowniczka

  • Members
  • 1 574 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 04 maja 2009 - 16:30

Jak dla mnie, ta kobieta nie ma za grosz wdzięku, ba - jest wręcz obleśna i odstraszająca, do czego w pewnej części przyczyniają się te poetyckie teksty.

O, generalnie to się zgadzam...

#10 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 04 maja 2009 - 16:34

Jak dla mnie, ta kobieta nie ma za grosz wdzięku, ba - jest wręcz obleśna i odstraszająca, do czego w pewnej części przyczyniają się te poetyckie teksty.


to jest taka stylizacja...to miło być troche obleśne i żenujące, ona się bawi konwencjami

#11 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 04 maja 2009 - 16:37

Jak dla mnie, ta kobieta nie ma za grosz wdzięku, ba - jest wręcz obleśna i odstraszająca, do czego w pewnej części przyczyniają się te poetyckie teksty.

Przede wszystkim to wg mnie, ona sobie robi niezłe jaja. Ze słuchaczy, z konwencji i z poezji. Przeglądał ktoś "Bezwstydnik"? No właśnie, to wszystko to jedno, wielkie przymrużenie oka. Poza tym pamiętam ją z teatru, więc mam pewną słabość. Popatrzcie na acra i moje wersje tekstów a'la Marysia. Nie widzicie tu jednego, wielkiego pokazania języka?

#12 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 04 maja 2009 - 16:38

to jest taka stylizacja...to miło być troche obleśne i żenujące, ona się bawi konwencjami


może i tak. jeśli tak - nie wychodzi jej to, moim skromnym nieznaczącym zdaniem ;)

#13 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 04 maja 2009 - 16:41

może i tak. jeśli tak - nie wychodzi jej to, moim skromnym nieznaczącym zdaniem ;)


no i ona chyba się z tym liczyła, że z takim odbiorem też może się spotkać...przynajmniej tak mówiła w wywiadach

no ale to jest piękne że każdemu podoba się co innego:)

#14 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 04 maja 2009 - 16:50

to jest taka stylizacja...to miło być troche obleśne i żenujące, ona się bawi konwencjami



Jak już wspomniał acr - raczej jej ta zabawa nie wychodzi. Granica między celowością takich nazwijmy to obleśnych zagrywek w celu rzekomej zabawy konwencjami a kiczowatą rzeczywistością, w której moim zdaniem tkwi nieświadomie - raczej się zatarła i pani Peszkowa chyba nie do końca wie po której stronie się znajduje. W każdym bądź razie, jej koncert na Offie ominę szerokim łukiem.

#15 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 04 maja 2009 - 16:54

Przynajmniej jest wesoło. Są artyści na których patrzy się przez pryzmat i pod kątem. Nie powiem "miasto jak stare ciasto" czy "super glu aj low ju" (jeżeli się patrzy na to już uważnie i poważnie) uwiera i ciut zgrzyta, niemniej jednak moja granica przyjmowanej estetyki (bądź jej braku) leży nieco dalej, dlatego mogę bez problemu przyjrzeć się jej dokonaniom co jakiś czas.

#16 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 04 maja 2009 - 17:04

Jak już wspomniał acr - raczej jej ta zabawa nie wychodzi. Granica między celowością takich nazwijmy to obleśnych zagrywek w celu rzekomej zabawy konwencjami a kiczowatą rzeczywistością, w której moim zdaniem tkwi nieświadomie - raczej się zatarła i pani Peszkowa chyba nie do końca wie po której stronie się znajduje. W każdym bądź razie, jej koncert na Offie ominę szerokim łukiem.


no od kiczu to ona jest bardzo daleko i to na pewno jest zabawa konwencją,a ona jest bardzo świadomą siebie artystką i doskonale wie gdzie jest, owszem może być przez kogoś nie kupowana ale nazwanie tego kiczem (kicz to mi sie z gosia andrzejewicz kojarzy) to chyba nie jest do końca trafne...

no i może koncertu nie omijaj to sie przekonasz:) trzeba byc otwartym:D

#17 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 04 maja 2009 - 17:18

Wiesz, zamierzony kicz (pod przykrywką zabawy konwencją) często jest tym właściwym.
Skąd ta pewność, że wie gdzie się znajduje w tym 'artystycznym' mętliku?

#18 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 04 maja 2009 - 17:20

Wiesz, zamierzony kicz (pod przykrywką zabawy konwencją) często jest tym właściwym.
Skąd ta pewność, że wie gdzie się znajduje w tym 'artystycznym' mętliku?

Max, to już nie nasz problem. My dostajemy gotowca w postaci albumu. Czy się odnajdzie, czy się zgubiła, ocenimy po następnych krokach.

#19 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Posted 04 maja 2009 - 17:27

Wiesz, zamierzony kicz (pod przykrywką zabawy konwencją) często jest tym właściwym.
Skąd ta pewność, że wie gdzie się znajduje w tym 'artystycznym' mętliku?


bo troche czytalam i słuchałam z nia wywiadów, byłam na koncertach....i tak mi z tego wyszło

no i moim zdaniem jeżeli laska na scenie wstępuje w majtkach, pióropuszu i z plastikowym pistoletem to ma do siebie spory dystans i widać że się bawi tymi pastiszem który sama stworzyła

#20 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 04 maja 2009 - 17:28

No właśnie, dostajemy album (plus cały image owej śpiewaczki) na podstawie którego jestem zdolny stwierdzić, co to za wynalazek. Sorry ludziska, ale ja tej całej avangardy alternatywno - niezalowo - artystycznej pani Peszkowej nie kupuję i twierdzę, że być może miała taki zamiar zabawy z konwencją z przymrużeniem oka, ale jej to zupełnie nie wyszło o czym nie zdaje sobie sprawy. Biedne dziecko:(



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users