Skocz do zawartości


Polish Fans On Tour - Documentary


46 replies to this topic

#1 Guest_Anja.S_*

Guest_Anja.S_*
  • Guests

Napisano 30 marca 2009 - 09:18

Stwierdzono że pomysł przezacny, że trzeba nagłośnić troszkę, więc wydzielam nowy wątek :)
Pozdro, acr.



---


Albo taka myśl - pewnie powstanie pomysł, żeby nakręcić bootleg - więc zrobić można takie preludium. Kto ma ochotę, bierze kamerę i kręci również dojazd do Chorzowa w samochodzie / ciopągu - głupie dialogi, twarze, "To ja przed koncertem! : D" i przede wszystkim emocje. Gdyby tak wszystkie fajne momenty poskładać do kupy, fajny by z tego dokument wyszedł i dało by to fajny obraz fanów :lol:

Użytkownik acr edytował ten post 31 marca 2009 - 10:51


#2 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 marca 2009 - 10:49

Ostatnio z Pat'em już myśleliśmy o zrobieniu minidokumentu o fanach (tudzież o fanach z u2forums.com), taki Linear/Rattle&Hum/bootleg z imprez/zewsząd, z fajną muzą, dobrze dogranym wszystkim etc.
No pomysł jest. Potrzebne dużo fajnego materiału.

Użytkownik acr edytował ten post 31 marca 2009 - 10:51


#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2009 - 10:56

Sory że post pod postem, ale właśnie wydzieliłem temat ze starszych wpisów i trzeba go kopnąć trochę do góry.

Pomysł Anju naprawdę jest przezacny i można pomyśleć :)
Mamy na forum niejednego speca od montażu, ja już mam parę pomysłów na materiał z podróży, np. grupa W-wska się zbiera na centralnym, jakieś zamieszanie z biletami, ludzie chodzą, wchodzą do pociągu, w tle intro Fez-Being Born. Siedzimy, przyspieszony film na tym "przejściu" w utworze, powrót do normy jak już wchodzi druga część piosenki, a pociąg zasuwa, mija światła, dynamika, jest jeszcze dość ciemno, tak jakiś czas, aż do momentu w którym wchodzi Bono i zaczyna się drzeć, tu przejście już do materiału nagranego rano, jak jest jasno i pociąg pruje przez Śląsk. Jakieś ujęcie wschodu słońca przy "african sun, at last", coś coś. A potem wysiadka, dalej.. no.. pewnie pomysłów byłoby multum, dajemy :)

Użytkownik acr edytował ten post 31 marca 2009 - 13:02


#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 marca 2009 - 10:59

Świetny pomysł.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#5 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2009 - 11:07

I jeszcze - jakoś ładnie to zmontować, materiał od kilku grup, gdyby ludzie się podjęli skręcenia czegoś... fajosko może wyjść. Gdyby to dorzucać np. jako bonus do DVD-bootlegu (bo zapewne powstanie takowy) to żeby nie mieć problemów z prawami autorskimi i innymi pierdółkami można by wykorzystać nagrania audio z bootlegów z trasy. Tzn. gdybyście się przychylili do pomysłu przeplatania filmu momentami z muzyką :) Widzę to jako taki właśnie po części Linear, po części dokument o fanach, z jakimiś akcjami, wypowiedziami, czymś, może można by wmiksować tło muzyczne w 'akcje', coś jak Heartland z Rattle&Hum... co myślicie? :)


Sporo tych pomysłów ostatnio mamy, ale kurcze, fajosko jest coś takiego robić. Ja sie już nakręciłem poważnie :D
Nie wymaga wielkich środków, jedynie trochę sprzętu nagrywającego w przyzwoitej jakości, chęci i dobrego montażu :)

Użytkownik acr edytował ten post 31 marca 2009 - 13:02


#6 Betka-DM

Betka-DM

    Użytkownik

  • Members
  • 14 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:GUBIN

Napisano 31 marca 2009 - 11:29

Kochane Dzieci,

oglądnijcie sobie dokuent z trasy Depeche Mode "101" i uczcie się do najlepszych :-)

A poważnie to moze coś właśnie na ten wzór... a ja sama juz nie wiem czy bardziej piszcze na koncertach DM czy U2:-)

Użytkownik acr edytował ten post 31 marca 2009 - 13:03


#7 Maczolina

Maczolina

    Użytkownik

  • Members
  • 34 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 marca 2009 - 12:33

Super pomysł!

#8 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 31 marca 2009 - 15:14

Pomysł zacny - jeden problem - sprzęt!

#9 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2009 - 16:17

Pomysł zacny - jeden problem - sprzęt!


Myślimy o tym. Porządniejsze aparaty z opcją nagrywani filmu nie stykną?
Nie musi być jakości HD przecież. Byle wyglądało w miarę ładnie.
Niech się ktoś ogarniający sprzęta wszelakie wypowie :)

Pomyślałem też o ewentualnym problemie z nimi później, jakby przez bramkę puścić nie chcieli, tudzież byśmy się bali, że nie puszczą, nie przemycimy - depozyt jakiś, ewentualnie zostawić u znajomego w samochodzie czy na miejscu mieszkającego. Wszystko dałoby się ogarnąć.

Użytkownik acr edytował ten post 31 marca 2009 - 16:17


#10 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 31 marca 2009 - 16:31

Kochane Dzieci,

oglądnijcie sobie dokuent z trasy Depeche Mode "101" i uczcie się do najlepszych :-)

A poważnie to moze coś właśnie na ten wzór... a ja sama juz nie wiem czy bardziej piszcze na koncertach DM czy U2:-)



Ale, ze co? Mamy sie tak nawalic i filmowac wojaze alkoholowe jak tamta mlodziez ze 100 jedynki?? :lol:
Mam juz paru kandydatow na glowne role, wystarczy przegladnac "Nocne powroty" :lol: :lol:

A tak bez zartow - fajny pomysl, kreccie kreccie :)

http://www.u2.szczecin.pl


#11 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2009 - 16:33

Proszę się odczepić od nocnych powrotów :P
Ale że wspomniałaś, to nawet dobrze. Jakość w jakiej zostało to kompromitujące One zarejestrowane by nie styknęła?
Moim zdaniem byłoby ok.

A tak bez zartow - fajny pomysl, kreccie kreccie :)


Nie. KręćMY, kręćMY. Wszyscy ;)

Użytkownik acr edytował ten post 31 marca 2009 - 16:35


#12 =W1=

=W1=

    Użytkownik

  • Members
  • 144 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wiochowo Pomorskie Danzig

Napisano 31 marca 2009 - 16:38

można by to było zrobić w takiej formie, jak film dokumentalny z DVD na reedycji TJT. Podzielilibyśmy to na różne części, najpierw DOJAZD, potem WEJŚCIE... A przed każdym z tych kawałków informacja o tym, która część właśnie nastąpi.

EDIT/PS. Magnificent live from wagon ósmy wymiata :D

#13 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 31 marca 2009 - 16:40

Proszę się odczepić od nocnych powrotów :P
Ale że wspomniałaś, to nawet dobrze. Jakość w jakiej zostało to kompromitujące One zarejestrowane by nie styknęła? Moim zdaniem byłoby ok.
Nie. KręćMY, kręćMY. Wszyscy ;)


Ok, obalmy mit chrzescijanskiego fana u2.
Przemyslmy rozne watki dokumentu, libacje alkoholowe, ekscesy seksualne; obnazmy co kryje sie za tym, ze niektore panie dostaja sie na scene do Bono i jak one to robia; jakie malwersajce finansowe popelniaja niektorzy fani, zeby tylko uzbierac kase i pojechac na min 10 koncertow w trasie.. itd itp :lol:

Co do "krecmy".. niestety, ale nie wiem ilu fanow ma kamere.. mysle, ze raczej wiekszosc dysponowalaby sprzetem w postaci aparatu cyfrowego.. tak jak ja :unsure:

http://www.u2.szczecin.pl


#14 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2009 - 16:42

Ok, obalmy mit chrzescijanskiego fana u2.
Przemyslmy rozne watki dokumentu, libacje alkoholowe, ekscesy seksualne; obnazmy co kryje sie za tym, ze niektore panie dostaja sie na scene do Bono i jak one to robia; jakie malwersajce finansowe popelniaja niektorzy fani, zeby tylko uzbierac kase i pojechac na min 10 koncertow w trasie.. itd itp :lol:


Samo życie :D

Co do "krecmy".. niestety, ale nie wiem ilu fanow ma kamere.. mysle, ze raczej wiekszosc dysponowalaby sprzetem w postaci aparatu cyfrowego.. tak jak ja :unsure:


O tym mówię właśnie ;) Mogłoby wystarczyć chyba. Mam rację, nie mam, głupi jestem? ;)

#15 Chico la verdad

Chico la verdad

    Użytkownik

  • Members
  • 1 273 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:from another Country

Napisano 31 marca 2009 - 16:43

Aparatem cyfrowym można nakręcić naprawdę fajne kawałki. Oczywiście zgodnie z ideą - takie kawałki można super posklejać i nie potrzeba tylko kamer by kręcić długie(czasem zbędne) sceny.

#16 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 31 marca 2009 - 16:55

No dobra, ale z kwestii czysto technicznych to fajnie by było gdyby to chociaż było w 16:9? :P

#17 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2009 - 16:58

No dobra, ale z kwestii czysto technicznych to fajnie by było gdyby to chociaż było w 16:9? :P


Byłoby fajnie. Ale realnie - do zrobienia? Myślmy w ten sposób ;)

#18 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 31 marca 2009 - 17:30

Byłoby fajnie. Ale realnie - do zrobienia? Myślmy w ten sposób ;)

Aparatem to różnie wychodzi. Zresztą myślę, że 16:9 byłoby możliwe. Jak ktoś nie ma własnej kamery to zawsze można wynająć. Gdyby rozłożyć koszty na kilka osób to nie jest aż tak drogo. Jeśli nie uda mi się kupić takiej zabawki do sierpnia to pewnie wypożyczę. Głównie myślałem o bootlegu ale jakiś dokument po drodze. To byłoby coś. B)

#19 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 31 marca 2009 - 17:36

A właśnie, jak to będzie wyglądało z bootlegiem DVD? Pewnie będzie kilka osób, które chciałyby to zmontować, może warto wybrać choćby jakąś naszą forumową, która byłaby chętna w jakiś sposób współtworzyć ten projekt?

#20 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 31 marca 2009 - 17:40

Genialny pomysł, piszę się! Ja jadę ciopociągiem :D Chetnie bym nakrecila moment wchodzenia przez bramki, ale wtedy to z aparatem jak najdalej hehe.
Pofilmowałabym ludzi czekających przed stadionem...

There's always a chance as long as one can think
this is music : last



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych