Skocz do zawartości


Magnificent


288 replies to this topic

Ankieta: Klip do Magnificent (106 użytkowników oddało głos)

Na ile oceniasz teledysk w skali 1-10?

  1. 1 (3 głosów [2.83%])

    Procent z głosów: 2.83%

  2. 2 (5 głosów [4.72%])

    Procent z głosów: 4.72%

  3. 3 (14 głosów [13.21%])

    Procent z głosów: 13.21%

  4. 4 (5 głosów [4.72%])

    Procent z głosów: 4.72%

  5. 5 (22 głosów [20.75%])

    Procent z głosów: 20.75%

  6. 6 (8 głosów [7.55%])

    Procent z głosów: 7.55%

  7. 7 (11 głosów [10.38%])

    Procent z głosów: 10.38%

  8. 8 (15 głosów [14.15%])

    Procent z głosów: 14.15%

  9. 9 (5 głosów [4.72%])

    Procent z głosów: 4.72%

  10. 10 (18 głosów [16.98%])

    Procent z głosów: 16.98%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#241 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 30 maja 2009 - 15:47

A mi się wydaje, że The Edge jest z playbacku. :blink:

#242 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 31 maja 2009 - 12:44

Co do tego klipu - całkiem miła reklamówka Fez, tylko ktoś pod koniec zapomniał dołożyć napis " Urlop twoich marzeń - tylko w Maroku ! ". Ok, to kiedy ten WŁAŚCIWY teledysk ?


No właśnie nie wiem. :angry: Chyba nie wydadzą znowu!

Johnny99 z tą reklamówką trafiłeś w sedno :) Dla mnie Magni z Bostonu oddaje po 100 kroć lepiej atmosferę tego utworu niż teledysk promujący. Nawet im się nie chciało dodać do singla opcji download!! <_< Promocja zerowa, teledysk denny. Do taiego utworu zatrudniłbym 3 niezależnych reżyserów i każdy miałby coś wymyślić, z 3 teledysków wybrać najlepszy, a wszystkie razem na DVD wydać i byłoby ciekawiej. <_<




Co do singla: w Nimczech wersję 1. wydano w pudełku jawel case, u nas niestety tylko kartonik, tym razem widocznie nasze sklepy nie ściągały/Universal nie rozprowadzał drugiej wersji (Booty jakoś mogli?), szkoda jak już się na jedną decydują to mogli by tą lepszą się zdecydować. :unsure: Tu zdjęcia:
http://www.u2wandere...hp?topic=662.45

#243 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 01 czerwca 2009 - 23:50

A czy te 2 single Magnificent na empik.com to są wersje 2 tracks i maxi single ? bo nie ma żadnego opisu <_< Mam zamiar kupić je z JT20th Anniversary 2cd+dvd . ;)

#244 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Napisano 02 czerwca 2009 - 07:27

A czy te 2 single Magnificent na empik.com to są wersje 2 tracks i maxi single ? bo nie ma żadnego opisu <_< Mam zamiar kupić je z JT20th Anniversary 2cd+dvd . ;)

Tak, sam tam zamawiałem i jedno to maxi singiel w plastiku a drugie to 2 tracks w kartoniku. Jak nie ma opisu to zawsze w szczegółowych informacjach jest indeks, wystarczy to wklepać na google i zobaczyć co ci wyskoczy.

... :P


#245 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 02 czerwca 2009 - 13:19

Czy Magnificent stał się przebojem? Rzadko ostatnio słucham radia, telewizji nie oglądam w ogóle więc sie nie orientuję.

Jednak ostatnio przypadkiem słyszałem Magnificent w jakiejś dziwnej bardziej dance'owej wersji w RMF FM , więc mnie to zaciekawiło.












.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#246 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:26

Też nie wiem. Ale chyba nie. Nie aż tak.
Z 'ciekawostek', parę dni temu dostałem sms'a od kolegi z UK o treści "rano w drodze do pracy słuchałem BBC2 i koleś mówił, że Magnificent to najbardziej niedoceniony singiel dekady, coś w tym jest cholera". Ano coś jest.

#247 Guest_VeRTi-go_*

Guest_VeRTi-go_*
  • Guests

Napisano 02 czerwca 2009 - 16:21

Ta dance'owa versja Magni, jeśli to jest to, o czym myślę, to ma jakąś taką długą nazwę :P, nie zdążyłam całej zapisać. Na str. RMF podczas emisji tegoż kawałka, wyświetlali ją.

#248 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 02 czerwca 2009 - 16:30

Pablo, sprawdź czy o to Ci chodziło:

http://www.youtube.c...h?v=8W7nZHG_FTA

#249 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 czerwca 2009 - 16:47

Nie, bardzo kiepsko sobie radzi na czartach ( znaczy, listach przebojów ).

Koleś z BBC2 ma świętą rację.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#250 Guest_VeRTi-go_*

Guest_VeRTi-go_*
  • Guests

Napisano 02 czerwca 2009 - 18:35

W Radio Zet "Magnificent" dziś na 12. ;]. Utwór zapowiadany słowami "U2 w Polsce" :)

#251 Rotunda

Rotunda

    Użytkownik

  • Members
  • 40 Postów
  • Płeć:Nie powiem
  • Skąd:Cesky Tesin (Tschechen)

Napisano 02 czerwca 2009 - 20:10

Według mnie radia radia publiczne lubią "Magnificent" (U2 także) niż komercyjne radia. Ponoć komercja "zabiła" U2 (w przenośni oczywiście)... Co, kto lubi...

#252 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 03 czerwca 2009 - 09:55

Mam nadzieję, że doszło już do takiego etapu, że każdy kolejny singiel grupy będzie szerzej niezauważony jak np: jakieś Rolling Stonsy, Deep Purplosy, Uriah Heepy czy Scorpionsy.

Ostatni tak naprawdę duży przebój U2 to Beautilul Day z końca 2000 roku, bo Vertigo (mimo szczytów na chart'ach) już raczej nie.

Nie wiem czy U2 nie popełniło singlowego samobójstwa wydając jako pierwszy singiel Buty, który:
- po pierwsze jest mało reprezentatywny dla płyty
- po drugie jest jedną ze słabszych pozycji na albumie
- po trzecie jest dość trudny jak na singiel

Owszem w latach 90 ta metoda, dawania pierwszego odjechanego singla się sprawdzała: zarówno pierwszy jak kolejne single były przebojami (patrz: The Fly / One; Numb / Stay; Discotheque / Staring At The Sun)

Teraz pewnie chcieli zobaczyć czy nadal mają taką moc i się sparzyli.


.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#253 gum

gum

    Użytkownik

  • Members
  • 782 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Opole

Napisano 03 czerwca 2009 - 10:26

W rmfie nigdy nie słyszałem Magni, choć słucham w pracy 8 godzin dziennie (może wieczorem jest inaczej). Kiedy podawali informacje o największych tegorocznych koncertach zapomnieli wspomnieć o U2 w Chorzowie :blink: ,choć może nie ma co się dziwić skoro radiowym patronem medialnym jest zetka. W tych radiach już dawno przetała się liczyć muzyka, nawet jeśli wymagałaby tego zwykła dziennikarska rzetelność w relacjonowaniu ważnych wydarzeń muzycznych, teraz to czysta polityka i kasa. Założe się, że dla zetki w tym roku nie istnieje DM. Sory za off
słuchacz łan, wertigo i bejbe bejbe

#254 bebok

bebok

    Użytkownik

  • Members
  • 265 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik

Napisano 03 czerwca 2009 - 12:15

W rmfie nigdy nie słyszałem Magni, choć słucham w pracy 8 godzin dziennie .......

współczuje :P

#255 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 03 czerwca 2009 - 13:47

Mam nadzieję, że doszło już do takiego etapu, że każdy kolejny singiel grupy będzie szerzej niezauważony jak np: jakieś Rolling Stonsy, Deep Purplosy, Uriah Heepy czy Scorpionsy.

Chcesz powiedzieć dołączą do śmietanki rockowej muzyki? :P Zapewniam cię, że zauważą każdy 1. singiel z nowych albumów o resztę musi się zespół zatroszczyć, a nie to co teraz...

Ostatni tak naprawdę duży przebój U2 to Beautilul Day z końca 2000 roku, bo Vertigo (mimo szczytów na chart'ach) już raczej nie.


No powiedzmy, ale Sometimes też sobie nieźle radziło. Ale problem też jest w komercyjnych radiach - im z U2 leży kilka piosenek i to im wystarczy! No przecież zawsze WOWY czy One można puścić - po co im nowe? <_< O TJT to pewnie wszyscy komplementy prawią, ale ile razy Red Hill słyszeliście w radiu? A tak, może..... jakby to był singiel kiedyś to i może by waliło 5 razy na dzień. Dla mnie dzisiejsze radia komercyjne to otumaniasz (nie wszystkie) i ogranicznik wiedzy muzycznej.

Nie wiem czy U2 nie popełniło singlowego samobójstwa wydając jako pierwszy singiel Buty, który:
- po pierwsze jest mało reprezentatywny dla płyty
- po drugie jest jedną ze słabszych pozycji na albumie
- po trzecie jest dość trudny jak na singiel

No tu się nie zgodzę:
- może i najbardziej się wyróżnia, ale co było by reprezentatywne w 100%? Tu prawie co utwór to inna beczka tylko, że (w przeciwieństwie do HTDAAB) pasuje do siebie,
- hmmm jak dla kogo, o tym inny wątek, ale jak dla mnie utwór bardzo pomysłowy, brakuje tylko intra z Live,
- dla radia może i, bo nie ma w kółko Love, love, love. Trudny to jest Fez-Being Born i COL, Booty jak dla mnie są OK.

A trzeba pamiętać, że do tego jest b. dobry teledysk, który przyciąga uwagę no i wyjaśnia parę rzeczy odnośnie tekstu :lol:


Owszem w latach 90 ta metoda, dawania pierwszego odjechanego singla się sprawdzała: zarówno pierwszy jak kolejne single były przebojami (patrz: The Fly / One; Numb / Stay; Discotheque / Staring At The Sun)

Teraz pewnie chcieli zobaczyć czy nadal mają taką moc i się sparzyli.
.


Ale co do błędów. Problem nie w słabych utworach, ale szeroko pojętej promocji!! Ciągłe opóźnienia!?!? No co to było z teledyskiem do Bootów??? Jaja jakieś, termin płyty przełożono, a i tak sobie z 1. singlem nie poradzili wydawniczo. Single bardzo słabe, choć tego i tak w radiach nie słychać, ale już na jakiś listach sprzedaży singla widać. W dodatku ograniczono wydawanie singli praktycznie tylko do Europy, w UK są winyle w prawdzie, ale kto je dzisiaj, poza kolekcjonerami kupuje?
Oni chyba myśleli, że utwór jest tak świetny, że nawet z marnymi singlami, pociętymi wersjami radiowymi, marnym teledyskiem, będzie miał same nr 1!?

Takie One - 2/3 teledyski - i to jedne z najbardziej znanych z U2, singiel ma niezłe B-side'y i jest wydany w USA, Europie, UK, Japan, Australia itd.
BD - 1 dobry teledysk (każdy zapamięta samolot i to robiło b. dobre wrażenie, a prześcieradła...??), niezły singiel jak na tamten czas (teraz te 2 utwory są już na wielu wydawnictwach) - pamiętam, że często w radiu słyszałem Summer Rain!! A przecież nie często radia B-Side'y puszczają - czyli podwójna promocja.


Tak już na koniec, mam przeczucie, że zaniechali promoicji Magni (duży błąd!!), bo już szykują wydanie I'll Go Crazy..., ale kto wie. ;)

#256 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 03 czerwca 2009 - 14:11

Zależy jakiego radia się słucha. Magnificent w Trójce było puszczane bardzo często. Nawet częściej niż Booty. Poza tym Magnificent było wyżej w notowaniu listy przebojów - 1 miejsce.

Tak już na koniec, mam przeczucie, że zaniechali promoicji Magni (duży błąd!!), bo już szykują wydanie I'll Go Crazy..., ale kto wie. ;)


Trzeci singiel z HTDAAB miał premierę w lipcu. Czyli wtedy kiedy europejska trasa była mniej więcej w połowie. Dlatego wydaje mi się, że premiera I'll Go Crazy... może odbyć się w podobnym terminie, bądź tuż przed rozpoczęciem trasy w USA. Tak wogóle myślę sobie myślę, że mogliby znowu nagrać kolejny koncertowy wideoklip w stylu COBL. Najlepiej w Chorzowie. :P

#257 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 03 czerwca 2009 - 19:20

Zależy jakiego radia się słucha. Magnificent w Trójce było puszczane bardzo często. Nawet częściej niż Booty. Poza tym Magnificent było wyżej w notowaniu listy przebojów - 1 miejsce.


No dokładnie, tylko 3-ka to radio publiczne jakby nie patrząc i trzyma poziom już od lat, może z małymi przerwami. No, ale np. Butów to za często już nie puszczają... Choć trzeba przyznać, że w wielu programach przewałkowano cały album kilka razy! :)

Trzeci singiel z HTDAAB miał premierę w lipcu. Czyli wtedy kiedy europejska trasa była mniej więcej w połowie. Dlatego wydaje mi się, że premiera I'll Go Crazy... może odbyć się w podobnym terminie, bądź tuż przed rozpoczęciem trasy w USA. Tak wogóle myślę sobie myślę, że mogliby znowu nagrać kolejny koncertowy wideoklip w stylu COBL. Najlepiej w Chorzowie. :P


Też tak myślałem, ale zerknij do działu o NLOTH, ponoć są przecieki, że już za miesiąc nowy singiel. Na U2Start też czytałem krótką informację w tym stylu. No więc na nagrania Live pewnie nie ma co liczyć, może to w końcu szansa na jakieś odrzuty ze studia, albo nowe aranżacje utworów płytowych, oby tylko nie trafiły tam mixy Magni i Crazy w masowych ilościach! <_<

#258 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 04 czerwca 2009 - 19:25

Tracklista komercyjnego singla Magnificent Remixes:
1. Magnificent [Dave Aude' Club Remix]
2. Magnificent [Fred Falke Full Club Mix]
3. Magnificent [Adam K and Soha Club Mix]
4. Magnificent [Wonderland Remix]
5. Magnificent [Redanka's 360 Version]

Singiel nie będzie dostępny w Europie, ukaże się wyłącznie w USA.
Premiera 09.06.2009


Dołączona grafika

#259 Modia

Modia

    Użytkownik

  • Members
  • 39 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 05 czerwca 2009 - 22:48

no z tego co się orientuje to ostatnio w radiu zet nawet często puszczają magnificent no przynajmniej jak słyszę gdzieś przelotem, z rmf.fm to trochę gorzej raczej rzadko, ale eska rock to również dosyć często i czasem można trafić nawet na GOYB ;)

#260 mirewa

mirewa

    Użytkownik

  • Members
  • 33 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Legnica

Napisano 08 czerwca 2009 - 22:40

również w Radiu Wrocław grają,lecz jakieś 2 miechy temu grali częściej, a teraz rzadziej nieco.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych