Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Killers


30 replies to this topic

#1 Łukasz

Łukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:GDN

Napisano 22 grudnia 2008 - 11:11

Ostatnio na forum coraz częściej toczą się dyskusje na temat nowej płyty The Killers i w ogóle. Pozwoliłem założyć sobie osobny temat poświęcony panom z Las Vegas. Jak dla mnie najlepszą płytą jest ich debiut. Kolejno Day& Age i Sam's Town. Liczę, że w tym roku w końcu przyjadą do Polski:D Ominęli nas w trasie wiosennej, ale wiadomo, że latem mamy festiwal, na którym mogliby zagrać :D. Swoją drogą graja na Rock Am Ring.
Dołączona grafika

#2 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Napisano 22 grudnia 2008 - 12:27

Jak w wielu zespołach to pierwsza płyta jest najlepsza. Ja osobiście oczekiwałem od Day & Age jakiegoś nowego brzmienia, zwłaszcza gdy usłyszałem Human, ale niestety to jest dalej to samo The Killers, choć muszę przyznać, że płyty słucha się naprawdę bardzo dobrze i sam z chęcią wybrał bym się na jakiś koncert.

... :P


#3 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 22 grudnia 2008 - 15:25

Dla mnie z perspektywy czasu to ich drugi album był najlepszy. A singiel When we were young to chyba najlepsza ich piosenka.

Pierwszy album też mi sie na początku bardzo podobał - to wtedy było coś nowego, świeżego. Jednak po 124532 przesłuchaniach juz mam go trochę dosyć i do niego nie wracam. Ale piosenka On Top cały czas mi sie podoba.

Trzeci album jest trochę dziwny. Z jednej strony coś dancowego jak Human, z drugiej mamy utwór westernowy gdzie dominują gitary akustyczne (nie pamiętam tytułu). Reszta raczej nie zaskakuje, choć obok niewątpliwych killerów pojawiają sie też utwory nijakie.



.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#4 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 22 grudnia 2008 - 15:34

Human pokazuje jak wygladalby new romantic dzis. Dla mnie zaje... kawalek! Fajny beat, elektronika i slychac podobienstwo melodyczne do Alphaville, Howard'a Jones'a czy A-Ha.
Reszty z tego albumu jeszcze nie slyszalam... ale na dniach przeslucham.

Dla mnie Killersi to jeden z naprawde nielicznych dzisiejszych zespolow, ktorych tworczosc lubie, bo tak to same starocie mecze.
Od ich supportu w Chorzowie darze wielka sympatia.

http://www.u2.szczecin.pl


#5 marti

marti

    Użytkownik

  • Members
  • 264 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 26 września 2010 - 22:02

Brandon Flowers promuje właśnie swoją solową płytę. I jako wielki fan U2 parę dni temu w Dublinie popełnił swoją wersję "If God will send his angels". Oceńcie sami, ja jestem nieobiektywna ;)

Brandon Flowers - If God will send his angels

#6 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 października 2010 - 10:42

Killersow nie lubie, ale musze przyznac ze cover Brandonowi bardzo sie udal :)

#7 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 21 września 2012 - 00:09

Wreszcie jest..."Battle Born" , najnowszy studyjny album czwórki z Las Vegas.
Osobiście, bardzo długo na niego czekałem z wielką niecierpliwością, bo Killersów po prostu lubię od czasów pierwszej płyty.

No i właśnie go dorwałem (na razie wersja iTunes z 15-oma utworami, bo CD z T-shirtem świecącym w nocy jest w tranzycie zza morza), 2x przesłuchałem i jestem (nie)wstrząśnięty , ale za to zmieszany :unsure:
IMHO...dość rozrywkowy średniak.
Po tylu latach od ostatniego LP "Day & Age" spodziewałem się, że wydadzą coś porządnego i bardziej rockowego, świeżego , a tu odnosiłem wrażenie że momentami pop kotletem trąci jak cholera.

Jako tako bronią się Flesh & Bone , promujący płytę Runaways, który chyba jest najlepszym kawałkiem płyty, A Matter of Time (ten byłby też super gdyby miał większego kopa) , tytułowy Battle Born no i może jeszcze Miss Atomic Bomb.
Ballady rozczarowują, zresztą jak na poprzednich LPach.

Generalnie, trochę to wszystko stylem jest zbliżone do solowego projektu Brandona (Flamingo) oraz Day&Age. Ot, lekka muzyka do posłuchania wszędzie i o każdej porze.

Brakuje prawdziwych "dupourywaczy" jak z pierwszych dwóch płyt.
Pamiętam , jak wówczas to z wypiekami na twarzy katowałem CDki słuchając w kółko Mr Brightside, Jenny, Somebody, Sam's Town , When we were young czy All The Pretty Face.

#8 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 21 września 2012 - 14:27

Właśnie biorę się za przesłuchiwanie nowego albumu (niestety dopiero)

A co do całości, ulubiony album oczywiście "Hot Fuss"
All These Things That I've Done - piosenka od której zaczęła się moja "przygoda" z tą grupą
Do tego dochodzi wspaniały przecież cover U2 - Ultraviolet

http://www.youtube.c...h?v=afeQgIaT7Eg

I nie wiem czemu, troche mi ten pan Freddiego przypomina :) Chodzi i o ruchy i gestykulacje, a styl w jakim zaczyna śpiewać cover U2 przypomina ten Mercury'ego ;D

#9 Raw melody Men

Raw melody Men

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów

Napisano 20 października 2012 - 09:56

świetna kapela, czerpiąca mocno z lat 80, łącząc elektronikę z surowymi gitarami.
Pierwsze dwie płyty to już klasyka współczesnego rocka. Nowy singiel 'Runaways" z nowej płyty b. dobry. choć nie sadzę , żeby grupa wzniosla się jeszcze na szczyt twórczy jak w latach 2004-2007

#10 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 17 lipca 2016 - 01:24

wpadł mi w łapki dziś ten koncert. Nie spodziewałam się,że to będzie aż taak dobre.

A samych ich lubiłam kiedyś, choć przeważnie byli za innymi u mnie. Oni w ogóle coś grają jeszcze? (razem, bo Brandon to chyba dalej w solowych)

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z8gNjNTfQbg


Music can change the world, because it can change people.
 


#11 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 17 lipca 2016 - 02:01

Killersi <3 Grają, grają, znaczy się nowa płyta jeszcze w tym roku ;) (polecam jeszcze dobry koncert z itunes festival).

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#12 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 17 lipca 2016 - 02:27

o dobrze wiedzieć, że płytka będzie  :)


Music can change the world, because it can change people.
 


#13 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 27 października 2017 - 19:28

przesłuchałam dziś nową płytę. na Wonderful Wonderful nie ma hitów w stylu Mr Brightside i Human. I prawdopodobnie przejdzie bez echa, zaginiona w gąszczu innych nowosci. nie jest też specjalnie wyszukana, nie odkrywa Ameryki. Ale chwyta mocno za serducho. Większość piosenek Brandon napisał dla żony i o miłości do niej, aby ją wesprzeć w walce z chorobą, z którą się zmaga. Nie trzeba nic dodać.

I pytanie, ktoś myśli o wybraniu się na koncert do Berlina?:)

IrishGirl z u2.heh.pl


#14 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 27 października 2017 - 21:30

Możecie się ze mnie śmiać albo nie ale ja ostatnio stwierdziłam, że Killersi to takie LCD Soundsystem/Arcade Fire tylko że w głównym nurcie. Podobna stylistyka i też mnóstwo czerpią z poprzednich dekad :) Co wy na to?


Music can change the world, because it can change people.
 


#15 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 29 października 2017 - 14:44

Ta płyta powinna się nazywać "Zgadnij kogo teraz naśladujemy".  :)


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#16 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 29 października 2017 - 16:44

wiesz, bardziej zwróciłam uwage na warstwę tekstową i to, czy podoba mi się czy nie, niż doszukiwanie się porównań muzycznych. wszystko w muzyce już było, nikt już nie wymyśli nic nowego. sama, gdy mówię, że coś brzmi jak ktoś, robie to raczej z uznaniem a nie negatywem. dobre naśladowanie nie jest złe, ot co ;)

IrishGirl z u2.heh.pl


#17 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 29 października 2017 - 17:32

wiesz, bardziej zwróciłam uwage na warstwę tekstową i to, czy podoba mi się czy nie, niż doszukiwanie się porównań muzycznych. wszystko w muzyce już było, nikt już nie wymyśli nic nowego. sama, gdy mówię, że coś brzmi jak ktoś, robie to raczej z uznaniem a nie negatywem. dobre naśladowanie nie jest złe, ot co ;)

 

Nie czepiaj się, nigdzie nie napisałem że to źle ;)

Ale niektóre fragmenty są aż żywcem wzięte, nie trzeba się niczego doszukiwać :)

Tekstowo też jest i Elvis, i Springsteen i McCartney :)


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#18 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 30 października 2017 - 08:34

Nie czepiaj się, nigdzie nie napisałem że to źle ;)

Ale niektóre fragmenty są aż żywcem wzięte, nie trzeba się niczego doszukiwać :)

Tekstowo też jest i Elvis, i Springsteen i McCartney :)

Spoksik :) Wszystko jasne. A różnie z tym po prostu bywa, bo niektórzy takie porównania traktują z góry na nie. A że Elvis i Springsteen to bardzo okej - lubię obu Panów :)


IrishGirl z u2.heh.pl


#19 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 30 października 2017 - 16:22

przesłuchałam dzisiaj na spokojnie. fajna bez napinki płyta. tak jak napisałaś Aga, hiciorów nie ma? Nie wiem jak u nas ale w DE w radio "The Man" śmiga ładnie. Bez bicia jak usłyszałam ten kawałek pierwszy raz, to aż sprawdziłam czy to nie Arcade Fire jakieś remixowane, i tak się dowiedziałam o tym kawałku. Z przyjemnością się go słucha


Music can change the world, because it can change people.
 


#20 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 24 sierpnia 2020 - 09:50

Słuchał już ktoś Imploding, jak wrażenia? ;)



There's always a chance as long as one can think
this is music : last



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych