Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fisz - Emade - O.S.T.R.


457 replies to this topic

#41 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 02 marca 2009 - 18:44

Cholera, płyta mega agresywna - ostatnio tyle bluzg leciało na "Jazzurekcji", ale chyba tutaj jest więcej...
W niektórych kawałkach mógłby wrzucić Adam na większy luz, za dużo spiny i agresji, marzy mi się coś w klimatach imprezowych, z wielkim śmianiem, beką i czilałtem w których się nieźle obracał np. na albumie "Masz to jak w banku" czy na "Tabasko" - chociażby "Salsa", "Tabasko" czy "Ja i mój lolo" (w mojej opinii to najlepsze krążki, od których powinno się zacząć zapoznawanie z tym artystą). Swoją drogą, że teksty na płyty powstają w stanie maksymalnego upalenia ziołem, czego apogeum widoczne jest na albumie Projekt Ostry Emade - gdzie niemal wszystkie teksty są zupełnie niezrozumiałe i ledwo się kupy trzymają.


A na nowym krążku mamy jak zwykle mistrzowską produkcję, fantastyczne cuty i skrecze DJ Haema i świeżutkie bity.
Moim faworytem jest "Dom" - podkład muzyczny wgniata w ziemię ---> http://www.youtube.c...h?v=YuSIMt_RZIA

"Karma" też fantastyczna - najlepiej z tego kawałka siedzi kosmiczny flow Ostrego, którym sprytnie operuje - raz przyśpiesza, raz zwalnia, raz deklinuje a raz zmienia zupełnie barwę głosu.

Użytkownik Max edytował ten post 02 marca 2009 - 18:45


#42 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 04 marca 2009 - 17:38

Recz niebywała - 5 dni po premierze nowy album Ostrego jest albumem złotym, czyli przekroczył liczę 15 000 sprzedanych egzemplarzy. Jest to trzecia złota płyta w dyskografii Adama. Wydarzenie na skalę ewenementu - kiedy ostatnio jakaś produkcja (nie Ostrego) hip hopowa zdobyła złoto? Chyba w 2001 roku, kiedy popularność hip hopu w Polsce sięgała zenitu, np. Grammatik "Światła Miasta" poszły w liczbie ponad 30 tys. Dzisiaj na allegro zdobycie tego krążka równe jest z wyłożeniem co najmniej trzech stów z kieszeni. Nie wspominam już o Liroy'u, którego debiut poszedł w pół milionowym nakładzie :] Ozłocenie nowego krążka Ostrego jest również czymś niesamowitym z tego względu, że sam artysta jak i jego muzyka praktycznie nie istnieje w mediach. Kiedy ktoś z was widział jakiś klip Ostrego w TV? albo wywiad? On w zasadzie nie istnieje w ogóle w mediach. Słynnym wydarzeniem, jednocześnie protestem był bojkot gali Fryderyków - Adam się nie zjawił, statuetkę odebrał Tytus - właściciel wytwórni.

O.S.T.R. ze złotą płytą za przed ostatni album "Ja tu tylko sprzątam" na warszawskim koncercie w Palladium. Strój szpitalny z tego względu, że dzień wcześniej urodził mu się syn.

Dołączona grafika

#43 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 marca 2009 - 17:39

Recz niebywała - 5 dni po premierze nowy album Ostrego jest albumem złotym, czyli przekroczył liczę 15 000 sprzedanych egzemplarzy.


U2 jest lepsze! W dniu premiery miało bowiem już platynę!

;)
Dołączona grafika

#44 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 04 marca 2009 - 17:52

Ciekawe ile na tą platynę trzeba:P Jest jeszcze ostatni tytuł do zdobycia - płyta diamentowa.

#45 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 marca 2009 - 18:11

Ciekawe ile na tą platynę trzeba:P


http://zpav.pl/zasady_zpd.asp
Dołączona grafika

#46 Guest_Tamb_*

Guest_Tamb_*
  • Guests

Napisano 09 marca 2009 - 18:45

Przyznam, że za Hip - Hopem (szczególnie polskim) niezbyt przepadam i kontakt z nim miałem dość nikły (a jeśli już to właśnie był to O.S.T.R., czy Fisz), ale (skoro ten temat jest o Asfalt Records w ogóle) radziłbym zwrócić uwagę na Łonę. Zdarzyło mi się słyszeć pare jego utworów i muszę przyznać, że lirycznie przynajmniej, stały na naprawdę niezłym (szczególnie jak na Hip - Hop) poziomie. Mowa tu o kawałkach "Rozmowa", "Kawa", "Frużki wolą Optymistów", czy "Miej wątpliwość". Świetny styl, poczucie humoru i poziom merytoryczny. Nie wiem jak z resztą.

#47 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 marca 2009 - 08:22

Info dla Witasa:

Fisz Emade
Estrada
ul.Dworcowa 51
85-009 Bydgoszcz
Polska

http://www.lastfm.pl/event/971513

#48 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 21 marca 2009 - 14:06

Rzecz niebywała - na allegro do kupienia jest koncertówka Tworzywa Sztucznego "Na rzywo w Mózgu" w folii! Nakład już dawno wyczerpany, więc i cena 'odpowiednia' - 139zł

http://allegro.pl/it...wo_w_mozgu.html

3 miesiące temu, kupiłem na allegro używkę za 50zł w stanie bardzo dobrym.

#49 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 marca 2009 - 14:33

Hmmm... Coraz częściej zastanawiam się, czy nie zapoznać się bliżej z twórczością Pana eF/O.S.T.R.

#50 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 21 marca 2009 - 14:49

Gorąco zachęcam i przy okazji służę pomocą:)

#51 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 marca 2009 - 14:53

Gorąco zachęcam i przy okazji służę pomocą:)

Dzięki.

O.S.T.R. nawet kiedyś trochę znałem ("Jazz w wolnych chwilach"/"Jazzurekcja"), ale potem już w ogóle.

Z Fisza to "Wielki ciężki słoń", ale ten eksperymentalizm trochę mnie przestraszył. I "F3"

Niektóre utwory Łony, z tego co pamiętam były całkiem, całkiem

W ogóle nie jestem zbytnim entuzjastą polskiego hip - hopu. Ale z tego co wiem, Asfalt trzymał zawsze poziom i był z tych "ambitniejszych". (nie jakiś tam "osiedle ziomek" itp.).

Zetknąłem się z młodymi Waglewskimi jeszcze przy okazji "Męskiej muzyki" i pierwszej płyty M. Peszek ("Ballada nie lada" - Fisz tam nawija o ile mnie pamięć nie myli).

#52 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 21 marca 2009 - 15:33

Dzięki.

O.S.T.R. nawet kiedyś trochę znałem ("Jazz w wolnych chwilach"/"Jazzurekcja"), ale potem już w ogóle.


To w zasadzie poznałeś dzieła z najlepszego okresu twórczości Ostrego. Do tych dwóch albumów dorzuciłbym jeszcze "Masz to jak w banku" oraz "Tabasko". Jest to liryczna wyżyna rapera z Bałut (pomijając stopień upalenia przy pisaniu tekstów) a także cztery najlepsze albumy moim zdaniem. Oczywiście później nagrał masę innego, na poziomie światowym - materiału i w zasadzie czyni to do dzisiaj, ale uważam, że mniej więcej od "Hollyłodzi" zaczyna się nasz kolega powtarzać.
Co by nie rzec - koncerty są świetne. Teraz jest w trasie, zachęcam do wybrania się.


Z Fisza to "Wielki ciężki słoń", ale ten eksperymentalizm trochę mnie przestraszył. I "F3"


No "Wielki ciężki słoń" to ciężko strawna nuta na początek. "F3" to majstersztyk - jest w moim top3 braci Waglewskich. Dźwięki stworzone na tym albumie przez Emada to przecież ewenement w hip hopowym światku, bijący inne produkcje na głowę.


Niektóre utwory Łony, z tego co pamiętam były całkiem, całkiem


Łona to raper z największym poczuciem humoru jakiego znam. Z jego tekstów można nieźle zlewać :lol: a przy okazji bardzo trafnie obrazują rzeczywistość (np. piosenka "żadnych gości" czyli mega beka o klasycznych featuringach na albumach hip hopowych). Polecam album "Koniec żartów".


Zetknąłem się z młodymi Waglewskimi jeszcze przy okazji "Męskiej muzyki" i pierwszej płyty M. Peszek ("Ballada nie lada" - Fisz tam nawija o ile mnie pamięć nie myli).


Peszkowej pomagał Fisz i ojciec Wojciech.

#53 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 marca 2009 - 15:40

Dzięki za odp.

"Koniec żartów" swego czasu częściowo poznałem i pamiętam właśnie, że teksty (naprawdę świetne, nawet literacko - rzadkość w polskim hip - hopie) ogromnie mi się podobały. "Nie słuchać przed 2050"; "Rozmowa"; "Kawa"; "Emilia chce spać"; "Miej wątpliwość"; "Żadnych gości"; "Fruźki wolą optyistów; "Konewka" - tyle pamiętam z Łony

Ostry z tego co słyszałem robi niezłe solówki na skrzypcach podczas koncertów - przyznam, że to najbardziej mnie zaciekawiło. Z lp może przypomnę sobie te Jazzy i zahaczę o ten nowy album.

Czytając poprzednie wypowiedzi z tego tematu na początek najchętniej chyba z Fisza przyjrzałbym się "Na rzywo w Mózgu" ze względu na "rzywych ( :P )" muzyków.

Zobaczymy sobie to wszystko.

P.S. O.S.T.R. też zdziałał kiedyś coś z "żywym" zespołem?

#54 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 21 marca 2009 - 16:21

Ostry z tego co słyszałem robi niezłe solówki na skrzypcach podczas koncertów - przyznam, że to najbardziej mnie zaciekawiło.


Zgadza się, na koncertach jedzie z freestylem na skrzypcach - tutaj próbka: http://www.youtube.c...h?v=H4K4XhNQ5II (nie za dużo widać, ale fonia wyśmienita). Oprócz tego, rzeczą naturalną jest, że daje freestyle werbalny - http://www.youtube.c...h?v=Enx0OEQmo2I no i jeszcze na klawiszach czasem jamuje na koncertach.

Czytając poprzednie wypowiedzi z tego tematu na początek najchętniej chyba z Fisza przyjrzałbym się "Na rzywo w Mózgu" ze względu na "rzywych ( :P )" muzyków.


Dobry wybór, "język wszechświata" zasługuje na szczególną uwagę;)


P.S. O.S.T.R. też zdziałał kiedyś coś z "żywym" zespołem?


Oczywiście. On na trasie praktycznie tylko z żywym zespołem gra! :) jest perkusja, gitara, bas, klawisze, i skreczujący DJ. No i skrzypce o których wspominam wyżej. A żywy zespół słychać na linku, który wkleiłem (freestyle na skrzypcach).
Z reguły gra albo z toruńskim zespołem Sofa albo z łódzkim ŁDZ Orkiestra. Z tym pierwszym wystąpił w "trójce" - jest z tego broadcast (kawałek "Komix" (chyba mój ulubiony Ostrego + "Odzyskamy Hip Hop" http://www.youtube.c...h?v=bWlTQLWjOP8 świetnie słychać żywy zespół).

Z samym DJ raczej już w ogóle nie występuje, chyba, że w jakiś malutkich klubikach w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma miejsca na cały zespół.

Użytkownik Max edytował ten post 21 marca 2009 - 16:24


#55 Chico la verdad

Chico la verdad

    Użytkownik

  • Members
  • 1 273 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:from another Country

Napisano 21 marca 2009 - 16:24

Jutro we wrocławskim klubie WZ koncert O.S.T.R.
Mam arcytrudne zadanie nabycia dziś ostatnich biletów dla koleżanki...

#56 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 21 marca 2009 - 16:31

No z biletami w przypadku Ostrego jest dość ciężko jeśli zabiera się za kupno dzień czy dwa przed koncertem :D

#57 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 marca 2009 - 16:33

mialem rowniez isc na jutrzjeszy koncert ale podobno ma byc ostrowski u nas na juwenaliach wiec nie dosc ze taniej to jeszcze sprzyjajacy termin bedzie- wtedy sie przejde ;))

#58 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 marca 2009 - 18:26

Max: właśnie miałem pisać o tym koncercie w "Trójce". Z racji, że znam "Jazzurekcję", znam też "Komix" i niechybnie muszę stwierdzić, że ten kawałek w oym czasie spodobał mi się najbardziej. Pamiętam lekko jazzujący podkład i ciekawe sample

P.S. I miałem rację - "Komix" to jest ten numer, który mi się swego czasu tak spodobał

I polojuemy na "Na rzywo"....

#59 Chico la verdad

Chico la verdad

    Użytkownik

  • Members
  • 1 273 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:from another Country

Napisano 21 marca 2009 - 20:33

No z biletami w przypadku Ostrego jest dość ciężko jeśli zabiera się za kupno dzień czy dwa przed koncertem :D

Właśnie. Moja zakręcona koleżanka zdziwiona była, że w Empikach już nie ma :P W każdym razie sam WZ miał jeszcze 20 - 30 biletów i po małym wyścigu wywalczyłem 2 sztuki.
Ostrego nie słucham, chociaż teksty ma ciekawe. Nie pieprzy tylko o szarości życia jak chociażby Rychu Peja.

#60 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 marca 2009 - 20:36

'pozwol, odpale rar aby moc spojrzec trzezwo' jakos tak ;)




do wieczora, see you youtooforums deaf fans



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych