Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fisz - Emade - O.S.T.R.


457 replies to this topic

#401 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 21 listopada 2011 - 20:44

Jak zwykle ciężko się z Kolegą Maxem nie zgodzić... Podkład pierwsza klasa, bas z perką świetnie smaga uszka na słuchawkach. Natomiast mam zastrzeżenie - kolejny kawałek i znowu w warstwie tekstowej trochę kiepsko. Jakby Fiszu dostał zadyszki. Pułap liryczny "Piątku 13" nie do osiągnięcia ale oczywiście czekam na więcej.

#402 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 listopada 2011 - 21:40

Co do beatu oczywiscie pelna zgoda panowie, natomiast mi sie sam wokal w sobie bardzo podoba. Flow jest typowe dla Fisza ale w zaden sposob nie jest to w tym wypadku ujma. Daleko mi jeszcze do etapu znudzenia sie ta maniera wokalna.


Teksty - powoli zaczynam odczuwac crap.

#403 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 27 listopada 2011 - 16:16

"Zwierzę bez Nogi" jeszcze nie mam, ale wiadomo, że w jednym kawałku rymuje Emade :]

Cały krążek dedykowany jest Tytusowi z Asfalt Records i 'matce chrzestnej polskiego hip-hopu' - Bognie Świątkowskiej - czyli ludziom, którzy pomogli Waglom w stawianiu pierwszych kroków w muzycznym światku.

#404 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 listopada 2011 - 23:03

Chyba mam już swojego faworyta na nowym albumie - '1978'

#405 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 02 grudnia 2011 - 21:22

Zakupiłem album, przesłuchawszy go kilkanaście razy wyciągam wniochy:

1. Już raczej nigdy nie powstanie coś na miarę "Piątku 13" jeśli chodzi o rymy. W ogóle z konwencją hip - hopową muzykę Waglewskich łączy dzisiaj jedynie warstwa beatowa i tyle. Fisz od 2006 roku powoli przestawał być MC ('pomogło' mu w tym uczestnictwo w projekcie Kim Nowak gdzie śpiewa a nie rapuje, podobnie jak z resztą jak z Męską Muzyką). Na nowym albumie nie ma już klasycznie składanych rymów hip-hopowych, jest za to sporo liryki 'nie rymowej' (jeśli można tak to nazwać) oraz sporo melodeklamacji. Fisz po prostu śpiewa i gada, tak jakby miał przed sobą i czytał swoje wiersze.
2. Emade i DJ Eprom to mistrzowie wszechwag.
3. Album zaczyna się ładnym nawiązaniem do "Polepionych dźwięków", których dziesięciolecie wydania mija właśnie w tym roku.
4. Drugi utwór - "Napoleon" - w sumie bez szału, śmieszą jedynie niektóre wersy, np. "każdy mój wers to jest klasyk, lśni jak po "kiwi" mokasyn" (pasta kiwi but ożywi:))
5. Trzeci utwór to singiel - "Zwierzę bez nogi" wszem i wobec znany, więc nie będę się rozpisywać.
6. Czwarty utwór jest kapitalny! ("Dziecko we mgle") Orientalna gitarka w tle robi klimat, świetny podkład i rewelacyjny refren. Tekst utworu został napisany pod wpływem inspiracji Fisza książką Erlenda Loe "Naiwny Super".
7. Kolejny utwór pt.: "Klon" to w zasadzie przypomnienie, że swoje "blablabla" Fisz robi już od 10 lat. Bardzo lubię ten kawałek ze względu na przesterowany refren: "ooo, w słuchawkach klon, gadam stereo z obu stron". Świetne:] No iw tekście mamy lekkie nawiązanie do U2: "To są moje szatańskie wersety!".
8. "Myśliwy" to jeden z najgorszych kawałków na albumie. Niczym w zasadzie się nie wyróżnia.
9. "Tak to robimy" - reggae'owo- dubowy utwór, czyli zwieńczenie fascynacji Fisza tego typu muzyką, czego dowodem były liczne wersje jego utworów przerobione na ten gatunek muzyczny w trakcie ostatnich tras koncertowych. Dość długi, mnie się podoba, tekst jest 'przegadany', a nie zaśpiewany/zarapowany.
10. Gołąb nawigator - to 5 minut dla Eproma i Emade.
11. Chyba najsłynniejszy refren albumu: "Moim bla bla bla zarabiam na czynsz, nagrań mam więcej niż CBA, zdzieram głos jak na dupie dżins, 10 lat numer jeden plus VAT" :D:D no i jeszcze "wypinam zad jakbym grał w bilard", hehe.
12. 2MC - uważam za highlight krążka. Co za dynamika, tempo! no i zwrotki Emade.

ze względu na piątek i ilość spożytych % - ciąg dalszy nastąpi jutro.

#406 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 18 grudnia 2011 - 18:55

Przy okazji wizyty na stronie Asfalt Records, natknąłem się na:

http://www.youtube.com/watch?v=mfs4ydnaSl4&feature=player_embedded

Ewidentnie warto czekać na to wydawnictwo! Momentami przypomina mi trochę Dj'a Premiera albo to co robi Star Slinger.


Album już w sklepach. Chodzą słuchy, że stoją za nim O.S.T.R. i DJ Haem (osoby odpowiedzialne za Dead Man Funk nie chcą się ujawniać). Trzeba nabyć, posłuchajcie tych bitów.

#407 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 21 grudnia 2011 - 22:59

Długi i ciekawy wywiad Fiszem, w którym mówi co nieco o odejściu z Asfalt Records. Jak się okazuje, przestali dogadywać się z Tytusem...


Dołączona grafika

http://muzyka.onet.p...,wiadomosc.html

#408 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 21 grudnia 2011 - 23:28

Trochę zabawnie brzmią te narzekania, że Trójka nie chce grać jego nowej płyty. Ma własną audycję (całkiem niezłą) a jego muzyka pojawiała się na antenie Trójki dość często. Wystarczy wspomnieć koncerty promujące Waglewski Fisz Emade, Kim Nowak a ostatnio to nieszczęsne Męskie Granie. <rzyg>

Gdyby taki Hugh Morgan prowadzący swoją audycję na antenie BBC Radio 2 zarzucił stacji, że nie chcą grać najnowszego albumu Fun Lovin' Criminals to szybko musiałby pożegnać się ze swoją posadą.

#409 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 22 grudnia 2011 - 08:13

Hm... a gdzie te narzekania są w tym wywiadzie? Szczerze, nie zwróciłem na to uwagi.

#410 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 22 grudnia 2011 - 12:59

To przeczytaj jeszcze raz. I jeśli nie widzisz w tym ani trochę hipokryzji to ok. Nie będę się z Tobą spierał. ;)

#411 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 grudnia 2011 - 13:27

- No to klasnij!
- Ty tez klasnij!

http://www.youtube.c...h?v=bwc-BT-nN5c

Jezu, przeciez Ortega to jest taaaka wiosna ! :D :D :D

#412 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 22 grudnia 2011 - 14:49

http://www.youtube.c...h?v=DVZqNBKVK-Y

Tede też pozamiatał na ich płycie.

#413 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 grudnia 2011 - 15:32

Otoz to !!

#414 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 22 grudnia 2011 - 18:20

To przeczytaj jeszcze raz. I jeśli nie widzisz w tym ani trochę hipokryzji to ok. Nie będę się z Tobą spierał. ;)



Znalazłem:

Mimo to jednak nasze single ciągle odrzucane są w stacjach radiowych, jak choćby w Trójce.


I pytanie zasadnicze: czy słyszał ktoś jakiś singiel Fisz Emade w Trójce? Ja nigdy nie słyszałem. W Maglu Wagli, którego słucham co tydzień, dosłownie raz słyszałem artystę z Asfalt Records - Ostrego, którego puścił Fisz (z resztą na prośbę słuchacza).

#415 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 05 stycznia 2012 - 20:51

Styczeń:
19.01 // POZNAŃ - Eskulap // Tworzywo
20.01 // GNIEZNO - Klub Młyn // Tworzywo
21.01 // SZCZECIN - Słowianin // Tworzywo
Luty:
02.02 // SOPOT // Kim Nowak
03.02 // WŁOCŁAWEK - Jazz Bar // Kim Nowak
04.02 // ELBLĄG // Kim Nowak
09.02 // ŁÓDŹ - Łódź Kaliska // Tworzywo
10.02 // PŁOCK - POKIS // Kim Nowak
17.02 // CZĘSTOCHOWA // Tworzywo
Marzec:
01.03 // WROCŁAW - Alibi // Tworzywo
02.03 // OPOLE - NCPP // Tworzywo
17.03 // EŁK - ECK // Tworzywo
03.03 // BIELSKO BIAŁA - RudeBoy // Tworzywo
09.03 // KRAKÓW - Studio // Tworzywo
10.03 // RZESZÓW - Od Zmierzchu do Świtu // Tworzywo
21.03 // LUBLIN
23.03 // KATOWICE - Mega Club // Tworzywo
24.03 // TARNÓW - TCK // Tworzywo
30.03 // TORUŃ // OdNowa // Tworzywo

#416 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 05 stycznia 2012 - 23:49

Znalazłem:
I pytanie zasadnicze: czy słyszał ktoś jakiś singiel Fisz Emade w Trójce? Ja nigdy nie słyszałem.

Nie słucham Trójki regularnie, ale słyszałem np Zwierzę Bez Nogi ze dwa albo trzy razy podczas którejś audycji Stelmacha oraz u Michała Margańskiego. Żeby nie było oto dowód. ;)

#417 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 06 stycznia 2012 - 11:12

W Czwórce też leciało, a słucham raz na bardzo rzadko.

#418 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 19 stycznia 2012 - 07:48

W sumie mogłem wrzucić do ogólnohiphopowego ale produkcja O.S.T.R. to wrzucam tu - świetny bit:

http://www.youtube.c...feature=related

Zdaje się, że sampel od Jean Michel (Nie prześwietlisz mnie jak kliszę...).

#419 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 21 stycznia 2012 - 20:08

Dołączona grafika


Projekt Tabasko został zawiązany 10 lat temu przez O.S.T.R, Kochana i DJ Haema. Zżytą przez 10 lat koncertowania ekipę zasilił w zeszłym roku beatboxer Zorak oraz wsparli Holendrzy Chris i Jaap tworzący kolektyw producencki Killing Skills.

Album ?Ostatnia Szansa Tego Rapu? został nagrany w całości w holenderskim studio Killing Skills w okresie między wrześniem 2011 a lutym bieżącego roku. Ta polsko-holenderska współpraca zaowocowała znacznie podwyższonymi ambicjami wszystkich uczestników, którzy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Wszyscy chcieli stworzyć dzieło przełomowe i unikatowe dla swej dotychczasowej kariery i po wszystkim wyglądają na zadowolonych z efektów pracy. Materiał wyprodukwany przez Holendrów i Ostrego to subtelne połączenie analogowej barwy sowieckich synthów z kreatywnym i niepowtarzalnym samplingiem. Opisuje je doskonale słowo ?świeżość? i na tym należy poprzestać ? o muzyce pisze się ciężko.

Dla Zoraka i Haema sesje nagraniowe Tabasko to ich pierwsze zawodowe starcie z rapem. Wyszli z tej konfrontacji zwycięsko, o czym możecie się przekonać już wkrótce przy okazji pierwszego singla ?Wychowani w Polsce?.

27 marca 2012 roku premiera.

#420 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 22 stycznia 2012 - 08:40

[Wywiad z lekko wstawionym Fiszem:

media]http://www.youtube.com/watch?v=LhohISFU4-M&feature=fvst[/media]



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych