Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsze DVD z U2


131 replies to this topic

#1 Wojtek

Wojtek

    Użytkownik

  • Members
  • 11 Postów
  • Skąd:Pruszków

Napisano 27 stycznia 2007 - 20:05

Które DVD z U2 najbardziej się wam podobało z tych które widzieliście?Wg mnie absolutnym numerem 1 jest koncert z 2001 roku wydany na płycie w 2005 roku z koncertu w Irlandii. " U2 GO HOME Live From Slane Castle Irleand "...Wiele osób które widziało ten koncert na DVD twierdzi że jest to bezsprzecznie najlepsze wydawnictwo na DVD, a utwory są lepsze niż te nagrywane w studio czyli lepsze od oryginału.

#2 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 27 stycznia 2007 - 20:17

Hmmm...niesamowicie trudno się zdecydować

napewno najgorsze chicago za drętwa publiczość itp.

jeszcze do niedawna bezsprzecznie królowało slane castle
niesamowity koncert i jeszcze publiczność szalejąca w te i wewte :P


... do niedawna

W październiku kupiłem sydney i pierwszy raz w życiu widziałem taki majstersztyk....najlepsze wydawnictwo.....ale

...ale..wczoraj stałem sie posiadaczem koncertu z bostonu i jest jeszcze lepsze...może nie jakieś super dekoracje, może nie jacyś super fani, ale pdo względem muzycznym jest u mnie namber łan ot co :wink:

#3 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 27 stycznia 2007 - 20:20

a utwory są lepsze niż te nagrywane w studio czyli lepsze od oryginału.


Jak w przypadku 19/20 wszystkich piosenek U2 ;-)

#4 Wojtek

Wojtek

    Użytkownik

  • Members
  • 11 Postów
  • Skąd:Pruszków

Napisano 27 stycznia 2007 - 20:30

Hmmm...niesamowicie trudno się zdecydować

napewno najgorsze chicago za drętwa publiczość itp.

jeszcze do niedawna bezsprzecznie królowało slane castle
niesamowity koncert i jeszcze publiczność szalejąca w te i wewte :P  


... do niedawna

W październiku kupiłem sydney i pierwszy raz  w życiu widziałem taki majstersztyk....najlepsze wydawnictwo.....ale

...ale..wczoraj stałem sie posiadaczem koncertu z bostonu i jest jeszcze lepsze...może nie jakieś super dekoracje, może nie jacyś super fani, ale pdo względem muzycznym jest u mnie namber łan ot co :wink:


Możesz wrzucić jakieś linki albo fotki okładek tych pozycji za wyjątkiem Irlandzkiego? :wink:

#5 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 27 stycznia 2007 - 20:38

Sydney http://www.u2station...video/zootv.php

Boston http://www.u2station...o/elevation.php

Chicago http://www.u2station...deo/vertigo.php

:)

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#6 Wojtek

Wojtek

    Użytkownik

  • Members
  • 11 Postów
  • Skąd:Pruszków

Napisano 27 stycznia 2007 - 20:48

Tak więc DVD z Sydney nie widziałem niestety ale przymierzam się do kupna . Natomist wg mnie Chicago oraz Boston jest dużo gorszy niż Irlandia.



Ps- Ma ktoś może to najnowsze DVD z najnowszej płyty?

http://www.empik.com...ategory=2021100

Dlaczego wyszły 2 różne wersje i czym one się różnią miedzy sobą?

#7 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 27 stycznia 2007 - 21:47

Dlaczego wyszły 2 różne wersje i czym one się różnią miedzy sobą?


U218 Videos:

http://www.merlin.co...nd/towar/491208

oraz U218 Singles CD plus DVD (10 kawałków z koncertu w Mediolanie w lipcu 2005):

http://www.merlin.co...nd/towar/491207

#8 Wojtek

Wojtek

    Użytkownik

  • Members
  • 11 Postów
  • Skąd:Pruszków

Napisano 27 stycznia 2007 - 23:32

Widział ktoś oprócz mrówy to DVD z Sydney? Warto kupić?

#9 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 28 stycznia 2007 - 00:02

Oczywiście, że warto. Jakość dźwięku poprawiona, obraz również, w bonusach ciekawe rzeczy (niektóre podobno ukryte i nie mogę ich znaleźć:D), i jak na ZooTv przystało wielkie show! ;) Ja polecam jak najbardziej, ale uważam, że i tak Rattle And Hum przebija pozostałe wydawnictwa :)

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#10 aga

aga

    Użytkownik

  • Members
  • 24 Postów
  • Skąd:Wawa

Napisano 28 stycznia 2007 - 00:02

Widział ktoś oprócz mrówy to DVD z Sydney? Warto kupić?


Dla mnie to jeden z najlepszych oficjalnych koncertów! Zdecydowanie warto zakupić :D
Setlista, Bono jako Mucha, a potem Mr McPhisto (+słynny telefon), świetna atmosfera i publiczność, ile bym dała, żeby wtedy tam być...

#11 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Napisano 28 stycznia 2007 - 02:18

Widział ktoś oprócz mrówy to DVD z Sydney? Warto kupić?


chłopie! lec jutro do sklepu. Koniecznie!
Watch more TV :D
-Przypuśćmy Kubusiu, że drzewo przewróci się,gdy będziemy pod nim stali?
-Przypuśćmy, że nie-odpowiedział Kubuś Puchatek po długim namyśle.

#12 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 28 stycznia 2007 - 10:01

Widział ktoś oprócz mrówy to DVD z Sydney? Warto kupić?


Chyba nie ma fana, który by nie widział tej pozycji. Ja jeszcze miałem szczeście widzieć ten koncert w Multikinie.

Jeśli masz pieniądze i dobre chęci, to leć kupuj i oglądaj.

#13 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 28 stycznia 2007 - 11:36

Dirty Day, Daddy's Gonna Pay For Your Crashed Car, choćby dla tych utworów warto to mieć ;-D

Przy okazji perkusja Larry'ego w Dirty > all ;-D

#14 Wojtek

Wojtek

    Użytkownik

  • Members
  • 11 Postów
  • Skąd:Pruszków

Napisano 28 stycznia 2007 - 12:32

Widział ktoś oprócz mrówy to DVD z Sydney? Warto kupić?


chłopie! lec jutro do sklepu. Koniecznie!
Watch more TV :D



To w Poniedziałek po pracy zasuwam do Empiku :wink: .Chyba kupię tą bogatszą wersję za 114 zł, bo jak byłem w sobotę to jest ten koncert w dwóch wydaniach za 75 bodajże jeśli dobrze pamiętam i za 114

#15 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 28 stycznia 2007 - 13:17

Vertigo Milan.
Tak, wiem, że to tylko 10 utworów. Trudno. Kosi wszystko. A chicago przy tym nie istnieje. Dlaczego nie? Widzieliście obydwa, to powinniście wiedzieć ;) Milan. Świetna realizacja, wręcz idealna. Publicznośc włoska rządzi. Śpiewają wszystko, śpiewają równo, nie tylko istnieją, oni są intergalną cześcią tego koncertu. No po prostu nie da się siedzieć widząc i słysząc COŚ TAKIEGO. Wspaniałe wykonania Original Of The Species, Miss Sarajevo, świetne Elevation, I Still Haven't Found, wszystkiego. Jedyne czego się można uczepić, to forma wokalna Bono, ale przecież facet dał radę. W Slane nam to nie przeszkadzało, to czemu miałoby przeszkadzać tu?

I jak już jestesmy przy Slane, tamten koncert to emocje, klimat, wszystko na raz, no i to Irlandia w końcu, no i zamek Slane. Szkoda że nie zagrali z tej okazji większej ilości tracków z The Unforgettable Fire. No ale tak, mamy Until The End Of The World, Out Of Control, Sunday Bloody Sunday, Wake Up Dead Man, Kite, All I Want Is You i Streets, no ach. Pozamiatali chłopaki.

Nigdy nie mogłem wybrać między Slane a Bostonem. Ale jako fajniejsze DVD wybieram jednak Slane, bo przyjemniej mi się to zawsze ogląda. Mimo, że w Bostonie było więcej perfekcyjnych, genialnych wykonań większości kawałków. Boston jest fajniejszy muzycznie. Until również tu dał radę, nawet bardzo, ale to dopiero początek. Wściekłe i poteżne Gone, New York, cudowne Stay, In A Little While, końcówka Bad z przejściem do Streets i cytatem psalmu 116 bodajże - nie to co w Slane, ale też zawsze mam ciary - moje ulubione wykonanie Bullet'a z miażdżącą solówką i monologiem Bono w drugiej części - "what's my name?! MARK CHAPMAN!!" - piękne wykonanie With Or Without You, takie delikatniejsze, a z tą dziewczyną na scenie to już w ogóle, klasyk chyba, nie wymaga komentarza, najlepsze The Fly jakie kiedykolwiek grali, ze świetnym intrem i improwizają, a potem rozpieprzeniem sali riffem, solówką, perką, wszystkim, przy czym płytowa wersja tegoż utworu nie istnieje, no i proszę państwa, Wake Up Dead Man nie takie jak w Slane co prawda, ale jednak, a potem Walk On. Ja nie chcę 40, ja chcę żeby koncerty U2 kończyły się Walk On. Takim jak w Bostonie. No i może potem 40, ewentualnie. Takiego kopa energii dostać na wyjście, no proszę ja Was, jak ja żałuję że nie mogłem być na koncertach E.Tour.

No i jeszcze Rattle&Hum. Jakikolwiek komentarz uważam za zbędny (czyt. nie chce mi się pisać tego, co i tak wszyscy wiedzą albo już napisali/napiszą ;] ) Jedyne co mi się tam nie podoba, to przerywanie Heartland wywiadem z Larrym, no sory, spadówa, ja chcę Heartland :D

A Sydney chyba sobie nie kupie. Jakoś znam to już na pamięć, kiedyś się naoglądałem i.. chyba mi się znudziło. W Multikinach na dwóch pokazach średnio mi się to oglądało, poza wybranymi momentami. Na pierwszym prawie zasnąłem, pewnie to głównie wina zmęczenia była, no ale. Jakieś to takie statyczne, jakoś mało tam tego ducha rock and roll'a że zarzucę banałem, ale istotnym. Spontaniczności takiej. Dlatego cenię Elevation Tour właśnie.

#16 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 28 stycznia 2007 - 13:28

Elevation Tour to po prostu była esencja wszystkich tych tras, było trochę "showmeństwa", były efekty świetlne, przede wszystkim w końcu skupiano się na muzyce a reszta była otoczką. Dla mnie ta trasa jest najlepsza może po części dlatego, że ATYCLB jest w moim przekonaniu jedną z ich najlepszych płyt. Ciężko zapomnieć teksty o Bono o Larrym still juniorze, WIELKIM instrumencie Adama, czy Osama Bin Ladenie całującym go w dupke ;-)
No i oczywiście świetne wersje większości utworów...to jest to!

#17 Wojtek

Wojtek

    Użytkownik

  • Members
  • 11 Postów
  • Skąd:Pruszków

Napisano 28 stycznia 2007 - 13:52

Hmmm....... :roll: ......no to zaczynam mieć mały " mętlik" w głowie, Boston? czy Sydney?Ale chyba zdecyduje się na Sydney. Po 1) nagranie z Bostonu już widziałem i szczerze mówiąc średnio mi się podobało. Wg mnie Irlandia jest zdecydowanie lepsza. Chociaż zgodzę się acr że In A Little While to mistrzostwo :wink:
2) Sydney nie widziałem a dodatkowo większość ekspertów :wink: się tutaj wypowiada że Sydney jest jednak lepsze od Bostonu

#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 28 stycznia 2007 - 14:01

Po 1) nagranie z Bostonu już widziałem i szczerze mówiąc średnio mi się podobało. Wg mnie Irlandia jest zdecydowanie lepsza. Chociaż zgodzę się acr że In A Little While to mistrzostwo :wink:  

No tak, w sumie po co się zmuszać.

2) Sydney nie widziałem a dodatkowo większość ekspertów  :wink: się tutaj wypowiada że Sydney jest jednak lepsze od Bostonu

Pewnie będziesz jednym z większości która się zakochała w czasach Achtungowo-Zoo-Tv'owych, ech, cholera, nigdy się nie zrozumiemy.. [kto wie, pamięta te wszystkie dyskusje, ten wie o co chodzi] ;)))

#19 Wojtek

Wojtek

    Użytkownik

  • Members
  • 11 Postów
  • Skąd:Pruszków

Napisano 28 stycznia 2007 - 14:07

Po 1) nagranie z Bostonu już widziałem i szczerze mówiąc średnio mi się podobało. Wg mnie Irlandia jest zdecydowanie lepsza. Chociaż zgodzę się acr że In A Little While to mistrzostwo :wink:  

No tak, w sumie po co się zmuszać.

2) Sydney nie widziałem a dodatkowo większość ekspertów  :wink: się tutaj wypowiada że Sydney jest jednak lepsze od Bostonu

Pewnie będziesz jednym z większości która się zakochała w czasach Achtungowo-Zoo-Tv'owych, ech, cholera, nigdy się nie zrozumiemy.. [kto wie, pamięta te wszystkie dyskusje, ten wie o co chodzi] ;)))


Teraz nawet jakbym chciał kupić Boston to jest z tym małym problem, bo jest trudno dostępny, natomiast Sydney bez problemów można dostać w Empiku....( chodzi mi o Warszawę)

#20 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 28 stycznia 2007 - 14:08

to ja powiem tak:
jeżeli chcesz posłuchać mega-hiper świetne (itp.) wykonania utworów( najlepsze to chyba the fly) to bierz boston...
a jeżeli chcesz żeby wgniotła cię w fotel magia telewizorów i trabantów to bierz pan sidnej ot co :P



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych