Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam koncertu wyemitowanego w polskiej TV...


28 replies to this topic

#1 togama

togama

    Użytkownik

  • Members
  • 99 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków

Napisano 13 kwietnia 2008 - 11:45

Cześć Wszystkim, mam nadzieję że nie rozzłoszczę nikogo tym pytaniem ;)

Czy ktoś z Was ma może nagranie, które emitowano w polskiej TV pod koniec 2002 roku, z koncetu U2 na Slane Castle (Elevation Tour)? Nie chodzi mi o sam koncert, bo on został wydany na dvd, tylko o wypowiedzi Bono, którymi ten koncert był w telewizji poprzeplatany (mówił tam między innymi o tym, że ten koncert to taka stypa dla jego Taty). Miałam to nagrane na kasecie wideo ale niestety pożyczyłam i nie wróciło :(

Z góry przepraszam, jeśli to gdzieś tutaj już jest a ja nie zauważyłam :rolleyes: poprostu "I still haven't found what I'm looking for" ;)

#2 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 13 kwietnia 2008 - 12:24

pierwsze słyszę o takim video
pierwsze słyszę o takiej emisji
i po raz trzeci po pierwsze to ja także o to po proszę
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#3 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 13 kwietnia 2008 - 12:26

a no puszczali zdaje się, że na TV4 i Polsacie później. Mam na vhsie. Z wersją 'komputerową' nie spotkałem się.

#4 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 kwietnia 2008 - 12:30

Widziałem to kiedyś zupełnym przypadkiem, jak jeszcze mnie U2 nie obchodziło przesadnie, strasznie mnie to znudziło.. ;]

#5 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 13 kwietnia 2008 - 12:35

Widziałem to kiedyś zupełnym przypadkiem, jak jeszcze mnie U2 nie obchodziło przesadnie, strasznie mnie to znudziło.. ;]



A mnie wtedy zniszczyło, aż sobie na VHS nagrywałem. Zaraz po Bostonie na HBO to było. Kosmos.
Ale po co wersja skrócona? To, co puszczali w TV, to kilka fragmentów z DVD live at Slane Castle, uatrakcyjnionych wstawkami z Bono.

#6 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 13 kwietnia 2008 - 12:44

Wydaje się, że po prostu nie mieli praw do emisji całości.
Piniądze panie, piniądze:)

#7 Sikorka

Sikorka

    Użytkownik

  • Members
  • 181 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Katowice

Napisano 13 kwietnia 2008 - 12:49

Ja też to mam na vhs niestety nie mam możliwości wrzucić tego na kompa. Z tego, co pamiętam to Polsat emitował ten koncert, ale była to wersja bardzo okrojona.
"And love is not the easy thing,
The only baggage you can bring
Is all that you can't leave behind"

#8 togama

togama

    Użytkownik

  • Members
  • 99 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków

Napisano 13 kwietnia 2008 - 13:04

wiem, że to wersja okrojona, ale dla mnie ma wartość sentymentalną ;) wtedy na dobre utonęłam w muzyce U2 ;) a poza tym te fragmenty z wypowiedziami Bono były ciekawe, np. opowiadał o jakimś poprzednim koncercie, który tak im totalnie nie wyszedł, że po zejściu ze sceny Edge... no jakby to ładnie napisać... oddał wszystko co miał w sobie ;)

P.S. poszłam tylko na obiad a w tym czasie już tyle odpowiedzi, jestem w szoku :)

#9 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 kwietnia 2008 - 13:46

Przypominam, że koncert ze Slane Castle nakręcono właśnie w celu zrobienia takiego materiału do telewizji, pomysł na DVD pojawił się później. W Polsce najpierw emitowało to TV4, potem Polsat. Wersja z TV4 leciała bez tłumaczenia, na Polsacie był lektor, który tłumaczył wypowiedzi Bono, poza tym się chyba nie różniły. Mam wersję z TV4 na VHS, a poza tym mam też na VCD inną wersję ( ponoć " austriacką " ), która nieco się rózni tracklistą ( np. nie ma Sunday Bloody Sunday, ale jest Angel Of Harlem ), a poza tym jest poprzedzona bardzo fajnym reportażem ( nie pamiętam, czy w wersji polskiej był, ale w którejś na pewno go nie było ). Polsatowskiej już nie miałem możliwości nagrać :( Więc jeśli ktoś ją ma, to też jestem zainteresowany.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#10 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 13 kwietnia 2008 - 14:29

Też gdzieś mam ten koncert na VHS. Pierwszy raz oglądałem go podczas warszawskiej imprezy "Krokiet Party" promującej drugą część albumu "The Best Of..". Do dzisiaj mam ten "broadcast" w odtwarzaczu mp3, bo świetnie się tego słucha. Oczywiście pełne DVD przyćmiło wersję telewizyjną ale sentyment pozostał.

Co do polskich telewizji, które puszczały ten "mini-koncert" należy doliczyć jeszcze telewizję PULS, która kilka razy pokazywała go w całości, a często jako klip leciało "Beautiful Day".

Pamiętam, że za pierwszym razem strasznie wzruszyła mnie wypowiedź Bono, tuż przed "Where The Streets Have No Name", o tym, że dopiero co pochował ojca i jest ciężko. No i samo "Streets..." - wg. mnie jedno z najlepszych jakie zarejestrowano na taśmie wideo (obok Super Bowl i tego z "Rattle And Hum" z Sun Devil Stadium w Denver).

Genialnie, że ten koncert ukazał się na DVD, a to zdaje się w jakiejś tam części dzięki uporowi fanów z całego świata, którzy podpisywali petycję o pełne wydanie tego koncertu.

#11 uzi

uzi

    mała podła wredna zołza

  • Members
  • 1 610 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:warszawa wilco

Napisano 15 kwietnia 2008 - 17:08

wiecie co? wydaje mi się, że to mam, ale nie wiem czy to jest właśnie to (chociaż bardzo prawdopodobne). nie widziałam tego jak puszczali w tv, więc nie jestem pewna, ale jak kiedyś będę miała czas to wrzucę i się przekonamy ;)

#12 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 08 maja 2008 - 19:46

Hehe...Tez mam na nagrane na VHS:)
U2

#13 SlawasU2

SlawasU2

    Użytkownik

  • Members
  • 261 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Koronowo okol.Bydgoszczy

Napisano 12 maja 2008 - 22:23

czesc i naprawde nikt tego niezripował na cd by móc sie podzielic ??? szkoda... moze jednak ktoś sie ujawni

#14 uzi

uzi

    mała podła wredna zołza

  • Members
  • 1 610 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:warszawa wilco

Napisano 12 maja 2008 - 22:33

no ja już mówiłam że WYDAJE MI SIĘ że mam to coś, na dvd, i wrzucilabym, ale strasznie wolno idzie (próbowalam już nie raz...). musialabym chyba przez kilkadziesiąt godzin nie wyłączać komputera, a taka akcja raczej nie wypali :P

jeszcze kiedyś spróbuję, obiecuję, ale nie obiecuję że się uda i (co najważniejsze) nie ręczę że to wlasnie o to chodzi. w tv nie widzialam, wiec pewności nie ma...

#15 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 13 maja 2008 - 15:53

a może popatrz coś w ustawieniach programu którego używasz i może poleci szybciej
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#16 uzi

uzi

    mała podła wredna zołza

  • Members
  • 1 610 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:warszawa wilco

Napisano 13 maja 2008 - 16:05

a może popatrz coś w ustawieniach programu którego używasz i może poleci szybciej


no postaram się coś wykombinować, zobaczymy jak to wyjdzie, ale będę próbować ;)

#17 togama

togama

    Użytkownik

  • Members
  • 99 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków

Napisano 13 maja 2008 - 21:46

wydaje mi sie, że chyba wywołałam niepotrzebne zamieszanie moją prośbą... gdyż... okazuje się że ten koncert w tv to było jedynie 9 piosenek ze Slane Castle plus tylko ( :angry: ) dwie wypowiedzi Bono :blink:
dzięki One_U2_fan (once again- wielkie dzięki Mary :) ), dostałam kasetę z tym koncertem i przegrałam to na płytę, ale jakość nagrania nie jest idealna (lekko widoczne paski biegają po ekranie), tak więc wystawię na YouTube (bo gdzie indziej nie umiem :rolleyes: ) jedynie te dwa fragmenty z wypowiedziami Bono, właśnie się za to zabieram, jak skończę to umieszczę linka :)

a oto pełna lista piosenek które znalazły się w tym programie:
1. elevation
2. beautiful day
3. stuck in a moment
4. out of control
5. sunday bloody sunday
6. wypowiedź Bono
7. where the streets have no name
8. pride
9. wypowiedź Bono
10. one
11. walk on

edit:
już zamieściłam na YouTube

http://pl.youtube.co...h?v=ZOcoB5p1E1o

normalnie nie wiem czemu, ale dałabym sobie rękę uciąć że Bono więcej mówił w trakcie tego filmu, ale może mi się to przyśniło...

#18 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 15 maja 2008 - 19:02

Gadał jeszcze podczas koncertu jak to pożyczali kase od starych aby nagrać płyte, czy wyruszyć w trase koncertową. No i dziękował im za te 500 funtów.
U2

#19 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 16 maja 2008 - 13:47

Gadał jeszcze podczas koncertu jak to pożyczali kase od starych aby nagrać płyte, czy wyruszyć w trase koncertową. No i dziękował im za te 500 funtów.


To mówił w połowie "Out Of Control" (jedno z najlepszych wykonań tego utworu, o ile nie najlepsze). Generalnie większą wypowiedź odnośnie ojca dał przed "Streets", a przed "One" opowiedział o tym, że ten koncert jest jak wielka walka, a potem skoczył odcedzić kartofelki;). No i z tego co pamiętam z mojej wersji audio to na samym początku jest wstęp lektorki o samym koncercie i potem genialnie wchodzi "Beautiful Day".

#20 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 16 maja 2008 - 14:00

Przypominam, że jest także wersja z mini-reportażem ( pokazują fanów idących na koncert, premiera Irlandii itd. ).
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych