Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#1401 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 01 listopada 2020 - 18:15

O 17 z minutami dotarł oficjalny mail z Island-Universal Music Operations między innymi z tym łączem  :o

 

można? MOŻNA :).

 

Sprawdziłem tylko z oferowanych "serwisów-kołchozów" link do YouTube Music.

 

Tu do kompletu brakuje w wersji cyfrowej 3 remixów z CD5:

7. In A Little While (Nightmares On Wax Remix)
8. Walk On (Wyclef Jean Remix)
9. When I Look At The World (Picante Remix)

 

Cała reszta JEST.

 

Toż to istna mikstura klipów AUDIO oraz VIDEO z racji, iż to YouTube:

> same klipy mają ścieżkę audio CD 44.1MHz i statyczny obrazek walizki w 1080p

> materiały video tak samo - audio jakości CD 44.1MHz a obraz:

* 720p w przypadku B-Sides (Levitate & Stateless)

* 1080p w przypadku:

- oficjalnych teledysków promujących single z albumu (CD1)

- nowego akustycznego Stuck In A Moment (CD2)

- ^ :blink:^ koncertowego Bostonu (CD3) 4:3 Elevation, Beautiful Day, Kite

- ^ :blink:^ koncertowego Bostonu (CD4) 4:3 Stay

 

... ^ :blink: ^ świadczy tylko o tym IMO, iż to nie koniec kasy do wyssania z ATYCLB w 2020 roku.

4 udostępnione video podciągnięte do pełnego HD bez obcinki ramek - jak pierwotne DVD w 4:3

zwiastują jeszcze zapewne po "mowie trawie" do kompletu BOSTON a może też i SLANE na Blu-Ray wydane osobno.

 

Oczywistym jest na minus, iż koncertowe kawałki (CD3+CD4) to czysta zżynka audio z DVD i nie znalazło się tu nic

tak szumnie zapowiadanego spoza tego materiału (łącznie z 4 koncertów we Fleet Center).

 

Do tego opis: With Or Without You (Live From Edmonton), znowu ktoś się rypnął. A klipy do pozostałych utworów, to już nawet nie standardowa jakość DVD, a jakiś słaby rip. <_<

 

Jasne, że taki Blu-Ray ze Slane (najlepiej jeszcze z Mysterious Ways w pełnej setliście) oraz Boston - zremasterowane na ile się da do HD były by dość ciekawe. Ale taki Boston to fani powinni dostać w tym Boxie (choć przy tym multum innych koncertów z trasy, a przynajmniej 2-3 z rejestrowanym obrazem, to też grzech ;) ).

 

Niestety z Bostonu dużo więcej raczej się nie wyciągnie. 4:3 raczej już pozostanie, bo tak było nagrywane. Przypomina mi to sytuację z DVD PULSE Pink Floyd'ów, gdzie choć bardzo się starano zrobić 16:9 to nic nie wyszło.

 

Ze Slane pewnie jest podobnie. Nikła szansa, że ujęcia kręcono na taśmie filmowej (nie licząc tych nielicznych ujęć nagrywanych na taśmę 8mm). Ale kto wie.

 

 

PS Znowu lekki chaos, bo na podstronie U2 nie widać tego w nowościach, napisów też brakuje, ale pojawiła się wersja HD do Elevation:

https://www.youtube.com/watch?v=19KstSgU-c0

 

Co jak co, ale wersji 360p nie dało się oglądać w tych czasach, więc te 1080p (a przynajmniej upscalowane 480p) wyglądają już przyzwoicie. ;) Do dziś nie rozumiem, ze na DVD nie mogli tego teledysku też wydać w 16:9 i zyskać na jakości. Uparcie kinowy format (21:9?) wbijali w 4:3.



#1402 TomDM

TomDM

    Użytkownik

  • Members
  • 30 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 01 listopada 2020 - 20:22

Inny Remix Elevation Paula van Dyk-a

w jeszcze dłuższej wersji niż na singlu CD i 5CD Deluxe-a

pochodzący z jego wydawnictwa "The Politics Of Dancing".



#1403 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 08 listopada 2020 - 21:20

Kolejne wideo w HD, tym razem drugi teledysk do Walk On:
https://www.youtube....h?v=gwKEdFoUB0o
 
Wycięto Aung San Suu Kyi na końcu i dodano tekst o tym, że teledysk jest poświęcony ludowi Rohingja.

 

Sprawa niby oczywista, ale trochę to dziwne, bo ten teledysk miał dla mnie zawsze jedną wymowę. Rozumiem, że przy reedycji koncertu z Pasadeny wytną Walk On? Albo zmontują coś innego? :rolleyes: Pewnie Scarlet też by się nie pojawiło na subskrybenckich wydaniach.

 

 

PS Ponoć podczas rocznicowego wyświetlania Elevation z Bostonu na U2.com ocenzurowano Bulleta w wersach: "the rock and roll nigger". Serio? :wacko: Kontekst już nie ma znaczenia?



#1404 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 listopada 2020 - 13:41

Akurat Suczi zasłużyła żeby się za nią wstydzić ale z tym Bostonem to przeginka. Ech, poprawność polityczna zabija i sztukę.



#1405 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 09 listopada 2020 - 20:22

Akurat Suczi zasłużyła żeby się za nią wstydzić ale z tym Bostonem to przeginka. Ech, poprawność polityczna zabija i sztukę.


Co do Suu Kyi pełna zgoda co do potępienia za to co zrobiła, ale mnie martwi raczej zmienianie historii. Ten dopisek mógł paść po tej krótkiej przemowie i byłby chyba jeszcze bardziej wyrazisty. ;)
 
Chodzi o to, ze pewne rzeczy już się stały i takie wycinanie nie zamaże tego, to tak jakby się wstydzili tamtej sytuacji, a ja uważam, że trzeba to już zostawić tak jak było, aby potomni mogli zobaczyć kontekst, a nie za kilka lat jakiś nowy fan znajdzie "oryginalną" wersję i będzie się zastanawiał.
 
To tak jakby teraz ze wszystkich utworów Kasabian wycinać wokal po tym co się ostatnio okazało z Tomem Meighanem, albo ponownie zmontować "Nagą Broń", aby wyciąć sceny z O.J. Simpsonem. :P Wg mnie nie tędy droga!
 
 
 
A taka ciekawostka w nowym filmiku na YT. Może już to było wcześniej wiadomo, ale ja widzę to teraz. Original of the Species było już nagrywane podczas sesji do ATYCLB. Kurde, chyba by nawet tam całkiem nieźle pasowało. Nie mogli dema np. wydać przy okazji rocznicy!?!?!?!? :(
 
OOTS-ATYCLB.png



#1406 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 10 listopada 2020 - 08:38

 
Chodzi o to, ze pewne rzeczy już się stały i takie wycinanie nie zamaże tego, to tak jakby się wstydzili tamtej sytuacji, a ja uważam, że trzeba to już zostawić tak jak było, aby potomni mogli zobaczyć kontekst, a nie za kilka lat jakiś nowy fan znajdzie "oryginalną" wersję i będzie się zastanawiał.
 
To tak jakby teraz ze wszystkich utworów Kasabian wycinać wokal po tym co się ostatnio okazało z Tomem Meighanem, albo ponownie zmontować "Nagą Broń", aby wyciąć sceny z O.J. Simpsonem. :P Wg mnie nie tędy droga!
 

 

Powinni wezwać wszystkie osoby, które zakupiły DVD 18 Videos do serwisu w celu pilnego usunięcia usterki  :lol:

 

A co do Nagiej Broni, to nawet tego nie mów głośno, bo zaraz znajdzie się jakiś wschodzący reżyser i postanowi nakręcić rimejk. Wyobrażacie sobie Nagą Broń nie tyle bez OJ Simpsona, ale bez Lesliego Nielsena i bez George Kennediego? Tu słowa wypowiedziane przez Franka Drebina nabierają nowego znaczenia - "Nie mówię Wam do widzenia, mówię żegnajcie na zawsze"  B)


It's no secret that the stars are falling from the sky

#1407 vicryn

vicryn

    Użytkownik

  • Members
  • 244 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:pomorskie

Napisano 14 listopada 2020 - 06:59

Okropna jest ta trylogia. Uszy bolą i serce bardziej, bo miałem nadzieję że choć When I Look... będzie pięknym przestrzennym smutnym remixem, a tu takie rozczarowanie. nie wiem - może muszą dojrzeć w mojej głowie? Dawać mi tu nową płytę bo akcje U2 wyprzedam i tyle będzie...

#1408 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 20 listopada 2020 - 21:06

Coś, ktoś wie o realizacji ATYCLB w wersji 5CD? Ktoś już dostał?

 

Ja zamówiłem na fan.pl i dostałem takie info:

 

Z przykrością informujemy że z przyczyn od nas niezależnych nie będziemy w stanie zrealizować zamówienia na poniższe produkty:

1 x 5CD U2 All That You Can't Leave Behind
powód : produkt niedostępny - wycofany z katalogu dostawcy

 

Serio? Wycofany? Wyprzedany, czy jak? :wacko:



#1409 vicryn

vicryn

    Użytkownik

  • Members
  • 244 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:pomorskie

Napisano 20 listopada 2020 - 22:45

Coś, ktoś wie o realizacji ATYCLB w wersji 5CD? Ktoś już dostał?

Ja zamówiłem na fan.pl i dostałem takie info:

Serio? Wycofany? Wyprzedany, czy jak? :wacko:

planowałem kupić sobie na święta, ale widzę ze może być problem. na U2.com zestaw 5cd SOLD OUT! reszta jest.

#1410 Koziol

Koziol

    Użytkownik

  • Members
  • 375 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 listopada 2020 - 10:43

https://livro.pl/all...tm_source=ceneo

Dostępne :)

#1411 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 21 listopada 2020 - 20:24

https://youtu.be/en023xLSBMM

 

Levitate wrzucone na oficjalnego YouTube'a. Fajna sprawa, widać że się postarali z tym teledyskiem

 

Chuja się postarali, ja bym to umiał zrobić w jakimś darmowym programie a się nie znam na tym. Ale fajnie że jest, uznali że ta piosenka istnieje, to ważne.

 

Wrzucili alternatywną wersję - wg mnie lepsza i nawiązuje do tematyki teledysków i tematyki graficznej ATYCLB:

https://www.youtube.com/watch?v=BqJg7_qNBEs

 

Ale jakość okropna, pikseloza totalna. Czy ktoś nie umie w dobie ery HD, 4k i 8K dobrać stopnia kompresji? Ile ci ludzie biorą za to kasy, ze odwalają takie rzeczy?

 

 

Problem w tym, że tę "dostępność" większość sklepów czerpie od magazynów dostawców i nie zawsze są dane dobrze zsynchronizowane. Bedę próbował, ale ceny już wyższe... Szkoda, ze tak późno poinformowali mnie. -_-
 



#1412 niesamowity

niesamowity

    Użytkownik

  • Members
  • 96 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Starogard Gd.

Napisano 21 listopada 2020 - 23:37

Na amazonie bez problemu można kupić wersje cd i vinyl

https://www.amazon.c...b_ss_ts-a-p_1_2



#1413 Koziol

Koziol

    Użytkownik

  • Members
  • 375 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 listopada 2020 - 17:50

Jakby ktoś szukał :) Boy white vinyl Black Friday RSD 2020

https://voiceshop.pl...TION-LTD./26035

https://www.swiatksi...789-muzyka.html

#1414 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 28 listopada 2020 - 13:59

Tutaj jeszcze taniej:

 

https://rockserwis.pl/products/210819


last  


#1415 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 28 listopada 2020 - 16:01

Zamówiłem od nich i przyszło po 2 dniach, więc spoko. Swoją drogą oklejone taśmą z Empiku. ;)

 

Szału nie ma, wydanie dość ubogie względem poprzednich Super Deluxe Boxów - zarówno w kwestii doboru utworów jak i fizycznej zawartości, pomijając fotoksiążkę tylko jeden plakat... :unsure: W tej cenie to rzeczywiście poszli po najmniejszej linii oporu.



#1416 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 listopada 2020 - 12:34

Szkoda, bo naprawdę byłem gotowy wydać to 400 złotych, bo ATYCLB to moja ulubiona płyta. 

Ale nie w sytuacji, gdy nie ma ŻADNEGO NOWEGO utworu, nawet dema.

 

nawet gdyby był jakiś ciekawszy koncert. nawet sesja promo z BBC. cokolwiek. 

o remixach nawet nie wspominam, chyba od razu wyrzuciłbym tę 5. płytę, żenada.

 

też nie chcę na siłę narzekać, ale nawet ten album brzmi spoko, bo jestem wielkim fanem Antona Corbijna. Ale nie rozumiem, dlaczego ogólne opracowanie graficzne zestawu jest takie paździeżowe. to przecież czcionka i kolory z No line on the horizon, które nie było najlepiej wyglądającym zestawem. Takie estetyczne szczegóły mnie wkurzają. Źle to wygląda


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#1417 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 07 grudnia 2020 - 08:48

Hej, udało się może komuś pobrać zremasterowany teledysk do I will follow?
It's no secret that the stars are falling from the sky

#1418 morleigh

morleigh

    Użytkownik

  • Members
  • 381 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Katowice

Napisano 17 grudnia 2020 - 20:07

Akurat Suczi zasłużyła żeby się za nią wstydzić ale z tym Bostonem to przeginka. Ech, poprawność polityczna zabija i sztukę.

Poszłam dzisiaj do Empiku kupić reedycję ATYCLB i wpadł mi w ręce winyl z Achtung Baby. Ku mojemu zdziwieniu ocenzurowano męskość Adama wielkim iksem (czyli to chyba było wydanie amerykańskie). Nie kupiłam xddd


They say a secret is something you tell one other person
So I'm telling you... child

Every artist is a cannibal, every poet is a thief
All kill their inspiration and sing about their grief

#1419 Koziol

Koziol

    Użytkownik

  • Members
  • 375 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 grudnia 2020 - 07:37

Tak tylko 1st pressy miały okładkę bez cenzury. Mam angielskie i niemickie wydanie bez cenzury, box już drukowali z X na Adamie.

#1420 Koziol

Koziol

    Użytkownik

  • Members
  • 375 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 lutego 2021 - 17:27

Upolowałem coś takiego :)

https://www.dodax.pl...-dpA7L7I9VK4LN/



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych