Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#1021 blindness

blindness

    Użytkownik

  • Members
  • 240 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Elbląg

Napisano 07 sierpnia 2011 - 19:05

No.... Amerykanie mnie rozwalili.... zamawiam za zachodnią granicą :)

#1022 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 07 sierpnia 2011 - 21:24

Jak na razie:
UK - Ł86.40
Niemcy - EUR 85,99
USA - $167.25


BTW, w Polsce obstawiam takie ceny...
1CD - 50-60 zł
2CD - 120-150 zł
Super Deluxe - 350-400 zł


Hmm 400 pln za 6 cd i 4 dvd ? No nie powiem - dobra, ale i tak ciężko będzie mi wydać tyle kasy na to wydawnictwo :/

#1023 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 08 sierpnia 2011 - 07:01

Slowo opłacalność przy edycji Uber traci jakikolwiek sens (choć muchowe binkle spoko :P )
Ja tam zakupie albo edycje za 60 zł albo to następną za 100 coś i finał przeboleje jakoś że bez binkli z Uber edycji (oh YA) już nigdy nie bede wyglądał jak mucha
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#1024 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 08 sierpnia 2011 - 09:49

No.... Amerykanie mnie rozwalili.... zamawiam za zachodnią granicą :)


Tego się właśnie obawiałem, jak tylko zobaczyłem ten opis "Import" - który co prawda teraz znikł - ale jednak chyba nieprzypadkowo Amerykanie zaczną wysyłać boksy dopiero 1 listopada, kiedy Brytyjczycy 31 października, a Niemcy nawet 28 października. Wygląda jakby boks był produkowany gdzieś w Europie i tym razem to Amerykanie będą go mieć z drugiej ręki. Ciekawe więc czy DVD będą w PAL czy NTSC...

Ceny boksa są zresztą nieprzewidywalne - na Amazon.co.uk zaczęli od 385 funtów, na drugi dzień obniżyli do 316.80, żeby potem znów podnieść do 330. A w moim pre-orderze stoi 324.72 :blink: Ale to umówmy się - kosmetyka :D

See through in the sunlight


#1025 blindness

blindness

    Użytkownik

  • Members
  • 240 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Elbląg

Napisano 08 sierpnia 2011 - 10:01

u mnie w pre-order w tej chwili z kosztami przesyłki z dojczlandu stoi 315,38 ojro Nie obrażę się jak jeszcze trochę obtanią, szczególnie, że na francuskim jest cena o kilka ojro niższa. Generalnie też mnie zastanawia ta zmienność cen i to, że nawet w strefie ojro na każdym amazonie jest ona inna

#1026 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 08 sierpnia 2011 - 10:07

u mnie w pre-order w tej chwili z kosztami przesyłki z dojczlandu stoi 315,38 ojro


W moim przypadku 324.72 funciaków to cena samego boksa + VAT. W przypadku UK brak kosztów pakowania i przesyłki do Polski. Ale i tak w tej chwili mam ok. 230 zł drożej niż Ty.

See through in the sunlight


#1027 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 08 sierpnia 2011 - 16:57

W związku z prośbami, które napłynęły o dema Goldenye i Lemon chciałem tylko napisać, że o ile te pierwsze są i wszystko jest jak najbardziej OK, to niestety dem Lemon za nic nie mogę znaleźć, ani na hdd ani na płytach... Może gdzieś są a może nie.
Wszyscy którzy prosili o dema dostaną pm paczuszkę dziś wieczorem. Zamiast Lemon w ramach rekompensaty dodam do Goldeneye demo Discotheque, 2 dema POP Muzik, demo Sweetest Thing i demo The First Time. Pczki znajdziecie w pmach po 23:00.

P.S. Jeśli ma ktoś jakieś dema z ery Zooroopa - Pop poza tymi o których wpomniałem wyżej to ja też bym poprosił :)

Użytkownik smoke edytował ten post 08 sierpnia 2011 - 17:06

12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#1028 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 08 sierpnia 2011 - 19:18

Ach z tymi cenami wariactwo. Aż się dziwię, że soundtracku do Spidermana nie wydali w jakimś Boxie!? :blink: Pożyczkę trzeba wziąć na taki Uber czy jeszcze samochód sprzedać? Dobrze, że wersja Super Deluxe ma te same płyty, ale co z tego jak cena i tak duża. OK 400 zł mogę znaleźć, ale bez przesady! Powyżej 300 zł nie mam zamiaru płacić, bo to i tak ździerstwo. Planowałem kupować najlepsze wersje - do czasu NLOTH jeszcze się udawało, ale teraz jest coraz gorzej. Trzeba olać te dodatki z Ubera i skupić się na materaiłach audio/wideo.

2 najgłupsze rzeczy to dodanie ZooTV z Sydney :blink: - no rzesz tyle innych ciekawych koncertów mają!! Drugie to dodanie Zooropy i zdegradowanie jej pozycji albumu wręcz do jakiejś EPki czy tym podobnego :huh: Od początku mi się nie podobało łączenie tych albumów, ale było by jeszcze OK jakby dali 7 CD z B-SIde'ami i odrzutami z Zooropy! Gdzie Slow Dancing, IGYUMS, czy wersje Live Bulleta i LiB - nie mówiąc o jeszcze kilku remixach - jak Perfecto do Numb czy niepublikowany oficjalnie do DGPFYCC? Wersja The Wanderer z wokalem Bono - ponoć jest taka; czy demach Hold Me itp...

Mam nadzieję (chociaż nie podoba mi się kupowanie tego samego CD 2 razy), że wyjdzie również wersja Deluxe samej Zooropy z odpowiednimi Bonusami na drugim krążku. Nie ma nawet wersji winylowej Zooropy?

Zamiast dodać Zooropę na winylu dodali b-Sidey i remixy na kolejnych stronach :blink::

"4LP VINYL BOX SET":
E
1. Real Thing (Perfecto Mix)
2. Night and Day (Twilight Remix)
F
1. Mysterious Ways (The Perfecto Remix)
2. Real Thing (Fish out of water mix)
G
1. Salomé (Zooromancer Remix)
2. Mysterious Ways (Solar Plexus Club Mix)
H
1. Lemon (Perfecto Mix)


W dodatku wychodzi na to, że NaD Twilight Remix znajdzie się tylko na winylu - a szkoda, bo to ta rzadsza wersja i trudniejsza do znalezienia.

Wersja Deluxe AB wygląda następująco:

"DELUXE" [UK | US]:
CD1 - "Achtung Baby"

CD2 - "B Sides and Bonus Tracks"
1. Lady with the spinning head (UV1)
2. Blow Your House ? Analogue Mix Bono Edit 190711
3. Salome
4. Even Better Than the Real Thing (Single)
5. Satelite of love
6. Wild Horses (Temple Bar Remix)
7. Paint it black
8. Real Thing (Fish out of water mix)
9. Mysterious Ways (The Perfecto Remix)
10. Night and Day (Steel string remix)
11. The Lounge fly mix
12. Fortunate Son
13. Alex Descends into Hell for a bottle of Milk/Korova
14. Where did it all go wrong


Głównie B-Sidey + trochę remixów. NIe ma na szczęście nic z Zooropy więc może jest szansa na osobnego Deluxe'a? Może za 2 lata? McGuiness chyba nie przepuści takiej okazji!! :o

Są też plusy reedycji, ;) aby nie biadolić tylko. Ciekawe są te listy - bo wyglądają jak niedokończone - widocznie niedopracowane są jeszcze niektóre utwory.

Real Thing (Fish out of water mix) to najprawdopodobniej to co grali na 360'tce tylko w wersji ala studyjnej. Na U2Wanderer chodzą plotki, że jest brany pod uwagę jako singiel promujący reedycję AB, może tylko promo, ale kto wie.
Can't help Falling in Love (Mystery Train Dub), Lemon (Momo's Reprise), Real Thing (Trance Mix) - tylko na winylach.
Remixy A440 One - ciekawe, bo to coś zupełnie nowego. Dziwne, że nie wydali ani jednego, może nie są najlepsze?
MW (Ultimatum Mix), MW (The Perfecto Remix), MW (Solar Plexus Magic hour Remix), Can?t help falling in love (Triple peaks Remix), Salome (Zooromancer Remix) [o ile full a nie Edit], Numb (Gimme Some More Dignity Mix) [jak Salome] - niby mało ciekawy zestaw, ale są to wersje trudniejsze do zdobycia, na promo CD lub rzadkich singlach.
Do tego 6 "nowych" utworów + 12 dem, bo obstawiam, że wersje Baby to dema. Ciekawe czy to też nie są niektóre z utworów z Salome tapes - np. Acrobat. U2 niechętnie wydawało dema a tu nagle cały krążek. ;)
Do tego może jakieś niepublikowane teledyski lub bardzo rzadkie wersje. Oby też teledyski z Zooropy. A na 3DVD może jakieś fragmenty koncertów - to by ocaliło choć trochę blamaż z wciskaniem na siłę Sydney. No chyba, że wcisną Bonusowe DVD z Sydney....

Ciekawe jest to, że nigdzie nie piszą, że utwory AB (i Zooropa?) były remasterowane. :blink: Pojawia się tylko informacja o ponownym wydaniu. Mam nadzieję, że to przeoczenie, bo inaczej dostaniemy identyczne wersje co pewnie mamy, a to już byłaby kolejna kpina.


demo Sweetest Thing

Demo z okresu TJT? Demo z okresu Best Of? Czy wersja z TJT jako "Demo" wersji Best Of? :P

#1029 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 08 sierpnia 2011 - 20:04

Ciekawe jest to, że nigdzie nie piszą, że utwory AB (i Zooropa?) były remasterowane. :blink:


Piszą wręcz przeciwnie: 5. The Standard CD is the original album. Ale no chyba aż tak źle nie będzie :blink:
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1030 verisx

verisx

    Użytkownik

  • Members
  • 387 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 08 sierpnia 2011 - 20:50

Piszą wręcz przeciwnie: 5. The Standard CD is the original album. Ale no chyba aż tak źle nie będzie :blink:


To już chyba jest "lekka" przesada... :unsure:

#1031 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 09 sierpnia 2011 - 09:27

Wreszcie Brytyjski Amazon obniżył nieco ceny: Ubera do 316.80 funciaków (wczoraj przez chwilę nawet 268!), a Super Deluxe do 75.47. Najbardziej jednak cieszę się, że w moim zamówieniu cena Ubera spadła do 275.19 funtów, a więc do poziomu niemieckiego (ok. 1280 zł). Z tym już od biedy mogę żyć :-)

Edit: A ostateczne ceny i tak będą takie jak w sklepie Universalu i nikt nie powinien zapłacić więcej :-)

http://store.univers...t/u2achtungbaby

PS Smoke - serdeczne dzięki za paczuszkę :-)

See through in the sunlight


#1032 blindness

blindness

    Użytkownik

  • Members
  • 240 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Elbląg

Napisano 09 sierpnia 2011 - 10:06

Ale ty operujesz cenami netto (bez vat)? bo już jakoś nie kumam.....

#1033 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 09 sierpnia 2011 - 10:16

Ale ty operujesz cenami netto (bez vat)? bo już jakoś nie kumam.....


VAT jest już uwzględniony w cenach, które podałem. Mój pre-order wygląda obecnie tak (ceny w funtach):

Item(s) Subtotal: 223.73
Postage & Packing: 0.00
-----
Total Before VAT: 223.73
VAT: 51.46
-----
Total: 275.19
-----
Grand Total: 275.19

PS Ciekawy artykuł na @U2 o tym co jest a czego brakuje w poszczególnych wersjach reedycji. Autor podziela obawy co do tego, czy Achtung i Zooropa ukażą się w wersjach remasterowanych...

http://www.atu2.com/...ts-missing.html

See through in the sunlight


#1034 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 09 sierpnia 2011 - 15:22

Czyli możliwe, że to nie będą remastery? :D!! To podważa sens tego wydawnictwa w każdym calu...

#1035 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 09 sierpnia 2011 - 15:31

Jest nadzieja, że to będą remastery a jedynie opisy są na razie niepełne. Z drugiej strony wyraźnie piszą o "original albums", a robienie szumu wokół nowych świetnie brzmiących remasterów jest zwykle pierwszą rzeczą, którą się wykorzystuje w promocji takich wydawnictw...

...Achtung Baby and Zooropa. Both are described as "the original album" -- no mention has been made that they were remastered. They are both due to be part of the remastering project that has stopped at The Joshua Tree at this time, but so far the promotion of this collection has not mentioned that either has been remastered, although I remain hopeful.

See through in the sunlight


#1036 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 09 sierpnia 2011 - 21:03

nie mniej tak czy siak muszę skombinować sobie konto na amazonie żeby jakiegokolwiek boxa kupić? czy jest różnica na którym (niemieckim czy brytyjskim) to zrobię? bo ja się nie orientuję zbytnio w tym on-line shoppingu :(

#1037 blindness

blindness

    Użytkownik

  • Members
  • 240 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Elbląg

Napisano 10 sierpnia 2011 - 07:05

nie mniej tak czy siak muszę skombinować sobie konto na amazonie żeby jakiegokolwiek boxa kupić? czy jest różnica na którym (niemieckim czy brytyjskim) to zrobię? bo ja się nie orientuję zbytnio w tym on-line shoppingu :(

Zarejestrować się wystarczy na jednym, a login i hasło działają na wszystkie. Ja się rejestrowałam dwa lata temu na amerykańskim i bez problemu (poza językowym :)) skorzystałam teraz z niemieckiego. Pozostaje Ci tylko analiza cen i przeliczenie co Ci się bardziej opłaca. Na tą chwile w niemieckim uber 297,99 EUR, deluxe 85,99 EUR, a brytyjski uber 268,47 GBP, deluxe 75,47 GBP najtaniej jest we Francji 9ale to raczej kosmetyka) uber 294,22 EUR, deluxe 84,99 EUR. Pamiętaj, że musisz mieć kartę kredytową, którą można płacić przez internet (ja miałam problem bo moja Visa nie miała takich możliwości) bo chyba inaczej się nie da.

#1038 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 10 sierpnia 2011 - 09:02

dzięki wielkie blindness ;) teraz już wszystko wiem, bo kupiłbym na niemieckim raczej, ale już zarejestrować się bym nie dał rady, nie trawię tego języka :D czas zrobić pre-order :)

#1039 marti

marti

    Użytkownik

  • Members
  • 264 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 sierpnia 2011 - 09:05

Z tym że w brytyjskim amazonie jest darmowa wysyłka, a w niemieckim nie (wynosi 7,38 euro). Więc na tę chwilę wychodzi ok. 30 zł taniej (kupując w UK oczywiście).

#1040 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 10 sierpnia 2011 - 10:00

Zgadza się, w tej chwili brytyjski Amazon jest najbardziej korzystny cenowo, zwłaszcza że z tego co pisze blindness, przesyłka z Niemiec Ubera jest nawet droższa niż piszesz - kosztuje 17.39 euro (315.38 minus 297.99)

Różnica ostatecznie wynosi jednak tylko ok. 30 zł na korzyść brytyjskiego więc przy tych sumach jest to kosmetyka.

See through in the sunlight




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych