Skocz do zawartości

Reedycje wszystkich albumów U2

1400 replies to this topic

#1381 star

star

Użytkownik

• Members
  • 615 Postów

Napisano 25 września 2020 - 20:33

No to akurat trzeba docenić. Dawno nie wykonali tak sympatycznego ruchu  B) Dodatkowo jakaś poprawiona wersja, choć możliwe, że kopia, którą miałem była po prostu słabej jakości  ^_^

It's no secret that the stars are falling from the sky

#1382 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17 650 Postów

Napisano 25 września 2020 - 23:49

Chuja się postarali, ja bym to umiał zrobić w jakimś darmowym programie a się nie znam na tym. Ale fajnie że jest, uznali że ta piosenka istnieje, to ważne.

#1383 MartinTexas

MartinTexas

Użytkownik

• Members
  • 2 567 Postów

Napisano 26 września 2020 - 12:06

https://youtu.be/en023xLSBMM

Levitate wrzucone na oficjalnego YouTube'a. Fajna sprawa, widać że się postarali z tym teledyskiem

Chuja się postarali, ja bym to umiał zrobić w jakimś darmowym programie a się nie znam na tym. Ale fajnie że jest, uznali że ta piosenka istnieje, to ważne.

Tu przyznaję rację, a to z dwóch powodów:

- efekt migania doprowadza mnie do zmęczenia już po 1 minusie "teledysku" (powinno być ostrzeżenie dla epileptyków ;)),

- tydzień wcześniej ogłasza się, że remasterujemy teledyski do wersji HD, a tu klops... jedynie 720p, niby g... kogo to obchodzi, ale jak dla mnie tak ktoś się stara, jak przy wydawnictwach dla subskrybentów na U2.com... Ni w ciula nie uwierzę, że nie mogli tego zrobić w 2020 roku w HD. :wacko:

#1384 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17 650 Postów

Napisano 26 września 2020 - 17:23

Dorzucili lyric video Stateless. No mnie nie zachwyca. Taki wygaszacz ekranu ze starego Windowsa. Gdzie oni schowali ekipę od Ordinary Love?

#1385 Atomic_Mario

Atomic_Mario

Użytkownik

• Members2
  • 5 731 Postów

Napisano 26 września 2020 - 20:15

Taki wygaszacz ekranu ze starego Windowsa. 

Może to nie takie złe skojarzenie  :D

Czyżby hołd dla producenta albumu i jego przełomowego utworu  ;)

Może pomysły z sesji Eno wykorzystał podczas prac z chłopakami przy ATYCLB?  :P

Dołączona grafika

#1386 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17 650 Postów

Napisano 26 września 2020 - 21:17

Muszę to napisać - Mario, uwielbiam Twój wieczny optymizm ;)

#1387 Indian Summer

Indian Summer

Użytkownik

• Members
  • 934 Postów

Napisano 27 września 2020 - 11:40

są pierwsze ceny boxow w krajowym necie. sklep dvd max 5cd 428 zł a LP 948 zł. w Empiku póki co tylko wydanie podwójne cd za 56 zł.

Rock serwis wersję 5CD będzie miał za 360,99 zł czyli cena z DVD Max bardzo konkurencyjna

https://rockserwis.pl/products/208995

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul

#1388 Koziol

Koziol

Użytkownik

• Members
  • 313 Postów

Napisano 28 września 2020 - 10:31

Jak ktoś jeszcze nie ma RSD2018 Lights of Home

https://mediamarkt.p...f-home-rsd-2018

:)

#1389 vicryn

vicryn

Użytkownik

• Members
  • 222 Postów

Napisano 28 września 2020 - 15:14

Jak ktoś jeszcze nie ma RSD2018 Lights of Home

https://mediamarkt.p...f-home-rsd-2018 whaaaat?? 28 ziko? to ja zmusiłem frienda w UK żeby stał za tym w kolejce i jeszcze mi w łapkach przywiózł samolotem do mnie! już nawet nie pamietam ile kosztowało bo ostatecznie nie chciał kasy, ale na pewno więcej niż 5 funciaków.

:)

#1390 czapelka

czapelka

Użytkownik

• Members
  • 54 Postów

Napisano 29 września 2020 - 16:30

Pewnie, że za 28 ziko, tylko trzeba się bujnąć do Rzeszowa po odbiór niestety... Jeśli więc ktoś z okolic i chętny, to można :)

#1391 vicryn

vicryn

Użytkownik

• Members
  • 222 Postów

Napisano 07 października 2020 - 19:11

40 lecie jednej z najlepszych debiutanckich płyt ever, a oni świętują to wydaniem jej na białym vinylu - widzisz i nie grzmisz! serio czasami czuje się ze robią z nas cos jak nastoletnich napalonych fanów one direction czy innego boys bandu.

#1392 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17 650 Postów

Napisano 07 października 2020 - 20:10

W sumie rozszerzony remaster już wydali wcześniej, nie wiem co by mieli dorzucać. Jakieś koncerty z czasów dla subskrybentów?

#1393 Koziol

Koziol

Użytkownik

• Members
  • 313 Postów

Napisano 08 października 2020 - 07:14

Nie mogli wrzuć jakiegoś live bo po co... Teraz bankowo każdy fan kupi sobie 3 płytę tylko w białym kolorze.

#1394 MartinTexas

MartinTexas

Użytkownik

• Members
  • 2 567 Postów

Napisano 08 października 2020 - 20:23

W sumie rozszerzony remaster już wydali wcześniej, nie wiem co by mieli dorzucać. Jakieś koncerty z czasów dla subskrybentów?

Mogli by, ale jak mają to zrobić tak, jak przy ATYCLB, to lepiej niech nie ruszają i za 10 lat coś lepszego wydadzą. Swoją drogą zawsze można wydać DVD z koncertem z tamtych czasów, lub chociażby występów w TV z profesjonalnie zremasterowanym dźwiękiem.

A wracając do ATYCLB, to wodospad teledysków płynie cienkim strumieniem dalej, tym razem Beautiful Day:

i o dziwo wrzucili też Making Of:

Drugie jak najbardziej na plus, bo po sieci krążyła tylko słabej jakości wersja. Co do samego teledysku, to niestety już nie ma takiego szału, jak przy Stuck, czy Walk On... :unsure: Tamte dwa były najprawdopodobniej kręcone na taśmie filmowej, a BD już nie i stąd tylko słaby upscalling.

No i oczywiście kolejna niespójność, bo wszystkie wcześniejsze wersje HD (w tym nawet BD Eze Version) dostały napisy, to BD nie, bo po co. :wacko: Czy ktoś panuje nad tym co dzieje się wokół U2? Przy każdym ich nowym wydawnictwie, czy U2.com i YT mam wrażenie, że to jeden wielki chaos i samowolka....

#1395 Indian Summer

Indian Summer

Użytkownik

• Members
  • 934 Postów

Napisano 09 października 2020 - 22:07

Często myślę, że sprawy wydawnicze i edycja ich dorobku została również sprzedana za grubą kasę w tym wielkim kontrakcie z LIVE NATIONS - i ktoś z ramienia tej firmy ostawia ten cyrk z wydawnictwami i odgrzewaniem starych kotletów czyli np. koncerty z DVD wydamy teraz na CD - z lekkim nadzorem EDKA. A  management nie wiem czym się zajmuje.

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul

#1396 TomDM

TomDM

Użytkownik

• Members
  • 24 Postów

Napisano 10 października 2020 - 15:55

Jest jeszcze wydanie 2 CD. Można by pomyśleć, że druga płytka to będą te b-sidy i rarytasy, a tu... pocięty Boston. Czy ktoś to w ogóle ogarnia? A może jako fani jesteśmy uczestnikami jakiegoś eksperymentu socjologicznego...? Czy to wydanie 2 CD dla kogokolwiek będzie atrakcyjne? Jak oni robią nas w wała. Aż się przypomina alternatywna wersja teledysku "Numb". Chyba chłopaki powinni go sobie włączyć https://youtu.be/B3FQh58VP54 (15 sekunda)

Jest,

może jestem jednym z nielicznych tutaj, ale tak.

Box LP i 5CD nie (cena i brak miejsca odstrasza), ale 2CD tak:

- ciekawym nowej "sklejki" oryginalnego materialu z dodatkowym utworem przy możliwości użycia do tego współczesnych zabawek do obróbki audio niedostępnych 20 lat temu (2001vs2020) - JP Mini LP 2017 mają Remastera z 2008 roku,

- tylko wersja japońska z OBI (100% lepszy papier, tektura, grafika i tłoczenie nośnika=wyższa jakość opakowania i brzmienia w stosunku do wydań z PL/EU),

- IMO zdecydowanie lepsza okładka od szarego oryginału - kadr na sam zespół + kolory,

- opakowanie - eko i format Mini LP, zapewne w ten sam sznyt co komplet reedycji JP (09.2017 w SHM-CD) Mini LP + JP SOI&SOE Mini LP CD,

- okrojony Live BOSTON na drugim CD-dla wygody (przy stereo nie angażuje DVD/BD+TV do odsłuchu samego audio) - osobiście wybrałbym inne kawałki z setlist tamtych koncertów,

- wiara, pewnie boleśnie zrewidowana, iż zgodnie z opisem będą to the-best wersje wybranych utworów (inne niż na DVD) granych w ciągu całego postoju w Bostonie (4 koncerty 05-09.06.2001) a nie ripp z DVD.

* Dodatkowo przy promocji reedycji albumu widziałbym też jako nowość-przyszły trend (w cyfrowych mediach+YT) podpatrzoną od best-friend Bono NOELA jeszcze gorące z okazji 25-lecia WTSMGlory OASIS video-retrospekcje z powrotu do studia + omówienie każdego kawałka + cały album w postaci 1 video jako sumy wszystkich oficjalnych teledysków promujących single (ew.alternatywnych wersji) i wypełniaczy innych kawałków z albumu zrobionych jako live-y i grafikę przez artystów pokroju Ordinary Love.

* WTSMGlory na 25-lecie od OASIS do podpatrzenia

full album

track by track

return to studio

#1397 TomDM

TomDM

Użytkownik

• Members
  • 24 Postów

Napisano 10 października 2020 - 16:28

https://youtu.be/en023xLSBMM

Levitate wrzucone na oficjalnego YouTube'a. Fajna sprawa, widać że się postarali z tym teledyskiem

3:32 / 5:10

aleeeee szacunek od U2 polskiemu PKP InterCity się należy

za stale kursujący (Trans East Europe) Express do Berlina :D

nie od dziś wiemy że są fanami Kraftwerk, Berlina i Kolei różnych prędkości

#1398 MartinTexas

MartinTexas

Użytkownik

• Members
  • 2 567 Postów

Napisano 18 października 2020 - 22:06

Jest,
może jestem jednym z nielicznych tutaj, ale tak.

Box LP i 5CD nie (cena i brak miejsca odstrasza), ale 2CD tak:
- ciekawym nowej "sklejki" oryginalnego materialu z dodatkowym utworem przy możliwości użycia do tego współczesnych zabawek do obróbki audio niedostępnych 20 lat temu (2001vs2020) - JP Mini LP 2017 mają Remastera z 2008 roku,

Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc o "sklejce", ale jeśli chodzi o TGBHF dodane jako 12 utwór, to żadna nowość, bo wersje UK, Japan i Australia miały właśnie taką tracklistę:
X3776-02.jpg

W dodatku raczej nie powinno być różnic, bo 20 lat temu materiał już był nagrywany cyfrowo, a w dodatku "doklejenie" bonusowych utworów do całości to raczej żaden problem dla profesjonalnego studia.

- tylko wersja japońska z OBI (100% lepszy papier, tektura, grafika i tłoczenie nośnika=wyższa jakość opakowania i brzmienia w stosunku do wydań z PL/EU),
- IMO zdecydowanie lepsza okładka od szarego oryginału - kadr na sam zespół + kolory,
- opakowanie - eko i format Mini LP, zapewne w ten sam sznyt co komplet reedycji JP (09.2017 w SHM-CD) Mini LP + JP SOI&SOE Mini LP CD,
- okrojony Live BOSTON na drugim CD-dla wygody (przy stereo nie angażuje DVD/BD+TV do odsłuchu samego audio) - osobiście wybrałbym inne kawałki z setlist tamtych koncertów,
- wiara, pewnie boleśnie zrewidowana, iż zgodnie z opisem będą to the-best wersje wybranych utworów (inne niż na DVD) granych w ciągu całego postoju w Bostonie (4 koncerty 05-09.06.2001) a nie ripp z DVD.

Wersje japońskie oczywiście zawsze wydają się bogatsze. Ale patrząc na samą część muzyczną to wygląda to w tym przypadku tak samo i dla mnie dużo nie zmienia. Po prostu za mało nowego materiału, za dużo głupich odgrzewanych kotletów - jak to byłby jeszcze koncert z Bostonu zremasterowany w HD, to może bym przytaknął, ale w takiej sytuacji 2CD koncertowe, czy co gorsza 1CD pocięte - nie mają żadnego sensu.

Co do okładki to we wszystkich albumach (poza October ;) ) nie powinni nic poprawiać i ulepszać. Oryginalna okładka ma coś w sobie i po co to ruszać? Widzę tę tendencję już od reedycji 30' TJT i teraz ATYCLB.

PS Jak na razie chyba najtaniej tutaj na Fan.pl wersja 5CD: https://www.fan.pl/s..._You_Can_Behind

#1399 Yarpen

Yarpen

Użytkownik

• Members
  • 946 Postów

Napisano 19 października 2020 - 16:39

Coś we mnie umarło jak oglądałem Edża, który na video z unboxingu bezczelnie KŁAMIE, że "nagrania live zostały wybrane z różnych najlepszych koncertów"

Tam chyba faktycznie za kadrem stoi człowiek z Live Nation z wyciągniętym pistoletem (*) 

http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#1400 niesamowity

niesamowity

Użytkownik

• Members
  • 51 Postów

Napisano 19 października 2020 - 18:06

Znalazłem  dzisiaj w sieci takie ciekawostki o Beautiful Day 

https://krytyczniemu...XRHB7XOKzI-oMFw

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych