Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 9 - War


  • Please log in to reply
348 replies to this topic

#41 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 17 listopada 2007 - 23:16

nie znasz się Witas
oj nie znasz się
Ja, Ceasar ci to mówię
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#42 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 listopada 2007 - 23:20

Pfffff :D


Like A Song na pierwszym i nikt nie ucierpi ;]

#43 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 listopada 2007 - 23:42

W takim razie bez wachania glos na 40.

To się trochę inaczej pisze... Np. The Refugee :rolleyes:

#44 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 listopada 2007 - 00:42

@Alice: chórki to tylko intro. A trąbka jest właśnie genialna. Kto się tam spodziewał trąbki? Bo tak co, lecimy, kolejny utwór U2 z tych czasów, wiadomo, post punkt, Bono się drze. Klimat jest. A tu nagle TO. Dżizas, o co chodzi? I przestajemy ogarniać, zaczynamy doznawać, wczuwać się, być gdzieś tam, w jakiejś ciemno-szarej ulicy, pada deszcz, walają się śmiecie, gazety, przejeżdżają samochody, miasto, "hear you walkaway...". Boskie.


To chyba będzie pierwszy survivor, w którym od pierwszej do ostatniej rundy będe głosował na jedną piosenkę i ona i tak wygra :D Bo ja wiem wiem, traktujecie NYD bardzo emocjonalnie, ple ple, jak to może nie wygrać? :D


Emocjonalnie, owszem, ale zupełnie z innego powodu. To mój numer dwa po Pride. Drugi kawałek który mnie tak zmiażdżył, po którym stwierdziłem, że U2 jest WIELKIE i to coś więcej niż zwykła muzyka. Poza tym, eja, jak to leży i kwiczy? No gdzie? Że perkusja nudna? Więcej wad nie widzę :D

#45 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopada 2007 - 00:52

No przeto zaznaczyłem, że w porównaniu do reszty tego FENOMENALNEGO albumu :D
U mnie takim kawałkiem nr 2 po Pride było... Drugiego takiego jak Pride nie było. Ale kilka aspirowało, tylko że wiadomo - były słuchane już ze świadomością, że U2 rządzi, a Pride było słuchane z wpojoną przez dzieciństwo świadomością, że to Bitelsi są najwięksi w historii.. :D (żartuję, żeby nie było :P )

#46 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 listopada 2007 - 11:43

Like A Song

#47 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 listopada 2007 - 12:57

Ja emocjonalnie traktuję wszystkie utwory U2. A New Year's Day jest jednym z najlepszych. Kontrapunkt między basem a klawiszami - mistrzostwo świata. The " karabin maszynowy " Edge - mistrzostwo świata. Bono - mistrzostwo świata samo w sobie. Klasyka, symbol, archetyp. Nie ma o czym mówić. Od znajomego fanatyka muzyki ( skądinąd niespecjalnie szanującego U2 ) usłyszałem kiedyś, że to jest właśnie ten jeden utwór U2, który trzeba znać..

Ponieważ tym razem mam taką możliwość, przypomnę sobie War przed zagłosowaniem. Co oznacza, że muszę opuścić pierwszą rundę..

<nierozumiejący Johnny mode: on>głosów na Like A Song nie rozumiem i nie zrozumiem<nierozumiejący Johnny mode: off>
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#48 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 18 listopada 2007 - 13:28

A takie NYD nigdy mnie nie ruszało. I cały kontekst wiadomo jaki nie ma tu nic do rzeczy. Muzycznie to leży i kwiczy :D Znaczy się, w porównaniu do reszty tego fenomenalnego albumu!

Śnisz. NYD zawsze było u mnie w top, jeszcze zanim zorientowałem się jaki ten utwór ma przesłanie. To jest zdecydowana czołowka twórczości U2 lat 80. Muzycznie utwór wspaniały, jeden z najlepszych basów Adama, Edge grający prstą acz piękną partię na pianinie, potem jedną z jego najlepszych solówek. Bono, w najlepszej od początku kariery kondycji wokalnej. Harmonicznie i muzycznie czad. A leży i kwiczy to powiedzmy w Mysterious Ways albo albumowe Mofo.

PS
To chyba będzie pierwszy survivor, w którym od pierwszej do ostatniej rundy będe głosował na jedną piosenkę i ona i tak wygra :D Bo ja wiem wiem, traktujecie NYD bardzo emocjonalnie, ple ple, jak to może nie wygrać? :D

Dobra, dobra ;) Taka złośliwość, gdyby SBS było utworem dla Polaków to głosowałbyś na SBS :P
Ja sam nie uważam że NYD powinno wygrać, ale zdecydowanie na top3 w surivorze zasługuje. Obiektywnym uchem oceniając.

#49 ALICE

ALICE

    Boomerang

  • Members
  • 744 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kwidzyn

Napisano 18 listopada 2007 - 17:47

@Alice: chórki to tylko intro.


a nieprawda bo pod koniec też są :P (dokładnie 2:18 ;) )

#50 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopada 2007 - 20:17

Śnisz. NYD zawsze było u mnie w top, jeszcze zanim zorientowałem się jaki ten utwór ma przesłanie.

U mnie zawsze było na końcu, nawet gdy zorientowałem się, jakie ten utwór ma przesłanie ;]]

To jest zdecydowana czołowka twórczości U2 lat 80.

Jako symbol i sztandarowy, ideologiczno-buntowniczy protest-song - jak najbardziej.

Muzycznie utwór wspaniały, jeden z najlepszych basów Adama, Edge grający prstą acz piękną partię na pianinie, potem jedną z jego najlepszych solówek.

U Adama to chodzi zapewne o tą "złowieszczą" partię? :D
I nigdy nie zrozumiem zachwytów nad pianinem z NYD.
Ale solówka rzeczywiście zacna. Jest duży plus. Tylko że pojedynczy riff z Like A Song wysyła ją w ... ziuuuuut! A ta króciutka solówka z LaS... Olaboga!

Bono, w najlepszej od początku kariery kondycji wokalnej.

Żarty jakieś :D Wokal Bono w tym akurat kawałku jest najsłabszy od czasu The Ocean. Jeśli chodzi o wokal to cała reszta płyty stoi półkę wyżej.

Harmonicznie i muzycznie czad.

(na koncercie)

A leży i kwiczy to powiedzmy w Mysterious Ways albo albumowe Mofo.

Ale żadne z nich nie jest na płycie tak fenomenalnej jak WAR i żadne z nich nie ma wokół siebie takiej koknurencji :) Po raz trzeci zaznaczam, że w porównaniu z resztą albumu.

Dobra, dobra ;) Taka złośliwość, gdyby SBS było utworem dla Polaków to głosowałbyś na SBS :P

;)
Gdyby albumowe SBS podobało mi się mniej niż NYD, głosowałbym na nie. Skupiamy się na wersjach albumowych! Nie na koncertówkach (co wiele osób robi, głosując przez pryzmat wykonań na żywo) i biało-czerwonych flagach.

Ja sam nie uważam że NYD powinno wygrać, ale zdecydowanie na top3 w surivorze zasługuje. Obiektywnym uchem oceniając.

Ale zaznaczmy, że TWOIM obiektywnym uchem ;D

#51 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 18 listopada 2007 - 20:28

Sunday Bloody Sunday
Seconds
Two Hearts Beat As One
Surrender

New Year's Day 1
40 1
Drowning Man 1
The Refugee 5
Like A Song 7



__________________

Odpada Red Light 9. Koniec następnej rundy we wtorek o godzinie 21:00.
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#52 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 listopada 2007 - 20:30

Like A Song
















Możesz powiedzieć bardzo dużo o tym, co się dzieje na świecie pisząc o tym, jak dwoje ludzi bezustannie ze sobą walczy - Bono
Posted Image

#53 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 18 listopada 2007 - 20:30

Like A Song

#54 Majka

Majka

    Użytkownik

  • Members
  • 154 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:prawie Poznań

Napisano 18 listopada 2007 - 20:32

Po którymś przesłuchaniu Like A Song cieszę się, że nie odpadła. Głosuję na The Refugee :rolleyes:
O.K. Edge, play the blues!

#55 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 listopada 2007 - 20:37

The Refugee

#56 dagasia

dagasia

    Użytkownik

  • Members
  • 370 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Zabrze

Napisano 18 listopada 2007 - 20:44

The Refugee

#57 Michalrus

Michalrus

    Użytkownik

  • Members
  • 129 Postów

Napisano 18 listopada 2007 - 20:49

The Refugee

#58 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopada 2007 - 20:54

New Year's Day... :rolleyes:
Dla Was wszystko jest takie proste ;) To, co najmniej pasuje, to wylatuje B)

#59 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 18 listopada 2007 - 21:19

Two Hearts Beat As One

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#60 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 18 listopada 2007 - 21:39

pfff...
The Refugee




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych