Skocz do zawartości


Zdjęcie

koncert w polsce 2007??


35 replies to this topic

#1 najuch

najuch

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów

Napisano 15 stycznia 2007 - 23:45

Pewnie pisze w niewlasciwym dziale, ale wybaczcie, nie przyjrzalem sie dokladnie calemu forum. Najwyzej niech moderacja przeniesie temat.

Gadałem ostatnio w sklepie muzycznym z tamtejszym pracownikiem ktory to powiedzial ze od czasu 25 lecia solidarnosci (grał wtedy ŻĄ MISZEL ŻAR:P ) postanowiono robic cos takiego rokrocznie. W roku panskim 2006 wiec zjawił sie u nas Gilmour, a w 2007 ? no wlasnie... Sprzedawca powiedział ze :

U2

Czy takie cos jest w ogole mozliwe? czy wymyslił to z bani, czy jest jakakolwiek informacja, chocby niepotwierdzona??

Czy jest chocby cien szansy, ze w stoczni w Gdansku 25.08.07 r pierwszy raz w zyciu uslysze na zywo Beautiful Day, Electrical storm, czy Sunday Bloody Sunday???

Prosze o odpowiedz i pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów i fanów U2:):)
it's a beatiful day!!!

#2 dredziarz

dredziarz

    Użytkownik

  • Members
  • 143 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:masz tego papierosa?

Napisano 16 stycznia 2007 - 00:23

Czy takie cos jest w ogole mozliwe? czy wymyslił to z bani, czy jest jakakolwiek informacja, chocby niepotwierdzona??


raczej nie mozliwe , raczej napewno ,takiej informacji nie ma , i nie bedzie

Czy jest chocby cien szansy, ze w stoczni w Gdansku 25.08.07 r pierwszy raz w zyciu uslysze na zywo Beautiful Day, Electrical storm, czy Sunday Bloody Sunday???


nie ma nawet malutkiego ,a na Electrical storm nawet tyci tyci szans nie ma. JUTu nie gra koncertów poza trasa, a na nowa trase trzeba bedzie poczekac troszke dluzej niz pol roku.

#3 Łukasz

Łukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:GDN

Napisano 16 stycznia 2007 - 00:47

na hehu jest dość obszerny temat o tym marzeniu czy wymyśle.
Już w zeszłym roku nie wiem czy pamiętacie miał być koncert z okazji 50 lecia Stadionu Śląskiego i było świetnie prawda??:mrgreen: Potem miał być koncert w Bratysławie....

Raczej w tym roku to jest niemożliwe, chociaż bardzo bym chciał zobaczyć U2 w Stoczni. Początkowo to Oni mieli być zamiast JMJ, a JMJ też co chwilę odwoływał, że nie przyjedzie zaraz potem że jednak tak. A sprawa U2, jak pisała wyborcza była taka głupia, że po prostu nie wysłano do Nich zaproszenia bo "zarząd nie dogadał się kto ma to zrobić." I tak oto żarówka była a nie jutówka. Nie wiem ile w tym prawdy ile fikcji, ale na Pomorzu większość już nastawiła (w tym ja :roll: ) na U2, ale przyjechali do Chorzowa.

Teren stoczni nie jest za bardzo przygotowany do tego typu imprez. Na koncercie D.Gilmoura stało się w błocie, tzn przed koncertem rozsypywano piasek, co powodowało, że sektor B2 był pod górkę :shock: Poza tym nie było najmniejszego problemów żeby przejścia do sektorów bliżej. A ochrona to spokojnie można było wnieść pistolet czy nożyczki tak jak w moim przypadku...(dopiero w domu jak prałem plecak zorientowałem się, że są tam nożyczki, szkolne co prawda ale są.).
U2 to nie tylko 4 ludzi grających muzykę, ale jeszcze kupa innych spraw. Koncert w Gdańsku? Owszem, jak w końcu wybudują tą hale widowiskowo-sportową na granicy Gdańsk i Sopotu. Wtedy mogą przyjechać :P

Kto zagra w tym roku okaże się w maju-czerwcu. Zobaczymy a wy kogo obstawiacie? Może Rubik mmmm balsam dla mych uszu :mrgreen::twisted:

zawsze jak jestem w temacie stoczni to pozdrowienia dla pana, który na żarówce świecił światłami po oczach :twisted:

ps
nie wiem co to wynurzenie ma na celu?:
http://www.infomusic...?sonda=35&from=

#4 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 16 stycznia 2007 - 08:16

A sprawa U2, jak pisała wyborcza była taka głupia, że po prostu nie wysłano do Nich zaproszenia bo "zarząd nie dogadał się kto ma to zrobić."


Zespół/managment po prostu nie zgodził się na warunki. 1mln $ (bądź euro, już nie pamiętam), który im oferowano to zbyt mało.

#5 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 16 stycznia 2007 - 09:39

1mln $ (bądź euro, już nie pamiętam), który im oferowano to zbyt mało.


Ja tam nie wiem, czy w to wierzyć. Wydaje mi się że, tak jak napisał Łukasz, U2 po prostu nie grają koncertów poza trasą. Ok, dla Gdańska 1 mln euro to góra, ale przecież są miasta na świecie, które są w stanie zaoferować dużo więcej. Mimo to nikt U2 nie zaprasza na pojedyncze koncerty - bo oni po prostu takowych nie dają.

#6 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 16 stycznia 2007 - 11:34

W pełni się zgadzam z Tobą Johnny99. Napewno nie chodzi tutaj o kasę (a może nie tylko wyłącznie o nią).

Chociaż gdzieś tam w głębi duszy pragnąłbym takiego występu, szczególnie że przy U2 symboliczne nawiązania do Solidarności są bardzo liczne. Być może w przyszłości pojawi się taka możliwość. Koniecznym byłoby jednak wybudowanie w Gdańsku jakiegoś porządnego stadionu.

Na chwilę obecną - występ U2 w Stoczni nie przyniósłby za wiele dobrego. Zespołowi - bo na koncercie znalazłoby się pewnie wiele przypadkowych osób, w tym polityków chcących zbić przy tej okazji kapitał polityczny. A samym obchodom jubileuszowym - gdyż większość z fanów U2 pojawiłoby się na koncercie nie dla uczecenia kolejnej rocznicy, lecz wyłącznie dla swoich idoli.

#7 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 stycznia 2007 - 15:45

Chociaż gdzieś tam w głębi duszy pragnąłbym takiego występu, szczególnie że przy U2 symboliczne nawiązania do Solidarności są bardzo liczne. Być może w przyszłości pojawi się taka możliwość. Koniecznym byłoby jednak wybudowanie w Gdańsku jakiegoś porządnego stadionu.  


Baltic Arena już w budowie...

Jasnym jest, ze nie dają koncertów za zamówienie. A pojedyncze owszem, tyle, że są one spontaniczne. Jak właśnie Brookyn Bridge, czy na dachach. Za pieniążki nie grają i bardzo dobrze. Bo przeciwnicy mieliby argument w ręku, że są komercyjni i lecą na kasę.

Poza tym lepiej pójść raz na płytę na koncert niż chodzić co pół roku jak na Rubika. Przynajmniej ja to tak odczuwam. Inaczej straci to na magiczności...

#8 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 16 stycznia 2007 - 20:01

[quote name='"Johnny99"][quote]1mln $ (bądź euro' date=' już nie pamiętam), który im oferowano to zbyt mało.[/quote']

[quote]Ja tam nie wiem, czy w to wierzyć.[/quote]

W sumie pewności nie ma, ale widziałem wywiad w TV z Bogdanem Lisem, który tak właśnie stwierdził. A po drugie, to tak jak piszecie, U2 nie daje koncertów poza trasowych. Być może oba czynniki wpłynęły na decyzję taką a nie inną odnośnie występu w stoczni.

#9 najuch

najuch

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów

Napisano 17 stycznia 2007 - 01:02

to trza bedzie zloic mojemu kumplowi tylek:) to czekam na trase nastepna:) moze spodek w katowicach bedzie:)
it's a beatiful day!!!

#10 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 17 stycznia 2007 - 07:20

moze spodek w katowicach bedzie:)


Oby nie :) Bo nawet gdyby zagrali dwa razy to zdobyć bilet będzie piekielnie trudno.

#11 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 stycznia 2007 - 07:51

Oby nie :) Bo nawet gdyby zagrali dwa razy to zdobyć bilet będzie piekielnie trudno.


Ale z Ciebie minimalista - to niech zagrają cztery razy ! 8) :D :wink:

#12 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 17 stycznia 2007 - 08:04

No dobra niech Ci będzie. Ale i tak połowa osób która była w Chorzowie musiałaby się jakoś pogdzić z tym, że kolejny koncert ich ominie :)

#13 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 stycznia 2007 - 21:01

No ale żeby "Polska" z małej litery...

#14 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 stycznia 2007 - 07:42

Ale i tak połowa osób która była w Chorzowie musiałaby się jakoś pogdzić z tym, że kolejny koncert ich ominie :)


I dobrze. W Chorzowie zdecydowanie zbyt dużo było " niedzielnych " fanów, przez co atmosfera przez większość czasu pozostawiała sporo do życzenia ( ups, już czekam na obelgi :wink: - ale tego nie odwołam ). Na koncerty w Spodku bilety dostaliby tylko ci, którzy by się naprawdę postarali, czyli najzagorzalsi fanatycy ( czyli np. my ), w związku z czym wrażenia byłyby nieziemskie..

#15 dredziarz

dredziarz

    Użytkownik

  • Members
  • 143 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:masz tego papierosa?

Napisano 18 stycznia 2007 - 09:59

I dobrze. W Chorzowie zdecydowanie zbyt dużo było " niedzielnych " fanów, przez co atmosfera przez większość czasu pozostawiała sporo do życzenia ( ups, już czekam na obelgi  :wink: - ale tego nie odwołam ). Na koncerty w Spodku bilety dostaliby tylko ci, którzy by się naprawdę postarali, czyli najzagorzalsi fanatycy ( czyli np. my ), w związku z czym wrażenia byłyby nieziemskie..



Bilety dostali by ci co maja najwiecej pieniedzy , a nie fanatycy. Wiec atmosfera napewno nie byla by nieziemska.

#16 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 stycznia 2007 - 11:27

Bilety dostali by ci co maja najwiecej pieniedzy , a nie fanatycy.


A po co mieliby się starać ? Fanatycy mieliby i pieniądze ( ja kasę na kolejną trasę koncertową zamierzam zacząć składać już teraz.. ) i chęci !

#17 Łukasz

Łukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:GDN

Napisano 18 stycznia 2007 - 12:09

Bilety dostali by ci co maja najwiecej pieniedzy , a nie fanatycy.


A po co mieliby się starać ? Fanatycy mieliby i pieniądze ( ja kasę na kolejną trasę koncertową zamierzam zacząć składać już teraz.. ) i chęci !


Ja już mam odłożone na polski koncert i trochę na Berlin albo Pragę :mrgreen:

#18 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 18 stycznia 2007 - 21:42

[

I dobrze. W Chorzowie zdecydowanie zbyt dużo było " niedzielnych " fanów,


Zgadzam się. Podobno teraz jest w modzie bycie na jakimś większym koncercie z zagraniczną gwiazdą. Z resztą wielkie zespoły mają wysoki współczynnik "niedzielności fanowskiej", chociaż znam jeden wyjątek: DM.

#19 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 stycznia 2007 - 22:18

[

I dobrze. W Chorzowie zdecydowanie zbyt dużo było " niedzielnych " fanów,


Zgadzam się. Podobno teraz jest w modzie bycie na jakimś większym koncercie z zagraniczną gwiazdą. Z resztą wielkie zespoły mają wysoki współczynnik "niedzielności fanowskiej", chociaż znam jeden wyjątek: DM.


W przypadku U2 trochę zgubnym jest "uniwersalność" ich muzyki. Muzyka Depeche Mode jest bardziej hermetyczna.

Napewno koncert U2 dla 10 tysięcy fanów w zamkniętej hali miałby swój niepowtarzalny, kameralny klimat. Obawiam się jednak, że przy olbrzymim popycie na bilety najbardziej pokrzywdzeni byliby najwierniejsi fani - część z nich napewno nie nabyłaby wogóle biletu lub musiałaby znacznie przepłacić. Nie mam również zaufania do systemu rozprowadzania biletów w Polsce. Obawiam się że mogłoby być jak z biletami na Mundial - część biletów byłaby rozprowadzona gdzieś tam na boku a część trafiłaby do koników.

#20 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 18 stycznia 2007 - 23:41

Z resztą wielkie zespoły mają wysoki współczynnik "niedzielności fanowskiej", chociaż znam jeden wyjątek: DM.


Racja, racja. Na DM było dosyć mało ludzi, ale atmosfera niepowtarzalna...



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych