Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 w książkach


633 replies to this topic

#601 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 maja 2015 - 22:14

U2 też kiedyś klepali biedę. Pierwsza nieautoryzowana biografia w księgarniach

http://muzyka.dzienn...iegarniach.html



#602 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 maja 2015 - 13:47

"Okres postmodernistycznego CYBERPUNKU" Uwielbiam te dziennikarzyny które nie wiedzą o czym piszą :P Ja rozumiem że Bono się kiedyś tam inspirował Blade Runnerem , ale bez przesady :D


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#603 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 maja 2015 - 22:04

Książka w sklepie merlin.pl

http://merlin.pl/U2-.../1,1657874.html



#604 Karolina111

Karolina111

    Użytkownik

  • Members
  • 170 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:kujawsko-pomorskie

Napisano 10 czerwca 2015 - 19:59

U2 Zdemaskowani w emipku premiera 17 czerwca :)

#605 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 10 czerwca 2015 - 20:58

Ostateczna biografia :D
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#606 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 czerwca 2015 - 21:14



#607 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 14 czerwca 2015 - 09:15

Czytam opis http://www.afera.com.pl/news/2911 i zastanawiam się, warto wydać hajs na tę książkę? Może ktoś już miał w ręku, albo chociaż jej fragmenty.


last blog fb

 

 


#608 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 18 czerwca 2015 - 20:11

Ludzie, kupcie Zdemaskowanych w Bonito. Rynkowa cena koło 50 zł - w Bonito do końca czerwca rabat 34% więc książka wychodzi po 33 zł. Poza tym wiele punktów odbioru w całym kraju.


So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#609 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 19 czerwca 2015 - 14:39

Ja chyba przejdę się dziś albo po weekendzie kupić. Jeszcze pewny nie jestem, ale może książka będzie ciekawa. :)


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#610 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 19 czerwca 2015 - 14:51

Ja póki co się nie zdecydowałem na zakup. Dajcie znać czy warto, bo z opisu wychodzi, że trochę po nich autor pojechał. Nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce, ale w świetle nie do końca uzasadnionej nagonki na U2 (ok, sposób wydania płyty był słaby, ale album najlepszy od prawie 2 dekad), która ma miejsce w ostatnich miesiącach, nieco obawiam się o obiektywizm tej książki... :mellow:


It's no secret that the stars are falling from the sky

#611 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 czerwca 2015 - 16:11

kupcie książkę co wam szkodzi :)



#612 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 19 czerwca 2015 - 19:42

Ja póki co się nie zdecydowałem na zakup. Dajcie znać czy warto, bo z opisu wychodzi, że trochę po nich autor pojechał. Nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce, ale w świetle nie do końca uzasadnionej nagonki na U2 (ok, sposób wydania płyty był słaby, ale album najlepszy od prawie 2 dekad), która ma miejsce w ostatnich miesiącach, nieco obawiam się o obiektywizm tej książki... :mellow:

Czytałem kilka recenzji tego wydawnictwa i jeśli wziąć pod uwagę, że wszystkie poprzednie książki były napisane raczej z pozycji klęczącej, to obawy o brak obiektywizmu wydają się być zabawne. ;)

 

Wygląda na to, że ktoś tym razem postarał się przedstawić inny punkt widzenia, co akurat jest mocnym argumentem za kupnem tej książki.



#613 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 19 czerwca 2015 - 19:55

Ja trochę się boje podejścia z cyklu "wszystko co zrobiło U2 jest złe"  B)


It's no secret that the stars are falling from the sky

#614 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 19 czerwca 2015 - 20:03

Ja trochę się boje podejścia z cyklu "wszystko co zrobiło U2 jest złe"  B)

Patrzcie jaki bojaźliwy. Jeśli w miarę szybko przeczytasz książkę, to jest szansa, że sporo nie stracisz przy ewentualnej odsprzedaży. #poradykuźniara :P



#615 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 czerwca 2015 - 20:52

Jeśli w miarę szybko przeczytasz książkę, to jest szansa, że sporo nie stracisz przy ewentualnej odsprzedaży. #poradykuźniara :P

racja. Zaryzykuj  kup książkę , przeczytaj jeżeli się nie spodoba sprzedaj :D :D



#616 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 20 czerwca 2015 - 09:17

kupcie książkę co wam szkodzi :)

 

Nam nic, ale portfelowi i stanowi konta trochę tak. Syndrom końca miesiąca? 


last blog fb

 

 


#617 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 20 czerwca 2015 - 10:48

Jak na razie z braku czasu przeczytałem tylko dwa pierwsze rozdziały książki. Zapewne najbardziej kontrowersyjne rzeczy będą jednak dalej  :P Jak na razie podoba mi się. Nie wychwyciłem na razie żadnych baboli w zakresie faktografii  ;)  ;)

 

Książka z założenia nie ma być laurką. Widać, że autorowi zależało na ukazaniu tych bardziej kontrowersyjnych momentów w ich karierze. Nie odczuwam jednak, żeby z założenia był negatywnie nastawiony do zespołu. Przynajmniej po tej części którą miałem okazję już przeczytać. Mam wrażenie, że stara się zachować obiektywizm. Oczywiście można mieć wątpliwość czy przytoczone negatywne opinie są wiarygodne. W tych pierwszych rozdziałach autor odwołuje się np. do wypowiedzi kolegów ze szkoły. Przykładem jak niepewny to grunt świadczyć może to, że w książce pojawia się sugestia, że zespół wygrał słynny konkurs talentów w Limerick dzięki kumoterstwu. W tym zakresie autor odwołuje się do słów członka innego zespołu, który brał również udział w finale tego konkursu. Ten zaś twierdzi, że w opinii wszystkich pozostałych zespołów byli najgorszym zespołem w całej finałowe stawce  :D Czy można to uznać za obiektywny przekaz?

 

Na chwilę obecną uważam, że ta pozycja jest bardzo cenna - właśnie dla najbardziej zagorzałych fanów, którzy nie potrafią często zrozumieć, że w karierze zespołu są rzeczy, która dla innych mogą budzić zastrzeżenia. Można być zakochanym w zespole, ale jednocześnie zrozumieć podejście krytyków, którzy nie składają się wyłącznie z zawistników i ignorantów muzycznych. 

 

Część książki pochodząca od autora kończy się na 2013r. 2014r. jest opisany w uzupełnieniu od wydawcy. 


Dołączona grafika

#618 mihnik

mihnik

    Użytkownik

  • Members
  • 263 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 20 czerwca 2015 - 11:48

Czy książka jest dostępna jako e-book w pl?

#619 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 20 czerwca 2015 - 11:59

Czy książka jest dostępna jako e-book w pl?

 

 Na książce jest informacja "Książka dostępna również jako e-book", więc pewnie tak  ;)

 

Recenzja książki:

 

http://artrock.pl/re...emaskowani.html

 

Zamiast podsumowania - krótka refleksja natury ogólnej. Biorąc do ręki biografię U2 pewnie nie tylko ja chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób zespół grający niezbyt wyrafinowanego, miękkiego rocka zyskał tak wielką popularność. Niestety, nawet nieautoryzowana biografia nie jest w stanie wytłumaczyć tego fenomenu. Nie jest to jednak wina autora, ponieważ czytając biografię można odnieść wrażenie, że jest to po prostu zespół wyjątkowo … nudny

 

 

:D


Dołączona grafika

#620 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 21 czerwca 2015 - 08:42

Nie kupiłam jeszcze tej książki, ale pytanie do osób, które zaczęły czytać. Czy nie macie wrażenia, że to kolejna książka znów o tym samym i tych samych info o U2, tylko napisana lepszym bądź gorszy m językiem?


last blog fb

 

 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych