Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ulubione piosenki U2 & nieulubione piosenki U2


287 replies to this topic

#21 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 11 stycznia 2007 - 21:48

Czas na mnie. Ja z kolei słucham albumami zawsze. Bardzo rzadko jest tak, że włączam 1 piosenkę U2, a potem coś innego.

Słuchanie U2 to rytuał. Muszę być pewien, że przesłucham płytę od A do Z i nic mi nie przeszkodzi... Albumy taktuję jako całość.

Inną formą słuchania są koncerty. Także od początku do końca.

Przy okazji wkleję tutaj też. Najlepszy album, a raczej 2: War i Achtung Baby.

Najsłabszy- Zooropa

#22 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 12 stycznia 2007 - 07:34

[quote="dredziarz"][quote=Johnny99]
Pan nie raczy zartowac , panu sie ta wersja podobac najbardziej , inne wersje pan tez lubic ale ta akurat wydawac sie panu najlepsza :P .[/quote]

A można prosić o słówko uzasadnienia ? Bo mnie strasznie ciekawie, co może się podobać w tych wykonaniach.. Jak dla mnie cały zespół wypadał tam beznadziejnie, Bono śpiewał słabo ( a snippety dodawał zupełnie bez wyczucia - w samym środku solówki ?! ), Edge używał fatalnego brzmienia gitary ( porozmywane wszystko ), Larry grał mechanicznie.. Na dodatek krótkie toto było, i brzmiało jak wepchane na siłe. Zespół ewidentnie tego kawałka wtedy nie czuł, i dziwne, że trzymał go w setliście.

#23 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Napisano 12 stycznia 2007 - 08:54

Nie łatwo znaleść najlepsze i najgorsze piosenki u2, ale z niepewnością za najlepsze dla mnie uznać muszę:

1. I Still Haven't Found What I'm Looking For - jest to chyba pierwsza piosenka u2 której słuchałem i widziałem, że słucham u2, od niej zacząłem się interesować u2 i choć pozostałe najlepsze zmieniają się w zależności od nastroju i innych czynników to ten utwór zawsze pozostanie najlepszy. ISHFWILF dla mnie posiada jeden z najlepszych tekstów a wersje live zawsze wychodzą niesamowicie. Piosenka jest prawie zawsze w stanie postawić mnie na nogi po naprawdę ciężkim dniu.

2. Please - ale wersja live lub wersja singlowa, wersja albumowa mi się nie podoba. Ciężko uzasadnić ale po prostu odlatuje gdy słyszę "Please" :]

3. Elevation - ale tu takze pominiemy wersje albumowa, ta piosenka spodobała mi się dopiero gdy w moje ręce wpadł koncert z Slane Castle. Wersja live z Elevation Tour jest przepełniona niesamowitą mocą i energia i za to tak dobre miejsce. Wersja z Vertigo Tour podoba mi się jeszcze bardziej a to z tego względu ze tutaj "eksplozja" następuje po początkowym wyciszeniu, dla mnie rewelacja. Dodatkowo dodam jeszcze Influx Remix jako jeden z najlepszych remix'ów jaki powstał do piosenek u2 :twisted:

Raczej ciężko było by mi przytoczyć więcej piosenek które w znacznym stopniu wywyższały by się po za pozostałe. Ogólnie u2 dla mnie wspaniałych piosenek ma wiele ( One, Miracle Drug, Window in the skys, Out of Control, 40, MLK, Wake up Dead Man, Pride, Where the Streets Have No Name, Gloria, Kite itd itd .....

Co do takich które omijam to muszę tu zaznaczyć dwie:
1. Vertigo
2. Beautiful Day

#24 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 12 stycznia 2007 - 14:16

1. Vertigo
2. Beautiful Day


Wiele osób omija te pozycje ze względu na to, że są najbardziej popularne. Nie mówię, że Ty, ale tak mi się przypomniało.

Coś w stylu:

"Ja jestem fanem U2 i znam więcej piosenek niż Vertigo i BD"

Osobiście uwielbiam zarówno jedną jak i drugą :)

#25 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 12 stycznia 2007 - 14:32

{quote]
"Ja jestem fanem U2 i znam więcej piosenek niż Vertigo i BD"[/quote]

He ? Ja jestem fanem, i znam bodaj wszystkie piosenki U2, jakie się kiedykolwiek i gdziekolwiek ujawniły, a mimo to również uwielbiam Vertigo i BD :wink:

#26 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 12 stycznia 2007 - 15:04

01. Where The Streets Have No Name
02. With or Without You
03. Pride
04. Bad
05. All I Want is You
06. One Tree Hill
07. City of Blinding Lights
08. Mofo
09. Walk On
10. Stay

Kolejność przypadkowa. Generalnie bez cudów, generalnie, naturalnie, z większością i oczywiście 80's !

Nie mogące się u mnie strawić w uszach:

01. Stuck in a Moment (niezagrożona pozycja lidera)
02. Sometimes You Can't ... (największy konkurent lidera)

Teraz przypadkowo:
03. One
04. Elevation
05.Vertigo
06. Electrical Storm
07. Hands That Built...
08. Mysterious Ways
09. Some Days Are Better Than Others
10. Wild Honey

#27 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Napisano 12 stycznia 2007 - 16:50

Wiele osób omija te pozycje ze względu na to, że są najbardziej popularne. Nie mówię, że Ty, ale tak mi się przypomniało.

Coś w stylu:

"Ja jestem fanem U2 i znam więcej piosenek niż Vertigo i BD"

Osobiście uwielbiam zarówno jedną jak i drugą :)

Mi jest osobiście ciężko określić dlaczego te dwie piosenki to jedyne dwie które praktycznie ciągle przełączam gdy akurat je wylosuje winamp. BD i Vertigo nawet na koncercie w Chorzowie mi jakoś do gustu nie przydały, bawiłem się świetnie bo obie są bardzo żywe ale to nie zmieniło dalej mojego przekonania do nich, nie lubię ich słuchać. Choć u mnie to się jeszcze może odmienić bo kilka lat temu wpisał bym tu naprzykład Elevation ( ale usłyszałem wykonanie live ), Bullet the Blue Sky ( jakoś tak samo mi przyszło że naprawdę polubiłem ten kawałek ), prawie cały POP lecz trafił w moje ręce singiel do Please i zacząłem zgłębiać potęgę i piękno płyty pop:lol: . Jestem jeszcze dość młodym fanem ( 20 wiosenek życia i jakieś 5-6 wiosenek słuchania u2 ) i może nadejdzie dzień że docenię i te dwa kawałki, może trafi tu coś innego :twisted:

#28 Hewson

Hewson

    Użytkownik

  • Members
  • 121 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin / L -> D :)

Napisano 12 stycznia 2007 - 19:52

Heh kocham wszystkie piosenki U2 i gdybym miała wymienić te których nie lubie.... byłoby to dla mnie trudne ... bardzo :) Nie przecze,że takich nie ma bo są pewne wyjątki ... ale nieliczne ... :) heh a kocham : WTSHNN,With or without You, One, Vertigo, Unchained Melody,Pride, All I want is You,Stay,Stuck ina moment,Sometimes You can't make it,I Still Haven't Found What I'm Looking For,Miracle Drug,Sunday Bloody Sunday,I will follow ... długo by wymieniać....długo długo :) Podoba mi sie też wersja Stand By me którą śpiewa Bono :D i Bruce Springsteen
U2 Forever .... :* ''Adam i Larry budują fundament na którym Bono i Edge tworzą melodjee ;) ''
http://hewson.blog.onet.pl/ SeRdEcZnIe ZaPrAsZaM ;*

#29 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:00

"Nieulubione":
:arrow: Miami
:arrow: Lemon
:arrow: Playboy Mansion
:arrow: One trill hill [czy jakoś tak]
:arrow: A man and a Woman
:arrow: Electrical Storm [wersja z best of]
:arrow: The Sweetest Thing
:arrow: + kilka innych...

"Ulubione":
Cała reszta ;)
A w szczególności
:arrow: The Fly
:arrow: Vertigo
:arrow: SBS
:arrow: NYD
:arrow: Beautiful Day
:arrow: One
:arrow: Mofo
:arrow: Discotheque
:arrow: UTEOFTW
:arrow: Even better...
:arrow: Kite
:arrow: New York
:arrow: Elevation
:arrow: Acrobat
:arrow: I will follow
:arrow: Wake Up Dead Man
:arrow: All because of You
:arrow: Crumbs from your Table
:arrow: Pride
:arrow: Still haven't foynd
:arrow: Zoo Station
:arrow: kilka innych [skleroza]

Kolejność przypadkowa :D

#30 dredziarz

dredziarz

    Użytkownik

  • Members
  • 143 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:masz tego papierosa?

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:21

A można prosić o słówko uzasadnienia ? Bo mnie strasznie ciekawie, co może się podobać w tych wykonaniach.. Jak dla mnie cały zespół wypadał tam beznadziejnie, Bono śpiewał słabo ( a snippety dodawał zupełnie bez wyczucia - w samym środku solówki ?! ), Edge używał fatalnego brzmienia gitary ( porozmywane wszystko ), Larry grał mechanicznie.. Na dodatek krótkie toto było, i brzmiało jak wepchane na siłe. Zespół ewidentnie tego kawałka wtedy nie czuł, i dziwne, że trzymał go w setliście.



Oj duz moze sie podobac , np snippet Never Tear Us Apart(kótry idealnie pasuje na srodek solowki edka 8) ) . Wersja popmartowska nie jest idelnie zagrana i to jest w niej imho najlepsze, nie podoba mi sie gdy pisoenka jest zagrana idealnie bo wydaje mi sie to "sztuczene", uwielbiam "spieprzone" piosenki. Fakt krótkie to bylo ale to jakby mialo trwac jakies 5-6 min to bylo by strasznie nudne.

#31 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:29

4.One three hill(czy jakos tak[sic])


One trill hill [czy jakoś tak]


Mnie się wydaje po prostu, ze jest to One Trzy Hill.

#32 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:30

[quote="dredziarz"][quote=Johnny99]
uwielbiam "spieprzone" piosenki[/quote]

A, to tak od razu trzeba było :)

#33 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:35

To "nieulubione" mnie dobija...

#34 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:38

To "nieulubione" mnie dobija...


Znam bardziej dobijające rzeczy :lol:

#35 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:39

Johny, Ty w poprzednim wcieleniu musiałeś być jakąś wyrocznią, bo nadzwyczaj ciężko przychodzi ci akceptowanie zdania odmiennego od Twojego [wszystko musisz mieć na piśmie :P ] ;) To tak BTW.

Najmniej lubiany song to Grace i So Cruel. Rzadko udaje mi się ich wysłuchać do końca. I oczywiście jeden z faworytów do zaszcztynego miana super gniota - "A man and a woman". Zaraz potem "Peace on Earth".
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#36 karolina

karolina

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:42

ja wszystkie lubie.Oczywiscie sa niektore ktore nie szczegolnie mi sie podobaja ale kazda z piosenek u2 ma to cos wiec kazda jest inna i na swoj sposob ciekawa.
OTO MY FAVORITE:

- Hold Me Thrill Me Kiss Me Kill Me
- Wild Honey
- crumbs from your table
- Larry mullen and adam clayton - Theme From mission imposible
- one step closer
- Until The End Of The World
- 11 O'Clock Tick Tock
- Miss Sarajevo
- Acrobat
- All Because Of You
- All I Want Is You
- Babyface
- Bad
- Beautiful Day( podstawa:P)
- Bullet The Blue Sky( kocham ta piosenke najbardziej na koncertach ten rytm Larego ach... :))
- Discotheque (haha sam teledysk wymiata:) a piosenka tak nie pasujaca do nicha ale ma to cos:))
- Electrical Storm(tez ma to cos sam teledysk tez juz chwyta za serce...jedyna piosenka na ktorej chciałam płakac)
- Elevation(bez niej by sie nie obyło:))
- Endless Deep(ten bass adama i drums Larego ach...)
- Gone
- Help
- I Still Haven't Found What I'm Looking For
- Kite
- Love and peace or else (favoryt ja nic;))
- Miracle drug ach:)
- Mofo
- New Year's Day (nie no bez niej moje życie nie byo by takie jak jest :) od niej sie wszystko zaczeło ona jest poczatkime konca:))
- Numb(oj Edziu:P haha i ten Larry:))
- One (tez podstawa)
- Please tak prosze prosze...:)
- Pride (In The Name Of Love) (ten rytm Larego i wogóle całokształt jest niepowtarzalna):)
- She Moves In Mysterious Ways
- Seconds
- Staring At The Sun (najlepiej podawac na koncertach:0)
- Stay (Faraway, So Close!) tak..to jest to:)
- Sometimes you cant make it on your own :)
- Stuck In the Moment
- Summer Rain
- Sunday Bloody Sunday moja ukochana:)
- The Fly
- The Unforgettable Fire
- Ultraviolet (Light My Way)
- Vertigo :)
- Party Girl
- Walk On
- Where The Streets Have No Name
- Window In the Skies
- With or Without You
- Yahweh
city_of_blinding_lights
Zoo Station


:)
Karolina Jutowa Zielona;)

#37 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 stycznia 2007 - 13:57

Johny, Ty w poprzednim wcieleniu musiałeś być jakąś wyrocznią, bo nadzwyczaj ciężko przychodzi ci akceptowanie zdania odmiennego od Twojego [wszystko musisz mieć na piśmie  :P ] ;) To tak BTW.


Zapewniam, że z zaakceptowaniem zdania odmiennego od mojego nie mam najmniejszych problemów :) Celem prośby o uargumentowanie jest sprowokowanie dyskusji, a ta sama w sobie zakłada szacunek dla odmiennego zdania, dla mnie to oczywiste, i nie sądze, żebym robił cokolwiek, co mogłoby skłaniać do odmiennych wniosków.

@dredziarz: też tak mam, tyle że akurat nie z AIWIY. Ja np. uwielbiam fantastycznie spieprzone popmartowe I Will Follow - po prostu cudo :)

#38 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 13 stycznia 2007 - 14:24

Mnie się wydaje po prostu, ze jest to One Trzy Hill.


zauważyłam, że jednak cieszy się powodzeniem ten utwór :)
Dla mnie jest niesamowity. Podobnie jak acr, w One tree Hill dostrzegłam to coś znacznie później niż w reszcie Joshuy. Tą płytę puszczam niemal codziennie kładąc się już w nocy do łózka, słuchawy na uszach ciemność i Joshua Tree - po kilkudziesięciu minutach w takim półśnie pojawia się One Tree Hill a ja wtedy płynę z jej rytmem "You run like a river runs to the sea". Perkusja Larrego hipnotyzuje - werbel nieagresywny, wręcz taki miękki, dużo hi-hata, mało hałaśliwych talerzy a stopa dynamiczna i świetnie wpasowana (ogólnie w tym okresie bas-drum Larrego brzmiał niesamowicie:)). Bas Adama chyba jeszcze bardziej hipnotyzuje - te rytmiczne przerwy.. ahh ;) Cały utwór wypełniony szczelnie echem co tworzy jeszcze bardziej jakąś magiczną aurę. I na koniec rozpędzone One tree hill hamuje Edżowskim (że tak powiem) zawodzeniem ;) Raining in your heart.. To the sea. Naprawdę odpływam jak słyszę to dzieło!

to tyle z mojej strony :D

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#39 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 stycznia 2007 - 14:24

Znam bardziej dobijające rzeczy  :lol:

Ja też, ale dziś rzeczy dobijają mnie intensywnej.

#40 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 13 stycznia 2007 - 23:19

Dla mnie nie ma nieulubionych piosenek, są tylko rzadziej słuchane, a co do najlepszych to lista przedstawia się następująco:
1.Vertigo
2.Electrical Storm
3.City Of Blinding Light
4.I Still Haven't Found What I'm Looking For
5.With or With out you
6.Sometimes You Can't Make It on Your Own
7.Where The Streets Have No Name
8.New year's day
9.All I Want Is You
10.Who's Gonna Ride Your Wild Horses 8)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych