Skocz do zawartości


Coldplay


2069 replies to this topic

#1 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 15 lipca 2007 - 12:52

Oprócz The Verve chciałbym poruszyć temat Coldplay, zespołowi mi bliskiemu. Myślę, że jest to zespół pokrewny wobec U2, więc warto o nim podyskutować. Oczywiście warto też wspomnieć o samym Chrisie Martinie, który stwierdził: "Chcemy być lepsi od U2 i The Beatles razem wziętych"- mocne słowa, ale czy znajdą pokrycie w faktach....? B)

#2 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 15 lipca 2007 - 12:59

Jak dla mnie jest to obecnie, po U2, druga kapela na Świecie, bez 2 zdań.
No i tyle.

#3 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 lipca 2007 - 13:02

Dla mnie jeszcze niedawno ścisła czołówka, obecnie najmniej oryginalny zespół na świecie. Czekam na następną płytę, która być może zweryfikuje moje spojrzenie na grupę. No i tyle :)

#4 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 15 lipca 2007 - 13:07

Jeden z moich ulubionych zespołów, mają kilka piosenek które uważam za piękne, jednak gdy zacząłem zagłębiać się w ich twórczość zaczęli mi się wydawać troche mało oryginalni, mam wrażenie że niektóre utowry to przeróbki/podróbki...
Co nie zmienia faktu że bardzo ich lubię i że Chris poraża swoją skromnością :P

#5 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 lipca 2007 - 16:14

mnie się Coldplay przejadł..
zobaczymy, co zaoferują na nowej płycie..

#6 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 lipca 2007 - 16:21

To mogła być Druga Kapela Na Świecie, gdyby po genialnym debiucie poszła drogą rozwoju, a nie coraz bardziej nachalnego inspirowania się U2, i chęci przypodobania się jak najszerszej publiczności. Zobaczymy co pokażą teraz, ale płyty w rodzaju X&Y nikogo nie przybliżą do realizacji tak ambitnych planów, jakie zostały zreferowane w pierwszym poście.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#7 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 15 lipca 2007 - 19:18

Zobaczymy co pokażą teraz, ale płyty w rodzaju X&Y nikogo nie przybliżą do realizacji tak ambitnych planów, jakie zostały zreferowane w pierwszym poście.

Uważam, że wspomniana płyta jest bardzo dobrym albumem, ale tak jak wspomniałeś na szczyty Ich nie zaprowadzi.
Druga sprawa, że od pewnego czasu grupa spuściła z tonu, a to za sprawą samego Chrisa Martina, który poświęcił się życiu osobistemu...
Uważam, że mógłby dzielić efektywnie prywatne życie z zawodowym skoro ma tak ambitne cele. B)

#8 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 15 lipca 2007 - 19:27

Coldplay moim zdaniem ma potencjał, by stać się nawet legendą, ale rzeczywiście "X&Y" to nie jest album na miarę ich możliwości, z trudem potrafię go przesłuchać "od deski do deski". Chris Martin to jest jednak niewątpliwie utalentowany gość, pisze naprawdę niezłe teksty, a tak jak już gdzieś pisałem - dla mnie to jest podstawa.

#9 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 16 lipca 2007 - 09:14

Zresztą nie podzielam też powszechnej opinii, że Coldplay naśladuje U2.


Przecież oni niemal wprost się do tego przyznali :D Ale nie będę kolejny raz zaczynał dyskusji na ten temat :D


Ja pamiętam jak to członkowie U2 przyznali się do czerpania inspiracji z Coldplay. Pamietam nawet jak Bono stwierdził, że HTDAAB będzie płytą w stylu Coldplay :P No ale oczywiście nie do pomyślenia jest, żeby tacy giganci jak U2 wzorowali się na mniej doświadczonym zespole. B)
Dołączona grafika

#10 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 16 lipca 2007 - 10:38

Ja pamiętam jak to członkowie U2 przyznali się do czerpania inspiracji z Coldplay. Pamietam nawet jak Bono stwierdził, że HTDAAB będzie płytą w stylu Coldplay :P No ale oczywiście nie do pomyślenia jest, żeby tacy giganci jak U2 wzorowali się na mniej doświadczonym zespole. B)


No i ? Jak to ujął znajomy z innego forum ( choć akurat w innym kontekście ) " doczekaliśmy czasów, kiedy U2 kopiują swoich epigonów " :D A Coldplay nie jest jedynym mniej doświadczonym zespołem, na którym wzorowali się U2 - i dobrze, trzeba podpatrywać młodszych, by się za szybko nie zestarzeć.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#11 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 lipca 2007 - 11:58

Mariuszowi chyba o to chodziło, ze to niekoniecznie Coldplay podrabia/przerabia, tylko sytuacja jest/może być odwrotna.
Ja w ogóle nie wiem, gdzie Wy w Coldplay U2 słyszycie, no ale może mam przytępiony słuch... :D

#12 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 16 lipca 2007 - 13:42

READ THIS>
To będzie NEXT BIG THING!
(O ile U2 przejdzie na 'emeryturę')

#13 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 16 lipca 2007 - 16:37

A co sądzicie na temat albumów. Ja wiem, że możliwósći zespołu są ogromne, ale trzeba chęci i pracy... Wierzę, że zespół może stworzyć lepsze albumy od dotychczasowych. Wprawdzie X&Y przyniósł nagrody zwłaszcza na rynku brytyjskim, ale nie jest szczytowym osiągnieciem grupy. B)

#14 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 16 lipca 2007 - 16:46

Coldplay jest zespołem stosunkowo młodym, mającym na koncie dopiero trzy albumy studyjne. Gdyby więc przyrównywać ten zespół do U2 - szczyt ich kariery być może jest jeszcze przed nimi. Dla mnie "X&Y" nie był albumem wtórnym, był naprzód. Stanowił kontynuację wypracowanego wcześniej stylu zespołu, lecz wszystko zostału ujęte w znacznie dojrzalszej formie. Nie zmienia to faktu, że dla rozwoju kapeli dobrze przysłużyłoby się zmiana brzmienia, pójście w nowe muzyczne klimaty. W przeciwieństwie do niektórych wierzę, że Brian Eno nada nowe oblicze Coldplay.
Dołączona grafika

#15 Martita

Martita

    party girl

  • Members
  • 709 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Napisano 17 lipca 2007 - 22:37

Coldplay jest zespołem stosunkowo młodym, mającym na koncie dopiero trzy albumy studyjne. Gdyby więc przyrównywać ten zespół do U2 - szczyt ich kariery być może jest jeszcze przed nimi. Dla mnie "X&Y" nie był albumem wtórnym, był naprzód. Stanowił kontynuację wypracowanego wcześniej stylu zespołu, lecz wszystko zostału ujęte w znacznie dojrzalszej formie. Nie zmienia to faktu, że dla rozwoju kapeli dobrze przysłużyłoby się zmiana brzmienia, pójście w nowe muzyczne klimaty. W przeciwieństwie do niektórych wierzę, że Brian Eno nada nowe oblicze Coldplay.


właściwie mogłabym się podpisać pod Twoją opinią ;) po pierwszych przesłuchaniach 'X&Y' też miałam mieszane uczucia, nie bardzo przekonywał mnie ten album, po jakimś czasie leżenia gdzieś na odległej półce wróciłam do niego i zmieniłam zdanie - ten album jest inny niż dwa poprzednie, które z resztą różnią się przecież miedzy sobą, słychać na nim jego echa, ale tak jak pisze Mario przefiltrowane przez kolejne doświadczenia muzyków, miałam wrażenie, że właśnie jest to zapowiedź jakiegoś eksperymentu - mam taką nadzieję i czekam z niecierpliwością na nową płytę (z Eno czy bez ;) ) a przede wszystkim na jakiś koncert w okolicy!
an ocean and a rock

#16 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 17 lipca 2007 - 22:41

Specjalnie słuchałem kiedyś X&Y pod kątem porównania z U2. Wynotowywałem sobie co ważniejsze i bardziej oczywiste rzeczy, coby komuś na innym forum to wszystko potem wypisać. Nie wiem czy to znajdę, słuchać mi się znowu nie chce :P ale naprawdę sporo tych notatek było.

#17 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 18 lipca 2007 - 17:18

Nawet niezly zespol, ale zadna rewelacja

Dołączona grafika


#18 Bananix

Bananix

    Użytkownik

  • Members
  • 253 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 lipca 2007 - 21:15

http://pl.youtube.co...h?v=rkqyV3oL8oQ
bono and chris martin - what's going on :)

Może wstawiając ten link tutaj, zbaczam trochę z tematu (ale jakby nie było jest Coldplay i U2) .. :]

#19 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 05 września 2007 - 18:00

Bono z Chrisem tworzy całkiem zgrany duet.
Mistrz i uczeń...

#20 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 25 grudnia 2007 - 08:36

Last Christmas Od Coldplay

Jeden z największych świątecznych klasyków w zupełnie nowym wykonaniu

Muzycy Coldplay zrobili prezent swoim fanom. Na ich oficjalnej stronie pojawiła się nowa wersja utworu "Last Christmas" grupy Wham!. To już druga tego typu niespodzianka od panów z Coldplay - wcześniej ich serwis opublikował cover kawałka "2000 Miles" The Pretenders.

http://www.cgm.pl/ak...edec9167e612218

A tu link do "Last Christmas":

http://www.coldplay.com/
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych