Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gitary mi się chce...


33 replies to this topic

#1 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 27 czerwca 2007 - 13:09

Gitary mi się chce kochani. Ale się boję niemiłosiernie, bo doświadczenia żadnego z instrumentami nie mam... Podołam sama? A co, jeśli nie uda mi się znaleźć nauczyciela i gitara pójdzie do kąta, bo nie będę w stanie wydobyć sensownego dźwięku? Poopowiadajcie o swoich doświadczeniach z w/w instrumentem.


[dodajcie mi odwagi ;)]
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#2 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 27 czerwca 2007 - 13:13

Gitary mi się chce kochani. Akustyka. Ale się boję niemiłosiernie, bo doświadczenia żadnego z instrumentami nie mam... Podołam sama? A co, jeśli nie uda mi się znaleźć nauczyciela i gitara pójdzie do kąta, bo nie będę w stanie wydobyć sensownego dźwięku? Poopowiadajcie o swoich doświadczeniach z w/w instrumentem.
[dodajcie mi odwagi ;)]


pozatym że brat mi rozpisał kilka podstawowych akordów i pożyczył gitarę, resztę załatwiłem sobie sam, sam się uczyłem.
Najlepiej w tym celu poczytaj różne fora gitarowe i strony, tam jest mnóstwo tego opisane.
Z tego co się orientuję to jest najlepsze, bo wszystko ci wytłumaczą: www.forum-gitarowe.dl.pl
Oprócz tego warto też poczytać sobie informacje na ww.gitara.pl


Jeżeli chodzi o wybór gitary to myśle że też ci tam doradzą :)

#3 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 27 czerwca 2007 - 14:28

Komandos raz się żyje! Gitara nie gryzie, a można z niej wydobyć miłe dźwięki, jeśli odpowiednio się do tego przyłoży ;].
Gdybyś miała się tego typu rzeczy bać, daleko byś nie zaszła, a przecież wiesz sama, że groźniejsze rzeczy Cię spotykały (czytaj panika Zorzy ;) ).
Co do nauczycielki/a - na pewno uda Ci się j/jego znaleźć, chociażby zapytaj koleżankę czy kolegę o podstawowe chwyty (zresztą jak poszukasz ich na googlach też będzie dobrze :D). Na początku brzdąkanie nie jest takie łatwe, ale odrobina czasu i będziesz mogła być z siebie dumna.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 czerwca 2007 - 14:30

Nie ma się czego bać, gitary nie gryzą :)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#5 likavitos

likavitos

    Użytkownik

  • Members
  • 192 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 27 czerwca 2007 - 15:38

Nie bój się :P Ja miałam niedawno podobne obawy, ale w końcu zaczęłam się uczyć grać na gitarze i bardzo mi się podoba.. :)
Kilka chwytów pokazała mi mama, ale ogólnie internet to kopalnia informacji na ten temat ;P

#6 Tyśka

Tyśka

    Użytkownik

  • Members
  • 311 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Legnica

Napisano 27 czerwca 2007 - 16:13

Nie kłamcie! :P
Ja przez gitarę powoli
trace palce i swój wewnętrzny
stoicki spokój.. ;)

#7 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 27 czerwca 2007 - 16:35

Grunt to się nie zniechęcić :) Gitara jest pycha, nie gryzie, jak już wyżej powiedziano, wysłucha Cię w ciężkich chwilach etc. ^_^

#8 Majka

Majka

    Użytkownik

  • Members
  • 154 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:prawie Poznań

Napisano 27 czerwca 2007 - 16:51

A gdybyś marzyła o jakimś fachowcu, który mógłby Cię nauczyć, to dowiedz się może w jakimś ośrodku kultury, niektóre prowadzą szkółki gitarowe i nie trzeba wcale dużo płacić :) Ja właśnie dzięki temu nauczyłam się (a właściwie uczę się) gry na gitarze. Ale w sumie podstaw można się samemu nauczyć, a później trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, a będziesz wirtuozem :D Gitarka to superowa rzecz, ja nawet z nią rozmawiam... :rolleyes: Aha, nie zniechęcaj się bolącymi palcami. Przejdzie :P
O.K. Edge, play the blues!

#9 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 27 czerwca 2007 - 20:58

Powoli mnie przekonujecie ;) Bardzo mnie ciągnie do tej gitary, ale boję się, że mnie przerośnie i nici :P


@Ja: jeśli nauka gry na gitarze przypomina naukę jazdy konnej, to ja się piszę na to :P
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#10 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 27 czerwca 2007 - 22:29

komandosie! Bądź dzielna! Chwytaj za gitarę i niech Cię porwie duch dzikiego zachodu ( agrrr :P).
(Co do jazdy konnej to znasz me umiejętności(!), ale pamiętaj - nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz, a na pewno mają coś ze sobą wspólnego, tak sądzę! A jeśli nie, reklamacje nie w mym kierunku ;D.))
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#11 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 28 czerwca 2007 - 09:25

Największa frajda jest wtedy, kiedy po kilku dniach zaciętej pracy, nie czując palców, grasz choćby najprostszą rzecz. Ojej, co za emocje... ^_^

#12 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 28 czerwca 2007 - 22:57

Ja w zeszlym roku tez bylem strasznie napalony na zakup gitary, ale bałem sie, że mi sie znudzi po tygodniu. Że sie zniechęcę jak zaczną boleć palce i w ogóle i w końcu jej nie kupilem, ale myśle, że jeszcze kiedys bezie okazja żeby kupic i sie przekonac czy mialem racje ;p

#13 Guest_jakubbaranowski_*

Guest_jakubbaranowski_*
  • Guests

Napisano 29 czerwca 2007 - 22:47

Mi też się chce !!! :-p Całymi dniami siedze na allegro i szukam jakiegoś fajnego "wiosla". Tyle, że ja chce bas. Uwielbiam niskie brzmienia no i jak słysze NYD, WOWY albo ISHFWILF czy Glorie to az chce sie grac na basie!!

#14 Grace

Grace

    Użytkownik

  • Members
  • 437 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:gw / poznań

Napisano 01 lipca 2007 - 13:46

Ja akurat takich obaw nie miałam (raczej moi rodzice - ktoś musiał w końcu kasę wyłożyć :D) :)
I tak na któreś tam (15 bodajże?) urodziny dostałam upragnioną gitarę :D Miałam ogromny zapał, chciałam się nawet zapisać do Szkoły Muzycznej... no, ale tam powiedzieli mi, że jestem już za stara :P Na indywidualnego nauczyciela nie było mnie stać, więc wzięłam się sama do nauki... Na początku było trudno, paluchy bolały i ciągle mi się chwyty myliły :P Ale nie rzuciłam gitary w kąt, tylko ćwiczyłam dalej... Pamiętam jaką miałam radochę, kiedy nauczyłam się grać pierwszą piosenkę ("Czarny chleb i czarna kawa" :D). Dużo można nauczyć się od znajomych, czy choćby oglądając youtube...

#15 Guest_Panna Anna_*

Guest_Panna Anna_*
  • Guests

Napisano 02 lipca 2007 - 21:39

Nie ma się czego bać, gitary nie gryzą :)


Moja na mnie warczy jak bliżej podchodzę, wolę nie sprawdzać jakie ma zęby ostre ;)
Bo ja jestem taki typ, że jak coś mi nie wychodzi od początku to się zniechęcam. Chociaż może spróbuję w te wakacje znowu, może nie będę miała rąk pogryzionych? :D

#16 monia_sz

monia_sz

    Użytkownik

  • Members
  • 198 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Płock

Napisano 03 lipca 2007 - 15:25

a ja próbuję już tak mniej więcej od roku... idzie mi tak sobie, ale ty się nie zniechęcaj B) trochę zacięcia i będzie OK (mi tego zacięcia akurat brak uff!)

#17 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 24 kwietnia 2009 - 19:36

P I jakiej piosenki U2 mogę się najszybciej i najłatwiej nauczyć :)

Niewiele pracy wymaga przeniesienie na klasyczną partii basu Adama(tych prostszych :D), np. z WOWY, Exit, Dirty Day...
A jeśli chcesz coś pograć jak Edżu to myślę że I Will Follow albo Angel of Harlem byłyby dobre na początek, po prostu 3-4 proste akordy.

#18 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 24 kwietnia 2009 - 20:57

Podpinam się pod wątek Komandoski i pytam - czy taki skończony laik z nieskoordynowanymi ruchami, z śpiewem zaliczającym się jako 'jazgot' i brakiem jakichkolwiek zdolności muzycznych jest w stanie się nauczyć w miarę grać na gitarze?

Planuję zacząć grać od najprostszych rzeczy, takich jak wstęp do Nothing Else Matters (xD) czy tabów. I jakiej piosenki U2 mogę się najszybciej i najłatwiej nauczyć :) Bo wiecie, jak mi dacie jakieś kosmiczne solówki, to pieprznę gitarę w kąt po 5 minutach i pójdę się pociąć do łazienki :P

Aha i tata mój próbując sobie przypomnieć jak się gra, zerwał dwie struny. Jak się powinno stroić struny, nie posiadając słuchu? :lol:

Jasne Anja jak mówi przysłowie practice makes perfect ;) ale trzeba rzeczywiście zacięcia ! Jeżeli masz słabą gitare (czytaj z wygietym gryfem a struny odstają od progów na 5 cm to można się szybko zrazić). Jeżeli chodzi o akustyki to się za bardzo nie znam ale elektryki to np. squier stratocaster + jakiś 30 W combo (np. marshalla). Pełno tabów znajdziesz w necie chociażby tu: http://www.ultimate-guitar.com/. Nie da sie stroić gitary bez słuchu :P kup tuner to na początku jest dobre rozwiązanie ;) No ale więcej i lepiej poradzą ci forumowi gitarule. :P Jam zwykły basista ;)

Ps wyglądałoby to mniej więcej tak Dołączona grafika

Dołączona grafika

a struny to proponuje np z firm d'addario, dean markley, rotosound (koszt do 30 pln)

#19 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 kwietnia 2009 - 08:38

kurwa kuba, powinienes miec zakaz wypowiadania sie w tym temacie.




a pomijajac te bzdurki co klejton wypisal, to ja bym ci Anju proponowal jednak zaczac nauke od samych akordow, tak przez pierwsze pare tygodni. a jak bedziesz wszystkie podstawowe znala+plynnie przechodzila z jednego w drugi to mysle ze mozna wtedy zaczac o prawdziwej nauce gry ;)

#20 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 25 kwietnia 2009 - 11:11

A czy bas to nie gitara ? ale ok już się nie wypowiadam <_<



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych