Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsze piosenki U2 których nie nagrało U2.

28 replies to this topic

#21 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10232 Postów

Napisano 06 luty 2019 - 19:14

Jak już się zaczęły pojawiać naturalne kandydatury w rodzaju The Alarm, to nie sposób nie wspomnieć o Simple Minds; przykładowo, właściwie cały ich pierwszy album to taki "najlepszy Boy, jaki pewnie nagraliby U2, gdyby umieli w syntezatory" (acz należy pamiętać, że ukazał się w 1979 r.). Ale w kontekście tego tematu zawsze w pierwszej kolejności przychodzi mi na myśl Waterfront - taki gotowy U2owy klasyk, który muzycznym mojrom przez jakąś pomyłkę wyciekł na Kerra i s-kę.

Aaaa no i oczywiście This Is - którego tematyczność przyznali sami U2:

#22 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10232 Postów

Napisano 06 luty 2019 - 19:24

A tu jeszcze mój ukochany kawałek, który zawsze kojarzył mi się z ATYCLB, choć bardziej w klimacie odrzutów niż tracklisty (i choć pochodzi z 1994 r.):

#23 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 16731 Postów

Napisano 07 luty 2019 - 03:05

Czekałem i na SM i na Twoją odpowiedź z AMC. Którego nie lubię, co zrobisz :P

A jak lecimy oczywistościami, Opposition w '82 zagrało jedną z lepszych piosenek z War/U.Fire, tylko swoją.

PS: a to wersja sprzed paru miesięcy. 4th of July, 11'Clock aż sie przy tym prosi. Jaki to by dziś był klasyk gdyby U2 napisało to wcześniej.

ale ja się nie znam i nic nie wiem :)

fejs / last / vvatbv

#24 Indian Summer

Indian Summer

Użytkownik

• Members
  • 862 Postów

Napisano 10 luty 2019 - 12:57

Przepraszam, czy ma ktoś na mp3 This is w wykonaniu U2? Jeśli tak to zwracam się z uprzejmą prośbą.... :)

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul

#25 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 16731 Postów

Napisano 10 luty 2019 - 14:41

https://ytmp3.cc/ ;)

fejs / last / vvatbv

#26 Indian Summer

Indian Summer

Użytkownik

• Members
  • 862 Postów

Napisano 10 luty 2019 - 15:14

Dziękuję serdecznie. Szukałem porządnego convertera.

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul

#27 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 16731 Postów

Napisano 11 luty 2019 - 00:14

Nie jest najporządniejszy bo nie można sobie pliku przyciąć np. ale chyba najprostszy, najszybszy, bez reklam i 192kbps w .mp3 to spoko wynik jakościowo także chwilowo polecam i sam używam ;)

fejs / last / vvatbv

#28 Max

Max

nocny tabaskowicz

• Moderatorzy
  • 9007 Postów

Napisano 13 luty 2019 - 16:01

Jak już się zaczęły pojawiać naturalne kandydatury w rodzaju The Alarm, to nie sposób nie wspomnieć o Simple Minds; przykładowo, właściwie cały ich pierwszy album to taki "najlepszy Boy, jaki pewnie nagraliby U2, gdyby umieli w syntezatory" (acz należy pamiętać, że ukazał się w 1979 r.). Ale w kontekście tego tematu zawsze w pierwszej kolejności przychodzi mi na myśl Waterfront - taki gotowy U2owy klasyk, który muzycznym mojrom przez jakąś pomyłkę wyciekł na Kerra i s-kę.

Aaaa no i oczywiście This Is - którego tematyczność przyznali sami U2:

Mnie od zawsze wydawało się, że takie "Ghostdancing" mógłby zagrać Edge. Ten początek utworu to jeden z najlepszych rzeczy, które wymyślił ten zespół.

Poza tym jeszcze riff z "Someone, Somewhere in Summertime" także kojarzy mnie się z Edgem:

#29 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 16731 Postów

Napisano 14 luty 2019 - 01:04

Simple Minds to wiadomo, aczkolwiek ideowo i brzmieniowo mniej, choć przecież do cholery też, najbardziej U2ową piosenką którą nagrali było Mandela Day. To by mogła być druga część Pride na przykład w tej wersji gdzie Kerr się nawet buja jak starszy Bono ;)

Ale SM można tu sypać więc zmienię tor. A to, nie? Też czasy między Pop-ATCLB takie, takie, no... stadionowy U2-rock/pop w całej okazałości ;)

fejs / last / vvatbv

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych