Jump to content


Photo

Experience + Innocence Tour 2018 - wszystko o nowej trasie


  • Please log in to reply
1461 replies to this topic

#961 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 21 stycznia 2018 - 11:48

System subskrypcji nie ma nic wspólnego z wsparciem fanów. Płacąc za subskrypcje płacisz drożej za bilet. Polecam biografię "U2 zdemaskowani " gdzie mechanizm tego procederu jest dokładnie opisany. Zacytuje wypowiedź Garego Bongiovanni z branżowego magazynu koncertowego Pollstar umieszczoną w książce: "Jeżeli artysta wymaga opłaty za członkostwo w fanklubie, to najważniejszą atrakcją takiego członkostwa może być łatwiejszy dostęp do biletów. Problem w przedsprzedaży polega obecnie na tym, że rozpoczęcie normalnej sprzedaży nie jest już wielkim wydarzeniem ponieważ mnóstwo biletów rozeszło się wcześniej. Poza tym pierwszymi którzy rejestrują się w fanklubie są oczywiście spekulanci. Kiedyś członkostwo w fanklubie było darmowe, a artystom wystarczał bezpośredni kontakt z fanami jaki dzięki temu zyskiwali. Teraz jednak wszyscy szukają nowych źródeł dochodu chcąc w ten sposób zrekompensować  spadek sprzedaży albumów na fizycznych nośnikach". Przed vertigo w fanklubie zarejestrowało się 100 tys. fanów   płacąc 40 dolców i generując zespołowi dodatkowy dochód 4 mln dolców, a biletów nie starczyło dla wszystkich. 
Ja osobiście subskrypcji nigdy nie wykupiłem i nie wykupię dla mnie to kolejny przykład że  U2 najbardziej po żonach i dzieciach kochają kasę.
Nic tak im nie poprawia humoru jak dojenie fana  z wieczora i rana :D :D :D


Trudno się nie zgodzić przynajmniej z częścią z tego co jest napisane powyżej. Ja np. Wykupuję subskrbcję od 8 lat i naprawdę w pierwszym zamyśle nie robiłem tego dla kodów biletowych, a dla ekskluzywnych i limitowanych wydań fonograficznych. Jakkolwiek kody biletowe to esencja subskrybcji w sezonach koncertowych, 5 dni temu wykorzystałem je pierwszy raz.

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#962 bono3d

bono3d

    Użytkownik

  • Members
  • 83 posts

Posted 21 stycznia 2018 - 14:17

Co za bzdury. Aby ludzie płacili za subskrypcje między trasami   U2 .Com  musi mamić giftami. Poziom Gift-ów jest naprawdę różny. Płacąc subskrypcję między trasami nigdy nie wiesz co otrzymasz. Dla mnie CD ze Slane Castle to żaden rarytas kiedy całe wydawnictwo jest na DVD i bluray. Winyle limitowane już jest lepiej, ale nie wszyscy są fanami tego typu nośnika więc dla jednych mają wartość dodaną dla drugich nie. Płacąc za subskrypcje i dostając  gift jako fan trzymasz go dla siebie a nie dla zarobku. Przecież nie przysyłają ci 10 egzemplarzy na handel tylko jeden.  Nie mów więc że można na tym zarabiać bo skoro  ten gift dla ciebie  jest czymś wyjątkowym to go nigdy nie sprzedaż nawet jak jego cena na rynku wtórnym będzie rosła. Zarobek twój jest więc tylko wirtualny. Jeżeli coś się kupuje to trzeba mieć pełną świadomość na co się człowiek decyduje bez oszukiwania samego siebie. Dla mnie jest to wyciąganie dodatkowej kasy od fanów i nie będą brał w tym udziały. Nie mam nic przeciwko tym, którzy decydują się na kupno subskrypcji bo każdy decyduje za siebie, ale nie dorabiajmy teorii że to takie wyróżnienie i gratka dla fanów. U2 to nie organizacja charytatywna więc nie robią  tego  z wdzięczności dla fanów  tylko wyłącznie dla zarobku. Na koniec na tych rarytasach zarobią więc   przede wszystkim spekulanci co jeszcze raz potwierdza mój cytat z biografii U2. Trzeba myśleć i nie być naiwnym :D



#963 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Posted 21 stycznia 2018 - 14:44

A kto myśli, że U2 jest, było lub kiedykolwiek miało być organizacją charytatywną a potem przeżywa straszne rozczarowanie, że życie to nie bajka? Chyba tylko ostatni naiwniak :P

O sprzedawaniu giftów pisałem w kontekście twojego argumentu, że subskrypcja podbija ceny biletów na trasę. Jeśli komuś to przeszkadza a jednocześnie zależy mu tylko na biletach a nie gadżetach to niech sprzeda gift, kupi bilet w przedsprzedaży i wyjdzie z subskrypcją na zero zamiast marudzić.

A zarobek nie jest czysto wirtualny bo pewnie ktoś kiedyś mój zbiór giftów sprzeda. Jak nie ja to dzieci.. pewnie za ładną sumkę bo tańsze już one nie będą.

Co do wspomnianego CD ze Slane Castle to mało mnie obchodzi czy to dla kogoś rarytas czy nie ale na aukcjach chodzi po $200-300. Ile lat opłacania subskrypcji może się zwrócić po sprzedaży tylko tej jednej płyty?

See through in the sunlight


#964 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 21 stycznia 2018 - 15:04

A zarobek nie jest czysto wirtualny bo pewnie ktoś kiedyś mój zbiór giftów sprzeda. Jak nie ja to dzieci.. pewnie za ładną sumkę bo tańsze już one nie będą.


Zgadza się, U22 widziałem na ebayu po 400 zł.
Ja nie nastawiam się na sprzedaż. To są cudeńka dla każdego fana U2.

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#965 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Posted 21 stycznia 2018 - 15:09

Zgadza się, U22 widziałem na ebayu po 400 zł.
Ja nie nastawiam się na sprzedaż. To są cudeńka dla każdego fana U2.


Dokładnie tak, ja ich też nie sprzedaję bo to są skarby dla każdego fana ale wnerwia mnie takie marudzenie kiedy rozwiązanie jest proste - sprzedać i po sprawie. Dla osoby marudzącej chyba nie są to aż takie skarby skoro nie opłaca subskrypcji i ich nie zbiera, więc co za problem sprzedać? Efekt ten sam bo nie ma giftów tak czy siak, a tak miałby przynajmniej bilet na trasę w przedsprzedaży i wcale by na tym nie stracił. No ale nikogo nie namawiam do wykupienia subskrypcji, tylko do nie marudzenia bez sensu.

See through in the sunlight


#966 Caroli

Caroli

    Użytkownik

  • Members
  • 577 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 21 stycznia 2018 - 19:53

A zarobek nie jest czysto wirtualny bo pewnie ktoś kiedyś mój zbiór giftów sprzeda. Jak nie ja to dzieci.. pewnie za ładną sumkę bo tańsze już one nie będą.
 

 

Niekoniecznie, jesli zna sie wartosc i potrafi ocenic jak zmieni sie cena w czasie, to pewnie tak. Jednak nie w przypadku kazdego artysty jest na plus, np. ja mam bialego kruka na winylu Gavina Friday'a sprzed 20 paru lat za ok. 20 zl z przesylka ;)

Dzieciom nalezaloby uzmyslowic jaka kolekcje posiadamy, ile kosztowalo wyjsciowo jej nabycie (polecam rowniez dla siebie robic notatki), zeby potem nie okazalo sie, ze w wyniku niewiedzy oddadza za darmoszke lub sprzedadza za grosze.

 

W przypadku Jacka White'a proba odsprzedazy fizycznej czesci Vaulta wiaze sie z wiecznym banem i zakonczeniem subskrypcji w momencie wykrycia proby odsprzedazy. 



#967 bono3d

bono3d

    Użytkownik

  • Members
  • 83 posts

Posted 21 stycznia 2018 - 19:58

Żeby nie było wątpliwości nie jestem osobą marudzącą. Zakup subskrypcji jest sprawą indywidualną każdej osoby. Jedni ją kupują drudzy nie tu nie ma przymusu. Ja się nie godzę po prostu z polityką stosowaną przez management U2 nastawioną na maksymalizację zysku, która sprawia, że nie wszyscy fani są traktowani jednakowo. Niemcy, Angole Francuzi zawsze  mieli koncerty U2 na każdej trasie. Oni kupując subskrypcje zawsze są pewni,  że będą mieli koncerty . Nie ma zamiaru bawić się  w kody aby potem grzać na koncerty przez pół Europy. Tak samo mogą czuć się fani z  Czech, Słowacji, Austrii Węgier itd. Nie wszystkich fanów stać na taki wyjazd i o tym trzeba  pamiętać.  Świat  nie kończy się na U2.



#968 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Posted 21 stycznia 2018 - 20:17

A tu się w większości zgodzę, ale to jest już zupełnie inny wątek. Wcześniej o czym innym była mowa.

See through in the sunlight


#969 Piotrek_1986

Piotrek_1986

    Użytkownik

  • Members
  • 764 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Posted 21 stycznia 2018 - 21:51

Slane niestety nigdy nie wyszło na blu-ray. R&H, Rose Bowl oraz iNNOCENCE Paris Tylko to.
Oh sugar, don't you cry
Oh child, wipe the tears from your eyes
You know I need you to be strong
And the day is as dark as the night is long
Feel like trash, you make me feel clean
I'm in the black, can't see or be seen

#970 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Posted 21 stycznia 2018 - 21:59

Jeszcze From the Sky Down. Ale to i tak mało.

See through in the sunlight


#971 sunsfan

sunsfan

    Użytkownik

  • Members
  • 112 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Jastrzębie-Zdrój

Posted 22 stycznia 2018 - 10:52

Niestety mi się nie udało z płytą w Mediolanie a trybuny ponad 200 Eur poza zasiegiem :( Beda dokładki na tej trasie ? Są takie plotki ?

#972 Clupus

Clupus

    Użytkownik

  • Members
  • 83 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Posted 22 stycznia 2018 - 10:54

Niestety mi się nie udało z płytą w Mediolanie a trybuny ponad 200 Eur poza zasiegiem :( Beda dokładki na tej trasie ? Są takie plotki ?

 Plotki są. Jak zawsze. Ja czekam na informacje.



#973 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Posted 22 stycznia 2018 - 10:56

Dostawki będą na 100%.


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#974 pastus

pastus

    Użytkownik

  • Members
  • 29 posts

Posted 22 stycznia 2018 - 11:26

Dostawki będą na 100%.

kody Empikowe na dostawki będą obowiązywać?



#975 Clupus

Clupus

    Użytkownik

  • Members
  • 83 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Posted 22 stycznia 2018 - 11:27

kody Empikowe na dostawki będą obowiązywać?

Już teraz nie obowiązywały :)



#976 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 22 stycznia 2018 - 11:28

Nie wiem czy nie było tak że kod był powiązany z odpowiednim adresem. Więc te kody oddane mogły nie wchodzić
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#977 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Posted 22 stycznia 2018 - 11:53

ale nie wchodził nawet mój własny :wacko:



#978 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 22 stycznia 2018 - 12:02

A no to to już dziwna sprawa. Pytanie czy winna leży po stronie Empika czy samego Ticketmastera który w dziwaczny sposób honorował te kody ;)
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#979 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Posted 22 stycznia 2018 - 12:03

to już niech się dogadują między sobą kto będzie za to bulił



#980 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 22 stycznia 2018 - 12:06

No pozew zdecydowanie należy wystosować
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users