Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coldplay a sprawa U2. Albo odwrotnie.


13 replies to this topic

#1 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 października 2017 - 00:42

Bo to zdjęcie z La Platy się dwóm osobom skojarzyło wprost z CPL:

 

DL3K4aPW0AYeUD3.jpg

 

Kochani, no co wy z tym CPL? Robienie fajnego efektu kolorków tęczy na stadionie to już zespół nomen omen Rainbow opanował o ile pamięć mnie nie myli w 1976 roku. To jak zachęcenie do wyciągania zapalniczek czy ajfonów na koncertach by komuś wmawiać jako zrzyne z Bon Jovi, postać i teatralność MacPhisto z Gabriela a sam makijarz z Kiss samemu Gabrysiowi... ;) To stały element szołsu jest, stały bo dobry od lat sprawdzony, Krzyś Marcin na to nie wpadł pierwszy i sam ;) I serio, ja tylko chcę tu powiedzieć żę naprawdę U2 nie rżnie z CPL, zanim się taka opinia pojawi i zacznie rosnąć jako fakt. Wszelkie niezgody feel free, odpowiem ;)



#2 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 16 października 2017 - 19:17

Kochani, no co wy z tym CPL? Robienie fajnego efektu kolorków tęczy....

No dobra, dobra to była lekka prowokacja, a może nawet większa. :D Tęcza, kolory, acr spokojnie - czy coś nie może wyglądać "podobnie"? :P Może. I właśnie tak wygląda wg mnie na "tym konkretnym ujęciu", a ja dobrze wiem, że w muzyce i całym show dookoła to już trudno coś innowacyjnego wymyślić.  ;)

 

 

Spokojnie, nagrają wykonania z Meksyku, ale publiczność wstawią już z innych miast :D #U2Logic

Poniekąd na to liczę. :P

 

Jeszcze nadzieja, że nagrają Brazylię. :ph34r:



#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 17 października 2017 - 00:01

Ja tylko chcę żebyśmy nie przylepiali tej metki ciągłego porównania U2 do CPL bo to nie ma żadnego sensu w faktografii ;) A metki łatwo się przypina zwłaszcza że ten wątek być może, a niektóre inne na pewno czytają przedstawiciele mediów które potem tu są wrzucane jako źródła, a podają info wprost przepisane z naszego forum ;) Tak, serio, to się zdarza ;) Jeśli my jako fani przypiszemy im to za chwilę jakaś Eska czy inne AntyRadio powie "nawet fani U2 uważają że to już zbyt Coldplayowe" :P Nie róbmy tego, zwłaszcza kiedy to nieprawda i ja jako naczelny narzekający czasem ich też muszę pobronić dla równowagi, nie ;)



#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 października 2017 - 05:58

No nie, nie przesadzajmy i nie udawajmy np. że wizyty Chrisa Martina u nich w studiu miały charakter czysto kurtuazyjny, albo że takie Ordinary Love nie brzmi jak Coldplay dla ubogich, bądź że to tylko taki przypadek  :P Mnie się też te kolorki skojarzyły z Coldplay, choć tu akurat dopuszczam możliwość, że to przypadkowa zbieżność. Faktem jest też, że wciąż jeszcze to przede wszystkim Coldplay zżynają z U2 i to tak, że czasem to jest aż śmieszne (na ostatniej trasie zerżnęli np. Zoo confessions). 


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#5 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 17 października 2017 - 19:57

Serio zerżneli ? Na A Head ...?

#6 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 17 października 2017 - 23:50

Nie znam tego akurat, anyway. Są fakty które znamy i jest PR. Jakaś tam symbioza między nimi była, chcę powiedzieć, dla U2 symbioza, dla CPL jak dorwanie się do wymarzonego cyca, tak ;) Szkoda żeby zły PR znów rujnował szanse powodzenia U2.



#7 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 października 2017 - 05:39

No sami zobaczcie, od 1:31 :D :

 

https://www.youtube.com/watch?v=l7M-4dHVYyQ


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#8 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 18 października 2017 - 09:03

No, nawet ten dźwięk "przełączania kanału" identyczny... :P


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#9 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 18 października 2017 - 11:55

a można tę całkiem sensowną rozmowę przerzucić do ogólnego wątku? :)

 

acr, wiele osób będzie kojarzyć światełka, konfetti, tęcze i inne duperele z koncertami CPL, bo u nich jest to najbardziej widoczne, a, że to było wcześniej? Mało kogo to obchodzi chyba jednak. I to już się wszystkim tak w głowach zakodowało, że jak widzą kolorki u innych to myślą Coldplay. Chcesz innych uświadamiać, ok, ale wytrwałości życzę, bo ze streotypami ciężko walczyć. :)


Music can change the world, because it can change people.
 


#10 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 18 października 2017 - 16:31

Ta Coldplayowość te kolorki to jakoś towarzyszy od czasów Mylo Xyloto czy się mylę? ;)

#11 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 października 2017 - 21:40

Mówisz masz Margo ;)

A walczył będę! Jak tomilidżons w Ściganym, będę!

 

A, Zoobaby, mówisz że od Mylo? Z 2011? U2 robiło kolorki na B.Day już o ile pamiętam na Vertigo Tour, na 360 nawet ładniejsze. Może nie aż z takim tęczowym na raz rozmachem ale w refrenach były. Pamiętam z koncertów, nie chce mi sie nagrań szukać. Ej, a COBL live i ten klip CPL co wyglądał tak samo? ;)

 

Edit: a konfetti to tylko The Flaming Lips, pierwsze skojarzenie ;)



#12 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 23 października 2017 - 19:30

No przecież to pierdołowaty temat, na dobrą sprawę o niczym. Serio, szkoda zaśmiecać forum. Kolorki? Ech i meh i dajcie spokój. Koncertowe efekty wizualne w erze, w której co drugi zespół ma jebutny telebim i tysiąc reflektorów oświetlających cały stadion. Cold ma kolorki? U2 też? Łojezusmaria! Ktoś od kogoś zżyna! Słuchajcie dźwięków, a nie patrzcie na miliardy odcieni żółci i zieleni towarzyszących tym dźwiękom! Serio. 


last  


#13 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 23 października 2017 - 21:02

Temat jednakowoż się pojawił nie pierwszy zresztą raz czyli jest na niego chęć więc wydzieliłem te parę ostatnich postów. I drogi Majkeelu, poczytaj i zważ że to rozmowa nie tylko o kolorkach ;)



#14 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 02 listopada 2017 - 00:21

Lubię tę zabawę U2 vs Coldplay. Po odsłuchu Blackout i American Soul cieszę się, że nie idą w 100% piosenek gładkiego popu jak przy A Head Full of Dreams.


last  




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych