Skocz do zawartości


Zdjęcie

THE JOSHUA TREE – 30TH ANNIVERSARY EDITION


142 replies to this topic

#21 Bem-all

Bem-all

    Użytkownik

  • Members
  • 207 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 09 marca 2017 - 22:06

W nawiasie są podane te ceny wysyłki, czy to znaczy że nie będzie można zamówić tego np. w Empiku? Chyba przy innych takich wydaniach specjalnych wszystko było też dostępne w Polsce...



#22 Meg

Meg

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:faraway, so close

Napisano 09 marca 2017 - 22:07

złote drzewko z promyczkami dookoła zalatuje mi nieco komunijnym obrazkiem.. te Edżowe foty bym tylko zobaczyła.


I can't say where it is 
But I know I'm going.


#23 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 09 marca 2017 - 22:17

W nawiasie są podane te ceny wysyłki, czy to znaczy że nie będzie można zamówić tego np. w Empiku? Chyba przy innych takich wydaniach specjalnych wszystko było też dostępne w Polsce...

Biorąc pod uwagę słabą sprzedaż muzyki na nośnikach fizycznych jak i wysoką cene, myśle że Boxy będzie można kupic w PL tylko na zamówienie czy coś. Pozostałe będą u nas do kupienia bez problemu.

Wersje z torbą czy z t-shirtem tylko przez u2.com



#24 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 09 marca 2017 - 22:19

złote drzewko z promyczkami dookoła zalatuje mi nieco komunijnym obrazkiem.. te Edżowe foty bym tylko zobaczyła.

x2  :D

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1TANg2Jv7NU



#25 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 10 marca 2017 - 12:00

22.04.2017 z okazji Record Store Day ukaże się Red Hill Mining Town 2017 Mix - Picture Vinyl 12" Single

 

rhmt.jpg



#26 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 marca 2017 - 13:06

Ciekawe jak to wyszło z nowym wokalem Bono. Pewnie refreny trochę straciły z mocy, choć z drugiej strony - wierzę w doświadczenie wokalne B i wiem, że można równie dobrze oddać emocje bez wchodzenia na takie wysokie "C" jak w oryginale :)



#27 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 marca 2017 - 16:00

Ciekawe jaki będzie nakład tego vinyla.

#28 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 10 marca 2017 - 16:37

SOI w 2015 w białej okładce i na czarnym vinylu na Record Store Day miał nakład 5000 szt.

Podobnie było z Wide Awake in Europe w 2010. Aczkolwiek.. podobno widziano kopie z numerem 6000+

 

$_57.JPG?set_id=8800005007

 

6817241316_afed6b1e28_b.jpg



#29 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 10 marca 2017 - 17:24

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy jest to pierwszy oficjalny picture disc od U2? Oczywiście nie licząc promo Lady With The Spinning Head i może jeszcze jakichś innych sztosów.


last  


#30 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 10 marca 2017 - 17:33

Nie. Wcześniej były Pride (7") i The Unforgettable Fire (7")

Oraz ZOO Station (Promo 12")

 

pride-pd.jpg  pride-pdb.jpg

 

unfire-pd.jpg

 

zootv-pdf.jpgzootv-pdb.jpg



#31 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 10 marca 2017 - 17:59

No tak tak, pisząc o Lady miałem na myśli winyl ZOO TV / Zoo Station. O Pride i TUF (który jest shape picture disc) zapomniałem. Czyli to wszystko.

 

Szkoda, że zespół nie ma ciśnienia na tworzenie takich bajerów. Bardzo fajna rzecz do powieszenia w ramie na ścianę. Sam powiesiłem sobie białe winyle z SOI. Czarna ramka, czarne tło, biały winyl (Ikea), idealny kontrast. Pierdoła, ale bardzo fajnie wygląda. Z drugiej strony Red Hill słabo się prezentuje, fajnie gdyby na b side było czarne tło i złote drzewko. Tylko znów singla o nakładzie "5" sztuk nie powieszę, tylko schowam głęboko w szafce by się nie uszkodził. SOI jestem w stanie poświęcić, bo winyle są dostępne wszędzie.

 

 

No i jeszcze jedno, ciekaw jestem czy coś znajdzie się na b side czy po prostu będzie dead wax. Nie spodziewam się żadnych premier czy innych mixów, może oryginalna wersja Red Hill?


last  


#32 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 10 marca 2017 - 18:26

Czarna ramka, czarne tło, biały winyl (Ikea), idealny kontrast. Pierdoła, ale bardzo fajnie wygląda.

Ej.. to pochwal się fotką..

 

No i jeszcze jedno, ciekaw jestem czy coś znajdzie się na b side czy po prostu będzie dead wax. Nie spodziewam się żadnych premier czy innych mixów, może oryginalna wersja Red Hill?

Musi być coś na b-side. Lada dzień sie dowiemy. Płyty są już tłoczone.

Stawiam na jakiś Live z TJTree Tour '87



#33 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 10 marca 2017 - 21:33

Takie pytanko. Jak będzie można zdobyć RHMT w ramach Record Store Day? Czy w Polsce jakieś sklepy są objęte tą akcją?

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#34 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 10 marca 2017 - 22:31

Szlag by trafił. Powariowali????? Znowu wydają reedycję TJT?? :wacko: :( Chyba było do przewidzenia po tym co zrobili z trasą koncertową.... Pytam, gdzie reedycje R&H, Pop, czy porządna Zooropy.

 

Jedyną reedycją, którą można by nazwać kompletną (no ok. w 95% :rolleyes: ) było właśnie TJT, a oni taki wałek robią.

 

 

I już mnie wkurwili..

Jak można tak powycinać NYC, MSG '87???

Brak: The Unforgattable Fire, Help, Bad, Spanish Eyes..

za to zostawili dwie wersja Ajstyla..

 

http://www.u2gigs.com/show741.html

 

Długo się nie nacieszyliśmy po wydaniu kompletnego Paryża z 2015. O ile Help rozumiem (tzn. przyzwyczaiłem się), o ile Bad mogło być za długie nawet na 2 winyle, może TUF było zagrane kiepsko....ale Spanish Eyes?!?!?! :unsure: Aż się prosiu by to wydać właśnie na reedycji TJT, B-Side Live - to jest coś. Już raz było blisko na U22 i Edge's Picks, teraz 3-ci raz i klapa. <_<

 

Swoją drogą mogli wydać koncert, gdzie grali One Tree Hill - wersje Live z tamtych czasów są świetne, a brakuje dobrych nagrań. Nie wspomnę o MoD.

 

Mnie najbardziej dziwi brak koncertu wideo, mają pełno pro shotów, ale dali koncert, który już mamy w świetnej jakości, szkoda.

 

Albo nie ogarniają rzeczywistości, albo sami nie decydują i mają tępych doradców. :ph34r: U23D zbunkrowali, z ZooTV nic więcej nie chcieli wydać, to gdzie by im na myśl mogło wpaść tutaj jeszcze coś wydać.

 

Pro-Shoty to jedno, ale jeden z nich - Tempe kręcone pod film R&H - bije jakością całą resztę, gdyby tylko wydać w całości, jako koncert i to w 16:9, a nie, jak reszta Pro-Shotów z tego okresu 4:3. :rolleyes: Ale chyba oni nie mają do tego filmu praw tylko Paramount. No i perełki, jak OTH i MoD., i inne.

 

Kupony z subskrybcji na 25% zniżki w u2 shopie nie działają na to wydawnictwo. Sprawdziłem.

 

Fajnie. Nie ma co. Jeszcze skasują za subskrypcję niedługo, a nadal nie wiadomo co dadzą...
 



#35 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 11 marca 2017 - 17:47

Takie pytanko. Jak będzie można zdobyć RHMT w ramach Record Store Day? Czy w Polsce jakieś sklepy są objęte tą akcją?

Ani 'Songs Of Innocence' (2x12" black vinyl - RSD), ani 'Wide Awake in Europe' (12" RSD 2 / Black Friday) miały nakład 5000 szt. i nie były dostępne w Polsce.

'Ordinary Love' (10" RSD 2 / Black Friday) wydany w grudniu 2013 miał nakład 10.000 (6500 North America + 3500 Rest of the World) i śladowe ilości były dostępne w Polsce. Tak jak śledzie, które pojawiły sie na Terespolskiej, tak i 'Ordinary Love' singiel był widziany w ilości kilku sztuk w Warszawie. Mi udało się go kupić w jednym z warszawskich sklepów muzycznych - 78 zł. Mieli dosłownie kilka sztuk.

 

RHMT '17- jak to zwykle u nas bywa.. nie wiadomo. Trzeba się dowiadywać, szukać, pytać.

 

ol10.jpg



#36 alexdescend

alexdescend

    Użytkownik

  • Members
  • 884 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Beautiful Beaches

Napisano 12 marca 2017 - 11:37

'Ordinary Love' (10" RSD 2 / Black Friday) wydany w grudniu 2013 miał nakład 10.000 (6500 North America + 3500 Rest of the World) i śladowe ilości były dostępne w Polsce. Tak jak śledzie, które pojawiły sie na Terespolskiej, tak i 'Ordinary Love' singiel był widziany w ilości kilku sztuk w Warszawie. Mi udało się go kupić w jednym z warszawskich sklepów muzycznych - 78 zł. Mieli dosłownie kilka sztuk.

W czerwcu 2014 10' OL było w mediamarktach i saturnach - nie wszystkich, ale jak potem szacowałem według tego co mieli napisane na stronach, u nich było łącznie ze dwa tuziny na cały kraj.

Ergo RHMT >może< też pojawić się w takich bardziej sieciowych sklepach, a niekoniecznie jakichś hardkorowo specjalistycznych.


When the lights go out
And you throw yourself about in the darkness where you learn to see

---

24/09/2015//Berlin

12/07/2017//Berlin

31/08/2018//Berlin

29/09/2018//Kopenhaga

10/11/2018//Dublin

13/12/2023//Las Vegas


#37 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 13 marca 2017 - 21:59

Im bardziej patrzę na setlistę to wydaje mi się, że początkowo CD 3 była przewidziana, jako bonu dla subskrybentów u2.com (coś ala Melon CD). No ewentualnie koncert z MSG. Byłoby to całkiem fajne zagranie i myślę, że nie najgorsze. ALe chyba tak samo, jak z jednym koncertem rocznicowym, ktoś wpadł na pomysł "Czemu na tym nie zarobić większej kasy!?" <_< I się zaczęło. "To weźmiemy reedycję z okazji 20-lecia. Dodamy, jakiś koncert. Jak się nie mieścił na 1 CD to wycięli co trzeba." Jakby koszt 5 CD był strasznie wysoki, itd.....

 

 

Widzę, że jeszcze brakuje Where the Streets Have No Name (Single Edit) - komuś chyba się zgubiło. No i jak już idą w remiksy to pytam gdzie remiks z olimpiady w Londynie - Where the Streets Have No Name (High Contrast Remix)? :unsure:

 

 

Te ich setlisty wydawnictw to jakaś partanina robiona na kolanie. Kojarzy mi się z tym, jak Stalin granice Polski wyznaczał. Jak ołówek lekko zjechał to nagle całe miasta wylatywały poza terytorium kraju, tak tutaj utwory poza płyty.



#38 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 17 marca 2017 - 01:20

Zgodnie z zapowiedzią wszyskie niestosowne posty i dyskusję o nich wywaliłem i są do przeczytania TU jak ktoś ma pilną potrzebę, ale nie polecam.

 

Anyway, wracając to tematu. Co nowego się tam pojawi serio? Poza nośnikami, jakie wersje których nie znamy już od stu lat i dawno pustynnym piachem pozatykały nam uszy? Dla świętego spokoju niech ktoś wypisze nowości ;)



#39 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 marca 2017 - 08:05

Podstawowa nowość to "2017 remixy":

 

One Tree Hill (St. Francis Hotel),

Bullet The Blue Sky (Jacknife Lee),

Running To Stand Still (Daniel Lanois),

Red Hill Mining Town (Steve Lillywhite),

With Or Without You (Daniel Lanois),

Where The Streets Have No Name (Flood)

 

Poza tym:

 

Ajstyl (Lillywhite Alternative Remix 87)

One Tree Hill Reprise (Brian Eno 2017 Mix)


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#40 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 marca 2017 - 13:04

Remiksowanie tak genialnych utworów troszeczkę przypomina próbę wynalezienia koła na nowo. No ale dobre i takie nowości na tym ultrahiperwypasionym boxie.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych