Skocz do zawartości


Zdjęcie

Multiefekt pomoc !


20 replies to this topic

#1 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 lipca 2016 - 17:29

Witam, zamierzam kupić multiefekt do grania w stylu U2, RHCP, Johna Frusciante ale także do szukania własnego brzmienia. Będę go używał na próbach i scenie. Mogę wydać 1000 zł najbardziej podoba mi się Pod hd 500 jednak wykracza on lekko poza mój budżet dlatego głównie interesuje mnie Pod hd 400, Boss gt 100 i Boss gt 10. Proszę o pomoc w decyzji, gdyż jestem zielony w temacie efektów. Posiadam Squiera cv 50 strata i Peaveya Bandita 112. Pozdrawiam :)  !


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#2 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 26 lipca 2016 - 09:11

Cyfra to ścierwo, zbieraj analogi.



#3 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 lipca 2016 - 19:15

Analogi są lepsze brzmieniowo ale droższe niż multiefekt. Sam jeszcze nie wiem jak brzmią niektóre efekty dlatego przez multi mógłbym je lepiej poznać i w następnych latach zastąpić multi kostkami, również dużo trudniej uzyskać brzmienie U2 mając kilka kostek i małe doświadczenie. Myślę, że za kilka lat przerzucę się na kostki bo uwielbiam Johna Frusciante a on w wielu piosenkach używa tylko kilku efektów.Dzięki za odpowiedź :)


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#4 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 lipca 2016 - 21:48

Cyfra to ścierwo, zbieraj analogi.

 

Pamiętam tylko że zdaje się z Mrówą mieliście o to zawsze dość mocny konflikt, on tak poszedł w cyfrę że aż teraz w ogóle siedzi w elektronice (był wtedy fanem Frusciante btw.). Ja nie mam doświadczenia z grania za bardzo ale wiem że analogów się prawie zawsze lepiej słucha. Za to sam miałem jakiś multiefekt do taniej gitki i na nim poznałem co jak brzmi, co jak się robi, co się jak gra, jako słuchaczowi i samozwańczemu krytykowi bardzo dużo mi to dało. Może znajdź swój styl i brzmienie, niekonieczni kopiując Edge'a ani nikogo najpierw na tym a potem uderzaj w kompletowanie swojego porządnego zestawu ;)



#5 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 lipca 2016 - 22:20

Dokładnie o to mi chodzi żeby nikogo nie kopiować czy to Edge'a czy Frusciante tylko być sobą i grać to co się czuje, kupie multi jeśli brzmienie będzie w miarę dobrze ustawione to nie będzie chyba jakiegoś dużego dyskomfortu przy słuchaniu na początek wystarczy a później zacznę zabawę w kostki. Multi ma dla mnie tą zaletę, że mogę zapisywać wiele ustawień i do nich wracać na kostkach byłoby to trudniejsze jeszcze dla początkującego. Swoją drogą jestem ciekaw jak wypada multi podczas nagrywania w studiu ? 


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#6 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 lipca 2016 - 22:45

Myślę że powinieneś uderzyć w multi jeśli zaczynasz i dopiero się szukasz z brzmieniem. To poręczniejsze, wydać trochę na multi-kostkę i dowiedzieć się samemu w jaką stronę chcesz grać a dopiero jak już się tego sam dowiesz w nią iść poważniej. Oczywiście chyba że masz wchuj kasy i możesz sobie ot tak kupować kolejne efekty. Analog zawsze brzmi lepiej, true, ale jeśli jeszcze nie wiesz czego chcesz dokładnie do końca, nie inwestuj bez sensu. OLB ma sto razy większe doświadczenie z graniem niż ja, ale sorry, muszę nadmienić że at the time podobne miał Mrówa i lubił cyfrowe efekty. Znajdź się, zacznij, potem inwestuj w swoją drogę.



#7 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 27 lipca 2016 - 21:38

Jeszcze kilka takich prowokacji Piotrze i Bóg hipsnastolatek zejdzie z Olimpu i ojebie Cię za te niesmaczne żarty o jego miłości do cyfry ;). Choć patrząc na jego obecną muzę, możnaby powiedzieć, że ostatecznie przyznał mi rację ;););).

Do rzeczy, choć było to już tutaj wielokrotnie wałkowane:
HD500 na początek to zajebisty wybór, dozbieraj tych parę stów, warto, dużo łatwiej być z tym sprzętem kreatywnym dzięki m.in. wbudowanemu looperowi, niż np. z poprzednim XT Live.
Co do Bossa, nie znam się. Ale kiedyś byłem bliski kupienia wtedy nowiutkiego GT-8 (albo 6?), i ostatecznie kupiłem XT Live, Bo wszyscy na amerykańskich forach polecali, a w Polsce mało kto słyszał. Strzał w dziesiątkę. Bossy podobno miały lepsze symulacje przesterów, ale reszta efektów - zdecydowanie na korzyść Line 6. HD500 to krok dalej, wszystkie efekty symulowane w dużo wyższej rozdzielości.

Jeśli chodzi o zastosowania studyjne - jest bardzo dobrze, kwestia odpowiedniego kręcenia gałami pod konkretną gitarę, ustawienia rezystancji przewodu, itede, itepe... Jest z tym dużo pieprzenia, dużo więcej niż z nagrywaniem analogów, ale jak już ogarniesz to rozwalasz kostki mnogością możliwości, przynajmniej w tym budżecie. Żeby zbudować delayowo-reverbowy zestaw, który mógłby choćby podjąć rękawicę na polu możliwości, musiałbyś wydać z 10k, a lepiej 15-20. W Podzie masz wszystko za ułamek tej kwoty. Na początek super wybór. Pomyśl o zmianie combo na Flextone'a III 212 i będziesz miał mega zestaw pod U2 o tego typu podobne granie.

Pozdro

PS
Gitarkę masz zacną. Przejdź się do lutnika aby zrobił Ci porządny setup jeśli kupiłeś nową.

#8 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 lipca 2016 - 22:29

Ale patrz jak sprowokowany ładnie koledze odpisałeś ;) Ostatecznie oczywiście masz rację ale in budget na początek, nie powiesz że pieprzę od rzeczy ;)



#9 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 sierpnia 2016 - 19:36

Gitarka już po wizycie u lutnika :) . Jestem raczej zdecydowany na wybór Bossa gt 100 gdyż znalazłem w okolicy za 1200 z porządnym pokrowcem na niego razem z kablami fendera do tego. Zgadzam się że pod 500 jest lepszy i ma do tego lepsze zaplecze ustawień na stronie line 6 od bossa ale jednak boss jest w lepszej cenie i nie ma jakieś kolosalnej przepaści między nimi, choć z drugiej strony mógłbym kupić poda hd 500 w podobnej cenie tylko bez pokrowca i kabli już sam nie mogę się zdecydować czy kupić bossa gt 100 z pokrowcem i kablami czy dołożyć 50 zł i mieć ,,gołego'' poda 500 :unsure: .


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#10 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 02 sierpnia 2016 - 21:48

Cóż, w dobie internetów niektórzy widocznie wciąż muszą nauczyć się na własnych błędach ;).

#11 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 sierpnia 2016 - 21:51

Czyli brać poda hd 500 ? Mam 16 lat i U2 planuję grać od czasu do czasu uwielbiam ich ale tak samo lubię RHCP, potrzebuję multi głównie na próby do zespołu i na ewentualne koncerty. Sam nie wiem co wybrać, poda którego trudno znaleźć w dobrej cenie i jeśli kupie poda to mało kasy zostanie mi na kable. Więc nie chcę uczyć się na błędach(naprawdę bardzo mi pomogliście) ale nadal nie jestem przekonany co kupić jako, że ma Pan duże doświadczenie co Pan by zrobił na moim miejscu ;) ?


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#12 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 sierpnia 2016 - 17:11

HD 500 pod granie Edkowych ( i innych ) brzmień , jest wyborem idealnym. Pamiętaj że do osiągnięcia dużej części vibe'u Edka , potrzebujesz 2 linii modulowanego delaya. Sam jestem posiadaczem Digitecha RP1000. Musiałem dokupić do niego delay w kostce żeby uzyskać tą pożadaną liczbę odbić.Po pracy wrzucę Ci jak brzmi testowy jutowy dźwiek z Rp. I tu dochodzimy do kabli , te Fenderowskie to jest taki trochę wabik na tego Bossa. Pierwszej młodości on już nie jest , przestery brzmiały w nim chyba nawet bardziej "nie-analogowo" niz w Rp. Zgodze sie z Bastardem że lepiej dokupić jakies fajne Planet Waves niz bulić za Fendery w zestawie ;) Pod ma 100x wieksza funkcjonalnosc w porownaniu do Rp a co dopiero do Bossa.
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#13 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 sierpnia 2016 - 18:07

A co jeśli chodzi o obsługę poda ? Jest bardzo skomplikowana czy raczej intuicyjna ? Ktoś pisał, że boss bardziej nadaję się do studia i domu i nie daje takiej satysfakcji w grze na żywo  :blink: nie wiem czy to prawda ale chyba wybór poda będzie korzystniejszy choćby dlatego, że pod ma dobrze rozwinięte zaplecze gotowych ustawień w internecie.


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#14 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 sierpnia 2016 - 20:02

Sam układ przycisków nie daję Ci takiej wygody jak dwu-rzędowy Pod. A w przypadku U2 mnogość dostępnych w tym samym czasie presetów to podstawa ;)

https://www.youtube.com/watch?v=J5V2WJ6xIwM

 

Tutaj masz mój wstępny preset z RP1000 do AIWIY :P Jeszcze trochę szlifów , da się na prawdę to brzmienie jakoś tam wypracować. Przy czym w Pod 500 możliwości masz jeszcze większe.  Komfort z pewnością też , miałem kiedyś pod nogą Bossa i te 5 przycisków lekko podcina jednak skrzydła :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#15 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 sierpnia 2016 - 20:32

Naprawdę dobry sound, szacun  :) . Właśnie sprawdziłem ogłoszenia na grupach gitarowych na fb, olx i allegro ale nigdzie nie ma niestety do sprzedania poda w mojej okolicy gdyż chciałbym go ograć i ktoś żeby mi wytłumaczył co i jak. Myślę, że jak do niedzieli nie znajdę jakieś oferty z podem to kupie tego bossa chociaż pod jest lepszy bo gdy słuchałem symulacji wzmacniaczy to kilka tylko brzmi fajnie w bossie a w podzie dobrze brzmiących jest ich więcej.


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#16 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 sierpnia 2016 - 21:21

Myślę że instrukcja wystarczy , RP był w sumie moim pierwszym multiefektem , i w miarę do wszystkiego się dokopałem (częstotliwości itp ) Podłączenie też rozrysowane raczej intuicyjnie. Chyba że grasz z mikserem ja mam prostą petlę mutli - kostki - wzmacniacz :P A co do ogrania , myślę że jest to ciężkie. Ograć możesz gitarę , kostkę. Multi ma taką game możliwości że ogrywanie go zajęło mi kilka tygodni :D Średnio na jeden numer żeby go tak ładnie dźwiekowo wymasterować schodzi się około tygodnia ;) AIWYI dalej w fazie szlifu :D Także ogranie takiego sprzętu na szybko jest de facto ciężkie :/


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#17 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 sierpnia 2016 - 21:27

Tak wiem ale przynajmniej mogę powierzchownie sprawdzić czy wszystko w miarę gra. Gdyby nic ciekawego się nie znalazło i tak zapewne będzie to gdy będę miał troszkę ogarniętego Bossa to ponagrywam jakieś próbki U2 i zobaczymy jak to będzie grało :) ;) .


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#18 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 10 sierpnia 2016 - 18:27

Jeśli chodzi o prostotę obsługi, to kupując multi po prostu się je*iesz w dziesiątkach ustawień, dopóki tego nie rozkminisz. Tyle. Innej drogi nie ma. Chyba, że w nie-PODach rozkminione to jest lepiej.

 

Jeśli chodzi o modele wzmaków - POD zjada Bossa.

Jeśli chodzi o symulacje efektów - Boss jest kapkę lepszy od PODa.

 

Nie inwestuj w drogie kable, nie ma to sensu, nie zauważysz różnicy. Planet Waves w zupełności styknie (a jeszcze lepiej, jak kable zrobisz sam, o ile Ci się chce).

 

Ewentualnie pomyśl o M13, który jest trochę tańszy używany. Ale wtedy nie masz symulacji wzmaków. O ile do czegokolwiek Ci się przydadzą (nagrywanie w studio, covery w domu, itd.).

 

Mnie do HD500 ostatecznie przekonało to nagranie (choć tu jest M13, ale to te same modele):

https://www.youtube.com/watch?v=qOe6huKUFCY



#19 Marcin U2

Marcin U2

    Użytkownik

  • Members
  • 470 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 sierpnia 2016 - 19:39

Kupiłem poda hd 500 już powgrywałem gotowe ustawienia na U2 ale też sam próbuję coś ustawić(już Winter nawet nieźle mi wyszło :P ) Kable kupiłem takie sobie trochę po taniości ale działają spoko .


Days off are great...

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante


#20 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 12 sierpnia 2016 - 16:16

No i graty! :D





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych