Jump to content


Photo

U2Rocznice


118 replies to this topic

#21 Kike

Kike

    Użytkownik

  • Members
  • 1 322 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 01 października 2015 - 16:43

1.10 - 31 lat od wydania albumu The Unforgettable Fire.

#22 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 01 października 2015 - 21:02

Wczoraj z kolei mieliśmy rocznicę koncertu w Tel Avivie (30.09.1997) - jedyny jak dotąd występ zespołu w tej części globu.

 

Na supporcie rzeźnicy z Apollo 440.

Z relacji wynika, że było bardzo tłoczno i ciasno w trakcie koncertu, co przyczyniło się do 34 interwencji medycznych po występie. 

Ponoć dwa razy starali się o organizację koncertu w Izraelu (Zoo TV i Zooropa Tour?), ale dogadali temat dopiero na Popmarcie.

"One" zadedykowane "Prime Ministrowi" Iccahkowi Rabinowi, który został w  listopadzie 1995 roku zamordowany przez jakiegoś żydowskiego nacjonalistę (dostał 3 strzały).

Bootleg z tego koncertu to czołówka nieoficjalnych wydawnictw koncertowych U2 (przynajmniej jeśli chodzi o dźwięk).

 

1-14433605788014-size3.jpg

 

Żeby było ciekawiej, 3 października 1997 planowany był koncert w Kairze (!), ale jak wiadomo - nie doszedł do skutku (nie wiem czemu).



#23 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 03 października 2015 - 19:52

Dokładnie 28 lat temu, w ramach trzeciej odnogi "The Joshua Tree Tour", zespół zagrał w Toronto na CNE Exhibition Stadium (klasyczny, trójkątny stadion baseballowy). Tak, zgadza się, 3 października grali na stadionie, co przy kanadyjskich temperaturach o tej porze roku, wydawało się dość ryzykownym posunięciem. Z relacji wynika, że było potwornie zimno - ludzie w kurtkach zimowych, szalach i kalesonach, zespół na scenie dopiero w okolicach godziny 21:00 (!) Współczuję, nie wiem czy bez dodatkowych środków rozgrzewających w postaci płynów voltażowych, dałbym radę tam wysiedzieć. 

 

Koncert został wyprzedany - 60,000 luda. Na supporcie Little Steven and Los Lobos. Bono wszedł na scenę w temblaku, który nosił od czasu wypadku. Set standardowy:

 

Where The Streets Have No Name,

I Will Follow,

Trip Through Your Wires,

I Still Haven't Found What I'm Looking For / Exodus (snippet),

MLK,

The Unforgettable Fire,

Exit / Riders On The Storm (snippet) / Van Morrison's Gloria (snippet),

In God's Country,

Sunday Bloody Sunday,

Help,

People Get Ready,

Bad,

October,

New Year's Day,

Pride (In The Name Of Love),
encores:

Bullet The Blue Sky,

Running To Stand Still,

With Or Without You,

40

 

W ramach ciekawostki dodam, że płyta "wyłożona" była krzesełkami, co było dość powszechnym zabiegiem na tej trasie po USA (patrz ---> Streetsy z Sun Devil Stadium z Rattle & Hum Movie).

Istnieje nagranie tego koncertu i jest ono na u2start.com (jakość dźwięku 2.5-3/5). Koncert nagrał niejaki Chris (nickname: searcher2cr) takim sprzęciorem:

 

WA-55.jpg

 

Niesamowite, prawda? :D   Taper siedział na płytowym krzesełku, sektor D, rząd 28, miejsce 158 ;)



#24 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Posted 05 października 2015 - 18:46

@up, wow, nie słyszałam o tym koncercie wcześniej :D dzięki, Max, za posta, lubię bardzo takie ciekawostki. trzeba będzie bootlega przesłuchać. mam nadzieję, że ludziska z tych krzesełek powstali, choćby żeby się rozgrzać :D


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#25 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 09 października 2015 - 09:42

15 lat temu światło dzienne ujrzał pierwszy singel promujący album All That You Can't Leave Behind - Beautiful Day.

Jakby ktoś nie znał załączam filmik

https://www.youtube.com/watch?v=co6WMzDOh1o



#26 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 09 października 2015 - 09:54

Może tym razem dzięki pokrętnej #U2logic w ramach uczczenia tego wydarzenia zamiast BD zagrają New York :D
W końcu ostatnio w rocznicę Glorii grali Electric Co więc ... :P
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#27 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 09 października 2015 - 10:53

Pamiętam dobrze premierę "Beautiful Day" oraz nagrywanie klipu ze stacji telewizyjnej VIVA (lub VIVA Zwei?). Oczywiście na taśmę VHS. Oglądałem w kółko i dziwiłem się, że aż tak się postarzeli od czasów PopMartu :D Początki internetu więc nie miałem pojęcia jak będą wyglądać/prezentować się.

Później wyprawa do Krakowa na rynek, odwiedziny sklepu Music Corner (wtedy jeszcze na rogu rynku z ul. Grodzką) i zakup płyty. Piękne czasy.



#28 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 11 października 2015 - 19:44

11 października 1987

 

The Joshua Tree Tour III leg - USA

Rochester, NY - Silver Stadium (30,500 sold out)

 

Pewnie koncert, a w zasadzie jego rocznica, przeszedłby bez większego echa, a tymczasem warto o nim wspomnieć ze względu na "ultra-rare" snippet w trakcie "40" czyli "Walk To The Water"! (b-side z singla WOWY - przypomnienie). Niestety jakość nagrania bootlega jest kiepska, ale wyraźnie słychać powyższy snippet, a w zasadzie jego śladowe ilości (jeden, krótki wers). Bonias dalej z temblakiem, dalej zimno i mokro (ponoć sączył przeraźliwy deszcz). Na "People Get Ready" na scenie wylądował fan o imieniu Cris i zagrał na gitarze. W ogóle koncert pierwotnie zaplanowany był w Memorial Coliseum z 9 200 krzesełkami, ale z uwagi na szybko znikające bilety - został przeniesiony do większego miejsca. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ycBd4OCQedI



#29 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 12 października 2015 - 00:03

Dzisiaj podwójna rocznica !
12 października 1981 ukazał się drugi krążek zespołu który miał ugruntować jego pozycję po świetnym debiucie , mowa oczywiście o October.
A z zupełnie innej beczki tego dnia 1991 roku ujrzał też światło dzienne pierwszy singiel z Achtung Baby czyli The Fly ;)
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#30 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 20 października 2015 - 14:03

35 lat od premiery:

U2_Boy.png



#31 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 30 października 2015 - 11:02

15 lat od premiery:

600.jpg



#32 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 30 października 2015 - 12:58

Podobno zespół planuję uczcić rocznicę grając Elevation :D


Dołączona grafika

#33 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 30 października 2015 - 13:21

Boże , pamiętam ten 2001 rok kiedy byłem małym fanem Stonesów a puszczane przez rodziców do porzygu ATYCLB doprowadzało mnie do szału :P 4 lata później cały muzyczny pogląd na U2 obrócił się o 360 stopni :D
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#34 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 08 listopada 2015 - 12:29

Z lekkim poślizgiem, ale wczoraj minęło dokładnie 20 lat od premiery wydawnictwa Original Soundtracks 1. Niby albumu U2, ale jednak kompletnie nie U2-owego.

600.jpg

 

#35 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 08 listopada 2015 - 13:25

Z kolei dokładnie dnia dzisiejszego 2004 roku , wydany został singiel Vertigo :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#36 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 08 listopada 2015 - 23:30

Wyciekł wcześniej gdzieś w Australii i był to pierwszy singiel U2 jaki spiraciłem od razu jak wyciekł (potem nawet kupiłem). Początki mojej większej netowej aktywności, wcześniejsze nagrywałem na kasety z radia, ta. Najgorsze że słuchałem go zapętlonego i wtedy to chyba emocje 'oja, nowe u2' wygrywały z faktem że był strasznie słaby. 11 lat temu, ja pier... :P



#37 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 08 listopada 2015 - 23:44

Najgorsze że słuchałem go zapętlonego i wtedy to chyba emocje 'oja, nowe u2' wygrywały z faktem że był strasznie słaby.

Hahaha :D tak bardzo ja i Buty parę lat później ;)

Radiowy boom na Vertigo nawet trochę pamiętam, ale jeszcze bez emocji, nie te czasy ;)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#38 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 08 listopada 2015 - 23:50

Jak Are You Gonna Wait Forever? wyciekło gdzieś na szczęście przejęło pałeczkę, tyle mam na swoją obronę. Cover Neon Lights też mi się podobał ;)



#39 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 10 listopada 2015 - 10:31

Ja z kolei pamiętam, że moją pierwszą reakcją na Vertigo było rozbawienie - rok wcześniej wyszła składanka Tribute To Ramones, na której U2 zamieścili cover Beat On The Brat; miałem nieodparte poczucie, że Vertigo powstało tego samego dnia, kiedy go nagrywali :rolleyes: Pamiętam też, że puszczałem go kolegom metalowcom, zmuszając ich do przyznania, że U2 też potrafią przywalić ciężkim riffem :D A pierwszy raz usłyszałem Vertigo chyba u Kaczkowskiego (skomentował, o ile pamiętam, tradycyjnie: "tak, to naprawdę U2"), choć głowy nie dam.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#40 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 16 listopada 2015 - 16:38

Rok temu Bono odwiedził nowojorski szpital po swojej "katastrofie rowerowej". Kilka dni wcześniej samolot zespołu o mało nie rozbił się przy lądowaniu w Berlinie. To rozpoczęło serię pecha, która trwa do dziś: śmierć ojca Larry'ego tuż przed startem trasy, upadek Edge'a, śmierć menadżera koncertowego, odwołany koncert w Sztokholmie, brak Nobla dla Bono, brak Oscara dla Larry'ego, brak Acrobata w secie, odwołany koncert w Paryżu. Czas to przełamać chłopaki! 





Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users