Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor albumowy - Passengers: Original Soundtracks 1 [3. edycja]


  • Please log in to reply
430 replies to this topic

#1 Dr Grape

Dr Grape

    Użytkownik

  • Members
  • 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 01 kwietnia 2015 - 20:50

PASSENGERS: ORIGINAL SOUNDTRACKS 1

 

 

zDYPec.jpg

 

Tym razem bierzemy na warsztat album powszechnie nie uwzględniany w dyskografii u2, chociaż sam Bono w 1998 roku mówił o nim "To też był album u2. Jak on się nazywał? Yyyy, Passengers!" w odpowiedzi na pytanie dziennikarza o długą przerwę między Zooropą a Popem.

 

Survivor rozpoczynamy we Wtorek, po świętach. Do tego czasu, każdy zdąży kilka razy przesłuchać krążek, a może nawet na nowo go odkryć i bardziej docenić. We wtorek rozpoczniemy głosowanie, co uchroni niektórych przed odruchowym zagłosowaniem na Elvis Ate America. 

 

Jeśli ktoś nie posiada w domu fizycznego krążka to zachęcam do zapoznania się z pełnym albumem na youtubie, gdyż oprócz muzyki zamieszczono tu również opisy fabuł zmyślonych (i nie) filmów, do których powstały tytułowe soundtracki (pomysłowy i zabawny dodatek):

 

https://www.youtube.com/watch?v=6YaGR8ZX9Zo

 

We wtorek oficjalnie rozpocznę survivora i uzupełnię temat o pozostałe informacje. Głosy oddane do tego czasu nie będą brane pod uwagę.

 

Rozpoczynamy pierwszą rundę survivora Passengers. Zasady jak przy poprzednich płytach. Głosujemy na najsłabszy utwór z poniższych:

 

United Colours

Slug

Your Blue Room

Always Forever Now

A Different Kind of Blue

Beach Sequence

Miss Sarajevo

Ito Okashi

One Minute Warning

Corpse (These Chains are Way Too Long)

Elvis Ate America

Plot 180

Theme from The Swan

Theme from Let's Go Native

 

I runda potrwa do czwartku, 9 kwietnia 2015, do godziny 22:00:00


Użytkownik Dr Grape edytował ten post 07 kwietnia 2015 - 18:35


#2 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 kwietnia 2015 - 23:14

Jeśli wywalicie na początku Beach Sequence to ja się tak nie bawię :D


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 02 kwietnia 2015 - 00:13

a ten temat to akurat faktycznie wymaga przemyślenia. i tak wiadomo co będzie na podium ale no.



#4 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 02 kwietnia 2015 - 22:53

Dobra, wyciągam więc album ten z odmętów kompa i przesłuchuję. Z wyborem będzie ciężko, bo nie jestem akurat mocno związana z tym krążkiem, tak więc podatna jestem na wszelkie (sensowne :P) układy, fronty.


Music can change the world, because it can change people.
 


#5 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 kwietnia 2015 - 00:26

Ciężko będzie wziąć pojedyncze utwory i obiektywnie ocenić, album tak pięknie płynie w całości :) no ale faworytów mam oczywiście. Będzie ciekawie !

If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#6 Karule

Karule

    Użytkownik

  • Members
  • 348 Postów

Napisano 03 kwietnia 2015 - 17:17

Raz przemęczyłem i sorry, ale ten shit nigdy nie powinien był ujrzeć światła dziennego, nie licząc jednej perełki z bośniackiego frontu...



#7 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 kwietnia 2015 - 18:42

Widzę że znów będe miał wojenną linie frontu z Karule :P
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#8 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 03 kwietnia 2015 - 18:55

Ja nie wiem czy wezmę udział, dla mnie Passengers to rzeka, nie mogę jej zatrzymać, pociąć na odcinki i oceniać :P Zwłaszcza, że wtedy mimowolnie wygrywają kawałki z dużą ilością wokalu - sprawdza się to przy każdym survivorze, ale Pas. najbardziej na tym ucierpi. A album cały świetny, więc też nie czuję potrzeby wynoszenia konkretnych kawałków wyżej względem innych.

 

 

Raz przemęczyłem i sorry, ale ten shit nigdy nie powinien był ujrzeć światła dziennego, nie licząc jednej perełki z bośniackiego frontu...

Współczuję.



#9 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 03 kwietnia 2015 - 19:58

A ja widzę, że znów zgodzę się z Bremo. To jest swego rodzaju mocny koncept-album, mówiąc, że to shit rzucasz starą szmatą w Eno i chłopaków pokazując, że nie potrafią tworzyć oryginalnej muzyki wykazując się przy tym różnorodnością. To jeden z tych albumów na który trzeba mieć "klimat", ale jak już go złapiesz to cały ten krążek będzie jak soundtrack do genialnego filmu bez którego ten film nie byłby aż tak genialny! 

 

Album trudny, ale i fascynujący



#10 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 kwietnia 2015 - 20:42

A ja widzę, że znów zgodzę się z Bremo. To jest swego rodzaju mocny koncept-album, mówiąc, że to shit rzucasz starą szmatą w Eno i chłopaków pokazując, że nie potrafią tworzyć oryginalnej muzyki wykazując się przy tym różnorodnością. To jeden z tych albumów na który trzeba mieć "klimat", ale jak już go złapiesz to cały ten krążek będzie jak soundtrack do genialnego filmu bez którego ten film nie byłby aż tak genialny!

Album trudny, ale i fascynujący

Podpisuje się wszystkimi kończynami !
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#11 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 03 kwietnia 2015 - 23:15

mówiąc, że to shit rzucasz starą szmatą w Eno i chłopaków

 

Ja bym raczej powiedział, że w siebie ;) W ogóle jak ktoś skreśla "trudny" album po pierwszym przesłuchaniu, i jest gotowy nazwać go shitem to.. ekhem.



#12 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 04 kwietnia 2015 - 00:10

Okay, to może i lepiej że niektórzy wysiadają. Reszta pasażerów jednak jedzie dalej i bawi się lepiej bez pewnych osób :)



#13 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 04 kwietnia 2015 - 10:52

Okay, to może i lepiej że niektórzy wysiadają. Reszta pasażerów jednak jedzie dalej i bawi się lepiej bez pewnych osób :)

Napiszę krótko.. Masz jakiś problem?

EDIT: a, to nie do mnie :P

zakopuję rzeczy zbędne ;p

Spoiler



#14 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 04 kwietnia 2015 - 20:33

To nie ja uważam że zabawa w ten survivor to strata czasu a to ja jestem ten zły, tak ;) Jak ktoś nie chce tracić czasu albo głosować z przymusu na cokolwiek bo cała płyta nie jest warta uwagi to niech się nie bawi, ot, to po prostu napisałem. Chyba ma to sens? ;) Gdybym to powiedział na żywo byś tak nie reagował, ech, internet jednak sprzyja nieporozumieniom a przecież ja się tylko zgodziłem z Twoim postem że ktoś rzuca szmatą w siebie, a chyba lepiej wysiąść z pociągu niż się okładać szmatą, hm? ;) Jak zwykle przepraszam jeśli ktoś mnie nie zrozumiał i się poczuł urażony, srsly. To się jakoś za często zdarza jednak ostatnio, damn.



#15 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 04 kwietnia 2015 - 21:25

Nieaktualne, ale nie kasuję, żeby nie było że dowody niszczę :P Hugs acr.

Spoiler



#16 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 04 kwietnia 2015 - 22:45

ale przede wszystkim ten post nie był o Tobie ani do Ciebie tylko do i o nie pamiętam nicka w tym momencie kto w wątku organizacyjnym "Survivor vol. 3" dosłownie to napisał czego się czepiam. ja pisząc tu co pisałem byłem święcie przekonany że popieram Twoje zdanie a nie mu przeczę. bo nie przeczytałem całości rozmowy tylko odpisałem na ostatnie posty niezbyt widać klarownie, mój błąd. to naprawdę jest skrajne nieporozumienie noooo ;)



#17 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 04 kwietnia 2015 - 22:58

Ojejej, no to wysyłam tysiąc uścisków! ^^ Miałem na to cichą nadzieję, albo że się upiłeś. Byłem pewien, że to o mnie, nie wiedziałem że ktoś jeszcze opuścił pociąg :P A to była frustracja przez rozczarowanie, dlatego tak zabolało ^^. Spoko, bara bara na zgodę jest ponoć najlepsze. :*



#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 04 kwietnia 2015 - 23:03

To może zacznijmy głosować czy coś zamiast robić to co robimy ;) A jak już to sprawdź PM ;)

 

To ja może... Theme From Let's Go Native. Bo rozumiem pięknie ideę tej piosenki a muzycznie pięknie pasuje do idei i to taka pasażerska przeiadkowa piosenka w centrum wielkiego miasta, taka Świętokrzyska z M1 do M2, ale na koniec płyty już ta idea nie do końca tak gra jako stacja końcowa, plus muzycznie tak dobra znowu nie jest jak ideowo.



#19 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 04 kwietnia 2015 - 23:25

To może zacznijmy głosować czy coś zamiast robić to co robimy ;)

 

We wtorek oficjalnie rozpocznę survivora i uzupełnię temat o pozostałe informacje. Głosy oddane do tego czasu nie będą brane pod uwagę.

Przykro mi acr, ale Twój głos jest NIEWAŻNY :P A Twoja twarz brzmi znajomo.



#20 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 kwietnia 2015 - 23:26

 

To może zacznijmy głosować czy coś zamiast robić to co robimy ;) A jak już to sprawdź PM ;)

 
Chyba jednak nie  ;)
 

 

 

We wtorek oficjalnie rozpocznę survivora i uzupełnię temat o pozostałe informacje. Głosy oddane do tego czasu nie będą brane pod uwagę.

 


Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych