Skocz do zawartości


Zdjęcie

For love or money - kontrowersje wokół U2.


21 replies to this topic

#1 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 18 grudnia 2014 - 11:04

Wątek powstał przy okazji dyskusji o "spieniężeniu" tematu Troubles i późniejszej rozmowie o ich polityce podatkowej. Nie mamy innego wątku w którym o takie sprawy można by się pokłócić ;) więc celem nie spamowania gdzie indziej zakładam ten oto thread.

 

Pozdro, acr.

 

 

-------------------------------------------------------------------

 

Materiał w kiepskim guście? Fani oskarżają zespół o spieniężenie tematu The Troubles.  http://www.dailymail...campaign=buffer

 

One of U2's most famous hits, Sunday Bloody Sunday, described the horror felt by an observer of The Troubles, focusing mainly on the Bloody Sunday incident in Derry in which British troops shot dead protesters.
One user wrote: 'Good to see u2 cashing in on the troubles again', while another said: 'Thanks U2 for shooting a music video in Belfast that makes us look like we're still in the troubles.'
Another person tweeted: 'Jeez are U2 making a music video in Belfast about the troubles? Can't we put the past behind us and show the world another side to us?' 

Użytkownik acr edytował ten post 20 grudnia 2014 - 22:21


#2 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 grudnia 2014 - 11:30

Teraz to i tak co by nie zrobili, zawsze jest źle i hejt, ale akurat przy takich polityczno-społecznych wątkach to chyba zawsze byli i są ci za i ci przeciw. Przecież nikt nie zaprzeczy że SBS to hit, a też budziła w swoim czasie ogromne kontrowersje. Tylko wtedy nie było Twittera ;)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 grudnia 2014 - 21:54

kto hejtuje tę piosenkę za jej inspiracje nie ma pojęcia o czym jest ten album i dlaczego ta piosenka jest właśnie o tym. płytka krytyka i prostacki hejt zawsze się wybija, stąd mamy tabloidyzację opinii publicznej. trudno, bywa. swoją drogą jak ten kurz opadnie, ta piosenka może być o czymś zupełnie zupełnie innym też. a może klip też będzie? ale nie, lepiej hejtować nawet nie wiedząc o co chodzi, nie ;)



#4 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 18 grudnia 2014 - 22:19

<hejt mode on>

Głupoty piszecie, jeśli zespół naprawdę chce pokazać, że jeszcze ma coś wspólnego z Irlandią, to mogliby przestać kombinować z podatkami. Niby zespół rockowy, a unikają całkiem aktualnych tematów jak ognia i zajmują się rozdrapywaniem starych historii. Nie dziwię się Irlandasom, że mają ich za pozerów.

<hejt mode off> :P



#5 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 grudnia 2014 - 23:13

= U2 są po prostu wyznawcami Korwina. check-mate, lewacy.

 

trololo. ale serio, z tymi podatkami? tu jest taka masa czynników dookoła firmy która urosła dookoła samego zespołu że wyrzucanie nadal tego jako kontrargumentu do tekstów i idei serio brzmi jak populizm. jasne że U2 się sprzedali. U2 sprzedali się w momencie podpisania kontraktu na wydanie U2-3 zresztą. teraz są zakładnikami swojej wielkości. mały deal urósł bardzo i cóż. ja ich hejtuję za błędne LiveNation, za coś, ale że te podatki? that is so 2009... and shallow.



#6 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 19 grudnia 2014 - 00:14

Mogłoby być serio, ale na u2f generalnie nie da się serio w takich sprawach. Zjadłem chyba zęby na u2f i widzę, że uderzasz w takie tony, że już mam wrażenie, że tylko stracę czas na dalszą dyskusję. Może najpierw przerzuć się z gazeta.pl i tvn24 na the guardian albo chociaż Orlińskiego, to może wtedy pogadamy. Sorry. :P



#7 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 19 grudnia 2014 - 04:05

U2 sprzedali się w momencie podpisania kontraktu na wydanie U2-3 zresztą

 

 

[2]

 

Jak każdy zespół i wykonawca przy padpisaniu kontraktu, czy nawet płyty, na której zarabia. Jak ja bym chciał, żeby wszyscy to rozumieli ;)



#8 columbo

columbo

    Użytkownik

  • Members
  • 50 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 grudnia 2014 - 06:48


Mogłoby być serio, ale na u2f generalnie nie da się serio w takich sprawach. Zjadłem chyba zęby na u2f i widzę, że uderzasz w takie tony, że już mam wrażenie, że tylko stracę czas na dalszą dyskusję. Może najpierw przerzuć się z gazeta.pl i tvn24 na the guardian albo chociaż Orlińskiego, to może wtedy pogadamy. Sorry. :P

Ja się z Tobą zgadzam, że czasami trochę ciężko tu krytykować zespół, ale chamskie takie "przerzuć się z gazeta.pl [...]". A Orliński to jakby nie było gazeta.pl  ;) I wiem chyba czemu go przywołałeś (http://m.wyborcza.pl...a_do_zucia.html). Moim zdaniem, trafił w sedno. I albo ten zespół jest straaaasznie naiwny i oderwany od rzeczywistości, albo już dawno zatracił swoje ideały (powiedzmy, że w 2004 przy pierwszym dealu z Apple, ale to tak symbolicznie tylko).

I nie przywołujmy znowuż tak skrajnego kontrargumentu, że "sprzedali" to się już przy U2-3. Wiadomo, zarabiać trzeba, czyli w ich przypadku sprzedawać się, tylko różnica polega jeszcze na tym komu się sprzedajesz. Wytwórnie muzyczne raczej nie żyły / nie żyją z niewolniczej pracy, rabunkowego wydobycia surowców w ukochanej Afryce Bono i unikania podatków.

Ogólnie to temat na dłuższą dyskusję i raczej nie w tym dziale.



#9 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 19 grudnia 2014 - 08:22

<hejt mode on>

Głupoty piszecie, jeśli zespół naprawdę chce pokazać, że jeszcze ma coś wspólnego z Irlandią, to mogliby przestać kombinować z podatkami. Niby zespół rockowy, a unikają całkiem aktualnych tematów jak ognia i zajmują się rozdrapywaniem starych historii. Nie dziwię się Irlandasom, że mają ich za pozerów.

<hejt mode off> :P

A mnie śmieszy ten hejt na zespół związany z podatkami.
Nasze "dobro narodowe" w postaci Agnieszki Radwańskiej, która podatki od wygranych odprowadza (bądź nie?) w raju podatkowym dla tenisistów czyli w Monaco, jakoś nie jest nigdy o to ścigana przez rodaków, ba - wszyscy traktują ją jako żywą reklamę naszego kraju. 95% zawodników i zawodniczek tak robi (znam jeden wyjątek - Federer, który płaci wszystko w kraju czyli w Szwajcarii).
Nie wspomnę już o Kulczyku.
 



#10 columbo

columbo

    Użytkownik

  • Members
  • 50 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 grudnia 2014 - 08:34

A mnie śmieszy ten hejt na zespół związany z podatkami.
Nasze "dobro narodowe" w postaci Agnieszki Radwańskiej, która podatki od wygranych odprowadza (bądź nie?) w raju podatkowym dla tenisistów czyli w Monaco, jakoś nie jest nigdy o to ścigana przez rodaków, ba - wszyscy traktują ją jako żywą reklamę naszego kraju. 95% zawodników i zawodniczek tak robi (znam jeden wyjątek - Federer, który płaci wszystko w kraju czyli w Szwajcarii).
Nie wspomnę już o Kulczyku.
 

To, że inni tak robią, w żadnym stopniu tego nie usprawiedliwia. Można się niby przyczepić do tego, że to zespołowi się obrywa, chociaż wielu  znanych robi to samo. Ale z U2 jest trochę jak z duchownymi. Jak ktoś moralizuje innych, to kiedy sam postąpi nieetycznie, będzie narażony na większą krytykę niż inni.

Ani Federer, ani Radwańska, ani Kulczyk nie prowadzą zaangażowanego politycznie, głoszącego wartości chrześcijańskie zespołu rockowego (z tego co mi wiadomo). 

Także ich unikanie podatków, jakkolwiek nieetycznie, nie stoi w sprzeczności z ich działalnością, tym co sobą reprezentują. No może poza Radwańską, która gdzieś kiedyś kreowała się na wielką patriotkę.



#11 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 19 grudnia 2014 - 09:17

Że U2 są najbardziej hejtowani w swoim ojczystym kraju, to wiadomo od lat, żadna nowość.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#12 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 19 grudnia 2014 - 16:17

Ja się z Tobą zgadzam, że czasami trochę ciężko tu krytykować zespół, ale chamskie takie "przerzuć się z gazeta.pl [...]". A Orliński to jakby nie było gazeta.pl  ;) I wiem chyba czemu go przywołałeś (http://m.wyborcza.pl...a_do_zucia.html). Moim zdaniem, trafił w sedno. I albo ten zespół jest straaaasznie naiwny i oderwany od rzeczywistości, albo już dawno zatracił swoje ideały (powiedzmy, że w 2004 przy pierwszym dealu z Apple, ale to tak symbolicznie tylko).

Chamskim jest porównanie, że Orliński to jakby nie patrzeć gazeta.pl. Orliński albo np Szczygieł raczej nie robi sensacji dnia z tego, że Pawłowicz zjadła śniadanie w sejmie, albo że ktoś znowu podpalił tęczę w stolicy, a generalnie takimi "ważnymi" informacjami zazwyczaj zajmują się polskie portale. :P

 

A mnie śmieszy ten hejt na zespół związany z podatkami.
Nasze "dobro narodowe" w postaci Agnieszki Radwańskiej, która podatki od wygranych odprowadza (bądź nie?) w raju podatkowym dla tenisistów czyli w Monaco, jakoś nie jest nigdy o to ścigana przez rodaków, ba - wszyscy traktują ją jako żywą reklamę naszego kraju. 95% zawodników i zawodniczek tak robi (znam jeden wyjątek - Federer, który płaci wszystko w kraju czyli w Szwajcarii).
Nie wspomnę już o Kulczyku.

 

Różnica między Radwańską albo dajmy na to Kubicą jest taka, że oni w przeciwieństwie do U2, zajmują się tylko tym o czym mają pojęcie i nie kreują się na szczególnie wrażliwych na problemy tego świata. Nie chodzą na spotkania z rządzącymi i nie namawiają ich by za pieniądze podatników, którzy nie kombinują, ratowano Afrykę, walczono z biedą, AIDS itp itd. To jest czysta hipokryzja. Przeciętnego obywatela kraju UE nie stać na to, aby wynająć sobie biuro w Amsterdamie i procentowo, powiedzmy z 40 000 zł zarobionych w danym roku, zapłacić circa 600 zł podatku. A U2 robi tak bodajże od 2006 roku. The Rolling Stones robi to prawdopodobnie od lat 70, ale oni nie udają, że chodzi im o coś więcej niż sex, drugs & rock&roll i dlatego nikt się ich tak nie czepia. :P

 

Zresztą, to tylko jeden przykład, bo U2 np przed Vertigo Tour przebywali w Meksyku i Kanadzie nie dlatego, że jest tam pięknie, a po to by uniknąć pewnych przepisów dot. podatków.

 

Podobnie z tegoroczną akcją z RED i Bank of America. Pomijając trochę skalę przedsięwzięcia, równie dobrze mogli to zorganizować z Providentem. Ok rozumiem, że cel może być szczytny, ale defacto nie rozwiązuje problemu tylko robi reklamę zespołowi i wybiela instytucje, które mają sporo pod paznokciami, a to jest co najmniej nieetyczne.



#13 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 grudnia 2014 - 22:09

Mogłoby być serio, ale na u2f generalnie nie da się serio w takich sprawach. Zjadłem chyba zęby na u2f i widzę, że uderzasz w takie tony, że już mam wrażenie, że tylko stracę czas na dalszą dyskusję. Może najpierw przerzuć się z gazeta.pl i tvn24 na the guardian albo chociaż Orlińskiego, to może wtedy pogadamy. Sorry. :P

 

Przecież żartowałem tym pierwszym zdaniem, ej? ;) Napisałem później na poważnie jako 'adwokat diabła' uzasadnienie tej obrony, nie czepiaj się tylko wstępu ;) Krytyka U2 jak najbardziej jest ok, ale kiedy się z nią nie zgadzam to się nie zgadzam, ot. Też uważam że się oderwali od rzeczywistości w bardzo wielu sprawach, bardzo wiele zostawili innym, niekoniecznie tak ładnie ideowo nastawionym ludziom i instytucjom, cóż. Nadal podtrzymuję swoją poprzednią argumentację i chętnie rozwinę w razie potrzeby.



#14 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 grudnia 2014 - 17:39

.U2 sprzedali się w momencie podpisania kontraktu na wydanie U2-3 zresztą. teraz są zakładnikami swojej wielkości. mały deal urósł bardzo i cóż. 

 

Czym innym jest podpisanie kontraktu jako debiutancki zespolik, a czym innym jako największa muzyczna nazwa na świecie. Nikt nim niczego nie wciśnie na siłę, negocjacje prowadzone są między dwoma równorzędnymi partnerami. Nie są aż tak bezradni, żeby zwalać wszystko na Live Nation. Jakby chcieli rozliczać podatki w swoim kraju, to firma nie miałaby nic do gadania, taka decyzja idzie od samego zespołu. 


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#15 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 20 grudnia 2014 - 17:43

Proponuję przenieść dyskusję o podatkach do wątku "czy Jezus słuchałby U2?", tu jest jednak wątek o nowym albumie.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#16 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 grudnia 2014 - 19:33

Po 'antykatolickim" tekście SLABT i gromach  jakie padły na Bono od świętego Terlika , Jezus zostałby pewnie naczelnym NME :D


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#17 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 20 grudnia 2014 - 19:45

Po 'antykatolickim" tekście SLABT i gromów jakie padły na Bono od świętego Terlika , Jezus zostałbym pewnie naczelnym NME :D

A nie wystarczy, że od czasu do czasu wyślą mu jakieś ostrzeżenie? :P  Bono ostatnio nie ma za dużo szczęścia, ciągle tylko jakieś kontuzje, łamanie w krzyżu i jeszcze te drzwi, co ostatnio odpadły od samolotu. What's next? ;)



#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 20 grudnia 2014 - 22:01

Przeniósłbym te posty, oczywiście, ale nie pasują ani do "Ogólnie o Bono" ani do "Działalności Społ-Polit" ani chyba nigdzie, myślę o nowym wątku "kontrowersje wokół U2", pasowałoby?



#19 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 20 grudnia 2014 - 22:04

Przeniósłbym te posty, oczywiście, ale nie pasują ani do "Ogólnie o Bono" ani do "Działalności Społ-Polit" ani chyba nigdzie, myślę o nowym wątku "kontrowersje wokół U2", pasowałoby?

 

O to to! W krótkim czasie pojawi się kilka stron postów.


last  


#20 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 20 grudnia 2014 - 22:09

mamy wątek do dyskusji o wszystkich tych sprawach o których wyżej, proszę bardzo ;) zacząłem od "spieniężenia Troubles" z postu Redgara żeby wyłowić cały offtop z tematu o nowym albumie i żeby rozmowa miała logiczny ciąg. wszelkie uwagi organizacyjne jak zawsze mile widziane.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych