Skocz do zawartości


Zdjęcie

On A Voyage Of Discovery - [Dojazdy Na Koncerty]


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#1 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 17 grudnia 2014 - 01:51

Oferty, opinie, informację o najszybszych, najbezpieczniejszych sposobach na dotarcie do koncertowego celu i powrót do domu ;)



#2 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 grudnia 2014 - 10:45

BERLIN.

Polski Bus lub pociąg.

Pociąg z Polski kończy bieg na stacji Berlin Ostbahnhof, to jest 10min z buta do O2 World. Intercity często robi promocję i można z wyprzedzeniem za fajne pieniądze zakupić bilet do Berlina.

AirBerlin niestety podniosło ceny biletów i niestety wylot z Warszawy na Tegel do najtańszych już nie należy.



#3 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 17 grudnia 2014 - 11:31

Będę jechał do Berlina samochodem, wyjazd z Konina 27(niedziela) powrót planuję w środę. Mogę zabrać po drodze 2 osoby.



#4 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 17 grudnia 2014 - 12:12

Berlin.

Czatowanie na polskiegobusa i kupienie w jak najniższej cenie. Potem to różnie. Wysiadka na przystanku Berlin - Schonefeld, bo z niego bliżej do O2

Co do PKP to tak jak Elemik pisze, można spoko zniżki dorwać, tylko trzeba dużo wcześniej wykupić. Wysiadka albo na Hauptbahnhof ( główny) albo Ostbahnhof.

Albo najlepiej jednak wyjdzie zebrać się i pojechać autem.

 

 

W samym Berlinie to jeśli jesteście większą grupą, to poruszając się razem po mieście warto wykupić Gruppenticket, na niego wchodzi 5 osób, kosztuje 16 Euro i można nim jeździć całą komunikacją miejską od rana do 3:00 w nocy.

Dla indywidualistów i na co najmniej 3 dni polecam BerlinWelcomeCard, w nich można jeździć po mieście i są też spore zniżki na muzea i inne atrakcje.

Za niedługo ceny biletów w Berlinie drożeją to jak będą już aktualne, wtedy mogę podać rozpiskę :)

 

Ze zwiedzaniem, to ja mam bilet koncertowy na 29, ale planuję być dłużej w Berlinie w dniach okołokoncertowych, mogę Wam trochę miasta pokazać. Zabrać Was w trasę po śladach U2 w Berlinie. :)


Music can change the world, because it can change people.
 


#5 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 grudnia 2014 - 12:41

Ja mam dwie alternatywy , albo skoczę właśnie Polskim Busem ( tylko czy ktoś ogarnia gdzie on ma przystanek końcowy w Berlinie ? Jest jakoś w miarę sprawne połączenie z O2 ?) albo podwózka z Warszawy jak mi się trafi. Potem to już będę się martwił tylko o jakiś nocleg na jedną noc bo nie sądzę zebym od razu po koncercie wracał do Polski :P

No i właśnie zapytanie do osób jadących na koncert 28 , tworzymy jakąś ekipę do Polskiego Busa ewentualnie ? Byłoby razem raźniej :) Tylko też zależy jak to wyjdzie z odjazdami , bo ja chciałbym dotrzeć albo dzień przed koncertem albo w godzinach rannych/popołudniowych w dniu koncertu żeby na spokojnie ogarnąć się i trafić wszędzie :) Więc myśle że nie głupim pomysłem było by powoli ogarniać się w grupki i zrobić taką samą listę jak te które mamy w działach koncertowych. Podzielimy się kto czym jedzie i może się uda jakoś żeby nikt nie cisnął sam tylko w jakiejś wesołej ekipie. Ja jak ogarnę Polskiego Busa i to czy rzeczywiście będę nim jechał to chyba będzie trzeba powoli zamawiać bilety , jak mówi margo im wcześniej tym lepiej i możemy nie zabulimy  drugie tyle co bilet na koncert, za podróż :D


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#6 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 17 grudnia 2014 - 13:07

Na chwilę obecną polskiego busa można zarezerwować najdalej do końca marca. Bilety na wrzesień powinni wrzucić jakoś w czerwcu. Też mają pulę za 1,00 PLN?



#7 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 grudnia 2014 - 13:11

A jaki jest możliwy najtańszy przejazd przy 'długoterminowej' rezerwacji ? Serio można się wyrobić w 60 PLN w dwie strony :D ?


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#8 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 17 grudnia 2014 - 13:12

Max nie bądź zachłanny  ;) . Na linii południowej najtańsze bilety do Berlina widziałam po 25 zeta, a to chyba i tak jest kosmos. Zawsze mnie zastanawiało z czego ta firma żyję?. Może maja jakiś tajemniczy sposób na zamianę wody w paliwo  ;)


"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#9 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 grudnia 2014 - 13:15

Biletów za złotówkę nie widziałam, ale za 30 w jedną stronę (przy długoterminowej rezerwacji) jak najbardziej, więc jeśli pomyśli się o kupieniu biletu te 3 miesiące przed podróżą, spokojnie można zmieścić się w 60 zł w dwie strony.



#10 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 17 grudnia 2014 - 13:17

Tak, jest pula za 1 zł :) Tylko to podobnie jak z kupnem biletu na nasze koncerty. W tym roku wyklikałam (2 godziny siedzenia przed kompem) tixy na majówkę w obie strony za w sumie 4 Złocisze :) Więc jest szansa. NAwet jeśli podróż ma kosztować te 30 zł w jedną stronę to będzie baardzo spoko.

 

Berlin Polski Bus ma 2 przystanki. a) Berlin - Schönefeld, przy lotnisku i najbliżej hali. Stamtąd odjeżdża Ska (tramwaj szybki), z jedną przesiadką i jesteście niedaleko O2 b ) ZOB (Zentraler Omnibus Bahnhof) zupełnie druga strona miasta, ale też idzie dojechać. Wtedy bierzecie metro U2, dojazd do Alexanderplatz i przesiadka na coś co jedzie na Ostbahnhof


Music can change the world, because it can change people.
 


#11 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 17 grudnia 2014 - 13:24

sprawidziłam przykładowe ceny Polskiego Busa Warszawa - Berlin na marzec (na razie maksymalnie do końca marca można rezerwować bilety, jak już Max napisał) i są nawet po 15 zł, więc bardzo okej.

 

jpehoj.jpgczyli jak tylko PB rzuci nową pulę biletów na jesień 2015 to kupować, a potem w drogę ;D no i jak Łukasz napisał, najfajniej byłoby jechać w grupie i nastroić się przed koncertem :)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#12 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 17 grudnia 2014 - 13:27

A jak się kupuje bilet w dwie strony to można pojechać i przyjechać za 3 dni ? Czy bilet przepada ? :)

El silencio se vuelve melodia


#13 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 17 grudnia 2014 - 13:41

A jak się kupuje bilet w dwie strony to można pojechać i przyjechać za 3 dni ? Czy bilet przepada ? :)

kupujesz bilet na określoną datę i godzinę, jak Cię wtedy nie ma na miejscu odjazdu no to bilet przepada ;) PB ma tak, że bodajże do 24 h przed odjazdem można bilety zwrócić i zwracają kasę (potrącając jakieś 5 zł) - na ich stronie jest odpowiedni formularz, żeby to zrobić. no i można też bilet komuś odprzedać, choćby na grupie fejsbukowej; więc w razie czego nie ma większego problemu.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#14 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 17 grudnia 2014 - 13:44

Co do Polskiegobuca, to radziłbym wziąć jeszcze margines na spóźnienie ok. 2-3 godzin, szczególnie na kurs zaczynający się od Krakowa.

 

A co do pkp intercity, to jak to jest z zakupem biletów przez internet? Z zagranicznych przejazdów pociągiem jeszcze nie korzystałem i czegoś nie rozumiem. Można kupić bilety tylko do Berlina, a powrotny z Berlina to tylko w kasie na dworcu? :D



#15 sobolewo

sobolewo

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów

Napisano 17 grudnia 2014 - 14:18

Mozna w dwie strony jak bedziesz z polskiej strony brac tylko trzeba od razu tam i powrot zaznaczac.
A bilet ze stolicy w dwie strony mozna wyrwac juz za okolo 250 zlotych jak kupujesz wczesniej.



#16 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 grudnia 2014 - 14:25

no i jak Łukasz napisał, najfajniej byłoby jechać w grupie i nastroić się przed koncertem :)


Ja chyba jednak pojadę po burżujsku pociągiem w przeddzień koncertu. Wygodniej, dużo szybciej i przynajmniej wyśpię się przed koncertem, bo nie będę musiała jechać w nocy ;)

#17 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 17 grudnia 2014 - 14:35

A jaki jest możliwy najtańszy przejazd przy 'długoterminowej' rezerwacji ? Serio można się wyrobić w 60 PLN w dwie strony :D ?

 

Może nie długoterminowa rezerwacja, ale da radę. Z Poznania jeździł pociąg do Frankfurt (Oder), ale likwidują go z początkiem nowego roku. Niestety. Powiem, jak ja jeżdżę do Berlina, jak jestem na moim dzikim zachodzie. Jadę do Kostrzyna nad Odrą, a tam łapię bilet za 3 euro na Berlin Lichtenberg. To wymaga pokombinowania i przesiadania się. Opcja dla tych, co chcą mega przyoszczędzić i są gdzieś z okolic Gorzowa, Poznania.


last blog fb

 

 


#18 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 grudnia 2014 - 15:01

Może nie długoterminowa rezerwacja, ale da radę. Z Poznania jeździł pociąg do Frankfurt (Oder), ale likwidują go z początkiem nowego roku. Niestety. Powiem, jak ja jeżdżę do Berlina, jak jestem na moim dzikim zachodzie. Jadę do Kostrzyna nad Odrą, a tam łapię bilet za 3 euro na Berlin Lichtenberg. To wymaga pokombinowania i przesiadania się. Opcja dla tych, co chcą mega przyoszczędzić i są gdzieś z okolic Gorzowa, Poznania.

tak właśnie jechałem w 2009 tyle, że mnie mrówki skroiły 4 ojro :-) 



#19 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 17 grudnia 2014 - 16:01

Ja chyba jednak pojadę po burżujsku pociągiem w przeddzień koncertu. Wygodniej, dużo szybciej i przynajmniej wyśpię się przed koncertem, bo nie będę musiała jechać w nocy ;)

no jak kto lubi :) i tak mi się wydaje, że nie będę w stanie spać przed koncertem :P


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#20 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 17 grudnia 2014 - 19:06

tutaj pełen zasób informacji na temat pociągów do Berlina:

http://www.intercity...do-berlina.html

 

ja wybieram PB, najlepsza opcja dla mieszkańców południa. i absolutnie da się kupić bilety nawet za 1 zł :) a nawet jak najtańsza pula się wyprzeda to spokojnie można zamknąć się w stówie za przejazd w obie strony. dobry deal :)

 

 

a'propo zwiedzania miasta i miejsc związanych z U2. przy okazji ostatnich koncertów Depeche Mode, Hansa organizowała specjalne oprowadzanie dla fanów. byłoby super, gdyby coś takiego pojawiło się i tym razem :)


IrishGirl z u2.heh.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych