Skocz do zawartości


Zdjęcie

iNNOCENCE + eXPERIENCE Tour 2015 [Pytania i Odpowiedzi]


  • Please log in to reply
389 replies to this topic

#21 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 05 grudnia 2014 - 20:51

Redgar, dzięki za zebranie informacji w 1 miejscu :)

 

Czy trzeba płacić kartą kredytową za bilety?

Kartą kredytową lub kartą debetową, która ma wystarczające środki. Obsługiwane są karty: Visa, American Express, MasterCard/EuroCard. 

 

Gdzieś to było, ale chcę się upewnić. Żeby kupić bilet do Berlina, muszę się zarejestrować na eventim.de? Ponowię też zapytanie. Czy ktoś płacił/próbował płacić za bilet kartą debetową? Już kilka razy mi się udawało w ten sposób obejść wymóg karty kredytowej, a ponieważ mam konto walutowe, to chętnie bym skorzystał z tej opcji.
Tak trzeba się zarejestrować i lepiej zrobic to za wczasu, rejestracja trwa kilkanaście sekund.
Forumowicze płacili kartami debetowymi i wszystko działa. Potwierdzone. 

mam pytanie dla upewnienia się (w sumie bardziej techniczne): mam kartę debetową MasterCard, do płatności w necie jeszcze jej nie używałam, bo nie miałam takiej potrzeby; czytałam że paru osobom w trakcie transakcji odrzuciło kartę - jak mogę się upewnić, że z moją jest OK, nie ma na niej jakichś limitów/blokad/sama nie wiem czego i będę mogła jej użyć w poniedziałek?

 

przepraszam za takie pytanie, ale po przeczytaniu wszystkich postów mam wiele obaw :P


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#22 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 05 grudnia 2014 - 20:57

Redgar, dzięki za zebranie informacji w 1 miejscu :)

 

mam pytanie dla upewnienia się (w sumie bardziej techniczne): mam kartę debetową MasterCard, do płatności w necie jeszcze jej nie używałam, bo nie miałam takiej potrzeby; czytałam że paru osobom w trakcie transakcji odrzuciło kartę - jak mogę się upewnić, że z moją jest OK, nie ma na niej jakichś limitów/blokad/sama nie wiem czego i będę mogła jej użyć w poniedziałek?

 

przepraszam za takie pytanie, ale po przeczytaniu wszystkich postów mam wiele obaw :P

Zależy w jakim banku masz tą kartę. W moim banku można to w dość prosty sposób sprawdzić logując się do konta bankowego w zakładce przypisane karty sprawdzić czy nie ma na nią nałożonych limitów. Pamiętam, że miałem kiedyś limit 500 zł i jakbym teraz chciał kupić 4 bilety okazałoby się to zbyt małą kwotą i taka transakcja byłaby odrzucona z karty debetowej. Najprościej w takiej sytuacji sprawdź to logując się na swoje internetowe konto, a jeśli nie znajdziesz tam potrzebnych informacji, dla pewności i Twojego świętego spokoju warto skontaktować się z infolinią Twojego banku. 



#23 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 21:04

Hint:  o ile dobrze pamiętam, to za dodatkowe €2,50 (jest taka opcja przy check outcie na eventim.de) można kupić ubezpieczenie biletu. Jak nie można jechać, samolot nie wystartuje, pociąg stanie w polu etc. można zwrócić bilety i odzyskać pieniądze.



#24 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 grudnia 2014 - 21:14

Cenna informacja. Dzięks.



#25 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 05 grudnia 2014 - 21:17

Zależy w jakim banku masz tą kartę. W moim banku można to w dość prosty sposób sprawdzić logując się do konta bankowego w zakładce przypisane karty sprawdzić czy nie ma na nią nałożonych limitów. Pamiętam, że miałem kiedyś limit 500 zł i jakbym teraz chciał kupić 4 bilety okazałoby się to zbyt małą kwotą i taka transakcja byłaby odrzucona z karty debetowej. Najprościej w takiej sytuacji sprawdź to logując się na swoje internetowe konto, a jeśli nie znajdziesz tam potrzebnych informacji, dla pewności i Twojego świętego spokoju warto skontaktować się z infolinią Twojego banku. 

ha, takie to proste, dzięki :D sprawdziłam właśnie i limity mam dość szerokie, żadna kwota nie jest zablokowana, więc wygląda to OK. ale właśnie dla pewności sprawdzę jeszcze na infolinii.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#26 uzi

uzi

    mała podła wredna zołza

  • Members
  • 1 610 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:warszawa wilco

Napisano 05 grudnia 2014 - 21:38

sprawdź czy masz aktywne płatności internetowe, bo ja się raz zdziwiłam, że nie dało się za coś zapłacić przez net a potem się okazało że po prostu nie mam aktywowanej tej funkcji.

 

a ja ponawiam moje pytanie, które w sąsiednim wątku przeszło bez echa: czy z biletem smsowym jazda jest taka, że muszę go przynieść koniecznie w tym telefonie na którego go dostanę i w żadnej innej postaci? nie da się tego gdzieś przesłać, przekopiować, przetransportować?



#27 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 05 grudnia 2014 - 21:48

Czy kupując na eventimie można zapłacić poprzez PayPal?



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#28 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 05 grudnia 2014 - 21:50

dać się da, chociażby zrzutem, tylko nikt nie wie, czy to zadziała. Trzeba zadać pytanie eventim.de, ale do poniedziałku i tak raczej nie odpowiedzą. Na liście telefonów w ogóle nie było Sony, musiałem wziąć Sony Ericsson, a to zupełnie co innego. Więc ja bym się do tego nie przywiązywał.

 

Wysłałem sobie link z smsa na maila, i w kompie wszystko ładnie się otwiera, można wydrukować. Stawiam, że przyjmą, ale głowy nie dam.

 

Derka, w pre-sale była tylko opcja płatności kartą.



#29 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 05 grudnia 2014 - 21:53

dać się da, chociażby zrzutem, tylko nikt nie wie, czy to zadziała. Trzeba zadać pytanie eventim.de, ale do poniedziałku i tak raczej nie odpowiedzą. Na liście telefonów w ogóle nie było Sony, musiałem wziąć Sony Ericsson, a to zupełnie co innego. Więc ja bym się do tego nie przywiązywał.

damn, ostatnio coś chciałam na telefon sobie przesłać z netu i w ogóle nie było mojej marki (no nie jest jakaś popularna, ale dziwne i tak), jak w poniedziałek mojego nie będzie na liście to nie będę zadowolona :P


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#30 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 05 grudnia 2014 - 22:01

Czy posługując się kartą debetową na której nie ma kasy, przyjmie mi zamówienie biletów?

Jest jakiś czas do kiedy można zapłacić za bilety?

Musiałbym w poniedziałek wpłacić kasę na konto kolegi, bo on posiada kartę debetową.

Da się tak zrobić?


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#31 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 05 grudnia 2014 - 22:08

 

 

a ja ponawiam moje pytanie, które w sąsiednim wątku przeszło bez echa: czy z biletem smsowym jazda jest taka, że muszę go przynieść koniecznie w tym telefonie na którego go dostanę i w żadnej innej postaci? nie da się tego gdzieś przesłać, przekopiować, przetransportować?

 

Sms podaję linka do strony WWW na której znajdziemy nasz kod "Kliknij Tutaj aby pobrać Twój bilet". Jeśli zapiszemy ten bilet lub go wydrukujemy nie powinien on tracić swoich właściwości. Dystrybutor biletów podaję jedynie informację, że kod będzie skanowany by udostępnić nam wejście. Nie określając co w sytuacji gdy przyniesiemy go np. na papierze. Ale dla pewności by wyjaśnić to zagadnienia napisałem w tej sprawie do dystrybutora biletów.

Czy kupując na eventimie można zapłacić poprzez PayPal?

Nie. Nie można skorzystać z takiej płatności. 

 

 

Czy posługując się kartą debetową na której nie ma kasy, przyjmie mi zamówienie biletów?

Jest jakiś czas do kiedy można zapłacić za bilety?

Musiałbym w poniedziałek wpłacić kasę na konto kolegi, bo on posiada kartę debetową.

Da się tak zrobić?

 

 

Na karcie muszą być środki inaczej zamówienie nie będzie mogło być zrealizowane. Po wybraniu biletów, lądują one w naszym koszyku jeśli nie zostaną opłacone w ciągu 15 minut rezerwacja przepada (Eventim). W pozostałych serwisach możliwy inny przedział czasowy. 



#32 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Napisano 05 grudnia 2014 - 23:55

Czy kupując na eventimie można zapłacić poprzez PayPal?

mozna ;-)



#33 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 06 grudnia 2014 - 00:03

mozna ;-)

No to mieliśmy sprzeczne informacje, dzięki za potwierdzenie ;)



#34 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 06 grudnia 2014 - 01:34

mozna ;-)

Żadnego takiego oznaczenia nie widziałem - lepiej nie wprowadzać ludzi w błąd. :rolleyes:

 

 

Co do karty debetowej - to MasterCard z mBanku przyjmuje - zarówno na u2.com, jak i eventim.de - rzeczywiście jedna uwaga, aby przed transakcją sprawdzić limit w zł. Ja skapnąłem się dopiero, jak mi odrzuciło transakcję....

 

 

 

 

Co do biletu to może okazać się, że nie jest tak źle. :rolleyes: Na telefon (może to być polska karta SIM oczywiście) otrzymuje się linka. Wcześniej podaje się także producent (i ewentualnie model) telefony - pewnie, aby było możliwe zrealizowanie odnośnika także na starszych modelach. Ponieważ w telefonie nie mam wykupionego pakietu z internetem, po prostu wpisałem link w przeglądarkę na kompie (Firefox) - i wyświetliła się bardzo prosta strona internetowa z kodem kreskowym 2D i podstawowymi danymi o koncercie oraz informacją o rodzaju biletu.

 

Tak więc wychodzi na to, że można spokojnie wydrukować sobie taką kartkę i w razie czego mieć kopię, gdyby telefon padł. Ponoć istnieje też możliwość ponownego wysłania SMS-a na telefon, gdyby zaszła taka potrzeba.

 

 

Rodzi się tylko jedno pytanie - skoro mogę wejść na taką stronę, bez żadnych haseł i szyfrowanych linków, to jest to prosta droga dla hackerów. Wchodzi, drukuje lub ściąga na telefon. Wchodzi na koncert przed tobą i masz pozamiatane....   Dla mnie to zbyt uproszczona forma biletu, ale chyba musimy się przyzwyczaić. :ph34r:

 

 

PS Eventim.de co krok rzucał duży obrazek z informacją, że istnieje możliwość zakupienia "fanowskiego" biletu - wydruk dobrej jakości + oryginalna grafika. Ale przez cały proces zakupu nie widziałem takiej opcji? Czy dotyczyło to tylko trybun? Dziwne? To na płycie nie ma fanów? :P



#35 torus27

torus27

    Użytkownik

  • Members
  • 67 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Piotrków Trybunalski

Napisano 06 grudnia 2014 - 09:50

Witam.

Jestem tu nowy ale już od dłuższego czasu śledzę forum.

Mam pytanie co do płacenia za bilety.

Nie mam karty kredytowej i debetowej. Jest jakaś inna możliwość zakupienia biletu? Tak naprawdę obojętnie na który koncert w Europie oczywiście.

Dziękuję za pomoc.



#36 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 06 grudnia 2014 - 09:54

Nie mając karty nie można kupić biletu. Musiałby Ci ktoś go kupić. A w ogóle witamy na forum :)

El silencio se vuelve melodia


#37 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 06 grudnia 2014 - 10:10

Przypuśćmy ze dziś na konto kolegi wpłacę trochę Euro na bilety (ma karte debetową w Aliorze)

Jak się zarejestrować na Eventim.de?

Chciałbym aby bilety przyszły na adres Niemiecki, chcę uniknąć w ten sposób opłaty 35 Euro za wysyłkę do Polski.

Czy muszę podać przy rejestracji dane tej osoby na którą przyjdzie bilet, czy mam wpisać swoje i później jest jakaś opcja żeby podać adres gdzie mają wysłać bilety.

W ogóle mam stresa bo tam wszystko po Niemiecku i że zrobię jakiś błąd.

Jak to wygląda?


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#38 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 06 grudnia 2014 - 10:20

Możesz zmieć wersję językową na angielską.

 

Możesz zarejestrować się Ty i podać swoje dane włącznie z adresem, ale adres  korespondencyjny musi podać kolegi żeby uniknąć opłaty związanej z wysyłką do PL. Na twoim miejscu poprosiłbym kolegę aby on się zarejestrował żeby nie było za dużego zamieszania.



#39 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 06 grudnia 2014 - 10:21

Ja też mam pytanie. Załóżmy, że ktoś już ma dla siebie bilety kupione w pre-sale i już nie potrzebuje. Ale chce pomóc i kupić w ogólnej sprzedaży komuś kto jeszcze nie ma. Czy może wtedy oddać ten bilet tej osobie skoro czytamy, że na 1 bilet trzeba wejść razem jeśli kupujesz dla kogoś ?

El silencio se vuelve melodia


#40 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Napisano 06 grudnia 2014 - 10:24

No to mieliśmy sprzeczne informacje, dzięki za potwierdzenie ;)

moj znajomy te kupował i mówil mi płacił paypalem...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych