Jump to content


Photo

U2 po kolei w skali 1-10 vol. 3


291 replies to this topic

#1 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 01 grudnia 2014 - 21:19

Część społeczności forumowej wyraziła taką chęć, więc zaczynamy trzecią edycję zabawy w u2porcys.com!

 

ZASADY:

 

- Oceniamy wszystkie albumy i piosenki U2 po kolei, w skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza najmniej udaną piosenkę/album w karierze, 5 - średniaka, a 10 - arcydzieło. Oceniamy każdy album jako całość i każdą piosenkę z osobna. Łącznie mamy do oceny 13 albumów i 140 piosenek albumowych, bez bonusów.

- Stosujemy skalę jutową, nie ogólnomuzyczną. Nie boimy się stawiać jedynek, pamiętając, że 1/10 w skali U2 to i tak co najmniej 5/10 w skali ogólnomuzycznej ;)

- Staramy się nie przesadzać z przyznawaniem dziesiątek. Dziesiątkami wyróżniamy tylko najlepsze piosenki z najlepszych, a nie po 5-6 na każdej płycie ;)

- Każda lista musi zawierać co najmniej jedną ocenę (1) i co najmniej jedną ocenę (10), tzn. co najmniej jedna ze wszystkich 141 piosenek musi dostać jedynkę i co najmniej jedna dziesiątkę.

- Ocena wystawiona danej płycie nie musi być równa średniej ocen wystawionych poszczególnym piosenkom z płyty.

- Listy publikujemy w tym temacie.

 

Zdaję sobie sprawę, że jest to niełatwe zadanie, wymagające często przypomnienia sobie dyskografii. Poza tym, najłatwiej byłoby mi wszystko zliczać podczas ferii, dlatego wstępnie macie czas do końca stycznia.

 

Sama też muszę się jeszcze dobrze zastanowić nad swoją listą, dlatego jako szablon wrzucę listę nieocenionego Witasa z poprzedniej edycji, do której oczywiście należy dopisać Songs of Innocence:

 

 


BOY (8)
01. I Will Follow (7)
02. Twilight (8)
03. An Cat Dubh (9)
04. Into the Heart (9)
05. Out of Control (8)
06. Stories for Boys (7)
07. The Ocean (7)
08. A Day Without Me (6)
09. Another Time, Another Place (7)
10. The Electric Co. (7)
11. Shadows and Tall Trees (8)

OCTOBER (9)
01. Gloria (9)
02. I Fall Down (9)
03. I Threw a Brick Through a Window (10)
04. Rejoice (9)
05. Fire (8)
06. Tomorrow (8)
07. October (8)
08. With a Shout (Jerusalem) (8)
09. Stranger In a Strange Land (7)
10. Scarlet (8)
11. Is That All? (7)

WAR (9)
01. Sunday Bloody Sunday (9)
02. Seconds (9)
03. New Year's Day (7)
04. Like a Song (8)
05. Drowning Man (9)
06. The Refugee (7)
07. Two Hearts Beat as One (7)
08. Red Light (8)
09. Surrender (9)
10. '40' (9)

THE UNFORGETTABLE FIRE (9)
01. A Sort of Homecoming (10)
02. Pride (In the Name of Love) (10)
03. Wire (8)
04. The Unforgettable Fire (9)
05. Promenade (8)
06. 4th of July (6)
07. Bad (8)
08. Indian Summer Sky (9)
09. Elvis Presley and America (8)
10. MLK (8)

THE JOSHUA TREE (10)
01. Where the Streets Have No Name (9)
02. I Still Haven't Found What I'm Looking For (10)
03. With or Without You (9)
04. Bullet the Blue Sky (8)
05. Running to Stand Still (9)
06. Red Hill Mining Town (10)
07. In God's Country (8)
08. Trip Through Your Wires (9)
09. One Tree Hill (10)
10. Exit (10)
11. Mothers of the Disappeared (10)

RATTLE AND HUM (6)
01. Van Diemen's Land (4)
02. Desire (7)
03. Hawkmoon 269 (6)
04. Angel of Harlem (9)
05. Love Rescue Me (9)
06. When Love Comes to Town (8)
07. Heartland (8)
08. God Part II (7)
09. All I Want Is You (6)

ACHTUNG BABY (5)
01. Zoo Station (7)
02. Even Better Than the Real Thing (3)
03. One (6)
04. Until the End of the World (8)
05. Who's Gonna Ride Your Wild Horses (7)
06. So Cruel (2)
07. The Fly (5)
08. Mysterious Ways (3)
09. Tryin' to Throw Your Arms Around the World (8)
10. Ultraviolet (Light My Way) (6)
11. Acrobat (6)
12. Love Is Blindness (7)

ZOOROPA (7)
01. Zooropa (8)
02. Babyface (2)
03. Numb (4)
04. Lemon (7)
05. Stay (Faraway, So Close!) (8)
06. Daddy's Gonna Pay for Your Crashed Car (6)
07. Some Days Are Better Than Others (7)
08. The First Time (8)
09. Dirty Day (8)
10. The Wanderer (9)

POP (6)
01. Discotheque (5)
02. Do You Feel Loved (7)
03. Mofo (4)
04. If God Will Send His Angels (8)
05. Staring at the Sun (4)
06. Last Night on Earth (6)
07. Gone (8)
08. Miami (5)
09. The Playboy Mansion (7)
10. If You Wear That Velvet Dress (5)
11. Please (6)
12. Wake Up Dead Man (10)

ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND (7)
01. Beautiful Day (5)
02. Stuck In a Moment (6)
03. Elevation (1)
04. Walk On (7)
05. Kite (8)
06. In a Little While (9)
07. Wild Honey (7)
08. Peace on Earth (8)
09. When I Look at the World (8)
10. New York (10)
11. Grace (5)

HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB (4)
01. Vertigo (1)
02. Miracle Drug (8)
03. Sometimes You Can't Make It on Your Own (4)
04. Love and Peace or Else (6)
05. City of Blinding Lights (5)
06. All Because of You (4)
07. A Man and a Woman (3)
08. Crumbs From Your Table (7)
09. One Step Closer (7)
10. Original of the Species (3)
11. Yahweh (7)

NO LINE ON THE HORIZON (7)
01. No Line on the Horizon (8)
02. Magnificent (8)
03. Moment of Surrender (4)
04. Unknown Caller (6)
05. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight (7)
06. Get on Your Boots (6)
07. Stand Up Comedy (7)
08. Fez - Being Born (9)
09. White as Snow (4)
10. Breathe (8)
11. Cedars of Lebanon (5) 

 

 

Ze swojej strony mogę obiecać, że postaram się godnie zastąpić Witasa na stanowisku osoby zliczającej i podsumowującej, chociaż wiem, że to nie będzie łatwe.

 

Zapraszam do zabawy! Kto pierwszy?



#2 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 01 grudnia 2014 - 21:51

Hmm, tak czytam zasady i całkowicie nie podobają mi się te ograniczenia. Np. oceniłem już parę albumów przez ostatnie dni i muszę poinformować, że na takim Achtung Baby z czystym sercem i nie pod wpływem afektu przyznałem SAME oceny 10, WSZYSTKIM piosenkom. Na wielu innych albumach też będę miał po 5-6 ,,10" z pewnością, na nielicznych po 1,2. Niestety, ale to jest U2 i nie chcę się ograniczać z przyznawaniem im najwyższych not.     



#3 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 01 grudnia 2014 - 22:05

Nie ma takiego albumu, jakiegokolwiek artysty, który zawiera wyłącznie kawałki 10/10. Dotyczy to również U2. I żeby nie było, uwielbiam AB. ;)



#4 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Posted 01 grudnia 2014 - 22:08

Np. oceniłem już parę albumów przez ostatnie dni i muszę poinformować, że na takim Achtung Baby z czystym sercem i nie pod wpływem afektu przyznałem SAME oceny 10, WSZYSTKIM piosenkom. 

i jak tu głosować w survivorze? :P


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#5 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 01 grudnia 2014 - 22:18

Nie ma takiego albumu, jakiegokolwiek artysty, który zawiera wyłącznie kawałki 10/10.

Dla mnie jest jeden taki artysta - U2 właśnie, i jeden album - Achtung Baby. Nie jestem tu po prostu w stanie wskazać żadnej nie-dziesiątki, nawet na TJT dało radę, ale tu nie i będę się tego trzymał :P 

 

i jak tu głosować w survivorze? :P

Chyba tylko na chybił-trafił :P

 



#6 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Posted 01 grudnia 2014 - 22:19

Ale to nie jest skala zero-jedynkowa, 9 to naprawdę dobra ocena, 10tki to są międzygalaktyczne arcydzieła w takim razie, nie mów mi, że np. albumowe "Even better" czy "so cruel" takim są, do 9 na pewno możesz zniżyć ;) Ja AB bardzo lubię, ale dla mnie jest tam za dużo przestrzeni mimo wszystko. Z jednej strony, album dzięki temu się nie starzeje i może być dowolnie reinterpretowany, ale z drugiej outro Until the End of the World w porównaniu z Live'ami to totalne pudło. Kompozycje genialne, ale części kawałkom przydałby się porządny remix :P



#7 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 01 grudnia 2014 - 22:30

Ja całkiem dobrze rozumiem Jacobowe rozterki ;) sama jak pomyślę o ocenianiu Achtunga to wiem że będzie mega ciężko.

Jednak trzeba zachować troszkę zdrowego rozsądku. Moje uwielbienie, sentyment i wszelkie pozytywne emocje dla każdego z tych kawałków są bezwzględnie na 10, ale jeśli mam oceniać czysto muzycznie, to znajdą się utwory, które mimo niezaprzeczalnego uroku wnoszą do U2-owego dorobku trochę mniej niż inne.

Musimy na to spojrzeć troszkę z dystansu, bo inaczej większość piosenek miałoby od nas średnią ocen bliską 10 :P i ranking nie miałby najmniejszego sensu.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#8 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Posted 01 grudnia 2014 - 22:33

Fast Cars też bym wywalił. Dla mnie tego kawałka nie ma na Bombie. Zresztą w Bombowych survivorach nie brał udziału, tu też nie musi. Ale jak chcecie ;)

El silencio se vuelve melodia


#9 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 01 grudnia 2014 - 22:36

Będą statystyki w stylu Witasa? :D swoją listę wrzucę już jutro, ewentualnie w środę



#10 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Posted 01 grudnia 2014 - 22:40

ja muszę dopiero zacząć wielkie przesłuchanie, więc tak od razu swojej listy nie wrzucę. a skoro o statystykach mowa, to da się zrobić jakieś porównanie ocen z tej i poprzednich edycji, ale indywidualnie? tzn dla tych użytkowników, którzy wtedy też brali udział. wiem, że dużo wymagam, więc to tylko luźny pomysł :)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#11 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 01 grudnia 2014 - 22:46

E tam, im więcej kawałków tym lepiej, co nam szkodzi jedną ocenę więcej wystawić. Pamiętam że w poprzedniej edycji nawet się próbowałam kłócić o dodanie Ground Beneath Her Feet do Walizki ;) - no skoro jest Fast Cars :P Najgorsze że nie ma Electrical Storm na żadnym z albumów i nie będę mogła mu dać dziesiątki :P dla mnie to jeden z lepszych utworów 00's.

 

da się zrobić jakieś porównanie ocen z tej i poprzednich edycji, ale indywidualnie?

W sumie każdy mógłby sobie sam zrobić takie zestawienie i wrzucić (jeśli chce) żeby nie obciążać już Prowadzącej która i tak będzie miała full roboty, i podziwiam że w ogóle to wszystko ogarnie ;)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#12 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Posted 01 grudnia 2014 - 22:48

Najgorsze że nie ma Electrical Storm na żadnym z albumów i nie będę mogła mu dać dziesiątki :P dla mnie to jeden z lepszych utworów 00's.

 

W sumie każdy mógłby sobie sam zrobić takie zestawienie i wrzucić (jeśli chce) żeby nie obciążać już Prowadzącej która i tak będzie miała full roboty, i podziwiam że w ogóle to wszystko ogarnie ;)

też żałuję, uwielbiam ES.

 

W sumie każdy mógłby sobie sam zrobić takie zestawienie i wrzucić (jeśli chce) żeby nie obciążać już Prowadzącej która i tak będzie miała full roboty, i podziwiam że w ogóle to wszystko ogarnie  ;)

dlatego też to tylko luźna propozycja.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#13 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 01 grudnia 2014 - 22:54

 Pamiętam że w poprzedniej edycji nawet się próbowałam kłócić o dodanie Ground Beneath Her Feet do Walizki ;) - no skoro jest Fast Cars :P Najgorsze że nie ma Electrical Storm na żadnym z albumów i nie będę mogła mu dać dziesiątki :P dla mnie to jeden z lepszych utworów 00's.

 

W takim wypadku musielibyśmy dodać też m.in. Hold Me, A Celebration czy Ordinary Love. W sumie to jest trochę tych kawałków niealbumowych, których będzie brakować ;)

 

 

A takie pytanie jeszcze, Invisible na SoI umieścić?



#14 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 01 grudnia 2014 - 22:56

Taka luźna propozycja: Może rozszerzymy zabawę o single. Będzie więcej zabawy, a przy liczeniu głosów zawsze można pomóc. :)

 

Gorzej jakby z każdego albumu trzeba było wybrać piosenkę i dać jej 1/10 i 10/10 ale skoro mamy wybierać z całości materiału to nie widzę problemu. :)



#15 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 01 grudnia 2014 - 23:13

Skoro jest - średni skądinąd - Fast Cars to uważam, że wszystkie inne piosenki okołopłytowe także powinny być brane pod uwagę, a że było ich od zarąbania to inna sprawa :P

 

Np. do SOI można by właśnie dokooptować Invisible, ale także Lucyfera i TCB. 



#16 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 01 grudnia 2014 - 23:19

@Jacob, bardzo mnie cieszy, że tak wysoko cenisz sobie Achtunga, ale jednak myślę, że dziesiątki powinny być specjalnym wyróżnieniem, przyznawanym tylko Twoim najulubieńszym piosenkom. No, ale jeśli naprawdę nie masz serca obniżyć oceny żadnej piosence choćby o 1, nie zmuszę Cię przecież do tego :P Tylko pamiętaj o postawieniu regulaminowej jedynki, na pewno jest jakaś piosenka, o której myślisz, że U2 nie straciliby wiele, gdyby jej nie nagrali.

 

@U2 fanatic, Fast Cars było brane pod uwagę w 2 poprzednich edycjach, więc i tym razem je wzięłam.

 

@The Fly, będą ;) Poza tradycyjnym podsumowaniem na pewno postaram się zrobić zgodność gustów i niezalowość, może też przyjdą mi do głowy własne pomysły.

 

@andie, takie porównanie ocen poszczególnych użytkowników byłoby bardzo ciekawe :) Mogę zrobić, czemu nie.

 

Co do umieszczenia Invisible, OL i innych piosenek niealbumowych: Invisible, Lucyfera i TCB nie ma na podstawowej płycie, tylko na bonusowej, więc uznałam, że ich nie dopisujemy do SOI, ale w sumie, co nam szkodzi dokooptować choćby samo Invisible. Gdyby zaś rozszerzyć zabawę o single... I tak mamy o 11 piosenek więcej niż 4 lata temu, a jeśli jeszcze do tego dorzucimy single, zabawa może się nieco skomplikować ;)



#17 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 01 grudnia 2014 - 23:20

Może po prostu zostawmy najpierw wszystkie albumy i albumowe piosenki po kolei, bez Fast Cars i innych rzeczy tego typu, i dorzućmy już po płytach jakąś dodatkową kategorię, inne/niealbumowe/deluxe/etc.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#18 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 01 grudnia 2014 - 23:22

I to jest dobra myśl, można podzielić na kategorię: Albumy/ Single / Bonusy i potem zsumujemy w rundzie finalnej w jedną wielką listę z pozycjami. ;)



#19 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 01 grudnia 2014 - 23:27

O, to jest dobry pomysł. Zatem zostajemy przy piosenkach albumowych, nie biorąc pod uwagę dodatków i ukrytych piosenek (a więc Fast Cars, Invisible itd.). Dla jasności edytowałam pierwszy post.



#20 szmineczka.71

szmineczka.71

    Użytkownik

  • Members
  • 2 posts

Posted 02 grudnia 2014 - 10:54

eee droga Mlodziezy,dla mnie nie ma to jak LOVE COMES TUMBLING...od tego kawalka wszystko sie zaczelo...wierna im jestem jak nikomu na tym swiecie...nooo





Reply to this topic



  


2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users