Skocz do zawartości


Zdjęcie

Simple Minds


262 replies to this topic

#1 SarS

SarS

    Użytkownik

  • Members
  • 35 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 26 maja 2007 - 20:10

Co sądzicie o tym świetnym zespole?. Bardzo pokrewne granie co U2, ale można śmiało stwierdzić, iż zawsze byli tak jakby w cieniu U2, choc w latach 80'tych potrafili zapelniac stadiony. Zawsze podobała mi się w ich muzyce współpraca między gitarą a klawiszami (instrumenty te u nich grają równorzedna role, u U2 to raczej rzadki acz miły dodatek), co świadczy o wyjątkowej warstwie melodycznej ich muzyki. Nagrali kilka świetnych albumów Sparkle in the rain, Once upon a time, Street fighting years, czy ostatni Black and White. Ale dla mnie to "New gold dream" jest tym numerem jeden- niesamowicie nastrojowy, melancholijny album, z tak cudownymi utworami jak Someone, somewhere in summertime, Big Sleep, Hunter and the hunted czy New gold dream, troche juz zapomnianymi (szkoda, że nie doczekały sie teledysków), mimo to wciaż grane są na koncertach z dobrym skutkiem. Zresztą koncerty to wizytówka tego zespołu, mało która grupa potrafi tak umiejetnie przedluzac swoje utwory i zupelnie zmieniac aranzacje niektórych z nich jak oni (proponuje porównać sobie utwor Book of brilliant things w wersji studyjnej do koncertowych z lat 87-06, a sie przekonacie o czym mowie).
Kto z was był na koncercie w warszawskiej Stodole rok temu? Napewno wiem, że Max (pozdrowienia dla Ciebie :)) Koncert był kapitalny, bawiłem się równie znakomicie i nie wpłynął na to fakt, iż publika to było raptem 2% tego co w Chorzowie :D

#2 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 26 maja 2007 - 20:16

Bono & Jim Kerr - Werchter Festival 1983-07-03 W trakcie 11 o'clock tick tock

Dołączona grafika

#3 SarS

SarS

    Użytkownik

  • Members
  • 35 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 26 maja 2007 - 20:30

Max a masz gdzieś nagranie z tego koncertu kiedy Burchill wszedł na scene aby zagrać na gitarze "40" z nimi ?to było w 85 chyba nie pamiętam dokładnie

#4 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 26 maja 2007 - 20:38

Kiedyś zrobiłem spis wszystkich występów "special guest" pod kątem U2 i Simple Minds.

"40" Burchill razem z U2 zagrał w Glasgow, 30 lipca 1987. Mam to na cd, więc jutro wrzucę.
I tak najlepsze jest 12 minutowe New Gold Dream z Glasgow - Simple Minds + Bono Kiedyś też wrzucałem.

#5 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 27 maja 2007 - 07:32

Co do Simple Minds - właśnie zachwycam się koncertówką "In The City Of Light", mam audio a przymierzam się do zakupienia DVD, bo koncert jest genialny. Uwielbiam "Ghostdancing", zwłaszcza gitarę, która przypomina mi "Streets...". Polecam wszystkim to wydawnictwo - słychać, że zespół jest tam w świetnej formie...

#6 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 27 maja 2007 - 08:08

Ten koncert jest genialny. To wtedy byli moim skromnym zdaniem na szczycie sowich muzycznych możliwości.
Uwielbiam ten francuski klimat, stara dzielnica, wąskie uliczki, lud na balkonach kamienic i ten spirit of 80's ;)

Dołączona grafika


Szkoda tylko, że mają zaledwie dwie koncertówki z całej swojej muzycznej kariery.

#7 Greg27

Greg27

    Użytkownik

  • Members
  • 152 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Biała Podlaska

Napisano 27 maja 2007 - 08:17

Simply Minds - fajnie grają, byłem nawet na ich koncercie ostatnio w Stodole Warszawszkiej. Mimo, że większość kawałków słyszałem po raz pierwszy, to jednak świetnie się bawiłem. :] Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś do nas przyjadą.

#8 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 27 maja 2007 - 08:49

Kiedyś w sobotnim nocnym paśmie tvp2 puściła kultowy już 'Klub winowajców'. Na koniec z napisami poszło 'Don't you' i wtedy mnie zaintrygowali. Najbardziej zachwyca mnie jednak 7 minutowe 'See the Lights' - 12'' version.

Z tego co wiem reżyserem klipów 'All the things she said' i 'Alive & Kicking' jest Polak Zbigniew Rybczyński :)
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#9 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 maja 2007 - 09:58

" Live In The City Of Light " jest zbyt plastikowo wyprodukowane.. zdecydowanie wolę bootlegi.

Wcale mi się też nie podoba odmienna aranżacja Book Of Brilliant Things - wolałbym, żeby grali to tak, jak na płycie.

Simple Minds to genialny zespół.

Koncert był kapitalny, bawiłem się równie znakomicie i nie wpłynął na to fakt, iż publika to było raptem 2% tego co w Chorzowie biggrin.gif


Im większa publika tym gorszy koncert, czego koronnym dowodem był właśnie koncert U2 w Chorzowie. Dlatego właśnie koniecznie chcę zobaczyć U2 w hali, najlepiej niewielkiej.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#10 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 27 maja 2007 - 10:03

" Live In The City Of Light " jest zbyt plastikowo wyprodukowane.. zdecydowanie wolę bootlegi.


Odnośnie bootlegów, masz może jakiś namiar? Pytanie również do Maxa:).

Pozdrawiam

#11 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 maja 2007 - 10:12

Odnośnie bootlegów, masz może jakiś namiar? Pytanie również do Maxa:).


Raczej przede wszystkim do Maxa :) Bootlegów mam może z 10, z tego co wiem zdobyć je dużo trudniej niż np. bootlegi U2, choćby dlatego, że muzycy Simple Minds są w stosunku do nich zdecydowanie mniej tolerancyjni.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#12 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 27 maja 2007 - 10:34

Polecam zainstalować soulseeka bo jest tam mnóstwo bardzo fajnych bootlegów i to nie tylko Simple Minds.
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#13 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 27 maja 2007 - 11:26

A z jakiego okresu was bootlegi interesują??? Mogę coś wrzucić.

Co do bootlegów - wypowiedź Kerra:

“If you are coming along to the show and are thinking of recording, just make sure that your

batteries are fully charged. Mine are!” (Jim Kerr 18/10/2003 at simpleminds.com)


Także nie jest tak źle;)

#14 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 27 maja 2007 - 11:30

A z jakiego okresu was bootlegi interesują??? Mogę coś wrzucić.

Jeśli miałbyś kiedyś czas to najchętniej coś z czasów "In The City Of Light" albo okolic:)...

#15 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 maja 2007 - 12:13

Już to pisałem, ale czytałem wypowiedź fana, któremu Burchill ze sceny kazał natychmiast wyłączyć kamerę, inaczej nie będzie dalej grał. Fakt, że to trochę co innego, niemniej nie wyobrażam sobie podobnej sytuacji na koncercie U2. Dobrze wiedzieć, że taka wypowiedź Kerra oficjalnie istnieje :)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#16 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 27 maja 2007 - 18:38

Rewelacyjny zespół; lubiany przeze niemal tak bardzo, jak U2. Najbardziej podoba mi się płyta New Gold Dream; moją ulubioną piosenką jest najprawdopodobniej Big Sleep. Wersja z Live In The City Of Light kompletnie powala.

Uważam, że Kerr bije Bono na głowę jeśli chodzi o zachowanie na scenie. Pełen luz. Polecam stronę: http://www.fabchannel.com/simple_minds

#17 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 28 maja 2007 - 07:55

O cholera, ta strona rządzi !
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#18 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 01 czerwca 2007 - 20:25

moją ulubioną piosenką jest najprawdopodobniej Big Sleep. Wersja z Live In The City Of Light kompletnie powala.


Popieram słowa Szanownego Kolegi. Dla mnie "Ghostdancing" i "Big Sleep" z tego koncertu to mistrzostwo.. Bass powala zwłaszcza w czasie "Big Sleep"...

#19 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 05 sierpnia 2007 - 07:57

Mam pytanie (post, pod postem bo inaczej by nadal tkwił w czeluściach muzycznego OT)...

Czy poniższe wydawnictwo zawiera koncert "Live In The City Of Light"? Chciałbym sobie kupić, a tutaj jest podobna okładka jak tam, tylko liczba płyt mi się nie zgadza coś..

Simple Minds

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

pat

#20 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 05 sierpnia 2007 - 08:26

Niestety koncert "Live in the city of light" wyszedł tylko w wersji audio - jest to nagarnie z Paryża, z sierpnia '86.
Natomiast to wydawnictwo, o którym piszesz zawiera na pierwszej płycie wszystkie teledyski zespołu do 2002 roku o ile się nie mylę, a drugi krążek to koncert live DVD z Verony '89. Niestety nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby kawałki live przeplatać z jakimiś obrazkami Verony i wypowiedziami członków zespołu, ale mimo to, goraco polecam to wydawnictwo!
Cena też przystępna.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych