Skocz do zawartości


Zdjęcie

Red Hot Chili Peppers


611 replies to this topic

#1 velvetova

velvetova

    Użytkownik

  • Members
  • 85 Postów
  • Skąd:Gliwice

Napisano 31 grudnia 2006 - 14:40

pozwolilam sobie zalozyc zeby dokonczyc dyskusje ;)


Skoro już przy tym jesteśmy - Stadium Arcadium to jedna z najgorszych płyt, jakie kiedykolwiek miałem okazję w życiu słyszeć

nie tu akurat przesadziles moim zdaniem...ok plyta nie ejst idealna ale az taka zla nie jest w ich karierze bywaly gorsze krazki...ile razy przesluchales album?
"Choć nienawiść jest bogiem i milość jest bezdzietna, a zdrada pada wszędzie: WALCZMY O ŚWIAT!!! "

#2 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 31 grudnia 2006 - 14:45

Ma ktoś z was jakiś broadcastowy bootleg owego bandu?? głównie od roku 1999 do dzisiaj.
Jak tak, to prosiłbym do odpowiedniego działu.

#3 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 31 grudnia 2006 - 14:51

By The Way i Callifornication - moje 2 ulubione płyty.
Wogóle z Redami to dziwna historia w moim przypadku.
Zaczęła się od pewnego basisty, skończyła wtedy, gdy rozeszły się nasze drogi [powiedzmy to poetycko]. Ostatnio wracam do nich znów. A jeśli info o koncercie się potwierdzi [miejmy na uwadze, że to osławiony Bloodyssey mimo wszystko], jeśli tylko znajdę środki, wybiorę się na koncert. :)
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#4 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 31 grudnia 2006 - 15:14

Ma ktoś z was jakiś broadcastowy bootleg owego bandu?? głównie od roku 1999 do dzisiaj.
Jak tak, to prosiłbym do odpowiedniego działu.


Red Hot Chili Peppers - Slane Castle '03
Red Hot Chili Peppers - Live In Hyde Park

#5 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 31 grudnia 2006 - 15:20

Slana Castle to oficjalka o ile dobrze wiem, więc możesz wrzucić Hyde Park
:wink:

#6 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 31 grudnia 2006 - 15:24

Slana Castle to oficjalka o ile dobrze wiem, więc możesz wrzucić Hyde Park
:wink:


Hyde Park też :twisted:

#7 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 31 grudnia 2006 - 15:28

ok, to nie wrzucaj.

#8 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 grudnia 2006 - 16:15

nie tu akurat przesadziles moim zdaniem...


A moim nie.

ok plyta nie ejst idealna ale az taka zla nie jest w ich karierze bywaly gorsze krazki...


Tym bardziej nie chcę ich znać.

ile razy przesluchales album?


Raz, o jeden raz za dużo, i to wystarczy.

#9 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 31 grudnia 2006 - 16:50

nie tu akurat przesadziles moim zdaniem...


A moim nie.

ok plyta nie ejst idealna ale az taka zla nie jest w ich karierze bywaly gorsze krazki...


Tym bardziej nie chcę ich znać.

ile razy przesluchales album?


Raz, o jeden raz za dużo, i to wystarczy.


To może wybrałeś zły gatunek muzyczny? ;-D

#10 likavitos

likavitos

    Użytkownik

  • Members
  • 192 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 31 grudnia 2006 - 16:55

Tak ogólnie to na Stadium Arcadium jest kilka dobrych piosenek, ale moim zdaniem można by uszczuplić tą płytę, no bo w końcu te 28 (!) kawałków to trochę przesada..

#11 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 grudnia 2006 - 16:59

To może wybrałeś zły gatunek muzyczny? ;-D


Nie mam nic do funku, jeśli o to chodzi. Dla mnie RHCP to Blood Sugar Sex Magic - genialna płyta, pierwsza RHCP jaką usłyszałem ( a było to gdzieś w 1998 roku, nadal mam tą kasetę ), i Californication ( wszyscy się tym zachwycali jak wyszła, ja też - i do tej pory lubię ). Poza tym słyszałem One Hot Minute ( nudy na pudy, i beznadziejny singiel ), By The Way ( tragedia ), i Stadium Arcadium ( jeszcze większa tragedia ). Obecnie, w moim przekonaniu, RHCP sa w ścisłej czołówce najbardziej żenujących zespołów na świecie. Z ich dawnej wielkości nie zostało nic. Nie ma ich po prostu. Tyle na ten temat.

#12 velvetova

velvetova

    Użytkownik

  • Members
  • 85 Postów
  • Skąd:Gliwice

Napisano 31 grudnia 2006 - 18:07

Raz, o jeden raz za dużo, i to wystarczy.

no wlasnie...bo w tej plycie to ejst tak zeby cie "zlapalo" trzeba ja przesluchac kilka razy...ja z poczatku tez za nia nie przepadalam ale chwycilo...co do tych gorszych plyt to chodzilo akurat o BTW i OHM...nie zgadzam sie aby Peppersi skonczyli sie na BSSM...po tej plycie zmienili charakter gry...nie byli juz szalonymi mlodzieniaszkami tyko jakby troche bardziej "wydorosleli"i poszli w strone klasycznego rocka...ja osobiscie nie jestem tez tym zachwycona ale z drugiej strony te melodie nie sa wcale takie zle.. jako wielka fanka mam dalej mala nadzieje ze moze kiedys nagraja jeszcze funkujaca plyte...
"Choć nienawiść jest bogiem i milość jest bezdzietna, a zdrada pada wszędzie: WALCZMY O ŚWIAT!!! "

#13 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 grudnia 2006 - 18:13

no wlasnie...bo w tej plycie to ejst tak zeby cie "zlapalo" trzeba ja przesluchac kilka razy...ja z poczatku tez za nia nie przepadalam ale chwycilo


Już tłumaczyłem na hehu - z mnóstwem płyt jest tak, że trzeba się do nich przekonywać, z drugiej strony praktycznie wszystkiego da się słuchać, jeśli się tego posłucha wystarczającą ilość razy. Zdarza się, że jakaś płyta mi się nie podoba po pierwszym przesłuchaniu, ale jest w niej " coś ", co zmusza mnie, żeby jej posłuchać jeszcze raz, i jeszcze raz... Na przekonywanie się do płyt, na których tego " czegoś " za pierwszym razem nie słyszę po prostu szkoda mi czasu, na świecie jest naprawdę mnóstwo muzyki do poznania. A RHCP mnie w tym momencie wyłącznie wkurzają.

#14 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 31 grudnia 2006 - 23:11

Co nie zmienia faktu, że należą do światowej czołowki rocka. W pewnym momencie - dla mnie po By the Way - skończyli swój rozwój i tylko grają na tym samym poziomie. I o ile na BTW było to coś nowego i wtedy było to super, SA jest już co najwyżej średnie [ bo jak mogę nazwać album na którym na 28 piosenek naprawde podobają mi się 2 ?? ;)]

Szcześliwego Nowego Roku i tak dalej... ;)

#15 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 01 stycznia 2007 - 22:27

SA jest już co najwyżej średnie [ bo jak mogę nazwać album na którym na 28 piosenek naprawde podobają mi się 2 ?? ;)]


2 z 28 to jakieś 7% albumu Ci się podoba i jest to ŚREDNIA płyta :D
Dziwna skala ocen :)

Całej płyty jeszcze nie słuchałem. Jak przesłucham, to coś napisze :P

#16 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 stycznia 2007 - 22:40

1 raz przesłuchałem to mi się nie podobało nic. Aktualnie znam każdą brzmieniowo na pamięć i to są na prawdę dobre piosenki.

#17 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 stycznia 2007 - 23:59

1 raz przesłuchałem to mi się nie podobało nic. Aktualnie znam każdą brzmieniowo na pamięć i to są na prawdę dobre piosenki.

też znam każdą brzmieniowo na pamięć. Starczy posłuchać kilku, reszta jest taka sama.
Płyta ogólnie - koszmar. Nie do przyjęcia, ale od połowy lat 90. właśnie takie buble panowie z RHCP wydają. Ale wcześniejszymi albumami zasłużyli sobie na oddanie rzeszy fanów, których teraz mi troszkę żal... :))
hejoo, listen what i sejoo
prawie tak wiekopomne, jak obladi, oblada... :-//

#18 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 02 stycznia 2007 - 00:05

też znam każdą brzmieniowo na pamięć. Starczy posłuchać kilku, reszta jest taka sama.



Ja właśnie słucham po raz pierwszy Stadium Arcadium.

Po 4 pierwszych piosenkach nie miałem jej niż do zarzucenia...
Po 8 zacząłem się zastanawiać dlaczego wszystkie piosenki są do siebie podobne...
Do 14tej piosenki (połowy płyty) miałem nadzieje, że druga połowa przyniesie jakaś zmianę...
Słucham 21 piosenki... Straciłem nadzieje...

#19 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 stycznia 2007 - 00:07

Przyszło mi do głowy, że mogłyby te piosenki i nie różnić się od siebie nawet o 5%, gdyby choć jedna z nich była naprawdę DOBRA...

#20 velvetova

velvetova

    Użytkownik

  • Members
  • 85 Postów
  • Skąd:Gliwice

Napisano 02 stycznia 2007 - 00:36

mnie sie z SA duzo piosenek podoba ale generalnie szlo by z tego sklecic 1 album...1 cd by zupelnie wystarczylo...
"Choć nienawiść jest bogiem i milość jest bezdzietna, a zdrada pada wszędzie: WALCZMY O ŚWIAT!!! "



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych