Skocz do zawartości


Zdjęcie

OFF Festival 2015 (07. - 09.08.2015)

OFF festival

96 replies to this topic

#1 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 15 października 2014 - 18:59

10734216_10152806099897208_5551691085811

 

na http://off-festival.pl/ wisi info, że przyszłoroczna, dziesiąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 07. - 09.08.2015 r. (czyli nie pokrywa się z Woodstockiem :P) no to zakładam temat. ktoś już obstawia kogo możemy się spodziewać?


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#2 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 15 października 2014 - 22:00

Ha! Właśnie zastanawiałem się, w jakim terminie odbędzie się kolejna edycja, bo trzeba zarezerwować sobie nocleg. No to mam odpowiedź. :P



#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 15 października 2014 - 23:19

ostatnio okazało się że zrzuta na 4osobowy hotel na czas festiwalu wychodzi nie drożej niż pole namiotowe. tylko trzeba poszukać.



#4 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 16 października 2014 - 00:26

ano, off to nie open'er i da się w sensownej cenie znaleźć dobry kawałek podłogi. 

 

zastanawiam się, kto mógłby zawitać na bądź co bądź jubileuszową edycję (o ile ma to jakiekolwiek znaczenie), ale jeszcze nie mam pomysłu konkretnego. może Wilco w końcu? mają wydawać teraz różne rare tracks itepe to może się przejadą w trasę.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#5 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 października 2014 - 03:21

Wilco to moje największe marzenie. Skoro udało się Belle & Sebastian, marzenie Rojka (i moje) od początku, to czemu nie oni. Oj oby.



#6 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 16 października 2014 - 07:23

Mnie się marzy Volcano Choir, ale za rok pewnie nie będą już koncertować.

Poza tym liczę na dobre rapsy (jak co roku), sporo świdrującej elektroniki i jakieś gitary. Czyli tak jak zawsze.



#7 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 16 października 2014 - 21:37

Mnie się marzy Volcano Choir, ale za rok pewnie nie będą już koncertować.

oboże, tak! uwielbiam "Repave". Justin Vernon dobry w każdej postaci, nie tylko jako Bon Iver. w strefie moich marzeń są jeszcze Guillemots (ale u nich cisza ostatnio, więc wątpię czy gdziekolwiek będą koncertować), The Shins (tu z kolei Mercer - jak sądzę - bardziej skupił się na Broken Bells, więc to ich prędzej możemy się spodziewać, ale wydaje mi się, że raczej na Open'erze albo Orange'u) i oczywiście The Veils :D ale tych prawie nikt nie zna, tym samym nie lubi i nie oczekuje :P a poza tym liczę, że będzie jak zwykle, czyli najlepsze to co niespodziewane :)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#8 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 16 października 2014 - 22:12

Ha! Właśnie zastanawiałem się, w jakim terminie odbędzie się kolejna edycja, bo trzeba zarezerwować sobie nocleg. No to mam odpowiedź. :P

 

Ju rezerwujesz? Gdy dzwoniłem jakoś w lutym po sypialniach katowickich, odprawiano mnie z kwitkiem, informując, iż to znacznie za wcześnie żeby otworzyć dla mnie rezerwację z takim wyprzedzeniem.

 

 

EDYCJA:  a jednak już można, właśniem dokonał rezerwacji :D



#9 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 16 października 2014 - 22:58

Ju rezerwujesz? Gdy dzwoniłem jakoś w lutym po sypialniach katowickich, odprawiano mnie z kwitkiem, informując, iż to znacznie za wcześnie żeby otworzyć dla mnie rezerwację z takim wyprzedzeniem.

 

Ja zacząłem szukać dopiero w marcu i był problem, aby znaleźć coś za przystępną cenę i z oddzielną łazienką, bo trochę szlag trafia, kiedy znajdujesz pod prysznicem zużyte podpaski. :P W każdym razie, miałem trochę szczęścia i udało się znaleźć fajną okazję przez grecki system rezerwacyjny. :D

 

Przy okazji, polecam Silesian niedaleko festiwalu. Stosunek ceny do jakości jest spoko, 260 peelenów za trzy noce nie jest zdzierstwem. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że w Katowicach jest trochę hosteli, które biorą więcej za coś, co bardziej przypomina celę więzienną. Chyba, że się szuka noclegu w kilka osób, to może wtedy jest łatwiej.



#10 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 25 listopada 2014 - 19:03

z offowego lasta:

 

KDLIvdr.jpg

 

W2ywuXT.jpg

 

yFP4gvX.jpg

 

zdjęcia ponoć sprzed paru dni (nie wiem jak zmniejszyć, jakby moderacja mogła, to prosiłabym)

 

są również pierwsze przecieki (tutaj: https://www.facebook...9614033?fref=ts): 8. sierpnia ma wystąpić zespół Future Brown (w składzie Fatima Al Quadiri, która grała na Offie w 2013 r.)

 

mnie dziś nagle olśniło, że byłoby wyśmienicie jakby Rojas zaprosił Papa Dance, żeby zagrali kawałki z l. 80. (piszę to całkiem poważnie :D; trochę na mnie wpłynął porcysiowy ranking polskich płyt z XX w.)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#11 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 25 listopada 2014 - 23:10

Dzięki wielkie za info dot. Future Brown. Trzeba powoli/stopniowo zaznajamiać się z artystami przyszłej edycji :D



#12 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 listopada 2014 - 00:21

[2] za info o artyście. Ale trochę słabo że nie posprzątali po festiwalu jednak.



#13 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 26 listopada 2014 - 00:55

rojkodolary wrosną w ziemię, zakiełkują i za rok wyrosną jako drzewa sypiące srebrem :P no marne to, prawda. co do artystów to i na fb i na laście widzę, że wiele osób obstawia Ride (shoegaze jakiś, nie wiem, nie znam się, lubię jedynie Slowdive), bo się chyba na dniach reaktywowali. wogle mam nadzieję, że może wcześniej niż zwykle Artur poda jakieś info, najlepiej jeszcze w tym roku.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#14 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 listopada 2014 - 00:58

Ride spoko klasyk ale po Slowdive a wcześniej Mazzy Star (shoagaze + dream pop ) po co znów z podobnego nurtu? A wcześniej z post-rocka 90s, kolejne Mogwaie? Nie chciałbym nic z tego rejonu. Jest sto innych klasyków niezalu do zaproszenia. Jakieś Yo La Tengo, Modest Mouse, Built To Spill choćby czy coś. Może Pixies, może Pavement powtórzyć po Oupim (poszedłbym na nich drugi raz chętnie), coś. A może na następnym Offie Arturowi trzeba dać do ręki jakiś album Opposition do posłuchania, albo Go-Betweens i Roberta Forstera solo? Co myślicie? Albo moje trzecie marzenie, Wilco. Co?



#15 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 30 listopada 2014 - 18:48

no ładne zespoły, ładne, ale chyba te shoe-gaze'owe rejony jakoś się przyjęły na OFFie, więc niby muszą być. chociaż ja bym się bez nich obyła. Wilco chyba w trasie jest, więc byłoby sympatycznie gdyby. Oppisition to chyba marzenie ściętej głowy. Forster prędzej.

 

 

taki artykulik o statystykach na Spotify ukazał się: http://biqdata.pl/zo...o-off-festivalu

 

OFF jest jednym z najciekawszych festiwali muzycznych nie tylko dlatego, że promuje mniej popularnych artystów. Chodzi też o zachowania ich fanów.
Podczas OFF Festival słuchalność prawie wszystkich jego gwiazd na Spotify... spadła - wynika z danych, które otrzymaliśmy od największego internetowego serwisu muzycznego na świecie. Nie ujawnia on wprawdzie konkretnych liczb dla poszczególnych artystów, ale zgodził się pokazać nam, jak zmieniała się ich słuchalność przed imprezą, w trakcie imprezy i dzień później. Wzięliśmy pod uwagę wyłącznie odsłuchania w Polsce.
 
To intrygujące. "Po gwałtownym spadku na czas festiwalu, słuchalność znów strzelała w górę, bijąc wyniki sprzed tygodnia o kilkadziesiąt, czasem nawet punktów procentowych. Wychodzi na to że na OFF - jak utrzymują entuzjaści tego festiwalu - faktycznie jeżdżą fani, którzy na co dzień słuchają muzyki z internetu, a gdy zaczyna się impreza przerzucają się na słuchanie na żywo. Najwyraźniej niekiedy dane ze Spotify potrafią potwierdzić nawet najtrudniejsze do udowodnienia tezy - napisał Robert Sankowski, krytyk muzyczny "Gazety Wyborczej".
 
Dane z Open'era i Orange Warsaw Festival pokazują, że występy na wielkich imprezach muzycznych pomagają podbić licznik odsłuchań na Spotify głównie tym, którzy zdobyli popularność w ostatnich latach. W przypadku OFF próżno szukać wyraźnych wzorców, bo The Dumplings, grający od trzech lat duet z Zabrza, zanotował po imprezie wręcz spadek słuchalności na Spotify.
 
Muzyka pozostaje nieprzewidywalna.

mnie dziwi zdziwienie autorów.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#16 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 grudnia 2014 - 00:30

https://www.youtube.com/watch?v=-yZmYKZmDzI

 

typuję, że prawie na pewno się pojawią. Raz, że znam ich z GH+, czyli trybuny samego Rojasa. Dwa, że fajne gitary (powiedziałbym na szybko, że Deerhunter+MGMT), a trzy: "grają SubPop" a na OFFie musi być odpowiednia liczba bandów z tej wytwórni.


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#17 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 01 grudnia 2014 - 01:00

Shoegaze, dużo shoegazu zawsze spoko, jakiś dreampop w stylu 2:54 też by się przydał, na Soundrive w Gdańsku dały jeden z lepszych koncertów.

 

A i fajnie by było, gdyby ten gość poniżej się pojawił. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Xk4BH0wTtTk



#18 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 01 grudnia 2014 - 08:02

Wywiad z NOONem sprzed paru dni, w którym padło takie pytanie i taka odpowiedź:

 

a Ty jak wspominasz swój występ na Offie? Pobudził Cię do aktywniejszej pracy?
Noon: W pewnym sensie zmienił mi życie. Zmusił mnie do odkurzenia różnych rzeczy, przygotowania ich na nowo, wystąpienia na żywo z moją muzyką, czego zawsze się trochę bałem. Jestem wdzięczny za to, co się wydarzyło.

 

W kontekście albumu z Hatti Vatti, myślę, że mogą panowie zostać zaproszeni na następną edycję.



#19 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 01 grudnia 2014 - 21:41

https://www.youtube.com/watch?v=-yZmYKZmDzI

 

typuję, że prawie na pewno się pojawią. Raz, że znam ich z GH+, czyli trybuny samego Rojasa. Dwa, że fajne gitary (powiedziałbym na szybko, że Deerhunter+MGMT), a trzy: "grają SubPop" a na OFFie musi być odpowiednia liczba bandów z tej wytwórni.

ach, jakie to świetne! :) dzięki za wrzucenie tutaj.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#20 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 11 grudnia 2014 - 00:30

10704155_750212251699368_459981669995862

 

ech, mógłby już Artur coś ogłaszać, bo może się okazać, że OFF będzie jedynym festiwalem, na który pojadę w przyszłym roku, więc chcę się już czymś pojarać *___*


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more



Dodaj odpowiedź



  



Also tagged with one or more of these keywords: OFF, festival

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych