Skocz do zawartości


Zdjęcie

California (There is no End to Love) [Songs of Innocence]


2 replies to this topic

#1 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 14 września 2014 - 13:54

The weight that drags your heart down
Well that's what took me where I need to be

To była wiosna 1981 roku, kiedy U2 wylądowali w Californii by zagrać ich pierwszy koncert na zachodnim wybrzeżu. Zespół zagrał w Country Club, najbardziej renomowanej arenie w Los Angeles. Zjawiło się mnóstwo osobistości. U2 zawładnęli ich sercami. 

 

Zespół w swojej pierwszej podróży do USA we wczesnych latach osiemdziesiątych. Słoneczna California i pytanie czy amerykański sen spełni się i dla chłopaków. Postawią zaraz swoje pierwsze kroki na amerykańskiej ziemi. Edge Adam i Larry mrugający do siebie w stylu: ‘’To jest nawet lepsze niż na filmach”. A nie zdążyli nawet jeszcze opuścić płyty lotniska. Jedno jest pewne słoneczna California jest na wyciągnięcie ręki.

 

Bono wspomina, że zawsze chciał zobaczyć dom Briana Wilsona, lidera Beach Boysów.

I kochałem Beach Boysów, przynieśli rytm dla ciała, melodię dla duszy, harmonię dla ducha i tak dalej. Brian też śpiewał jak dziewczyna.

 

Barbara. Santa Barbara. Wyśpiewywane na początku piosenki intro brzmi bardzo Beach Boysowo i jest bez wątpienia hołdem dla tego zespołu. Duch Beach Boys - Barbara Ann. Choć może jak na U2 jest to pewnego rodzaju eksperyment i na początku brzmiało to dla mnie nieco dziwnie, teraz się do tego nawet przekonałem. W każdym razie ten fragment budzi niemałe kontrowersje. Jednym się podoba drugim nie. Jak to ktoś powiedział brzmi nieco ale nie bardziej niż dorosły facet nucący „uno do stres catorce”. :P Dzwony na początku czyżby i chłopaki je słyszeli w latach osiemdziesiątych na Santa Barbara? Chwytam ten numer całym sercem bo czuję się jakby chcieli zabrać mnie w miejsce w którym kiedyś byli, a które zapamiętali i które, dzięki temu ożywa na nowo gdzieś poza ich pamięcia. ;)

 

Nie każdemu przypadnie do gustu, co poniektórzy mogą pomyśleć o niej jako o zapełniaczu na płycie ale wpasowuje się ona w ideologię albumu. W ogóle nie mogę się oprzeć wrażeniu, że cały album jest bardzo spójny. Ta piosenka ma potencjał by stać się kolejnym singlem, i nim pewno będzie. Czuć, że podpakowana elektroniką, co zdradza niejako jej przeznaczenie do puszczenia w eter. Bardzo radiowa. Na plus refren głos Bono brzmi w niej naprawdę znakomicie.

 

Everyone's a star in our town
It's just your light gets dimmer if you have to stay
 
Stan Californii, w szczególności Hollywood jest znane z napływających tu z całej Ameryki talentów, chcących osiągnąć sukces, zarobić obrzydliwie duże pieniądze i stać się rozpoznawalnym. Im dłużej jednak przebywasz w tym mieście może się okazać, że sława nie jest dla Ciebie. A nawet jeśli udało Ci się i spełniły się Twoje marzenia o sławie - czas zazwyczaj sprawia, że Twoja gwiazda blednie.

 

Co idzie na plus tej piosenki przede wszystkim pozytywne skojarzenia. Plaża. Morze. Słońce. Dostaliśmy także po raz kolejny utwór odnoszący się do konkretnego miejsca w stanach obok Miami i New York.

Na pewno spodoba się mieszkańcom Californii i zostanie tam zagrany z pewnością. Bono:,,Możemy spędzić całe nasze życia szukając jedności, i nie znajdując jej, kształtując świat naszym rozczarowaniem. Albo i nie.. nie ma końca dla smutku... to dzięki temu wiem, że dla miłości nie ma końca.’’

 

[Ukryte Odniesienia]

 

Dzwony Santa Barbara - Franciszkańskiej misji powołanej do nawracania amerykanów na wiarę.

Beach Boys - Barbara Ann

Santa Barbara – miasto w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, nad Oceanem Spokojnym. Miasto ma 92,3 tys. mieszkańców, a jego obszar metropolitalny (hrabstwo Santa Barbara) 399,3 tys. mieszkańców. 

Plaża Zuma - miejska plaża zokalizowana wzdłuż szosy 30000 Pacific Coast Highway w Malibu, California. 

Aleja Gwiazd Hollywood

 

Zuma_Beach_sunset.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=taR_2WGflds

 

Kalifornia (Tu dla miłości nie ma końca)

 

[Dzwony]

 

Barbara, Santa Barbara

Barbara, Santa Barbara

Barbara, Santa Barbara

Barbara, Santa Barbara

Barbara, Santa Barbara

Barbara, Santa Barbara

Barbara, Santa Barbara

Barbara, Santa Barbara

Barbara, Santa Barbara

Barbara, Santa Barbara

 

california,

potem wpadliśmy do błyszczącego morza

ból co ciągnie Twe serce w dół

cóż, to właśnie zabrało mnie tu, gdzie potrzebuję być

czyli tu

idąc z Zuma

patrząc jak płaczesz jak dziecko

california, o świcie

który myślałeś, że nigdy nie przyjdzie

ale stało się jak

jak zawsze dzieje się

 

who-ooooooo

wszystko co wiem

i wszystko co potrzebuję wiedzieć

to czy istnieje, tak czy istnieje

miłość bez końca

 

nie zadzwoniłem do Ciebie

słowa mogą wystraszyć myśli

każdy jest gwiazdą w naszym mieście

tylko, że Twoje światło niknie

jeśli tu zostaniesz

w twojej sypialni

w lustrze

patrząc na siebie płaczącego jak dziecko

california,

krwisty pomarańczowy zachód słońca zwala Cię na kolana

widziałem to sam

nie ma końca dla smutku

dzięki temu to wiem

 

Whoooo

dzięki temu to wiem

i czemu potrzebuję wiedzieć

to, że nie ma

tak, nie ma końca dla miłości

i wiem i wszystko co potrzebuję wiedzieć

że nie ma

tak, dla miłości nie ma końca

 

nie ma końca dla miłości

 

whoooo

wszystko co wiem

i wszystko co potrzebuję wiedzieć,

to czy istnieje miłość

bez końca

 

whooooo

przychodzimy i odchodzimy

ale skradzionych dni nie musisz oddawać

skradzione dni są 

gdzieś w nas


Użytkownik Redgar edytował ten post 04 maja 2015 - 16:26


#2 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 14 września 2014 - 15:07

Widok na Santa Barbara cieszy oko.

02b90670da85818emed.jpg



#3 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 14 września 2014 - 15:54

Widok na Santa Barbara cieszy oko.

 

 

Oo tak w tym kawałku czuć słońce ;)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych