Jump to content


Photo

Songs Of Experience - nowy album


  • Please log in to reply
2334 replies to this topic

#41 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 01 października 2014 - 21:30

Wielu artystów miało takie pomysły ale zazwyczaj im więcej albumów za szybko, tym słabsze te kolejne jednak.



#42 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 02 października 2014 - 21:47

Jak wszyscy dobrze wiemy produkcja nowych albumów to nie produkcja cegieł, a w tym biznesie więcej w krótkim czasie, nie znaczy lepiej. To nie produkcja fabryczna. :)

 

Zobaczysz uczczą to Best Ofem a'la U218 :ph34r:  Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczcili to 3 albumem - taka trylogia wydawana przez 3 lata rok po roku. To byłoby coś. Chyba Green Day swego czasu wydało trzy albumy w niedługim czasie?

Best Ofem czemu nie - Może spełnią się marzenia fanów o trylogii :P 3 płyty w krótkim czasie, ale jedna to best off a nad dwiema poprzednimi zespół pracował przez długi czas, więc nie zdaje się to podpadać pod przedstawioną wyżej zasadę. Zresztą twórczość U2 kieruję się inna drogą.

Jak to Bono kiedyś powiedział - Musimy zrobić świetny album a nasi fani nie przejmują się czekaniem jak długo wiedzą, że będzie dobry. Jak potem Letterman skomentował podejście do pracy Bono "Good God, what expectations you set for yourself" Więc nawet jeśli zespół zdecyduje się opublikować, nawet w krótkim odstępie czasu większą ilość pozycji, możemy być spokojni o jakość nagrań. :)



#43 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 16 października 2014 - 17:16

Bono w wywiadzie: 

 

Songs of Experience są bardziej o czasie teraźniejszym. Piosenkarz, ich bohater jest bliższy temu gdzie jesteśmy w naszych życiach. Jest też młodsza postać z Songs Of Innocence, oni czasem się spotykają. I jeden wchodzi we wpływ drugiego. Myślałem o tym co mógłby młodszy ja myśleć o mnie teraz. Niewiele. I jest jedna piosenka nazywa się Morning After Innocence. 
W której starszy ja proszę o pomoc młodszego ja. To ciężki materiał, to leci tak:
 
Morning After Innocence
Spoiler
 
I rozmawiają tak ze sobą, to będzie ciekawe. Chcemy zrobić to w tej formie na show (Konwersacje pomiędzy niewinnością i doświadczeniem). To nowy pomysł. Powiedziałem o tym Alan ? Rozmawiałem z nim o tym. A on na to, wow. To naprawdę interesujące. 
To jak Quadrophenia - The Who's - a starszy człowiek po prostu wchodzi w ramy. To interesujące. (...)  Jak mówił Einstein: To nie tak, że jesteśmy mądrzejsi. Po prostu żyjemy z tymi samymi problemami dłużej. 
 


#44 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 16 października 2014 - 17:18

Uprzejmie prosi się kolegę Redgara, żeby cytując newsa podawał za każdym razem źródło, a najlepiej jeszcze link. Niektórzy naprawdę wolą czytać po angielsku.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#45 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 16 października 2014 - 17:35

Uprzejmie prosi się kolegę Redgara, żeby cytując newsa podawał za każdym razem źródło, a najlepiej jeszcze link. Niektórzy naprawdę wolą czytać po angielsku.

Oczywiście Johny99, źrodło podane - w kontekście Songs Of Experience - przytoczony przeze mnie fragment rozmowy zaczyna się od 8:25 ;)



#46 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 16 października 2014 - 18:26

A ja tam bardzo cenię te tłumaczenia Redgara - dzięki serdeczne za to.

 

Jesteśmy na polskim forum i jak najczęściej kultywujmy nasz piękny język :)



#47 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Posted 16 października 2014 - 19:05

Jesteśmy na polskim forum i jak najczęściej kultywujmy nasz piękny język :)

 

Jasne

I jeden wchodzi we wpływ drugiego.

 

Spoiler



#48 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 16 października 2014 - 19:08

Oj tam, tłumaczenie to mega ciężka sztuka :P Tutaj kulawość języka jest więc w pewien sposób dopuszczalna.



#49 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 16 października 2014 - 19:18

Nie no, spoko, nie mam nic przeciwko, poza tym podziwiam pana Redgara, że mu się chce taką robotę wykonywać. Po prostu ja wolę czytać w oryginale, a już parę razy się zastanawiałem, skąd Redgar wziął te czy inne informacje. Dziękuję za zrozumienie!


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#50 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 16 października 2014 - 19:20

znowu będę niedobra.

To jak Quadrophenia a starszy człowiek po prostu wchodzi w ramy.

'kulawości' języka w sensie jakiejś złej odmiany czy takich tam drobiazgów to nie czepiałabym się, ale np. z tego zdania wyżej to dla mnie nic nie wynika. (wywiadu nie słuchałam jeszcze, dopiero zamierzam)

 

bohater jest bliższy temu czasu w naszym życiu

temu misiu ? ;)

(nie, nie czepiam się, to nie zmienia sensu ani nic, po prostu mnie rozbawiło, przepraszam, musiałam ;P)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#51 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 16 października 2014 - 20:56

 

Nie no, spoko, nie mam nic przeciwko, poza tym podziwiam pana Redgara, że mu się chce taką robotę wykonywać. Po prostu ja wolę czytać w oryginale, a już parę razy się zastanawiałem, skąd Redgar wziął te czy inne informacje. Dziękuję za zrozumienie!

 

 

Ależ oczywiście, ja rozumiem. Staram się zawsze zamieszczać źródło, ale czasami piszę na bieżąco, edytuję posty i te źródła pojawiają się dopiero po jakimś czasie. :)

 

 

Wracając do postawionych zarzutów - Słuchajcie no, nie miałem zamiaru nigdzie pchać się z moimi tłumaczeniami, bo nie jestem lingwistą ani tym bardziej nie zmierzam w tym kierunku. Rozumiem, że to przeszkadza osobom, które znają ten język lepiej ode mnie i same chciałyby dojść do tych informacji w oryginalnym języku, dlatego też zamieszczam ich źródło. Tekst po polsku przytoczyłem ze słuchu, prosto z radiowego wywiadu dla BBC. Z prostej przyczyny - nigdzie nie było transkrypcji pisanej słownie po angielsku. Z racji, że znajdujemy się na polskim forum (dzięki Jacob!) napisałem po polsku. Trudno wymagać żebym pisał co słyszę po angielsku na polskim forum, tym bardziej jak jedynym źródłem tych informacji jest wywiad w angielskim radiu.

 

Tym bardziej, jak mogę się teraz przekonać dzięki pisanemu słowu - zachowałem sens. Wyłapałem tę wiadomość i dostaliście tego newsa dwie i pół godziny wcześniej niż zamieścił go wielki zachodni portal informacyjny atu2.com. Skoro ten portal odniósł się właśnie do tej części wywiadu - to chyba istotne wieści - a w tej plątaninie złośliwości na temat moich zdolności językowych dotarliśmy do miejsca, w którym nie rozmawiamy wcale o tej interesującej wiadomości. Zwracanie mi uwagi na językowe błędy, przez niektóre osoby, w sposób wytykający je w osobnych komentarzach, uważam za wybitnie niegrzeczny. 



#52 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Posted 16 października 2014 - 21:00

Wyluzuj, olej, rób swoje ;)

El silencio se vuelve melodia


#53 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Posted 16 października 2014 - 21:05

Dajcie spokój, Redgar wykonuje kawał roboty, której jak sądzę nikomu innemu by się wykonywać nie chciało. Wszyscy z tego korzystamy. Ja akurat nie potrzebuję tłumaczeń ale za newsy jestem wdzięczny bo sam nie mam czasu na bieżąco śledzić na innych portalach a tak mam w tym wątku wszystko co się dzieje istotnego. Jak błędy śmieszą to się uśmiechnijcie ale tak, żeby nie robić nikomu przykrości. Luzik :)

See through in the sunlight


#54 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 16 października 2014 - 21:15

Dajcie spokój, Redgar wykonuje kawał roboty, której jak sądzę nikomu innemu by się wykonywać nie chciało. Wszyscy z tego korzystamy.

 

 

Tak zgadzam się . Doceniam to co robi dla nas Redgar.

pozdrawiam .



#55 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Posted 16 października 2014 - 21:35

Dobrze, nie wyliczajmy już kto jest za, kto przeciw. Kolega Redgar faktycznie stara się jak może i ok. Ja osobiście zazdroszczę czasu na to wszystko, ja ledwo nadążam z czytaniem forum. Niemniej jednak niech do newsów będą dołączone źródła, dla osób, które preferują jednak oryginał. Jeśli chcecie dalej debatować na temat poprawności tłumaczeń, to proponuję przez wiadomości prywatne albo załóżmy jakiś zbiorczy wątek w offtopicu, a nóż ktoś się przy okazji poduczy trochę j.angielskiego.



#56 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Posted 16 października 2014 - 21:41

Redgar, rób swoje! fajnie, że Ci się chce, serio podziwiam. ale linki do źródła będą przydatne, tak dla jasności, żeby było wiadomo skąd pochodzi informacja. :)

 

a już pisząc na temat, to najpewniej "Morning After Innocence" będzie otwierało SOE. mam nadzieję, że w kolejnych wywiadach chłopaki zdradzą nie tylko coś na temat tekstowej warstwy SOE, ale również muzycznej. ciekawe czy i jak bardzo różna od SOI będzie ta płyta.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#57 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Posted 16 października 2014 - 23:06

Oczywiście Johny99, źrodło podane - w kontekście Songs Of Experience - przytoczony przeze mnie fragment rozmowy zaczyna się od 8:25 ;)

 

Źródło obowiązkowo trzeba podać.  Jak jest tekst po angielsku to sam z chęcią zerknę. Ale jak tutaj, trzeba słuchać - to wielkie dzięki, że komuś chciało się to spisać i wyłapać najważniejsze momenty. ;) Ja już momentami ledwo nadążam ze śledzeniem tentów, a i tak śledzę głównie te o nowym albumie i trasie... :ph34r:

 

PS Tak myślę, że jak ktoś znajdzie lepsze słowa do tłumaczenia to niech w prosty/suchy sposób to napisze i wtedy zrobi się korektę, a nie zaraz nabija się z tekstu kolegi. :P



#58 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Posted 21 października 2014 - 19:55

Wracając do tematu tematu tego tematu ( :D ) ... żadnych nowych informacji o SoE? Ciekawe czy faktycznie album trafi przed trasą czy w trakcie (lub po..? :/ ) Chłopaki z U2 mówili cokolwiek już o brzmieniu tego krążka?


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#59 Dr Grape

Dr Grape

    Użytkownik

  • Members
  • 525 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 21 października 2014 - 20:50

Obiło mi się o uszy, że ma być więcej eksperymentów niż na SOI. I raczej premiera w trakcie trasy. Może po pierwszym legu (halowym)- jeśli tak to będzie wyglądało. Pojawiła się też informacja, że 2016 rok. Ale nie pytaj o źródła ;p



#60 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 23 października 2014 - 17:14

Bono w wywiadzie dla Rolling Stones, w skrócie po graniu w halach materiału z Songs of Innocence jest pomysł by powrócić na stadionowe areny z nowym krążkiem Songs Of Experience. Bono obiecał w 2009 roku, że wkrótce po No Line On The Horizon pojawi się kolejny album, Songs of Ascent. Od tamtej pory nie było o nim słuchu, teraz temat powraca. Songs of Ascent mają nadejść również .. jako trzeci album? Czyżbyśmy wcześniej mieli rację rozmawiając o albumowej trylogii? :)
 
U2 have big plans for the next few years. 
Bono is already promising a follow-up album to Songs of Innocence, called Songs of Experience, that he'd like to have out as soon as 18 months from now. "We're hoping Songs of Experience will be less about intimacy," says bassist Adam Clayton, "and more about a celebration of sorts." The band's tentative plans are to take the indoor Songs of Innocence tour outside once the second album comes out. And there's another twist: In 2009, Bono promised that U2 would quickly follow up No Line on the Horizon with a more meditative companion album, Songs of Ascent. There has been no sign of it since, but Bono now sees it as the third part of the trilogy. "Songs of Ascent will come," he promises. "And there are some beautiful songs."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users