Jump to content


Photo

Songs Of Experience - nowy album


  • Please log in to reply
2334 replies to this topic

#1 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 11 września 2014 - 02:44

Wszystko o rzeczonym który Bono zapowiedział, o kontynuacji Songs of Innocence, Bo mamy nadzieję że się ukaże takie coś ;)

 

A ja zacznę - piosenki o doświadczeniu muszą być ciekawsze od tych o niewinności ;)



#2 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Posted 11 września 2014 - 11:22

Co mogłoby się tu znaleźć z utworów, które już znamy? Na SoI z wcześniej znanych rzeczy przemycili tylko mocno zmienione Every Breaking Wave i totalnie zmasakrowane Glastonbury pod postacią Volcano. Widać więc, że panowie nie mają ciśnienia, żeby wydać wszystko co nagrali przez ostatnie 5 lat, a jedynie rzeczy najlepsze i pasujące klimatem do płyty. Zgodnie z tą zasadą stawiam teraz na North Star i Mercy. Co jeszcze?


See through in the sunlight


#3 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 11 września 2014 - 11:24

Exit Part II



#4 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Posted 11 września 2014 - 11:26

I The Unforgiven IV


See through in the sunlight


#5 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 11 września 2014 - 11:29

Return of the Stingray Guitar - to mógłby być zaczątek naprawdę dobrej piosenki.



#6 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Posted 11 września 2014 - 15:46

Return of the Stingray Guitar - to mógłby być zaczątek naprawdę dobrej piosenki.

Też o tym myślę, tym bardziej, że utwór chyba był ukończony, bo nawet zdecydowali się go poddać pod głosowanie przy U22, ale niestety fani zawalili i nie znalazł się na ani U22, ani Edge go nie wybrał na Picks :(

 

Ja myślę, że właśnie na SoE znajdzie się Invisible. Bono był dość pewny wskazując, że to pierwszy utwór z płyty, ale nie pierwszy singiel. Liczę na zmienioną wersję albumową!

 

Mam tylko nadzieję, że to co nie znajdzie się na SoI oraz na SoE wyląduje ostatecznie na CD z u2.com.



#7 majkeel

majkeel

    Użytkownik

  • Members
  • 580 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Posted 11 września 2014 - 23:19

Również obstawiam, że pojawi się Invisible w innej odsłonie. Ponadto liczę na albumową premierę Mercy pomimo tego, że znana nam wersja demo i tak ją zje na śniadanie.


last  


#8 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 11 września 2014 - 23:50

 

Mam tylko nadzieję, że to co nie znajdzie się na SoI oraz na SoE wyląduje ostatecznie na CD z u2.com.

 

Aż się prosi aby na CD dla subskrybentów były właśnie odrzuty z ostatnich sesji. Wyjaśniłoby nam też trochę które kawałki na pewno nie pojawią się na SOE  ;)


Dołączona grafika

#9 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Posted 11 września 2014 - 23:54

Patrzcie, cuda wianki:

 

U2 are planning to release TWO more albums before 2016 - after shock free record

 

U2 are set to release another TWO albums over the next 18 months, their best friend has revealed.

Close confidant Dave Fanning said he believes Songs Of Innocence is the first in a three-part series of albums in which they explore the 70s, 80s and 90s.

It comes after the Dublin rockers released their last record – their first in five years – for free to half a billion iTunes users with Apple paying the bill.

And Dave, who got the first play of the record on 2FM, said: “I think this is the first of three U2 albums.

“I’m guessing that, because every single track on Songs Of Innocence is about the 1970s.

“I think there will be more ‘Songs of…’ dealing with later decades, and the life experience of U2, right up to the present day.”

Last year Bono said they were “working on three albums”, adding: “We haven’t decided what order to put them out.”

And Dave, 58, said that given the length of time between albums there is no reason they won’t have the material.

"I think U2 have loads of songs. There will be more albums. I’d say U2 will drop a few albums in the next eighteen months,” he told the Irish Sun.

“The theme is almost a mid-life crisis for Bono but he hasn’t tried anything ground breaking. What he has done is gone back to the start which is brilliant. The songs are very personal to Bono.”

 

http://www.goss.ie/2...campaign=buffer


ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#10 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 12 września 2014 - 05:33

zobaczycie, to będą ich ostatnie płyty

#11 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 12 września 2014 - 06:12

Bardzo asekuracyjna wypowiedź - "wydaje mi się", "myślę" itp. Fanning może coś wie, a może nic nie wie. Ale faktycznie, wygląda to tak, jakby robili coś w rodzaju podsumowania kariery.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#12 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 12 września 2014 - 07:48

 Ale faktycznie, wygląda to tak, jakby robili coś w rodzaju podsumowania kariery.

 

Zakładając, że jednak coś wie - pojawia się rok 2016, tak jakby miał stanowić jakąś granicę czasową. Zakładając wariant pesymistyczny - trylogia i pożegnanie na 40 lecie istnienia zespołu (z towarzyszącą płytą z największymi hitami)...

 

Z drugiej jednak strony - przy tytułowym nawiązaniu do Blake'a koncepcja trylogii tutaj nie pasuje. Opierając się zaś na tym co otrzymaliśmy na SOI raczej nie określiłbym tej płyty jako podsumowanie lat 70. Raczej pasowałaby to jako pierwszy element dualnego projektu niewinność/doświadczenie.

 

Ponadto Bono zapowiedział już "Songs Of Experience". Trudno sobie wyobrazić (oczywiście pozostając w sferze wizji Blake'a) co miałoby stanowić trzecią część ;)

 

Na szczęście najbardziej prawdopodobne jest to, że niezadowoleni z odbioru SOI postanowią dopracować jeszcze materiał z dwóch kolejnych płyt. Wtedy mamy jeszcze bardzo dużo czasu :P


Dołączona grafika

#13 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Posted 12 września 2014 - 07:49

Wymarzony scenariusz:

Teraz cisza

luty / marzec - Songs Of Expierience

czerwiec / lipiec - start trasy


El silencio se vuelve melodia


#14 columbo

columbo

    Użytkownik

  • Members
  • 50 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 12 września 2014 - 08:15


Ponadto Bono zapowiedział już "Songs Of Experience". Trudno sobie wyobrazić (oczywiście pozostając w sferze wizji Blake'a) co miałoby stanowić trzecią część ;)

Może poza sferą wizji Blake'a, ale...Songs of Ascent?



#15 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Posted 12 września 2014 - 08:21

Songs of retirement

See through in the sunlight


#16 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Posted 12 września 2014 - 08:21

Może poza sferą wizji Blake'a, ale...Songs of Ascent?

 

Idąc tropem "ostatnich trzech albumów" to nie Ascent tylko.. descent :rolleyes:


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#17 Dr Grape

Dr Grape

    Użytkownik

  • Members
  • 525 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 12 września 2014 - 09:11

"I think..", "I believe...", "I'm guessing...", "I think...". Zapomnijcie o trzeciej odsłonie, koleś nic nie wie. Wnioskuje  że jeśli cała pierwsza płyta jest o latach 70. to muszą pojawić się płyty o latach 80., 90. Dlaczego nie 00', 10'? Bardziej prawdopodobne jest to że otrzymamy piosenki o młodości i doświadczeniu jak u Blake'a.



#18 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 12 września 2014 - 11:05

a czemu nie mielibyśmy dostać jeszcze o wzniesieniu? To takie transcendentalne, zespół kończy albumem o takim temacie. Mówię Wam, będzie ostatnia trylogia.



#19 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 13 września 2014 - 10:28

Songs of hardworking ;P Pytanie czemu zdecydowali się opuścić Invisible - w końcu ten kawałek idealnie wpasuję się w całą tą retrospekcyjną tematykę opowiadając o pierwszej podróż do Londynu. Wielce prawdopodobne jest, że usłyszymy tę piosenkę, może jeszcze w innej wersji, jako dodatkowy bonus teraz lub dopiero później na Songs of Experience. 



#20 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Posted 13 września 2014 - 16:37

Czekajcie, czekajcie, ja to gdzieś widziałam... Mam deja vu. Gdzieś to czytałam już!!!

 

A wiem!

 

Przez 200 stron w Songs of Ascent / MANhattan.

:D :D :D

 

Racja, chyba nawt Bono to zuważył w swoich wypowiedziach. Ledwo wydali jeden album, jeszcze nie ma trasy, a już mówi o drugim! A nawet trzecim, ktoś wspominał...

 

Powiem tak, pisałem wcześniej, że szkoda tych utworów co dawali nam ich próbki przez ostatnie lata, ale jedyny na jakim na prawdę mi zależało to EBW i na szczęście ten wybrali do SoI. Jeżeli reszty nie będą już brali pod uwagę, jak Invisible to trudno, ale nawet nazwa wskazuje, że to co wydali to inna wersja od albumowej (może w jakiś bonusach, albo singlach uda się do nich dotrzeć).

 

Obstawiam, że na SoE ukaże się jeszcze co najmniej jeden z utworów North Star, Invisible, Mercy, Stingray.

Ordinary Love chyba już poza grą - bo jeżeli miałoby gdziekolwiek wyjść to raczej SoI - liczyłem na Deluxe SoI i jakąś dłuższą wersję tego utworu ;)

Glastonbury wciągnięte/przerobione do Volcano.

No i Soon dodane do Boxa z 360 też raczej odpadło, a szkoda, tyle, że klimat ewidentnie z NLOTH.

 

A tu jest fajna lista utworów o jakich wspominał Bono lub inni z U2: http://www.atu2.com/newalbum/

Kilka z początku możemy już wykreślić :D

Pamiętam, że Bono kiedyś bardzo zachwycał się utworem Mount Zion - może też trafi na SoE (chyba, że to inna nazwa czegoś z SoI).






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users