Jump to content


Photo

Artur Rojek

Artur Rojek Składam się z ciągłych Artur Rojek solowa płyta

164 replies to this topic

#121 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Posted 08 stycznia 2020 - 20:00

wierci w głowie z zaciekawienia po tych kilku sekundach :)

IrishGirl z u2.heh.pl


#122 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Posted 08 stycznia 2020 - 20:10

nareszcie.. po takim długim czekaniu :D
no i ktoś będzie miał prezent na urodziny ;>

Midnight is where the day begins.


#123 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 09 stycznia 2020 - 01:15

Zanim wyda tego singla muszę powiedzieć że robi to dobrze. Co by nie mówić, lubić czy nie lubić, ja akurat lubię mocno, Artur Rojek jest chwilowo najbardziej doświadczonym i świadomym polskim artystą wydającym solowy materiał. Też i ma chyba największy bagaż oczekiwań który może się przez to na niego zwalić po genialnym poprzednim albumie. Także jest to wydarzenie.

 

PS: dla starej gwardii - mówią że Enchanted Hunters wydali idealnie porcysowy polski niezal - sorry Borys, heh ;) - to od razu mi naszło, że Artur może być idealnie screenagersowym polskim niezalem. Bużka z P.



#124 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 09 stycznia 2020 - 22:35

Słyszałem. Niby tak bardzo nic nowego, a tak bardzo to jest ładne i wkręca się niesamowicie. I słychać, że producent od Dawida P. :)



#125 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Posted 10 stycznia 2020 - 13:00

mam mieszane uczucia. warstwa muzyczna i tekstowa zupełnie mi nie współgra, a sam tekst wydaje się dość infantylny. i właśnie, słychać tu rękę produkcji Podsiadło, tylko nie wiem czy to dobry pomysł na Rojka. bo wyszło, że nie składa się tylko z ciągłych powtórzeń, jest inaczej. pamiętam, że jak Beksa wychodziła, to też byłam zmieszana, a cały album jest dla mnie majstersztykiem. mam nadzieję, że z Kundlem będzie podobnie.

IrishGirl z u2.heh.pl


#126 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Posted 10 stycznia 2020 - 15:45

wszystko na pierwszy rzut oka/ucha:

teledysk: fajny, mam sentyment do tych miejsc, fajnie nagrany, dobre ujęcia z drona, ta reklama piwa aż tak mnie nie zabolała. lubię też, gdy w takich teledyskach, w którym nie gra muzyk, jednak się gdzieś on przewija, jak tu dosłownie na chwilę Rojek

muzyka: przyjemne to, czuć mocno produkcję Dawida. ciężko mi oceniać jak to finalnie będzie pasowało do Rojka. z jednej strony oczekiwania są ogromne przez pierwszą płytę, z drugiej strony wypowiadał się trochę o tym, że ta ma być inna. może do zagrać, może nie. co do tej piosenki to wiem, że na pewno w wakacje mi to wejdzie mocno, gdy jest słońce lubię takie klimaty.

tekst: od dosłownie pierwszego wersu miałam skojarzenie z Dżałówą i General Stilwell. również sposób śpiewania mocno na Jałowieckiego. nie dziwi mnie to w ogóle, bo Myslovitz nie raz podreślało rolę Dżałówy w ich muzyce, pisał im też parę tekstów. aż zaczęłam sprawdzać czy przypadkiem nie miał z tym nic wspólnego, ale nie ma nigdzie informacji o tekście. podoba mi się to, że nie ma wyraźnego podziału na zwrotki i refren. tak jak z Jałowieckim - za pierwszym przesłuchaniem może się wydawać zbyt luźny i prosty, sens dociera nieco później. Ja jestem wielką fanką tych pierwszych lat gitarowego grania w Mysłowicach i właśnie tego klimatu Generała, więc mnie to kupuje bardzo.

 

plagiaty dzieciństwa to wakacje i święta

 

każą mi zmądrzeć ja wiem że nie zdążę

 

dziś na plaży pada śnieg przyszły rok się kończy a ty wyobraź sobie że mogłeś być kimś gorszym

 

bardzo mi się podoba sama promocja tej płyty, zwłaszcza to jak prowadzony jest profil na Instagramie. nie jestem wielką fanką usuwania wszystkich postów i zaczynania czegoś od początku, ale tu ma to sens. podoba mi się też ten kolor pomarańczowy, który jest też mocno zaznaczony w teledysku. fajnie, przemyślane to, mnie to kupuje. ogólnie jest dobrze, ale kto wie jak będzie dalej. ja jestem z tych, co jednak oceniają na podstawie całej płyty. często mam tak, że jedna piosenka mi się nie podoba, ale w zestawieniu z innymi już nabiera sensu.



#127 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 10 stycznia 2020 - 23:17

Już się nuci. Uuu-uuuuu. Wesoła depresja, jest dobrze :)

 

Edit: po jakimś 15tym razie to daję plus minus 8/10 lekko. No i chciałbym ten tekst napisać, cholera ;)

 

Dla porządku też wrzućmy piosenkę o której mówimy:

https://www.youtube.com/watch?v=Hz2nHI5JGxU

 

A Prezes wygląda jak skrzyżowanie Petera Gabiela z Franem Healym z Travis, co muzycznie też ma sens ale nie mam dziś siły... ;)



#128 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Posted 11 stycznia 2020 - 09:59

Niewytłumaczalne są gusta ludzkości. Wystarczy, że Rojek nagra b-side Małomiasteczkowego i już jest 8/10. Obu artystów bardzo lubię i dlatego po części mnie to mocno nawet śmieszy, jak poszanowanie jednego nazwiska a drugiego wcale wpływa na ocenę utworu. Bo ta piosenka w zupełności mogłaby wyjść pod nazwiskiem Podsiadło, tym bardziej, że tekstu nie napisał Rojek, się okazuje. I może to lepiej ;)
Rozumiem, że można doszukać się jakiejś głębi po iluśtam przesłuchaniach. Jak we wszystkim, gdy się bardzo chce. Na pewno tekst ładnie koresponduje z tematem upływu czasu. A sam utwór ma potencjał, jednak mimo wszystko wolałabym, aby Artur Rojek nie był czyimś b-sidem. Po prostu przyzwyczaił nas mocno do bycia jedynym w swoim rodzaju Rojkiem, a że będzie inaczej, nie mam nic przeciwko. Jestem przekonana, że w ostatecznym rozrachunku znajdę na Kundlu coś „swojego”.
Najbardziej na ten moment podoba mi się teledysk, a do muzyki fajnie się tańczy :P

IrishGirl z u2.heh.pl


#129 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 12 stycznia 2020 - 01:50

A Małomiasteczkowy jest bi sajdem The Suburbs i yada yada yada, wszystko można tak nazwać ;) Tak, DawPoda po prostu nie lubię i nie wiem czemu do końca, natomiast paradoksalnie ta piosenka podoba mi się bardzo. Każdy dwuwiersz jest jak w punkt, wcale nie o upływie czasu moim zdaniem, choć też, raczej o zmianach w postrzeganiu, dostosowywaniu się do zmieniającego otoczenia, byciu tytułowym kundlem towarzyskim. Dostosowanym, miłym, niegroźnym, gładkim i przyjemnym dla. Podoba mi się sportiglajfowa narracja, zapewne totalnie świadoma, ten gładki wokal, miła muzyczka, wytłumaczenie brzmienia piosenki jest w tekście. Ja to widzę jako dobrą całość, skoro już muszę bronić, a przede wszystkim po prostu mi się wkręciło, tego mi nikt nie zabierze i stąd mój entuzjazm, no ale patrz: sygnaturka ;)



#130 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Posted 12 stycznia 2020 - 13:17

reasumując: nie ma sensu rozmawiać o muzyce, bo „wszystko można tak nazwać” :P nie traktuj każdej opinii innej niż Twoja jako odbieranie Ci entuzjazmu, to nie jest tak, że jak coś napiszesz, jest święte i nie można tego podważyć ;) luz bluz, jeśli Rojas wywołuje takie emocje, to jest dobrze. w przeciwnym razie naprawdę nie byłoby o czym mówić.

IrishGirl z u2.heh.pl


#131 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 13 stycznia 2020 - 09:51

, to nie jest tak, że jak coś napiszesz, jest święte i nie można tego podważyć ;)

 

 

czy mam to dodać do sygnaturki? ;) post jest postem, opinia jest opinią, to że bronię swojego punktu widzenia to tylko moje mojowe, a każdy ma prawo mnie za to zjebać jak chce, albo konstruktywnie podważyć, tak? na tym polega dyskusja, moim skromnym i nigdy nikomu tego nikt tutaj przynajmniej nie zabraniał. ja nigdy nie zakładam że mam sto pro racje, zawsze mogę dać się przekonać, nie jestem PiSem przecież, ej ;)

 

PS: nadal lubię tę piosenkę bardzo. wystawiłem jej ocenę niesłusznie za emocjonalną potrzebą chwili, jeśli naprawdę trzeba się bawić tu w obiektywizm to redukuję swoje zdanie o niej do piosenki bez oceny. ale nadal myślę o niej co myślałem ;)



#132 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Posted 18 stycznia 2020 - 17:08

słuchałam, słuchałam i słuchałam, i napiszę tyle, że czekam na całość ;) jestem ciekawa całej płyty i wtedy łatwiej będzie mi napisać coś więcej. na ten moment zgodzę się z evay, że piosenka wywołuje u mnie skojarzenie z letnimi klimatami. wyobrażam sobie jak zapętlam ten utwór w ciepły letni wieczór. jest przyjemnie, ale po tylu latach czekania nie było jakiegoś zbierania szczęki z podłogi. pozostaje czekać do premiery całego albumu.

Midnight is where the day begins.


#133 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Posted 05 lutego 2020 - 19:24

kooooocham

https://www.youtube.com/watch?v=zMlveH-fbbo


Midnight is where the day begins.


#134 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Posted 05 lutego 2020 - 19:46

Rojas tańczył na scenie, niemożliwe ;)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#135 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Posted 05 lutego 2020 - 20:15

choreografia 100/10.

Midnight is where the day begins.


#136 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Posted 05 lutego 2020 - 21:41

TAK TAK TAK TAK.

takiego Rojka chcę <3

"ja na to szczekam" -> moje nowe ulubione powiedzonko.


IrishGirl z u2.heh.pl


#137 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 06 lutego 2020 - 05:52

Dobra, muzycznie jak to muzycznie, ten tekst mnie zniszczył. Mogłem trochę przesadzić z oceną poprzedniego singla ale chciałem do czegoś podejść entuzjastycznie w życiu i nadawał się do tego idealnie, bo to była zajebista piosenka (że jebać poptymizm, pop-pesymizm!) i jestem przekonany że znajdzie się we wszystkich główkach w kontekście całej tej płyty. Ta piosenka jest muzycznie całkiem zachowawcza ale tekst mnie zmiótł totalnie już po 50 sekundach. Serio musiałem zapauzować i włączyć od nowa. To się nie dzieje prawie nigdy. Będzie mielone mocno. Takie pierwsze wrażenia.



#138 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Posted 06 lutego 2020 - 11:32

może i muzycznie jest zachowawcza, ale noga sama chodzi!

Midnight is where the day begins.


#139 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Posted 06 lutego 2020 - 19:23

Rojek kolejny raz stał się poetą mojego życia i napisał kawałek o najbliższych mi osobach (w tym u2f).

Midnight is where the day begins.


#140 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Posted 06 lutego 2020 - 20:53

https://www.youtube.com/watch?v=_4AfXghZ81w

wydaje mi się, że coś podciągnięte jest tu to audio i lepiej się słucha





Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users