Jump to content


Photo

Innocence+Experience Tour - wszystko o nowej trasie.

nowa trasa u2 koncert u2 koncerty u2 u2 polska

  • Please log in to reply
2065 replies to this topic

#41 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Posted 29 listopada 2013 - 00:10

Wreszcie nie ma co się bać - są w Polsce stadiony, będzie też już niedługo taka hala, na której i U2 się grać nie powstydzi :)


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#42 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 29 listopada 2013 - 00:19

 Także moim skromnym zdaniem, nawet halowy, amerykański początek w maju, nie przekreśla stadionów w Europie.

 

Oczywiście, że dałoby się to zgrać. Na Vertigo Tour pierwszy halowy leg w USA trwał równo 2 miesiące (28 marca - 28 maja 2005r.). Po 2 tygodniowej przerwie rozpoczęli koncerty na stadionach w Europie. Rzeczywiście teraz też mogliby od początku sierpnia do października zagrać w Europie na stadionach. Byłłby jeszcze czas na tradycyjne jesienno-zimowe koncerty w "ciepłych krajach". 


Dołączona grafika

#43 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 29 listopada 2013 - 19:20

Wreszcie nie ma co się bać - są w Polsce stadiony, będzie też już niedługo taka hala, na której i U2 się grać nie powstydzi :)

Już jest - zwie się Atlas Arena. Grali tam Justin Bieber i Rihanna, a więc tak mniej istotny zespół jak U2 na pewno się nie powstydzi :)



#44 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Posted 29 listopada 2013 - 22:02

Nie bardzo wierzę w trasę halową, po wspaniale wyprzedanej stadionowej 360, zwłaszcza że przechodząc pod kuratelę Live Nation nastawieni będą jeszcze bardziej na trzepanie kasy na koncertach.

Ale trasa trochę potrwa, zauważ że Depeche Mode czy Roger Waters grali u nas (albo będą grali) i na stadionie, i w hali. Nie zdziwię się, jeśli U2 też przyjedzie do Polski więcej niż raz, tym bardziej że wreszcie mamy odpowiednie obiekty, a ludzie nadal są głodni takich koncertów i są skłonni płacić za nie grubą kasę. Nie wiem jak wyglądają dokładne dane, ale myślę, że zysk z występu halowego w porównaniu do poniesionych kosztów wcale nie musi być tak dużo mniejszy niż ze stadionowego. Nie zdziwiłbym się, gdyby przy 2-3 koncertach był już większy (a to też kwestia tego, jak czuje się sam zespół, jak dużo ma ochotę grać).

 

Już jest - zwie się Atlas Arena. Grali tam Justin Bieber i Rihanna, a więc tak mniej istotny zespół jak U2 na pewno się nie powstydzi :)

W Krakowie też się coś buduje, zdaje się że ma być jedną z większych hal w Europie. Sama wielkość też może być atutem, szczególnie że halowy leg w Europie = najwyżej kilkanaście różnych lokalizacji. Idealna miejscówka dla przyjezdnych z Czech i Słowacji, czy nawet Austrii i Węgier.

 

A w ogóle to zgadzam się z Atomic_Mario, myślę, że możliwe są koncerty stadionowe nawet w przypadku startu trasy w maju.



#45 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 30 listopada 2013 - 17:36

 

W Krakowie też się coś buduje, zdaje się że ma być jedną z większych hal w Europie.

Zgadza sie, w zasadzie juz ja wykanczaja. W Polsce ma byc najwieksza - Arena Krakow ma sie zwac. W przypadku 'odkrytych' scen, takich jak np serduszko na Elevation Tour, ma pomiescic 18 tys luda.



#46 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Posted 01 grudnia 2013 - 22:21

Właśnie krakowską miałem na myśli


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#47 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 01 grudnia 2013 - 22:22

Dobra, już wiem że nie jadę na Open'era, chcą mi i resztę wakacji zabrać cenami na halówki? Kur... no nie :P



#48 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 01 grudnia 2013 - 23:54

Kraków Arena na pewno nie będzie największa w Europie (jest sporo większych), ale ilością miejsc przewyższy ładnych kilka hal, w których U2 już mieli okazję grać - np. Palau Sant Jordi w Barcelonie, Westfalenhalle w Dortmundzie, czy Stadthalle w Wiedniu. Zresztą już Atlas Arena w Łodzi spełniałaby bez problemu standardy obowiązujące na ostatniej halowej trasie U2 w Europie, czyli Elevation Tour (grali wtedy np. w mniejszej od niej SECC w Glasgow).


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#49 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 02 grudnia 2013 - 00:18

Nawet z halową ET robili wyjątki. Nas widzę bardziej jak Turyn na ET bo tiksy na halowe U2 się sprzedadzą od razu. Albo to albo 3 koncerty pod rząd. I każdny z nich będzie kosztował jak Bieber a i tak ludzie pójdą. Ale ja nie, ja bookuję na ostatni.



#50 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 02 grudnia 2013 - 01:16

Nie miałabym nic - no, poza ceną, oczywiście - żeby zagrali w Łodzi:D



#51 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 02 grudnia 2013 - 07:43

Kraków Arena na pewno nie będzie największa w Europie (jest sporo większych)

Nie jest sporo, tylko w zasadzie jedna (chyba O2 w Londku, ale nie dam głowy). Arena Kraków jest druga w Europie jeśli chodzi o rozmiar.

 

 

Fajnie byłoby gdyby polecieli:

 

Gdańsk ---> Łódź ----> Kraków ------> później jakaś Praga czy coś innego na południu.



#52 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 02 grudnia 2013 - 08:53

W samej UK są dwie większe (największa tam jest Manchester Arena), a może i trzy (na szybko nie mogę znaleźć jednoznacznych danych co do Earls Court).

 

Gdańsk ---> Łódź ----> Kraków ------> później jakaś Praga czy coś innego na południu.

 

Hehe, o tym samym pomyślałem. Ale Ergo Arena jednak już odstaje wielkością, ma porównywalną ze Spodkiem, do którego jakoś nie przyjechali..


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#53 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 02 grudnia 2013 - 09:23

Nie jest sporo, tylko w zasadzie jedna (chyba O2 w Londku, ale nie dam głowy). Arena Kraków jest druga w Europie jeśli chodzi o rozmiar.

 

 

Fajnie byłoby gdyby polecieli:

 

Gdańsk ---> Łódź ----> Kraków ------> później jakaś Praga czy coś innego na południu.

 

Myślę, że przy halowej trasie standardem będą co najmniej 2 koncerty w jednym miejscu. Moim zdaniem jest większa szansa na np. 3 koncerty w Łodzi niż pojedyncze występy w 3 miastach.


Dołączona grafika

#54 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 04 grudnia 2013 - 05:41

Podobno album 21 marca, trasa od maja, ogloszenie trasy 2 lutego , a sprzedaz biletow od dnia nastepnego.
Singiel pierwszy 31 stycznia, drugi 7 marca.
12 kawalkow na albumie, w wersji deluxe 4 dodatkowe kawalki.

#55 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 04 grudnia 2013 - 08:56

Z jednej strony brzmi to wiarygodnie, bo wpasowuje się we wszystkie przecieki dotyczące alumu i trasy. Z tego powodu może też okazać się to być fałszywą plotką, których wiele zawsze w okolicach oficjalnych ogłoszeń.

 

W tej konkretnej plotce widzę kilka słabych punktów. Oczywiście była mowa o ogłoszeniu podczas Super Bowl (do tej pory mówiło się o czymś dotyczącym albumu). Nie sądzę jednak, aby zdecydowali się na ogłoszenie trasy w dzień Super Bowl i na start trasy następnego dnia. Amerykanie tego dnia będą żyć tylko i wyłącznie tymi rozgrywkami, mało kto zwrócić uwagę na ogłoszenie trasy. Po drugie - nie sądzę aby zmuszali Amerykanów do walki o bilety już następnego dnia po tym jak wybiorą się na mecz, na stadion, do baru czy znajomych. To raczej byłby strzał w stopę, tym bardziej że trasa ruszy prawdopodobnie w USA. Oczywiście 3 lutego ruszyć może zapewne przedsprzedaż dla subsrybentów, ale jednak. Nikt nie pozwoli na to, aby tak ważne rzeczy dla zespołu działy się w cieniu Super Bowl. Oczywiście bardzo prawdopodobne, ze wzgledów marketingowych, że Super Bowl zostanie wykorzystany do jakiś celów promocyjnych.

 

Konkretna data wydania płyty może też budzić wątpliwości. Jeszcze kilka dni temu Edge mówił, że data ta nie została jeszcze ustalona. Po drugie - Adam w niedawnym wywiadze mówił, że mają zaplanowaną pracę nad albumem do końca listopada. Nie sądzę, aby zdązyli ustalić takie szczegóły jak data premiery płyty i singli czy ilość bonusowych kawałków, tym bardziej że koncentrowali się też na premierze filmu o Mandeli i "Ordynary Love". Nie chcę mi się zwłaszcza wierzyć w ustalenie daty premiery drugiego singla.

 

No i chyba najważniejsze - ogłoszenie trasy i start sprzedaży biletów jeszcze przed premierą albumu. Jeżeli liczy się dla nich sprzedaż albumu to byłoby raczej ryzykowne posunięcie.

 

Nie było jeszcze też takiej sytuacji, aby przed premierą albumu wydali dwa single i aby single były wydane w tak krótkim przedziale.

 

Stawiam, że cały przeciek wymyślił acr, bo On jest zwolennikiem teorii, że to album promuje trasę, a nie odwrotnie. Te informacje pasują do tego schematu. Może to być oczywiście wydźwięk nowej strategii marketingowej, bo że wiele się zmieni to jest pewne.


Dołączona grafika

#56 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Posted 04 grudnia 2013 - 09:25

12 kawalkow na albumie, w wersji deluxe 4 dodatkowe kawalki.

 

Zaczyna się, taniec pingwina na szkle.



#57 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 04 grudnia 2013 - 10:09

Akurat pomysł dodatkowych utworów w wersji deluxe popieram. Jeśli mam za coś dodatkowo zapłacić to najchęteniej zapłacę za dodatkową muzykę. Czym zaś wersja deluxe musi się różnić. Zakładajac, że dodatkowe kawałki nie wydadzą na winylu to jest to lepsze rozwiązanie niż wydawanie niedostępnych na CD utworów na winylach właśnie.


Dołączona grafika

#58 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 04 grudnia 2013 - 10:28

Poprawka Panowie i Panie, w deluxe ma być 5 kawałków (4 nowe i 1 remyks).



#59 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 04 grudnia 2013 - 10:32

Max jakie źródło?


Dołączona grafika

#60 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 04 grudnia 2013 - 10:41

Kumpel, który z kolei swojego źródła zdradzić nie chce, ale cisnę go :)
W każdym razie, głowy chłodne, to mogą być tylko info wyssane z palca albo i nawet innej części ciała...






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users