Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze ulubione bootlegi


3 replies to this topic

#1 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 17 lipca 2013 - 13:24

Zauważyłem, że wątek Forumowy Niezbędnik Bootlegowy zamarł, choć pomysł był (i jest) świetny i gdyby udało się go do końca zrealizować, stanowiłby fantastyczny przewodnik po najlepszych bootlegach U2, w których gąszczu jak wiadomo łatwo się zagubić. Zakładam, że główną przyczyną, dla której tamten wątek nie rozwija się tak jak powinien, jest naturalne lenistwo i brak czasu użytkowników, którzy nie mają ochoty na długie opisy każdego ulubionego bootlega, a przecież wiedzę i doświadczenie, którymi mogliby się podzielić mają!

Dlatego wpadłem na pomysł założenia wątku, w którym każdy mógłby napisać listę np. 10 ulubionych bootlegów U2, bez żadnych opisów czy uzasadnień. Takie proste listy nie nakładałyby na użytkowników żadnych większych zobowiązań, każdy mógłby to łatwo zrobić w 5 minut. Ulubionych bootlegów nie musi być nawet 10, jak ktoś ma tylko 5 to też niech wpisze. Powody, dla których dany bootleg jest dla kogoś tym ulubionym mogą być oczywiście dowolne (wykonanie, jakość dźwięku, setlista, ciekawe miejsce, ulubiona trasa, świetna publiczność czy szczególne okoliczności związane z koncertem). Wstrzymałbym się jedynie od uwzględniania okoliczności osobistych, np. to, że ktoś był na danym koncercie bo w takim wypadku musiałbym na swojej liście uwzględnić Popmart ze Służewca, a przecież wiadomo, że tego bootlega nie da się słuchać. Oceniamy bootleg a nie tylko koncert!

Wartość takich list byłaby na pewno mniejsza, niż list popartych solidnym opisem, ale uważam, że lepsze to niż nic. Przy ocenie poszczególnych list można (i należy) się przecież kierować zaufaniem do użytkowników i ich doświadczenia. Ten wątek nie ma oczywiście stanowić żadnej konkurencji dla Forumowego Niezbędnika Bootlegowego, tylko uzupełniać go w miarę możliwości. Wydaje mi się, że taka forma jest lepiej dostosowana do dzisiejszych szybkich czasów niż długie opisy, na które większość nie ma czasu.

Proszę jedynie, żeby bootlegi opisywać według standardowego schematu u2start, tj. rrrr-mm-dd - miasto, kraj/stan - nazwa stadionu/hali/itp.

Przykładowa lista mogłaby wyglądać tak:
1. 1989-12-31 - Dublin, Ireland - Point Depot
2.
3.
4.
5.
itd.

Jeżeli listy zaczną powstawać, to spróbuję jakoś to uporządkować i za jakiś czas wpisać w tym poście Top 10 bootlegów ze wszystkich list, ale to oczywiście zależy od zainteresowania tematem.

Aha, myślałem wyłącznie o bootlegach Audio, przynajmniej na początek. Bootlegi Video wymagałyby osobnego wątku.

See through in the sunlight


#2 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 17 lipca 2013 - 15:34

OK. W kolejności bardziej przypadkowej :P

1. Portland 2005 (Edge IEM)
2. 7.07.2009 - Milan
3. 16.05.2001 - Chicago
4. 4.05.2005 - Los Angeles
5. 25.08.2001 - Slane Castle

Akurat wyszły bootlegi wyłącznie z przeciągu dekady ET-360 :P

#3 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 17 lipca 2013 - 16:18

Kolejność przypadkowa :)

1.1984.10.23 - Nantes, France; 1985.02.05 Bologna, Italy
2.1984.11.21 - Dortmund, Germany
3.1987.11.07 - Denver, USA - McNichols Sports Arena
4.1987.06.06 - Gothenburg
5.1989.12.31 - Dublin, Ireland - Point Depot; 1989.11.12 - Paris,France - Palais Omnisports De Bercy
6.1982.06.12 - London, England
7.1981.02.12 - Den Haag, Holland
8.1986.05.17 - Dublin, Ireland
9.1987.04.29 - Chicago, USA - Rosemont Horizon, Allstate Arena
10.'Stop the Traffic: Rock & Roll': 1987.11.11 - Justin Herman Plaza, San Francisco, USA; 1987.07.04 - Hippodrome de Vincennes, Paris, France; 1988.10.16 - Dominion Theater, London, England
11.'The Eye of the Fly' - 1992. - Detroit, Buenos Aires. Różne daty i miejsca

wybaczcie, że 11, ale tak jakoś dodałem na koniec.
dużo tego jeszcze się znajdzie, ale to już bardziej jakos osobne kawałki. Tak samo jeśli chodzi o późniejsze okresy to bardziej pojedynczo ;)/>

#4 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 18 lipca 2013 - 23:36

Pomysł dobry, tylko jeśli nie będziemy się trzymać schematu, o którym wspomniał w pierwszym poście Unknown Caller, to zrobi nam się tu duży burdel.

rrrr-mm-dd - miasto, kraj/stan - nazwa stadionu/hali/itp.

(pozwoliłem sobie pogrubić ;))

A ja swoją 10 dam na pewno, tylko już nie dziś ;)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych