Jump to content


Photo

Survivor Albumów


  • Please log in to reply
506 replies to this topic

#501 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 17 kwietnia 2013 - 19:00

Nie tyle z perspektywy trasy, lecz pewnej przemyślanej kreacji artystycznej obejmującej muzykę, słowo, wizerunek, scenografię, performance.

#502 Chico la verdad

Chico la verdad

    Użytkownik

  • Members
  • 1 273 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:from another Country

Posted 17 kwietnia 2013 - 19:57

Na temat Zoo TV też mam swoje zdanie, ale naprawdę część z was ocenia AB z perspektywy trasy koncertowej? To by było jakieś wytłumaczenie..

Nie oceniam AB tylko z tej perspektywy, ale to było najłatwiejsze wytłumaczenie.

Nie tyle z perspektywy trasy, lecz pewnej przemyślanej kreacji artystycznej obejmującej muzykę, słowo, wizerunek, scenografię, performance.

O właśnie, pod tym się podpiszę.

#503 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 17 kwietnia 2013 - 20:33

Ja zawsze uważałem, że jako kreacja artystyczna AB, ZOO TV itp. były odważne i ciekawe. Ale najważniejsza jest jednak sama muzyka i kiedy ja rankinguję płyty, to biorę pod uwagę jedynie treść muzyczną (i tekstową) na AB, nic więcej (więc widzę np. że o ile otoczka AB jest odważna i ciekawa, to sama muzyka za nią, pod względem tej "odważności" i "ciekawości" nadąża rzadko).
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#504 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 17 kwietnia 2013 - 22:15

POP za nisko.

#505 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 18 kwietnia 2013 - 08:52

Ja bym zamienił Boya z October i potem War z October, AB srabe dał 4 albo 5 miejsc niżej przez co inne wyżej, no i Zooropę na jakieś miejsce piąte no i jest akceptowalnie. Mi ten surv poza AB wyszedł mniej więcej jak chciałem, plus minus, ale korekty nie jakieś wielkie.


I J99 znów ma racje, Janie, chyba czuję potrzebę powołania jakiegoś tematu w którym się ładnie nie zgadzamy bo zaraz mi tu ktoś wygarnie że Ci tylko przytakuje a ABowcy kiedyś lubili takie argumenty skoro innych mieć już nie mogli, well Posted Image

A to napiszę swoje, ATYCLB to mój konik. Czemu nikt ani mi (ani J99 bo mi trochę zabrał) nie odpowiedział na posty o ATYCLB? Nawet nie ma z czym dyskutować właśnie. Swoją drogą właśnie porównanie ATYCLB i AB mówi więcej o fanach U2 niż porównanie AB i JT, tylko utarło się głupio że jest właśnie tak, że U2 to albo ta albo tamta płyta, pieprzony utrwalany bez żadnego sensu i potwierdzenia w czymkolwiek stereotyp, Joshua vs. Achtung bo tak. A nie. Mieli inne płyty, ciekawsze płyty. Jako fani winniśmy to rozumieć a dajemy sobie ten właśnie rytuał wojny pomiędzy tymi dwiema sprzedać. I czemu i po co i dlaczego? Takie rozumienie tego zespołu to żadne rozumienie, to niezrozumienie totalne. Jesteśmy fanami, kochamy ich, stać nas na więcej, tak? No ;)

#506 Chico la verdad

Chico la verdad

    Użytkownik

  • Members
  • 1 273 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:from another Country

Posted 18 kwietnia 2013 - 13:34

A to napiszę swoje, ATYCLB to mój konik. Czemu nikt ani mi (ani J99 bo mi trochę zabrał) nie odpowiedział na posty o ATYCLB? Nawet nie ma z czym dyskutować właśnie. Swoją drogą właśnie porównanie ATYCLB i AB mówi więcej o fanach U2 niż porównanie AB i JT, tylko utarło się głupio że jest właśnie tak, że U2 to albo ta albo tamta płyta, pieprzony utrwalany bez żadnego sensu i potwierdzenia w czymkolwiek stereotyp, Joshua vs. Achtung bo tak. A nie. Mieli inne płyty, ciekawsze płyty. Jako fani winniśmy to rozumieć a dajemy sobie ten właśnie rytuał wojny pomiędzy tymi dwiema sprzedać. I czemu i po co i dlaczego? Takie rozumienie tego zespołu to żadne rozumienie, to niezrozumienie totalne. Jesteśmy fanami, kochamy ich, stać nas na więcej, tak? No ;)/>

A po co porównywać płyty bardzo dobre z dobrymi lub przeciętnymi. Moim zdaniem ostatnią bardzo dobra płytą U2 był POP i wszystko przed nim.
Na ATYCLB czy HTDAAB można się doszukać jedynie bardzo dobrych przebłysków (podam tylko przykład City Of Blinding Lights produkcji Flooda, na ATYCLB się nie znam). Dlatego bezcelowe dla mnie jest porównywanie AB z np. ATYCLB, którego zestawiałbym prędzej z HTDAAB czy NLOTH, ale o tym już było wiele wątków na forum.
HTDAAB przez wiele lat był moim konikiem i nadal go uwielbiam, ale nie będę w tym momencie ubolewał nad tym i spinał się na temat tego, że odpadł niesłusznie już w pierwszej rundzie. Wiem, że to tutaj żaden argument, ale nawet komercyjnie miażdży te bezpłciowe NLOTH.
I nie doszukiwałbym się tutaj stereotypowego postrzegania, bo fakt faktem U2 byli w najwyższej formie do POP-u i naturalnym zjawiskiem jest zachwycanie się TJT i AB.

#507 morleigh

morleigh

    Użytkownik

  • Members
  • 381 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Katowice

Posted 18 kwietnia 2013 - 17:08

ooopss! nie zdążyłam zagłosować, ale pomimo bycia achtungowcem i tak chciałam zwycięstwa TJT więc jest haraszo!
They say a secret is something you tell one other person
So I'm telling you... child

Every artist is a cannibal, every poet is a thief
All kill their inspiration and sing about their grief




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users