Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsze przejścia między piosenkami.


26 replies to this topic

#1 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 04 września 2012 - 00:27

Ok, mówicie że spoko, to macie. Najlepsze przejścia, no co tu dużo mówić. Znamy takie, czasem im się zdarzały genialne patenty na połączenie jednej piosenki z kolejną, no i o tym będziemy tu właśnie rozmawiać.
O tym, wyłączając intra do Where The Streets Have No Name bo ma swój oddzielny wątek o tu: http://u2forums.com/...-intro-streets/ więc jak ktoś o tym napisze, i tak się post przeniesie. Ale nie wkurzajcie obsługi forum ;)

Ok, no to może ja zacznę. Czasem może być trudno bo zazwyczaj nagrania są dzielone choć być nie powinny właśnie, no i tak właśnie jest w przypadku tego którym chciałbym zainaugurować.

2005, Vertigo Tour, pierwszy koncert w Europie, koncert na którym zrobili kilka wspaniałych rzeczy których potem nigdy nie powtórzyli, idioci. Krótko - Until > Electric Co. Larry pod koniec Untila zaczął nabijać stopą rytm Electric Co., jeszcze pod Edge'ową burzą gitarowego nojzu, po czym kontynuował a reszta zespołu zaczęła kolejną piosenkę. Epickie moim zdaniem.

Until (najlepiej zacząć od czasu 4:00)
http://www.youtube.com/watch?v=_tebQn5ov9c&feature=relmfu


i Electric Co. (najlepiej sobie wcześniej odpalić i załadować przynajmniej początek i sprytnie przełączyć;))
http://www.youtube.com/watch?v=c_s-tbhWr5w



Jak trafie to jakoś w całości, zrepostuje.

No, dajecie Wasze typy :)

#2 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 04 września 2012 - 07:02

Może oczywista oczywistość, no ale:
Pop Muzik na fade oucie i przywalający nagle bas z Mofo ;) zwłaszcza wersja z Leeds, choć tego akurat youtube nie ma.

#3 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 04 września 2012 - 20:00

Na ostatniej trasie bardzo mi się podobało przejście Mothers Of The Disappeared w Walk On, kiedy "oooo" pierwszego po pierwszym brzdęknięciu Edka elegancko zamieniało się w "ooo" drugiego :D

#4 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 04 września 2012 - 21:16

Uwielbiam przejście z Out of Control do SBS z koncertu w Slane. Chodzi o ten wspaniały pomysł na uzyskanie genialnego kontrastu pomiędzy młodzieńczym, "niewinnym", melodyjnym i urzekającym swą prostotą Out of Control a wchodzącymi znienacka werblami z buntowniczego, gniewnego, wojowniczego, dojrzałego SBS. Przejście między tymi dwoma krańcowo odmiennymi klimatami obu kawałków: naiwnym(w znaczeniu in plus), sentymentalnym, wręcz nostalgicznym ("our first single") Out of Control a dynamicznym, walecznym, zaangażowanym SBS - em : to wszystko w efekcie zawsze gwarantuje mi uczucie dostania obuchem po łepetynie, w jak najbardziej pozytywnym sensie i przenika do szpiku kości, niesamowite, przejmujące wrażenie, za każdym przesłuchaniem tak samo mocne.
Every day I die again and again I'm reborn

#5 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 04 września 2012 - 21:24

Może oczywista oczywistość, no ale:
Pop Muzik na fade oucie i przywalający nagle bas z Mofo ;) zwłaszcza wersja z Leeds, choć tego akurat youtube nie ma.


Gdy Bono zaczynał od Łarszała w Polszy to brzmiało to równie ciekawie ;)

#6 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 04 września 2012 - 22:04

Uber-płynne przejście Until / New Year's Day na Zoo TV. W szczególności mam w pamięci wersję z Sydney DVD, głównie ze względu na genialną grę świateł (wiecie, te reflektory buszujące po całym stadionie itp. ;)).

- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#7 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 04 września 2012 - 23:06

O to jak mówisz o New Year's Day to muszę napomknąć o przejściu między October i wspomnianym już NYD, szczególnie świetnym w okresie October Tour i War Tour, ale także w późniejszych latach i żeby nie być gołosłownym, link:

z 87

http://www.youtube.c...h?v=7u2JMaV__Pg

Polecam również wersję z 1984r z Glasgow, czy świetne wykonanie w Nantes
Dobra jest też wersja z Brukseli, ale i tak ulubionymi pozostają te z wczesnych lat ;)

#8 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 05 września 2012 - 15:56

Nie wiem, czy to jest najlepsze przejście, ale bardzo lubię przejście z Ajstyla do All I Want Is You, na tym koncercie ma jakąś magię w sobie ;)

http://www.youtube.c...h?v=Alu_hzm43Uw

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#9 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 05 września 2012 - 20:08

Uwielbiam przejście z Out of Control do SBS z koncertu w Slane. Chodzi o ten wspaniały pomysł na uzyskanie genialnego kontrastu pomiędzy młodzieńczym, "niewinnym", melodyjnym i urzekającym swą prostotą Out of Control a wchodzącymi znienacka werblami z buntowniczego, gniewnego, wojowniczego, dojrzałego SBS. Przejście między tymi dwoma krańcowo odmiennymi klimatami obu kawałków: naiwnym(w znaczeniu in plus), sentymentalnym, wręcz nostalgicznym ("our first single") Out of Control a dynamicznym, walecznym, zaangażowanym SBS - em : to wszystko w efekcie zawsze gwarantuje mi uczucie dostania obuchem po łepetynie, w jak najbardziej pozytywnym sensie i przenika do szpiku kości, niesamowite, przejmujące wrażenie, za każdym przesłuchaniem tak samo mocne.

Zgadzam się! Mi natomiast bardzo podobało się przejście między remixem "Go crazy" Do "Sunday" z 360 Tour. Też bardzo podkreślało ten kontrast... "WTF? We just want to dance..."

#10 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 września 2012 - 21:03

Nie wiem, czy to jest najlepsze przejście, ale bardzo lubię przejście z Ajstyla do All I Want Is You, na tym koncercie ma jakąś magię w sobie ;)


Ten koncert w ogóle jest cały magiczny ;)

A ja ze swojej strony zapodam klasyka z Zoo TV mianowicie przejście pomiędzy Ultravioletem a WoWY. Może nie jest zbyt efektowne ale samo to, że łączy te dwa arcydzieła zasługuje na uznanie.
http://www.youtube.com/watch?v=uOdtBmlP9cQ

#11 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 05 września 2012 - 21:38

Zapomniałem na śmierć o klasycznym już przejściu między I Threw A Brick i A Day Without Me... W momencie gdy Larry gra solo (raz dłużej, raz krócej) już wiemy, że za chwilkę będziemy skakać do ADWM ^^

http://www.youtube.c...h?v=w1r9UDjyfDA

EDIT: Jacob, świetne ! :)

#12 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 05 września 2012 - 23:22

Jacob, faktycznie, trafione idealnie. Ja mam do zaproponowania coś banalnego, ale za każdym razem czuję ciary przy tym przejściu/nie-przejściu a już w Turynie to ciary i łzy!
Piękno -> Bono -> Larry nabija -> i bum i jeszcze boniowanie Bono na samym początku zaraz po mesydż of low!
MLK -> Walk On !
http://www.youtube.c...e=results_video

cud miód i orzeszki!

#13 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 06 września 2012 - 08:36

Zgadzam się! Mi natomiast bardzo podobało się przejście między remixem "Go crazy" Do "Sunday" z 360 Tour. Też bardzo podkreślało ten kontrast... "WTF? We just want to dance..."


No właśnie, dzięki za przypomnienie mi tego przejścia. Pisząc o przejściu między Out of Control a SBS, wiedziałam, że jeszcze gdzieś zachwycałam się takim kontrastowym przejściem do SBS-a, tylko jakoś z pamięci nie mogłam na szybko sobie tego "wyłowić". Tak, remix Crazy / SBS to jest to! Strasznie ruszają mnie takie kontrasty.

piotrasik - dokładnie mam tak samo przy MLK -> Walk On, wzruszenie na maxa!

ps. mam pytanie do forumowiczów: czy odczuwacie potrzebę (ja taką odczułam, po "zasiedzeniu się" i pogrążeniu po uszy w nowych wątkach forum dot. intra do Streets i przejść między piosenkami) założenia analogicznego tematu, tylko dotyczacego najlepszych, najbardziej trafionych, adekwatnych, najlepiej wkomponowanych, najlepiej wykonanych etc., etc. snippetów na koncertach U2. Nie wiem czy już czegoś takiego kiedyś nie było, jak tak to mnie oświećcie w tym temacie ;) Snippetów było tyle,że jest w czym wybierać, podzielmy się tymi ulubionymi.

Piszcie co o tym myślicie.
Every day I die again and again I'm reborn

#14 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 06 września 2012 - 11:51

jestem za tym jak najbardziej :) dobry pomysł.
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#15 patmart

patmart

    Użytkownik

  • Members
  • 129 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków

Napisano 06 września 2012 - 12:45

nie wiem czy pasuje do tematu, ale jak dla mnie przejście z tego intra do zoo station - FUCKIN' AWESOME

http://www.youtube.c...ture=plpp_video
06.08.09 Chorzów
09.08.09 Zagrzeb
10.08.10 Frankfurt

najwspanialsze dni mojego życia. dziękuję i kocham U2

#16 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 września 2012 - 13:48

patmart - o tak, EPIC!!!

Skoro już jesteśmy przy mistycznych przejściach do Zoo Station nigdy nie wykonane na koncercie ale jakże magiczne:
http://www.youtube.c...h?v=faXJzKxqc8Y

#17 biz

biz

    Użytkownik

  • Members
  • 538 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Narnia

Napisano 07 września 2012 - 09:32

ps. mam pytanie do forumowiczów: czy odczuwacie potrzebę (ja taką odczułam, po "zasiedzeniu się" i pogrążeniu po uszy w nowych wątkach forum dot. intra do Streets i przejść między piosenkami) założenia analogicznego tematu, tylko dotyczacego najlepszych, najbardziej trafionych, adekwatnych, najlepiej wkomponowanych, najlepiej wykonanych etc., etc. snippetów na koncertach U2. Nie wiem czy już czegoś takiego kiedyś nie było, jak tak to mnie oświećcie w tym temacie ;) Snippetów było tyle,że jest w czym wybierać, podzielmy się tymi ulubionymi.

Piszcie co o tym myślicie.


Był już podobny temat, o tutaj Najlepsze & najgorsze snippety
Warto go odkurzyć :)

#18 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 08 września 2012 - 16:25

Wracając do tematu - słuchając ostanio Zoo Tv z Sydney przypomniałam sobie o przejściu, ktore wywołuje u mnie efekt wstrząsowy i ciarogenny, z podobnego powodu jak przejście między OOC a SBS (o którym pisałam kilka postów wyżej), czyli z powodu zaskakującego kontrastu. Chodzi o przejście z Dirty Day do Bulleta. Kończący Dirty Day falset Bonia, wibrujące w eterze "It won't last the kissing time" a tu niczym pierwszy grzmot nadchodzacej burzy, rozdzierające powietrze pierwsze dźwięki Bulleta - super sprawa, coś pięknego!

http://www.youtube.c...e&v=OpWkDFSkzYM
Every day I die again and again I'm reborn

#19 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 08 września 2012 - 17:09

Wracając do tematu - słuchając ostanio Zoo Tv z Sydney przypomniałam sobie o przejściu, ktore wywołuje u mnie efekt wstrząsowy i ciarogenny, z podobnego powodu jak przejście między OOC a SBS (o którym pisałam kilka postów wyżej), czyli z powodu zaskakującego kontrastu. Chodzi o przejście z Dirty Day do Bulleta. Kończący Dirty Day falset Bonia, wibrujące w eterze "It won't last the kissing time" a tu niczym pierwszy grzmot nadchodzacej burzy, rozdzierające powietrze pierwsze dźwięki Bulleta - super sprawa, coś pięknego!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=OpWkDFSkzYM



Dokładnie o tym samym dziś myślałem, wchodzę, a tu ktoś mnie ubiegł !:D

#20 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 08 września 2012 - 20:37

Dokładnie o tym samym dziś myślałem, wchodzę, a tu ktoś mnie ubiegł !:D


No proszę bardzo, telepatia jakaś czy cóś? :D :D
Every day I die again and again I'm reborn



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych