Jump to content


Photo

Działalność społeczna U2


34 replies to this topic

#1 Caroli

Caroli

    Użytkownik

  • Members
  • 577 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 07 marca 2012 - 00:39

W trakcie oczekiwania na nowa plyte zespolu mozemy w chwili obecnej sledzic ich dzialalnosc na gruncie pozamuzycznym i/lub okolomuzycznym; bardzo wywazona i przemyslana pewnie nie raz. Wczesniej, w innym temacie wspominalam o Edge'u i programie w amerykanskiej wersji MTV ( czy ktokolwiek posiada nagrania?), dzisiaj doszly mnie sluchy o Adamie, ktory jest ambasadorem Walk In My Shoes.

Na stronie http://www.walkinmys...ur-ambassadors/ mozna wysluchac jego przemowienia, w ktorym miedzy innymi zacheca do datkow oraz mieszkancow Irlandii do ubrania ekstrawaganckich butow w dniu 26 kwietnia. Zebrane fundusze tego dnia maja wspomoc w utrzymaniu darmowej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego dla mlodych Irlandczykow w calym kraju.

Na stronie glownej widnieje ciekawa fotka Adama w butach: http://www.walkinmyshoes.ie/

#2 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Posted 07 marca 2012 - 09:47

https://www.facebook.com/walkinmyshoes strona na facebooku.

Świetne zdjęcie Adasia :) A idea bardzo ciekawa.
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#3 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 07 marca 2012 - 15:47

http://www.youtube.c...player_embedded
Posted Image

#4 Mo.

Mo.

    Użytkownik

  • Members
  • 914 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 07 marca 2012 - 16:13

ach ta panterka...
"I will not hear what you have to say

Cause I need freedom now
And I need to know how
To live my life as it's meant to be"

#5 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Posted 07 lipca 2015 - 23:07

hmm, trochę nie mogę wyjść z podziwu, jak na naszym cudownym forum został przemilczany temat intensywnej homopropagandy U2  (tabuuu) ^^ Podczas gdy przedyskutowywane są znacznie mniej istotne detale koncertów i buty Bono.

 

No, więc chciałem wyrazić swoje uznanie i wdzięczność dla zespołu, za liczne dedykacje i odniesienia zarówno do referendum w Irlandii, wspierania legalizacji małżeństw/związków (łotewe), i celebrowania "Pride" w Stanach. Chociaż to uczucie było dość przypadkowe, to nigdy wcześniej nie byłem tak dumny z bycia fanem U2, naprawdę. Dzięki Bono, dzięki Edek, Adam i Larry!



#6 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 07 lipca 2015 - 23:11

Nasi forumowi konserwatyści cudownie udają że tematu w ogóle nie ma, że nie ma o czym mówić, a ciekawe co myślą gdzieś tam za monitorami, czy Bono i U2 nadal są idolami, czy nadal mają racje, czy nadal walczą o coś dobrego po prostu? To prawie jak akcja z homofobicznymi fanami Queen ;) Nie no, ciekaw jestem bardzo też ;)



#7 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 07 lipca 2015 - 23:20

Dobrze więc, że są też fani, których interesuje tylko muzyka swoich "idoli", a nie ich preferencje. A co do homopropagandy, widocznie lepiej (i wygodniej, mi na przykład) to przemilczeć i zająć się muzyką. Bo przecież o to tu chodzi.



#8 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 07 lipca 2015 - 23:29

[11:50:55 PM] acr: co na to nasi forumowicze?
[11:51:14 PM] acr: nagle "nie interesują mnie ich poglądy, słucham muzyki tylko"
 
 
;)
 
 
problem w tym że muzyka też bywa o tym. One nie lubicie nagle? ;)
 
ogólnie mnie ciekawi zjawisko bycia polskim konserwatystą i fanem U2 jednocześnie. jak Wy to godzicie?


#9 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 07 lipca 2015 - 23:45

Po pierwsze, fajnie że wstawiasz kopie swoich wypocin z czatu, dobrze wiedzieć że nie chce Ci się napisać tego jeszcze raz, po drugie, nigdy nie interesowały mnie ich poglądy, możesz przeszukać całe forum i moje podejście do tego jest niezmienne i takie zostanie. Po trzecie, nie każ nikomu interpretować sobie One na swój własny sposób, a jeśli nie lubię One to rozumiem, że jestem ignorantem i homofobem? To jest właśnie przejaw ignorancji. Jestem wiernym słuchaczem Queen i nigdy nie przeszkadzały mi preferencje Freddiego i cenię go właśnie dlatego że nigdy tego nie promował, nie dyskutował na ten temat, to była jego prywatna sprawa. I tak "nie interesują mnie ich poglądy, słucham muzyki tylko". Lepiej przestanę słuchać Maniców i Pete'a Seegera bo mają lewicowe zapędy. Bez przesady. Skończmy już ten prowokacyjny temat.



#10 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 07 lipca 2015 - 23:52

Ale ja tylko jestem ciekaw jak sobie radzicie z tym że muzycy których uwielbiacie jak nomen omen Bono są skrajnie inni światopoglądowo i o tym mówią na koncertach, publicznie, wszędzie. Wstawiłem z czatu bo jak porównasz godziny pisania postów - właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem i to tylko miało być udowodnione, wiedziałem że ktoś tak napisze ;) Co do "po trzecie" - sam Bono napisał tę piosenkę o czymś konkretnym, z nim nie wygrasz, nie każ mi wstawiać cytatów z książek albo samego klipu... ;)

 

Komą, mam wielu znajomych o innych poglądach niż ja, w tę stronę też, co zrobić, po prostu ciekaw jestem jak to działa. Skoro Freddy był ok bo nic nie mówił to Bono nie jest? To tolerancja dla innych poglądów i ich olewanie czy hejt?

 

#lewackaprowokacja bo widzę że gdzie i jak płacą podatki albo z kim się spotyka to wszystkich interesuje, a to oficjalnie na forum nikogo, dlatego to interesujące ;)



#11 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Posted 07 lipca 2015 - 23:53

Fly, spoko, szanuję.. Ale niesamowite jest dla mnie to, jak głęboko jest to w naszym społeczeństwie zakorzenione, że od razu taką spinę się łapie.. "Prowokacyjny temat", trolololo.

 

(...)preferencje Freddiego i cenię go właśnie dlatego że nigdy tego nie promował

"promował".. Ech.. Chyba zacznę promować wśród psów, że jestem człowiekiem, może któryś się przekona i też zostanie.



#12 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 07 lipca 2015 - 23:58

A kogo to obchodzi!? U2 są otwarci dla każdego (zwłaszcza fanów), niezależnie od światopoglądu...



#13 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 08 lipca 2015 - 00:03

Co do "po trzecie" odsyłam jeszcze raz do tego co napisałem, chyba nie czytałeś, jeśli ktoś interpretuje to sobie w inny sposób to nawet gadanie Bono na koncercie nic nie zmieni. "Don't chat, just sing" - nie spodziewałem się, że ten tekst z koncertu Mozza będzie aż tak odpowiedni w wielu przypadkach.

Radzimy sobie bo jak już wspomniałem, gówno mnie obchodzi co sobie jeden z drugim w domu robi, jak dobrze śpiewa "to jest ok". Co do Bono, they just don't get it, ludzie przychodzą na koncert słuchać muzyki i to jest główny powód, a gdy Boniacz zaczyna swoją paplaninę to po prostu przekręcam oczami i czekam aż zaczną wreszcie piosenkę. 

 

Bremo, nie wiem o jakiej spinie mówisz, to już nie tylko kwestia obyczaju, ale i zachowania dyskutujących. I tak, to jest prowokacyjny temat, mógłbym teraz napisać mnóstwo o całej tej sprawie homo/hetero, ale zwyczajnie mam dość, dodam tylko, że tolerancja nie oznacza akceptacji i to tyle w temacie na dziś. 



#14 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 08 lipca 2015 - 00:08

Czemu to jest prowokacyjny temat? Bono i jak widać całe U2 i do tego część fanów ma takie poglądy jakie ma, inna część fanów ma inne. Chciałem się dowiedzieć jak ludzie którzy mają inne poglądy niż ich ukochany zespół to ogarniają. Zaatakowałeś mnie Fly od razu ale to pominę bo nie chodzi mi o głupią kłótnię ani polemikę, chcę zrozumieć po prostu.



#15 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Posted 08 lipca 2015 - 00:09

jeśli ktoś interpretuje to sobie w inny sposób to nawet gadanie Bono na koncercie nic nie zmieni.

a wiesz, że utwory nie spadają z nieba, tylko ktoś je pisze?

ludzie przychodzą na koncert słuchać muzyki i to jest główny powód, a gdy Boniacz zaczyna swoją paplaninę to po prostu przekręcam oczami i czekam aż zaczną wreszcie piosenkę. 

 

łaskawca, jak Bono w ogóle śmie coś mówić, niech wraca do klatki i śpiewa dla panów! No, chyba że mówi, że "UE potrzebuje więcej krajów jak Polska wooohooo"

Bremo, nie wiem o jakiej spinie mówisz

Nie no, żadnej.



#16 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 08 lipca 2015 - 00:09

"promował".. Ech.. Chyba zacznę promować wśród psów, że jestem człowiekiem, może któryś się przekona i też zostanie.

no właśnie o to chodzi, skoro ktoś bierze udział w homoparadach to czemu Ty nie promujesz wśród psów, że jesteś człowiekiem? Ech.



#17 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Posted 08 lipca 2015 - 00:13

wiesz, myślę, że psom by tak ta "promocja" nie przeszkadzała.

 

Swoja drogą na tych paradach nie widziałem nigdy haseł "hej, zostańcie gejami!" albo "kupcie sobie geja!".. bo chyba na tym promocja polega..



#18 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 08 lipca 2015 - 00:17

Acr, Ty zacząłeś z "nasi forumowi konserwatyści", także sorki.

 

a wiesz, że utwory nie spadają z nieba, tylko ktoś je pisze?

I co w związku z tym, że nie spadają z nieba? Jeśli komuś się podoba Pride bo jest tam fajna gitarka, ale nie ogarnia tematu MLK to jest gorszy?

 

łaskawca, jak Bono w ogóle śmie coś mówić, niech wraca do klatki i śpiewa dla panów! No, chyba że mówi, że "UE potrzebuje więcej krajów jak Polska wooohooo"

Czyli wierzysz w takie tanie teksty w stylu potrzeby UE? Szanuję to co mówi, ale nie przykładam do tego większej wagi żeby potem tak uporczywie tworzyć z niego, np. bożka uciśnionych homo. A poza tym, to fani chodzą na koncerty i płacą za bilety więc w bardzo małym stopniu niech śpiewa dla panów! (oczywiście żartuję, ale zaraz znów wyolbrzymisz to co napisałem)

 

Nie komentuje ostatniego cytatu, bez przesady. 

 

 

Swoja drogą na tych paradach nie widziałem nigdy haseł "hej, zostańcie gejami!" albo "kupcie sobie geja!".. bo chyba na tym promocja polega..

 

zapraszam do zapoznania się ze słowem "promować". Czasem niektóre słowa posiadają więcej niż jedno znaczenie.



#19 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 08 lipca 2015 - 00:17

wait, what, wut?

 

 

@Fly - ja jestem forumowym liberałem np. No jak to inaczej podzielić? Przecież to nic ofensywnego, ej?



#20 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Posted 08 lipca 2015 - 00:21

Dobra chłopaki, nie ma sensu. Nie kontynuujmy, nie psujmy relacji i w ogóle. Dobranoc, szanuję i pozdrawiam moich liberalnych kolegów :P





Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users