Skocz do zawartości


Zdjęcie

Larry Mullen Jr.


49 replies to this topic

#41 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 31 grudnia 2006 - 12:07

karolina - to o co pytasz to bardzo rozległy temat :) myślę, że z chęcią pomogą Ci na tym forum http://forum.perkusjaonline.pl/  
Ja jestem w stanie tylko odpowiedzieć, że ile perkusistów tyle różnych brzmień perkusji ponieważ zależy to nie tylko od firmy ale też od surowców z jakich jest wykonana, od naciągów, strojenia bębnów i umiejętności grania ;)  

A wracając do tematu, czyli do Larrego ;) Ktoś wie czy on kiedykolwiek używał metronomu? Nigdzie o tym nie wspominał skubany.. :D widać talent miał od początku do rytmicznego grania dzięki tej orkiestrze chyba.  


Larry do dzisiaj używa metronomu ;-) Jeśli ściągniesz bootlegi z soundboardu okaże się, że każda piosenka ma podkład wyłącznie dla członków zespołu z rytmem, który wybija delikatne cykanie hi-hata ;-)

#42 karolina

karolina

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów

Napisano 31 grudnia 2006 - 15:40

tak tez mi sie wydaje ze kazdy prekusista inaczej gra:)a mozecie mi wyjasnic o co chodzi z tym metronomem co to?:)heh
Karolina Jutowa Zielona;)

#43 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 31 grudnia 2006 - 16:03

a no właśnie mam jakieś koncerty z soundboardu.. czyli jakby zamiast metronomu ma nagrane cykanie hi-hatu? Z kolei na początku kariery albo miał klasyczny metronom albo go nie miał :P ale często na koncertach z wczesnych lat '80 widzę, że nie ma żadnych słuchawek, wtyczek.. niczego takiego, nawet nie spogląda nigdzie w jeden punkt jakby mu wahadło latało ;) (ja tak robię :D bo mam złe słuchawy i nie słychać mojego metronomu)
A teraz kilka wyjaśnień dla Karoliny :) metronom to takie urządzenie (ostatnio w modzie elektryczne), które pomaga Ci w utrzymaniu obranego tempa muzycznego, nie przyspieszasz, nie zwalniasz, możesz ustawić sobie dwójki, triole, mnóstwo kombinacji bardzo przydatnych do ćwiczeń na werblu (tzw. wprawki;)) Dlatego każdy poważny perkusista powinien się wyposażyć w takie cudo :) a tu dla zobrazowania http://www.drumcente...t=241_Metronomy
A przy okazji, ja mam na sprzedaż ten KORG MA-30, jak nowy, ma 4 miesiące, więc jak ktoś chętny to proszę o kontakt.

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#44 karolina

karolina

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów

Napisano 05 stycznia 2007 - 17:07

mam wielka prosbe do was macie moze jakas fajna historie U2?chciałabym żeby nie była ona za długa ale ciekawa chocaiz moze byc tez długa to sobie ja przeredaguje jka macie cos to prosze bardzo:*
Karolina Jutowa Zielona;)

#45 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 05 stycznia 2007 - 18:03

mam wielka prosbe do was macie moze jakas fajna historie U2?chciałabym żeby nie była ona za długa ale ciekawa chocaiz moze byc tez długa to sobie ja przeredaguje jka macie cos to prosze bardzo:*


Na czwartek mam przygotować album o ulubionym zespole, to może do tego czasu coś skleje ;-)

#46 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 06 stycznia 2007 - 00:38

Obiecałem więc piszę :)

Kolega dostał prezent na 18 - w.w. perkusję. Dokupiony został HH za 250zł z cała perkusja za 300zł :) Ale to nie ważne

Miał napisać reakcji. Hmm, nie spodziewał się. Wszystko zostało rozstawione, on zaciągnięty do piwnicy i szczęka mu opadła.

2dni już siedzimy i gramy z tabulatur. Dziś nawet do połowy wyszło Vertigo (perkusja i gitara).

#47 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 06 stycznia 2007 - 11:47

Obiecałem więc piszę :)

Kolega dostał prezent na 18 - w.w. perkusję. Dokupiony został HH za 250zł z cała perkusja za 300zł :) Ale to nie ważne

Miał napisać reakcji. Hmm, nie spodziewał się. Wszystko zostało rozstawione, on zaciągnięty do piwnicy i szczęka mu opadła.  

2dni już siedzimy i gramy z tabulatur. Dziś nawet do połowy wyszło Vertigo (perkusja i gitara).


Jak trzeba to mogę mu wyjaśnić wszystkie rytmy U2 jeśli trzeba ;-D

#48 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 07 stycznia 2007 - 00:46

Napisałem na gg :) Mam nadzieję, ze trochę rozjaśnisz. Z góry dzięki.

#49 karolina

karolina

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów

Napisano 07 stycznia 2007 - 11:27

Na czwartek mam przygotować album o ulubionym zespole, to może do tego czasu coś skleje ;-)[/quote]

oo to jak coś z sensem wyjdzie to możesz mi napisac tu albo na majla:) (karolcia170904@op.pl):)byłabym wdzieczna;)
Karolina Jutowa Zielona;)

#50 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:09

co prawda właśnie powstał topic z galerią, ale tu wrzucę Larrego co by conr4d się odnalazł ;) (jeszcze poszukam zgodnie z obietnicą:)). A tam raczej jakieś wspólne wrzucę.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

to ostatnie przyprawia mnie o dreszcze... :D

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych