Skocz do zawartości


Zdjęcie

Larry Mullen Jr.


49 replies to this topic

#21 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 29 grudnia 2006 - 16:38

karolina - jesteś w takim wieku, że właściwie w sam raz na rozpoczęcie perkusyjnej przygody, ale tak na prawdę nigdy nie jest za późno i życzę Ci powodzenia bo ten instrument to rzeczywiście coś niesamowitego :)

Konrad, wrzucę te zdjęcia tylko muszę poszperać w archiwach ;)
a tymczasem te pałki, o których wcześniej była mowa (bo na avatarze słabo widać;))
Dołączona grafika

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#22 Irish

Irish

    użytkowniczka

  • Members
  • 1 574 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 grudnia 2006 - 18:08

To przyjedź do mię, Kasiu...;) Pokój wolny mam, więc i z noclegiem nie bedzie problemu...:D


Poczekaj... tylko spakuję manatki :D

P.S. A co do tego, że nigdy nie jest za późno zgadzam się w 100%, ale jeśli chodzi o perkusję.
Ja niestety, jeśli chciałabym realizować się w jednej z dziedzin życia (bo pasją się tego nazwać nie da, ponieważ mogę być już tylko widzem) to zdecydowanie jest już za późno. Rodzice nie pomyśleli za mnie :(

#23 karolina

karolina

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów

Napisano 29 grudnia 2006 - 19:44

[quote="eveglider"]karolina - jesteś w takim wieku, że właściwie w sam raz na rozpoczęcie perkusyjnej przygody, ale tak na prawdę nigdy nie jest za późno i życzę Ci powodzenia bo ten instrument to rzeczywiście coś niesamowitego :)

Konrad, wrzucę te zdjęcia tylko muszę poszperać w archiwach ;)
a tymczasem te pałki, o których wcześniej była mowa (bo na avatarze słabo widać;))[quote]


a dziekuje bardzo:* co do tego ze to niezwykły instrument to juz sie przekonałam heh naprawde jak patrze na gre Larrego lub innych perkusistów to im tak cholernie zazdroszcze ze szok!a ty eveglider grasz na perkusji?
Karolina Jutowa Zielona;)

#24 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 29 grudnia 2006 - 19:59

Karolino, usunęłam fotkę z Twojego posta, bo myślę, że nie ma potrzeby wrzucania jej tutaj po raz drugi... :wink:

#25 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 29 grudnia 2006 - 20:06

[quote="karolina"][quote="eveglider"]karolina - jesteś w takim wieku, że właściwie w sam raz na rozpoczęcie perkusyjnej przygody, ale tak na prawdę nigdy nie jest za późno i życzę Ci powodzenia bo ten instrument to rzeczywiście coś niesamowitego :)

Konrad, wrzucę te zdjęcia tylko muszę poszperać w archiwach ;)
a tymczasem te pałki, o których wcześniej była mowa (bo na avatarze słabo widać;))[quote]


a dziekuje bardzo:* co do tego ze to niezwykły instrument to juz sie przekonałam heh naprawde jak patrze na gre Larrego lub innych perkusistów to im tak cholernie zazdroszcze ze szok!a ty eveglider grasz na perkusji?[/quote]

Fakt, faktem, że Larry Mullen Jr. wybitnym perkusistą nie jest. Jest wolny, jak słucham centrali w piosenkach to baardzo często słyszę ten sam rytm (Mysterious Ways - live choćby Elevation, Original, Discotheque - live, czy Elevation, Walk On, Until), nie nadrabia tego jakimś niesamowitym poruszaniem się, jest po prostu surowy za tą perkusją, ale to mi się jakoś dziwnie podoba. Ma chłopak feeling i jego ruchy za perkusją są cholernie stylowe. Jest tłem dla piosenek, i tak być powinno. Trzeba przyznać, że Chad Smith jest jego tootalnym przeciwieństwem ;-)

#26 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 29 grudnia 2006 - 20:56

W rzeczy samej!
Też w nim lubię to najbardziej. Zimny, konsekwentny, z gracją, równo wali. Na 'perkusizmie' nie znam się od strony profesjonalki i fachowości, ale również wydaje mi się, że jakoby Mullen Larry wybitnym perkusistą nie jest. Z resztą paru kumpli pałkersów też mi to stwierdzili. Te jego cechy bardziej mnie urzekają niż jakieś pajacowania za perką, podrzuty pałkami, tupanie nogą nad perką, ruchy karczychem w prawo i lewo.
A smaku i niezwykle miłych doznań dostarczają rzadkie zjawiska typu: Larry gubi pałkę na Walk On czy Desire, źle wchodzi z perką, gra przez chwile na stojąco, obróci pałki w palcach (tak, umie to) czy rzuci pałkami w publikę (niestety teraz tego nie czyni).
Ja na przykład bardziej delektuję się takim koncertowym rodzynkiem mullenowym, niż jakbym miał to oglądać na każdym koncercie w jego wykonaniu. Niby takie efektowne granie lepiej działa, wpływa na publikę czy prezentuje perkusiste, ale jakby miała być to rutyna u Mullena to bieda straszna.

Dołączona grafika

#27 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 29 grudnia 2006 - 21:09

a dziekuje bardzo:* co do tego ze to niezwykły instrument to juz sie przekonałam heh naprawde jak patrze na gre Larrego lub innych perkusistów to im tak cholernie zazdroszcze ze szok!a ty eveglider grasz na perkusji?


tak :) i wzięło się to dokładnie z tego co napisałaś powyżej, może nie tyle to była zazdrość co wielka ciekawość jak to jest i taka potrzeba wybębnienia swych myśli poprzez wyczucie rytmu.. no nie wiem za bardzo jak to opisać :)

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wrzucić artykuł o Larrym z 1985 roku - Modern Drummer, którego fragment jest w Propagandzie :)

i kilka fotek, jeszcze niedługo coś wygrzebię ;)

początki zawsze są najpiękniejsze :D czyż nie?
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#28 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 29 grudnia 2006 - 21:09

a ty eveglider grasz na perkusji?

o tak, Ewelina gra na perkusji :) I to dobrze :)
Pozdrawiam ;)


o, tak o panie Mullenie można długo dyskutować. cóż, na perkusji aż tak dobrze się nie znam, grać w ogóle nie potrafię (o czym Eveglider już się przekonała ;pp), ale naprawdę lubię grę Larry'ego. Słucham też wielu innych zespołów, w których perkusiści są bardzo zmienni, szybsi, ale do U2 Larry pasuje IDEALNIE i wciąż mam wrażenie, że bez niego nie byłoby tego samego zespołu.

#29 karolina

karolina

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów

Napisano 29 grudnia 2006 - 22:51

a od jakiego czasu grasz i na jakiej perce jakiej firmy?:)
Karolina Jutowa Zielona;)

#30 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 grudnia 2006 - 23:20

Mam prośbę dla tych, którzy coś tam grają, albo grają na powaznie :)

Kupiliśmy koledze na 18-tkę takie cudo:

http://www.allegro.p...owany_bcm_.html

Jeszcze nie dostał, jest w drodze.

Możecie ocenić jak to wygląda? Warto było? Dodam, ze kolega to zupełny amator, nigdy pałeczki w ręku nie miał. Coś da radę na tym zacząć chociaż?

Pozdrawiam i z góry dzięki :)

#31 karolina

karolina

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów

Napisano 30 grudnia 2006 - 00:39

hej jezeli mam byc szczera to ja bym czegos takiego dostac nie chciała;/bo gosciu ktory to dostanie bedzie musiał wydac trcohe na naprawde tego sprzetu...nie wiem ..to tylko moja opinia
Karolina Jutowa Zielona;)

#32 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 grudnia 2006 - 00:41

Ale ty wiesz co tam jest :) A on to dostanie w celu uderzania rytmicznie pałeczkami...

Poza tym pośrednio taki był zamiar. Bo on mówi, że chętnie będzie sobie przy tym grzebał, ale żeby było od czego zacząć.

#33 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 30 grudnia 2006 - 12:59

Ale ty wiesz co tam jest :) A on to dostanie w celu uderzania rytmicznie pałeczkami...

Poza tym pośrednio taki był zamiar. Bo on mówi, że chętnie będzie sobie przy tym grzebał, ale żeby było od czego zacząć.


Z tego co doczytałem hi-hat zachowuje dla siebie, więc chyba wypada mu jeszcze dokupić? ;-)

#34 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 grudnia 2006 - 13:08

Tak, Tak... Już kupione. No sam jestem ciekaw czy to wszystko będzie jako tako działało.

#35 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 30 grudnia 2006 - 13:12

Jeśli hi-hat też jest kupiony to moim zdaniem dobra transakcja ;-)

#36 karolina

karolina

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów

Napisano 30 grudnia 2006 - 15:55

Ale ty wiesz co tam jest :) A on to dostanie w celu uderzania rytmicznie pałeczkami...

Poza tym pośrednio taki był zamiar. Bo on mówi, że chętnie będzie sobie przy tym grzebał, ale żeby było od czego zacząć.



a jeżeli tak do zwracam honor :) tylko napisz potem jaka była jego reakcja jak juz dostanie;)
Karolina Jutowa Zielona;)

#37 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 30 grudnia 2006 - 17:16

a od jakiego czasu grasz i na jakiej perce jakiej firmy?:)


niespełna od sierpnia ale za to codziennie i sumiennie ;) A raz w tygodniu biorę lekcje. Perkusja Amati z naciągami Remo, Pearl i Adam Percussion a talerze Paiste (nie z przypadku - to ulubiona firma Larrego :P) Jeśli tylko będziesz chciała jakiejś rady to w miarę możliwości przez pm pomogę, myślę, że Konrad też jak coś ;)
zewlak - panuje taki stereotyp wśród polskich perkusistów, że polmuz to.. polmuz :D ale ja myślę, że za taką cenę, odrestaurowane bębny dla początkującego to dobry wybór :)
pozdrawiam

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#38 karolina

karolina

    Użytkownik

  • Members
  • 28 Postów

Napisano 31 grudnia 2006 - 00:04

no jak bede kupywała to oczywiscie ze bede szukała rady:)ja chciałam kupic talerze zildjiana a czym sie tak wogole one od siebie róznią bo mi sie wydaje ze wszystkie te dobre i znane firmy jakos maja najlepsza ale chcem zapytac czym rozni sie perkusja yamaha od jakiejs innej?:)
Karolina Jutowa Zielona;)

#39 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 grudnia 2006 - 00:55

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Oczywiście napiszę jak zareagował. Ale myślę, ze to będzie: O! Perkusja, dzięki. Nawet nie będzie wiedział czego ile tam jest i jakiej firmy :)

A co do firmy polmuz to słyszałem ją po raz pierwszy tak jak Paiste, czy Amati - abstrakcja ;) Jak będzie coś dokupywał to zwrócę się najpierw do Was o redę.

Dzięki i pozdr.

#40 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 31 grudnia 2006 - 10:08

karolina - to o co pytasz to bardzo rozległy temat :) myślę, że z chęcią pomogą Ci na tym forum http://forum.perkusjaonline.pl/
Ja jestem w stanie tylko odpowiedzieć, że ile perkusistów tyle różnych brzmień perkusji ponieważ zależy to nie tylko od firmy ale też od surowców z jakich jest wykonana, od naciągów, strojenia bębnów i umiejętności grania ;)

A wracając do tematu, czyli do Larrego ;) Ktoś wie czy on kiedykolwiek używał metronomu? Nigdzie o tym nie wspominał skubany.. :D widać talent miał od początku do rytmicznego grania dzięki tej orkiestrze chyba.

a na śniadanie zdjęcie :)
Dołączona grafika

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych