Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wikipedia


61 replies to this topic

#1 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 czerwca 2011 - 18:03

Z tego co czytałem archiwa ktoś już kiedyś poruszał ten temat ale jak widzę niewiele z tego wyszło, postanowiłem więc ponownie postawić temat. Chodzi o artykuły na Wikipedii na temat zespołu, mam tu na myśli nie tylko główny artykuł o zespole (który ostatnio uległ poprawie choć nadal jest tam sporo do zrobienia) ale też inne hasła dostępne na Wiki takie jak: poszczególne o każdym członku, o różnych piosenkach, albumach, DVD etc. Słowem: one wprost wołają o naszą pomoc. Chciałbym przebudować ich treść, zdecydowanie je poszerzyć dodając mnóstwo nowych, szczegółowych informacji. Aby to jednak zrobić bardzo potrzebuję Waszej pomocy. Jeśli są jacyś chętni niech się zgłoszą, byłbym bardzo wdzięczny. Mogą to być nawet osoby, które nie mają drugu do dłuższych wypowiedzi pisemnych, wtedy oczekiwałbym od nich tylko aby wybrali sobie jedno albo kilka haseł, spisali w punktach wszystkie info na dany temat a ja bym to zebrał i napisał z tego artykuł. Jeśli ktoś jednak chciałby sam się w to pobawić to tym lepiej, niech podzieli się swoją wiedzą na temat zespołu z całą Polską.

Oto lista artykułów, które moim zdaniem potrzebują natychmiastowej pomocy:
Boy
October
War
Rattle and Hum
Achtung Baby
Pop
Atomic bomb
Bono
Adam
Blood Red Sky
PopMart

Ważne aby do każdej wiadomości podać źródło, może być książka, strona w sieci etc. Każdy kto co jakiś czas edytuje Wiki wie o co chodzi.

Liczę na Wasze zaangażowanie w ten projekt, a jak dobrze pójdzie to główny artykuł o zespole możemy napisać wspólnie tu na forum a potem wkleić na wiki

#2 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 czerwca 2011 - 19:05

Swego czasu (gdzieś z rok temu) majstrowałem trochę przy tym, dzięki czemu miałem się zorientować, jak masakrycznie ciężka jest to robota, choć efekt wygląda prosto. Gdy się za to brałem, artykuł o zespole wyglądał tragicznie, od tamtego czasu, jak widzę, też było już sporo poprawek, a mimo to nadal jest tam parę oczywistych błędów stylistycznych ("został przyjęty mieszanymi recenzjami" - jaką łychą mieszali te recenzje? :D).. też myślałem o tym, żeby napisać go od początku do końca na nowo, bo odnoszę wrażenie, że tego, który jest teraz, chyba już nie da się do końca uratować. W każdym razie dobrze by było sformować u nas jakąś grupę, która by się za to wzięła (najlepiej z powyznaczanymi rolami, typu redaktor naczelny, konsultant merytoryczny, writer, korektor, przydałby się też ktoś, kto siedzi już trochę w Wikipedii i ma kontakt z Władzami, jakbyśmy mieli wprowadzać większe zmiany to trzeba tam ludzi powiadamiać itp.) - w końcu po części to nasza odpowiedzialność. A mamy na forum zarówno ekspertów, jak i osoby umiejące pisać po polsku. Ja się w każdym razie wstępnie.. piszę.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 czerwca 2011 - 22:56

potrzebujemy (tak, wchodzę w to wstępnie) kilku chętnych i organizacji. no i robimy, kto jak nie MY? :)

#4 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 czerwca 2011 - 14:52

To ja tez moge.

#5 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 czerwca 2011 - 16:32

Sluze swoja wiedza na temat gitar, efektow, wzmacniaczy (etc.) The Edge'a.

Eveglider, jesli jeszcze tu zaglada, moglaby pomoc przy stronie Larry'ego, a kto sprobowalby z Adamem?

#6 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 19 czerwca 2011 - 16:38

ja się mogę podpiąć pod rack Edka , gitary Bonia :)
razem z Mrówą
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#7 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 czerwca 2011 - 16:51

Spoko, to The Edgem mozemy sie podzielic (a najlepiej - polaczyc sily). Bono zostawiam do Twojej dyspozycji.

#8 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 19 czerwca 2011 - 16:55

Widzę, że lista naszych lokalnych wikipedystów rośnie... dobrze, dobrze, God speed!

#9 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 19 czerwca 2011 - 16:57

@ Mrówa

W kupie siła jak to ktoś kiedyś powiedział :P
Ogarniemy to razem :>

POMOŻECIE ? !
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#10 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 czerwca 2011 - 18:52

Ja najbardziej mogę pomoć ze sprzętem Edge'a
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#11 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 19 czerwca 2011 - 19:19

Może ja bym mogła o PopMarcie? Czy ktoś zechciałby mi pomóc?

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#12 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 19 czerwca 2011 - 20:24

a kto sprobowalby z Adamem?

No a ilu basistów jest na forum ? :P

Ja się piszę na Claytona :)

A od kiedy zaczynamy itp. ?

#13 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 czerwca 2011 - 14:36

Dzięki za taki odzew, mam nadzieję, że akcja zakończy się sukcesem

Naszym celem są artykuły na miarę angielskiej Wiki - takiej jakie przystoją legendom muzyki

A w kwestiach technicznych:
1. Czy wszyscy, którzy się do tej pory zgłosili będą pisać całość artykułu, jedynie fragment czy też zbiorą różne info w punkty i przekażą komuś do stworzenia z tego ciągłego, sensownego tekstu ?
2. Proponuję by gotową treść wstawić tu by poddać ją pod ocenę forumowiczów oraz zlustrować źródła informacji i potem dopiero umieścić na Wiki
3. W sprawie głównego hasła o zespole, tak jak wyżej, chciałbym stworzyć je tu na forum, od podstaw do bardzo rozwiniętego artykułu. Ale to zostawimy sobie na finał
4. Start akcji jest właśnie TERAZ, zbierajcie info, otwierajcie Worda, Notatnik, twórzcie a gdy będzie gotowe wstawiajcie na forum
5. Bawcie się w szczegóły ale bez przesady oczywiście, przeciętnego czytelnika nie będzie interesowało, że na koncercie w XXX dnia XXX Adam pomylił się w drugiej zwrotce ,,Pride" "
6. Jak na razie rozumiem, że skład Wikipedystów wygląda następująco:

Johnny99 - ?
acr - ?
Rodia - ?
Mrówa - The Edge (sekcja: sprzęt)
teka55 - The Edge (sekcja: sprzęt), Bono (sekcja: sprzęt)
Łukasz U2 - The Edge (sekcja: sprzęt)
derka - PopMart Tour
TUFKAK_U2 - Adam Clayton

Zapraszamy kolejnych chętnych, hasła do wyboru macie w pierwszym poście ale oczywiście jeśli ktoś chce może sięgnąć po inne (wypisałem te, moim zdaniem, najbardziej ubogie)

POWODZENIA !

#14 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 czerwca 2011 - 14:40

No i mam nadzieje, ze odzew bedzie nieco wiekszy ogolem. Wiem, ze jest tutaj na forum paru zapalencow, ktorzy mogliby znaczaco wplynac na kszalt wikipedii :) dawajcie, no!

#15 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 21 czerwca 2011 - 16:30

Ja nie mam wielkich literackich zdolności więc będę zbierał info , przejrzyście , czytelnie i wyślę je Tobie Jacob , a Ty wybranej osobie :)
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#16 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 21 czerwca 2011 - 17:05

No ja Adasia biorę w całości i na 100%:P chyba, że ktoś będzie chciał się jeszcze nim zająć to zapraszam do współpracy ;)

#17 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 21 czerwca 2011 - 17:41

Pytanko;
Chyba można wyjść za ramy swojej sekcji jeśli znajdzię się coś na inny temat ,a użytkownik forum tego nie wstawi??
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#18 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 21 czerwca 2011 - 17:49

Pytanko;
Chyba można wyjść za ramy swojej sekcji jeśli znajdzię się coś na inny temat ,a użytkownik forum tego nie wstawi??

No raczej tak ;) imo najlepiej będzie skonsultować to z innym użytkownikiem, który będzie zajmował się danym tematem - w końcu wspólnie tworzymy polską wiki o U2 ;)

EDYTA: Wstępne szkice tego jak będzie wyglądać strona o Adamie wrzucę jeszcze w tym tyg ;)

#19 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 21 czerwca 2011 - 18:07

OK, to ja od poniedziałku następnego tygodnia ostro biorę sie z wyszukiwanie informacji :)
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#20 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 czerwca 2011 - 17:26

Pytanko;
Chyba można wyjść za ramy swojej sekcji jeśli znajdzię się coś na inny temat ,a użytkownik forum tego nie wstawi??


Jasne, czym więcej haseł tym lepiej
Warto jednak sprawdzić czy ktoś wcześniej nie pisze o tym samym, żebyście się niepotrzebnie nie dublowali

Zapraszam kolejnych chętnych, bo wciąż mało nas do upieczenia tego chleba :)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych