Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dystrybucja multicamu


42 replies to this topic

#1 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 10 czerwca 2011 - 17:22

Naturalnie multicam będzie dostępny przez u2torrents oraz przez niezależny tracker.

Ale mam dylemat...
Chciałbym opublikować multicam dla jak największej ilości osób...
Wiadomo, że samo u2torrents tego nie zagwarantuje, bo całkiem spora część forum (nie wspominając zwykłych ludzi), nie ma tam konta.
Torrenty to w ogóle wolna sprawa.

Jest opcja aby można go było ściągnąć bezpośrednio z serwera (przez Amazon S3), ale wymagałoby to $$$... dokładnie od 4-10zł za pobranie (0.15-0.30$ za 1GB).
Cztery złote jeżeli znajdę sponsorów, 10zł jeżeli TEN KANAŁ ściągania byłby płatny (metoda zabezpieczania nieautoryzowanego ściągania kosztuje dodatkowe 0.15$ za 1GB)....

Przy 1000 ściągnięciach robi się z tego 1380$ w wersji darmowej...

ps. Istnieje mozliwosc przyspieszenia sciagania torrentow przez uzycie S3, wtedy koszt jest ten sam, ale wiadomo torrenty jedza mniej.

#2 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 10 czerwca 2011 - 18:21

Umieszczenie multicamu na takiej platformie byłoby bardzo wygodną sprawą, ale problem się zaczyna, kiedy dochodzi do rozmów nt. pieniędzy. Mi jest już wszystko jedno, ale znając ludzi, którzy np udostępnili nagrania audio do multicamu to oni raczej będą mieć coś przeciw. Poza tym pozostaje zwykła kwestia legalności takiego rozwiązania. Nie wiem, inni twórcy jak Stroubidoul, który zmontował Multicam z Paryża jakoś poradzili sobie bez płatnych rozwiązań. Może te rozwiązania były mniej wygodne, ale jak komuś nie chce się ściągać z torrentów na dimeadozen, u2torrents czy u2start to już jego problem. ;) Ja wiem, że może to nie jest to, co niektórzy by chcieli usłyszeć, ale ściąganie z tego ostatniego nie nastręcza żadnych problemów. Wystarczy tylko zainstalować program do pobierania torrentów a przy rejestracji podać dosłownie kilka danych jak login, hasło oraz e-mail!

#3 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 czerwca 2011 - 18:32

jako osoba, która nie używa torrentów i się na tym nie wyznaje, wcale bym nie narzekała, gdyby nagranie na torrencie bezpłatnie było... fani to mafia jak wiadomo, i jak ktoś torrenta nie ma, to zna kogoś kto ma i mu/jej to zgra.
IMHO - wygoda czy nie ale powinno to być dostępne dla mas bezpłatnie.
kasa to zawsze grząski grunt i lepiej w to bagno się nie pchać, nawet jeśli to tylko groszowe sprawy, bo zaraz się znajdzie mnóstwo takich co będą marudzić i oskarżać o chęć zarobkowania, o prawach autorskich nie wspominając...

tak czy siak - rzucaj to mości Jędrzeju do netu bo się doczekać nie możemy! :)

#4 Spid3r

Spid3r

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin

Napisano 10 czerwca 2011 - 18:33

A czy będzie jakimś nietaktem sytuacja, w której jakaś jedna (najlepiej znana, z forum) osoba, rozsyłałaby płyty dvd do osób zainteresowanych ? Już nagrane i zrobione jak trzeba - czyli np. z grafiką odpowiednią, bo nie ukrywam, że taka forma byłaby choćby dla mnie najbardziej komfortowa..wiadomo to także musi wiązać się z jakimś kosztem, ale jeśli ten koszt będzie niewielki, kilka zł, opłata za płytę i koszt przesyłki.. Czy to w ogóle takie rozumowanie w tym kierunku ma sens czy pachnie to już nieco czymś zakazanym ?
Piszę o tym dlatego, że nie uważam, aby było dobrze w tej sprawie powiedzieć "to ich problem", co mnie to.. itd. Mi osobiście nie jest na rękę ściągać to dvd przez tydzień partiami, zdecydowanie wolałbym zapłacić komuś te niezbędne złocisze za płytę i przesyłkę i po prostu takie coś otrzymać.. Wydaje mi się, ze taka wersje tego multicamu, oficjalna, nagrana, z grafiką na płycie - też być powinna. Pozdrawiam

#5 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 10 czerwca 2011 - 19:11

Z tym rozsyłaniem z okładką za "kilka złotych" różnie może być - sam chętnie bym takie coś nabył za symboliczną kwotę, bo nigdy nie byłem maniakiem drukowania okładek i wypalania płyt itd. Przypomnijmy jednak jaką kością niezgody było u nas DVD wydane przez fanów Depeche Mode z koncertu w Polsce. Każdy miał swoje zdanie na ten temat. Lepiej jednak uniknąć takiej sytuacji.

#6 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 10 czerwca 2011 - 20:18

A czy będzie jakimś nietaktem sytuacja, w której jakaś jedna (najlepiej znana, z forum) osoba, rozsyłałaby płyty dvd do osób zainteresowanych ? Już nagrane i zrobione jak trzeba - czyli np. z grafiką odpowiednią, bo nie ukrywam, że taka forma byłaby choćby dla mnie najbardziej komfortowa..wiadomo to także musi wiązać się z jakimś kosztem, ale jeśli ten koszt będzie niewielki, kilka zł, opłata za płytę i koszt przesyłki.. Czy to w ogóle takie rozumowanie w tym kierunku ma sens czy pachnie to już nieco czymś zakazanym ?
Piszę o tym dlatego, że nie uważam, aby było dobrze w tej sprawie powiedzieć "to ich problem", co mnie to.. itd. Mi osobiście nie jest na rękę ściągać to dvd przez tydzień partiami, zdecydowanie wolałbym zapłacić komuś te niezbędne złocisze za płytę i przesyłkę i po prostu takie coś otrzymać.. Wydaje mi się, ze taka wersje tego multicamu, oficjalna, nagrana, z grafiką na płycie - też być powinna. Pozdrawiam


Wiadomo... ale tutaj zostajemy przy starym dobrym dosyłaniu płyt :P

#7 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 10 czerwca 2011 - 21:50

Na u2torrents i u2start świeże i popularne nagrania ściągają się w zasadzie z maksymalną prędkością, nawet dla osób, które nigdy w taki sposób nie ściągały po krótkim kursie z google wszystko powinno być jasne. Na rapidach i innych filestubach na pewno też się po jakimś czasie pojawi a jeśli któs nie będzie sam mógł tego ściągnąc z internetu to znajdzie się osoba, która prześle to pocztą ;)

#8 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 11 czerwca 2011 - 17:07

Jędrzej nie pchaj sie w "gówno" z płatnościa na bootlegi :)
ściągnięcie z u2torrents to żaden problem,
co to za problem ściągnąć te pare gb skoro czeka sie na ten multicam 2 lata :)
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#9 Chestero

Chestero

    Użytkownik

  • Members
  • 19 Postów
  • Skąd:Łódź

Napisano 11 czerwca 2011 - 17:45

Dokładnie! Popieram poprzednika! Odnówmy w końcu te cudowne wspomnienia! :)

#10 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 11 czerwca 2011 - 20:18

Ja bym chętnie zapłacił, bo mi się zwyczajnie nie chce/nie mam czasu (niepotrzebne skreslić) ściągać, zgrywać, wypalać itd.

#11 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 12 czerwca 2011 - 00:10

ja również bym się pisała na opcję rozsyłaną, niestety ściąganie mnie plików o troche większych gabarytach jest w moim przypadku skutecznie uniemożliwiane przez niestabilne łącze.
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#12 Rafal.S

Rafal.S

    Użytkownik

  • Members
  • 80 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 czerwca 2011 - 01:09

ja również bym się pisała na opcję rozsyłaną, niestety ściąganie mnie plików o troche większych gabarytach jest w moim przypadku skutecznie uniemożliwiane przez niestabilne łącze.

"Niestabilne" - rozumiem, że chodzi Ci o to, że czasami Ci się zrywa połączenie. W przypadku torrentów to żaden kłopot. Możesz w dowolnej chwili przerwać ściąganie i wznowić je w innym czasie. Oczywiście w przypadku niespodziewanej utraty dostępu do internetu również można wznowić ściąganie. Oznacza to też, że możesz włączyć sobie ściąganie tylko na noc, a na dzień je wyłączać (lub ograniczać prędkość transferu).

Torrent to na prawdę dobre rozwiązanie - ja na pewno z niego w tym przypadku skorzystam i polecam je każdemu, nawet tym, którzy jeszcze z niego nigdy nie korzystali. Zobaczycie, on wyciągnie z Waszych łącz co się tylko da i wcale nie jest taki ciężki w obsłudze. ;) Ściąganie przebiega automatycznie, wypalanie DVD to pół godziny i ogranicza się właściwie do włożenia płyty, a zamiast ładnych okładek polecam foliopis. :) Jak dla mnie nie opłaca się szukać innych (a już na pewno płatnych) rozwiązań. Ale jak komuś zależy, to nie mam nic do tego. B)

#13 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 12 czerwca 2011 - 08:00

Ja nie mówię, że torrenty sa złe, niestety tu, gdzie mieszkam raz, że łącze się zrywa, dwa jest bardzo słabe 1mb/s to średniowiecze przecież ;) i pobieranie multicamu zajęłoby wieki <_<
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#14 kkingstoun

kkingstoun

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań / Kalisz

Napisano 12 czerwca 2011 - 09:25

Czas pobierania 9GB danychna połączeniu o prędkości 1024kb/s (128 kB/s) potrwa 20 godzin.

Czas pobierania 9GB danychna połączeniu o prędkości 2048kb/s (256 kB/s) potrwa 10 godzin.

Czas pobierania 9GB danychna połączeniu o prędkości 6144kb/s (768 kB/s) potrwa 3 godziny.



To są realne czasy pobierania multicamu,oczywiście zależy od źródła i wielu innych czynników, ale mogę śmiałopowiedzieć ze osoby z 1 MB w 24 h powinny pobrać multicamu bez problemu.



Osobiście uważam, że najlepszą opcją jestpołączenie utorrents, u2 start + prywatny torrent z paczkami, tzn:



Obraz iso każdej płyty DVD pakujepowiedzmy na 40 części i pakuje to na 10 serwerów typu hotfile filesonic itp.oraz udostępniam na tym prywatnym torrencie.

Każdy może jednocześnie pobierać ztorrentu, i powyższych serwisów różne paczki -> co przyspieszy upload (takwygląda pobieranie z u2start tylko ze tu przyspieszamy o torrent).



Gdy ktoś już pobierze z u2start to pakujeto w torrent "sprawdza pliki" i już tą paczkę może seedować ->kolejne przyspieszenie rozpowszechniania.



Także realnie mamy możliwość pobieranie multicamuw dwóch różnych wersjach:

a) w paczkach

B) w całości obraz iso

3 źródła

a) torrent - iso

B) torrent - paczki

c) u2start - hostingi





#15 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 12 czerwca 2011 - 11:28

Ja niestety jestem w podobnej sytuacji. Moim podstawowym źródłem dostępu do netu jest IPLus. Mimo aktywnej usługi darmowego transferu w nocy, na pobranie multicamu czekałbym pewnie z milon lat.

W związku z tym liczę, że w gronie 'nietorrentowców' jakoś będziemy sobie pomagać:).

#16 kkingstoun

kkingstoun

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań / Kalisz

Napisano 12 czerwca 2011 - 11:52

Ja się mogę zająć dystrybucją( H2H - z ręki do ręki )na wielkopolskę, Kalisz Ostrów Jarocin Pleszew Poznań ;)

#17 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Napisano 12 czerwca 2011 - 16:09

witam,

deklaruję dystrybucje 5 kopii Poland wide na mój koszt. Kazdy potem5X5X5 etc.....

#18 Chestero

Chestero

    Użytkownik

  • Members
  • 19 Postów
  • Skąd:Łódź

Napisano 12 czerwca 2011 - 17:48

No tak wszystko zależy od netu. Osobiście się zawziąłem i ściągałem niedawno z rapida chorzowski multicam tamtego kolesia z u2chorzow.pl i zajęło mi to około tygodnia. 36 paczek po 200 MB w wersji darmowej (więc przymusowe czekanie) na zmianę w domu (2048kb/s) i w pracy (1024kb/s). Pozdrowienia dla wszystkich wytrwałych fanów! :)

#19 kkingstoun

kkingstoun

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań / Kalisz

Napisano 12 czerwca 2011 - 21:48

Rapidshare /hotfile /inne / generator itp... wpiszcie sobie w google dużo z nich działa ;) Teraz opłaca się kupić na rapidzie konto, bo na allegro mozna kupic nie ograniczony transfer na jedna dobre za złotówke;) Damy rade:)

#20 Melon

Melon

    Użytkownik

  • Members
  • 715 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bardziej z nikąd niz skądkolwiek

Napisano 12 czerwca 2011 - 22:43

Ze swej strony chętnie podejmę się sciągnięcia multicamu z U2torrents i kopiowania i rozsyłania go bezpłatnie (czyli za płytkę, kopertę i znaczek) dla tych którzy takiej możliwości nie mają.
"Życie należy przeżyć tak aby nie wstydzić się lat przeżytych bez celu!"




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych