Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 & Wikipedia


20 replies to this topic

#1 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 26 grudnia 2006 - 17:51

http://pl.wikipedia.org/wiki/U2

Założyłem kiedyś ten sam topic na heh'u, ale raczej nie spotkał się z entuzjazmem użytkowników ;-)

Sprawa jest prosta - hasło U2 na polskiej Wikipedii rozbudowanie nie jest , porównując je choćby do angielskiej wersji tej właśnie encyklopedii. Można uzupełniać zarówno treść o samym zespole, jak rozwijała się ich kariera, jak i poszczególne strony np. Bono, czy co nie co o piosenkach. Opcji jest mnóstwo, liczę, że chętnych też będzie sporo ;-)
Myślę, że jeśli odzew będzie spory to można by założyć osobny dział na forum odnoszący się tylko i wyłącznie do Wikipedii.

#2 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 grudnia 2006 - 23:26

Swego czasu poprawiałem rażące błędy w biografii właśnie Bono, nie mówiąc już o tym, że dyskografia U2 w przypadkowej kolejności była właśnie pod hasłem Bono. Zgadzam się z przedmówcą, ale żeby coś o własnych siłach publikować to się nie mierzę. To może powkładamy tu jakieś fragmenty czy coś, potem się ładnie poskleja i zarzuci na wikipedię. Jestem za :)

#3 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 29 grudnia 2006 - 23:31

Ja kiedyś poprawiałem datę urodzenia Bono bo też była zła, ale za jakiś czas znowu ja ktoś zmienił.... No i kiedyś poprawiałem linki na stronie o AC/DC bo ktoś twierdził, że The Edge grał w AC/DC :)

#4 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 grudnia 2006 - 23:33

Bardzo dobry pomysł. Tylko myślę, że z moją poprawnością językową się nie podejmę. Znaleźć chętnego, założyć dział/temat i do roboty. Bo jak nie my to kto? :)

#5 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 30 grudnia 2006 - 12:54

Myślę, że najlepszym pomysłem będzie podzielenie tego wszystkiego na działy czasowe jak to ma miejsce w angielskiej wikipedii
+ Formation and breakthrough (1976–1979)
+ Boy and October (1980-1982)
itd.
Teraz możemy spokojnie wypisywać informacje odnośnie np. pierwszego okresu, czyli formowania się zespołu. Każdy napisze co wie, oczywiście sensownie, rzeczy ważne i ciekawostki, potem poskładamy w kupę...i znów jedziemy dalej? ;-)

Rozmawiałem ostatnio z adminami Wikipedii i umieszczanie okładek płyt jest niedozwolone.

#6 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 30 grudnia 2006 - 15:37

A może na początek przetłumaczyć informacje z angielskiej Wikipedii, by było tak samo jak tam... :)

#7 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 30 grudnia 2006 - 15:41

Moim zdaniem lepiej zrobić własną, a nie kopiować, zawsze to bardziej będzie cieszyło :)

#8 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 30 grudnia 2006 - 16:12

NA POCZĄTEK, a potem to rozbudowywać :P o ile jest coś czego nie napisano już w angielskiej wersji :P

#9 kajtek

kajtek

    Użytkownik

  • Members
  • 158 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Częstochowa

Napisano 30 grudnia 2006 - 20:18

mi się pomysł w sumie nawet podoba :) moge coś napisać tylko musiałabym wiedzieć co i jak :wink:

#10 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 grudnia 2006 - 01:49

Niech każdy wybierze jeden okres i napisze o czym pisze, żeby się nie powtarzać. A potem to można połączyć.

#11 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 31 grudnia 2006 - 12:03

Niech każdy wybierze jeden okres i napisze o czym pisze, żeby się nie powtarzać. A potem to można połączyć.


Nie lepiej powybierać informacje, a potem niech zredaguje to jedna osoba, żeby to miało ręce i nogi? Chyba lepiej, żeby wszystko miało wspólny styl ;-)

#12 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 02 stycznia 2007 - 23:34

Temat coś przycichł, a to naprawdę dobry pomysł jest, wiec piszę, żeby przywrócić dyskusję w tej sprawie.

Może już ktoś zaczął coś robić ? Może conr4d jako autor pomysłu, spróbuj znaleźć chętnych do pracy nad tym projektem. Ja chętnie bym pomógł. Np. spróbował coś ciekawego z angielskiej wersji na polski przenieść :)

#13 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 03 stycznia 2007 - 16:39

Temat coś przycichł, a to naprawdę dobry pomysł jest, wiec piszę, żeby przywrócić dyskusję w tej sprawie.  

Może już ktoś zaczął coś robić ? Może conr4d jako autor pomysłu, spróbuj znaleźć chętnych do pracy nad tym projektem. Ja chętnie bym pomógł. Np. spróbował coś ciekawego z angielskiej wersji na polski przenieść :)


Lookost, może przetłumaczysz pierwszy dział Formation and breakthrough (1976–1979). Dodamy coś od siebie, coś tam pozmieniamy i zobaczymy jak to wyjdzie. Jeśli będzie ciekawie, to myślę, że pomysł będzie można kontynuować ;-)

#14 kajtek

kajtek

    Użytkownik

  • Members
  • 158 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Częstochowa

Napisano 03 stycznia 2007 - 16:44

Jeśli nikt nie ma nic przeciwko ta ja mogę spróbowac to przetłumaczyć lub coś innego no ale nie wiem co wy na to :wink:

#15 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 03 stycznia 2007 - 16:57

Jeśli nikt nie ma nic przeciwko ta ja mogę spróbowac to przetłumaczyć  lub coś innego no ale nie wiem co wy na to :wink:


Jeśli coś będziemy poprawiać ;-)

#16 kajtek

kajtek

    Użytkownik

  • Members
  • 158 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Częstochowa

Napisano 03 stycznia 2007 - 17:04

Nie ma sprawy :wink: Ale wiecie jakby co to piszcie w końcu z czegoś się miało 6 z anglika od 5 klasy do 2 gimnazjum :P :wink:

#17 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 03 stycznia 2007 - 17:14

Z tego co przejrzałem to raczej pierwszy rozdział jest względnie prosty w porównaniu do kolejnych ;-)

#18 kajtek

kajtek

    Użytkownik

  • Members
  • 158 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Częstochowa

Napisano 03 stycznia 2007 - 17:17

Też przeglądałam i stwierdzam to samo :P Ale szczerze powiedziawszy to pozostałe tez nie są trudne :wink:

#19 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 stycznia 2007 - 23:23

Już pierwsze zdanie z polskiej wersji mnie rozbraja:
U2 to irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w Irlandii, w roku 1976 w szkole Mount Temple.
ehh :P

#20 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 04 stycznia 2007 - 16:04

Już pierwsze zdanie z polskiej wersji mnie rozbraja:
U2 to irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w Irlandii, w roku 1976 w szkole Mount Temple.
ehh :P


Fakt, faktem, że trzeba zmienić wszystko ;-D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych