Skocz do zawartości


Zdjęcie

A może podcasty U2?


15 replies to this topic

#1 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 14 kwietnia 2007 - 20:45

Witam Serdecznie,

wpadłem na taki mały pomysł - jak nie wypali to najwyżej temat do kosza...

A może byśmy zaczęli robić na własny użytek podcasty o tematyce U2? Mogłoby być ciekawie... Przykładowo, o trasie "Elevation Tour", Bono i Afryka... Cokolwiek, byle tematem przewodnim było U2 i byle było interesująco. A może w przyszłości podcastowe konkursy?

Pozdrawiam i co myślicie?

#2 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 15 kwietnia 2007 - 07:11

Wspaniały pomysł, choć troszeczkę pracochłonny!
Ja się piszę na podcasta! ;)
Popracuję, poszukam i będzie :)
Was też zachęcam - majowy weekend niedługo, a wszak wszystko, co kręci się wokół U2, to czysta przyjemność ;)
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#3 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 kwietnia 2007 - 09:47

"Ale o sso chozziii?"

#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 kwietnia 2007 - 10:55

Co to jest podcast ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#5 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 15 kwietnia 2007 - 11:08

Podcast to poprostu audycja radiowa, która nie jest nadawana na żywo, ale stanowi plik mp3 do słuchania. Innymi słowy, rodzaj audio-bloga - mówisz, co chcesz ;)
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#6 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 15 kwietnia 2007 - 14:03

Wszystko jest tak jak napisała Komandos:) - dzięki za odzew i wyjaśnienia! Fakt, jest to czasochłonne ale to nie muszą być długie audycje... No i jest wiele prostych programów do obróbki audio. Wystarczy właściwie mikrofon, mały programik i można coś sklecić:). Na atu2.com jest to bardzo popularne...

Odrobinka dodatkowych wyjaśnień:

Zaletą podcastu jest umożliwienie wszystkim pasjonatom radia legalnego tworzenia własnych audycji radiowych i udostępnienia ich w sieci. Dzięki podcastom każdy może zostać twórcą audycji radiowej i publikować ją w ustalonej przez siebie formie i czasie. Audycje te mogą być publikowane zarówno regularnie, w odcinkach jak i nieregularnie bądź jednokrotnie.

O czym może być podcast?
Każdy twórca podcastu może sam zdecydować o temacie i formie swojej audycji. Sama forma podcastu wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy są zainteresowani tworzeniem własnych, niepowtarzalnych treści. W związku z tym, obok dostępnych profesjonalnych podcastów, które w swojej ofercie posiadają zarówno media (radio, tv, prasa), jak i instytucje czy szkoły, każdy kto ma chęć i pomysł na stworzenie podcastu może zostać jego autorem.

Jak zrobić własny podcast?
Powstały materiał dźwiękowy można w sposób profesjonalny poddać montażowi, tak by nadać mu oczekiwany kształt. Do montażu plików dźwiękowych służą udostępnione bezpłatnie w sieci programy ,,Audacity”, „Wavepad”.

Do wyprodukowanych MP3, autor powinien wprowadzić dane (ID-Tags) typu: autor, typ, rok. Następnie plik MP3 należy umieścić na tzw. podspace (ilość posiadanego miejsca na serwerze).

#7 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 15 kwietnia 2007 - 15:50

Dobry pomysł.

#8 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 kwietnia 2007 - 16:15

Tak, bardzo, ale wątpie czy potrafiłabym.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#9 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 15 kwietnia 2007 - 19:08

Eee, to nie dla mnie, ale z niecierpiwością czekam na prace innych :D

#10 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 kwietnia 2007 - 20:02

W sumie mi cieżko byłoby coś takiego zrobić ze względu na wiedzę nieczęsto wykraczającą poza minialne podstawy, żadnej książki związanej z Irlandczykami nie czytałam, ani też nie nazwę mojego fanostwa "pasją", tak więc... ;) Ale sądzę, że np. Acr, Matri [zawsze strasznie dużo mi opowiadał ciekawostek na zlotach etc. ;)] czy właśnie Roopa dadzą sobie radę :)

#11 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 15 kwietnia 2007 - 20:54

ja na dobrą sprawę mogę się za to zabrać, książki no czytałem (poza walk on bo nie chciało mi się jej kończyć :P ), ale jakoś nie wiem czy bym sie zabrał, pewnie skończyło by sie na samym projekcie :P

#12 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 15 kwietnia 2007 - 21:18

Doskonały pomysł :)

Również jeżeli chodzi o nagrody... jeżeli pomysł załapie to na pewno zorganizujemy konkurs na najlepszy podcast.

#13 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 16 kwietnia 2007 - 09:19

No ale po co czytać książki (wiecie co mam na myśli, żeby nie wyszło, że jestem przeciwnikiem czytania:)? Równie dobrze można zrobić podcast o jakimś koncertowym kawałku, o swojej pasji do U2. Myślę, że to może być sto razy bardziej interesujące od czegoś co dobrze znamy właśnie z książek...

Pozdrawiam:)

pat

#14 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 16 kwietnia 2007 - 13:08

ja zobacze, jak innym to wyjdzie, i jak to wygląda, bo możeee......może się za to kiedyś zabiorę, nawet nie wiem jak takie coś wygląda B)

#15 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 16 kwietnia 2007 - 15:09

Podcast o najlepszych momentach Vertigo Tour byłby fajny. Ale strasznie dłuuugi :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#16 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 kwietnia 2007 - 20:13

Osz, już dawno myslałem o czymś takim a nawet i zrobiłem w Special Limited Edition (dla jednej Specjalnej Osoby ;) ) a nie wiedziałem, że to własnie podcast jest. Bardzo fajny pomysł, w sumie chętnie bym się za coś podobnego zabrał, ale nic nie obiecuję, bo to trzeba czasu, chęci, siły i troszkę cierpliwości żeby wyszło porządnie.
Idea zacna, w sumie gdyby się okazało że więcej osób się zainteresowało możnaby np. jakąś cykliczną JuTowa audycje zapodawać, powiedzmy co tydzień ktoś inny by robił swjego tematycznego podcast'a i wrzucalibysmy na serwer dla ludności. Taki tylko pomysł, ale w sumie.. zawsze chciałem mieć swoją własną audycje radiową :D (no, jak już mi przeszło bycie gitarzystą/wokalistą znanej kapeli, a przed ideą założenia własnej fajoskiej knajpy pod szyldem jakiegoś songu kapeli naszej ulubionej ;) )



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych