Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koncert Tygodnia/Miesiąca


  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#1 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 marca 2010 - 09:28

Skoro jesteśmy przy bootlegach i to tak klasycznych :)

Może zorganizujemy również na naszym forum akcję "Koncert Miesiąca" (chociaż ja byłbym nawet za "Tygodnia" :))?. Zabawa polegałaby na tym, że w każdej odsłonie (czyli co miesiąc lub tydzień) na forumową tapetę wędrowałby dany koncert, z którego posiadamy bootlegowy zapis. Najlepszym rozwiązaniem byłaby kolejność chronologiczna - zaczynamy od Boy Tour (łącznie z trasami przealbumowymi) a kończymy na trasie aktualnej. Obowiązkiem zainteresowanych byłoby odsłuchanie (również obejrzenie jeżeli taka opcja występuje), a następnie wszyscy chętni dzieliliby się przede wszystkim odczuciami co do danego koncertu, wymienialibyśmy się ciekawostkami, wyjątkowymi fotami itp. W ramach danego koncertu moglibyśmy pobawić się w wybór najlepszego utworu, oceny wszystkich kawałków czy MVP koncertu :P Równolegle z daną edycją następowałoby głosowanie nad koncertem do kolejnej odsłony zabawy np. w tym miesiącu (tygodniu) zabawiamy się z Boy Tour a wybieramy koncert na kolejny tydzień (miesiąc) z October Tour.

Cała akcja mogłaby wpłynąć na rozwój forum, przyciągnąć nowe osoby, zarazić bootlegomanią innych. Jak dla mnie bootelgi to najlepsza strona bycia fanem U2 ;)

Czekam na odzew :D
Dołączona grafika

#2 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 24 marca 2010 - 09:36

Odzew z mojej strony jak najbardziej pozytywny! :D Jeżeli zebrałaby się większa grupa (a myślę, że problemem to większym nie będzie) to możemy ruszać. Tylko osobiście byłbym za jakimś pomieszaniem wzg. kolejności odsłuchiwanych bootlegów - może co tydzień kolejny tour? Albo cały miesiąc z jednym tourem? Ale sprawa jak najbardziej jest jeszcze do obgadania :)
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 marca 2010 - 09:55

bardzo zacny pomysł, jestem za. jeszcze jedna osoba się zgodzi i wydzielam nowy wątek ;)

#4 piotrekk

piotrekk

    Użytkownik

  • Members
  • 459 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz/Breslau

Napisano 24 marca 2010 - 11:17

ale musi być też koniecznie 'największa wtopa koncertu' :D
I chyba lepiej, żeby te koncerty były dostępne w znośnej jakości na u2start, no nie?

#5 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 marca 2010 - 11:23

Wydzieliłem wąt, bo coś czuję, że to się mocno rozwinie jeszcze ;)

Oczywiście bootleg musiałby być łatwo dostępny, myślę że można przelecieć klasykę (dla tych co się jeszcze nie wkręcili) albo trochę-mniej-must-have rzeczy, jakość oczywiście jest ważnym czynnikiem. Tylko się zastanawiam nad jednym - jak wybierać bootlegi?

#6 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 marca 2010 - 11:48

może co tydzień kolejny tour?


Za tym właśnie bym się opowiadał.


Tylko się zastanawiam nad jednym - jak wybierać bootlegi?


Proponuję metodą głosowania - np. do końca tygodnia zgłaszamy propozycję koncertu z Boy Tour. Ten który zdobędzie największą liczbę głosów leci jako pierwszy. Kolejne głosowania odbywałyby się równolegle do każdego etapu zabawy.

Można też przyjąć zasadę, losową lub "kto pierwszy ten lepszy", że kolejny koncert typuje dowolnie dany użytkownik.
Dołączona grafika

#7 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 24 marca 2010 - 11:56

Jestem za.

Proponuje koncert z 6 marca 1981 z Bostonu. Jakość jest super, bo był ten koncert nagrywany oficjalnie.
Wiele z tych utworów trafiło na drugie strony singli.









Dziś mija mój 13 rok z U2!!!!!

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#8 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 24 marca 2010 - 12:06

Również jestem za :)
Tylko czy tydzień by wystarczył, żeby zassać z neta dany bootleg? Ja np. mam mało bootlegów...

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#9 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 marca 2010 - 12:24

Tylko czy tydzień by wystarczył, żeby zassać z neta dany bootleg? Ja np. mam mało bootlegów...


Z bootlegiem audio chyba nie będą miały problemu nawet osoby z tragicznym łączem. Wszystkie bootlegi są dostępne na u2start.com. A jeśli chodzi o video - większość dostępnych bootlegów można obejrzeć również na youtubie.
Dołączona grafika

#10 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 24 marca 2010 - 12:31

Ja również jestem jak najbardziej za!!! :) Ze swojej strony mogę wrzucić info na u2-site.com

#11 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 24 marca 2010 - 13:02

Również jestem za!
Mimo iż mam słabe łącze to mam nadzieję,że ktoś podrzuci link do odpowiedniego bootlega i jakoś dam radę.

Proponuję też jakieś ,,smaczki i ciekawostki" z koncertu od innych,którzy uczestniczyli w danym gig'u :)
Dołączona grafika
I can Breatheeeee!

lans.efę

#12 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 marca 2010 - 13:25

Jestem za.

Proponuje koncert z 6 marca 1981 z Bostonu. Jakość jest super, bo był ten koncert nagrywany oficjalnie.
Wiele z tych utworów trafiło na drugie strony singli.


Musisz sprecyzować Twój typ. 6 marca 1981r. zagrali dwa razy w tym samym miejscu, dwa te koncerty zostały oficjalnie nagrane.

Proponuję, aby z zabawą ruszyć od początku kolejnego tygodnia. Dlatego najlepiej aby wszyscy zgłosili swoje propozycje do północy w najbliższą sobotę :)

Ze swojej strony proponuję, aby pierwszą zabawą objąć Boy Tour + wcześniejsze trasy. Do Unforgettable Fire Tour zaliczylibyśmy Conspiracy Of Hope. Występy promocyjne do trasy dla danego albumu, a jakieś szczególne występy np. Live Aid - do trasy ostatnio zakończonej. Chociaż w sumie uważam, że na jakieś krótkie, pozatrasowe występy nie ma co sie rozdrabniać :)
Dołączona grafika

#13 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 24 marca 2010 - 13:29

Może ustalmy od razu, że proponujemy wyłącznie bootlegi dostępne na U2start, a jeżeli ktoś chce zaproponować inny, to ma obowiązek go tu udostępnić.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#14 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 24 marca 2010 - 13:37

Czyli jedziemy z tym. Więc, lista:

1. Atomic Mario
2. Marcin93
3. Acr
4. Piotrekk
5. Pablo
6. Derka
7. U2roopa
8. Teka55
9. Johnny99

Jeżeli mówimy o bootlegach wideo to myślę, że możemy zastanowić się w takich przypadkach nad dwoma tygodniami na zapoznania się z nim.

edit: taka myśl jeszcze - może dałoby się wydzielić oddzielne podforum dla tego tematu? tak samo można by zrobić z muzycznymi i filmowymi reckami, by łatwo można było je później wszystkie znaleść. Co o tym sądzi grupa zarządzająca? :P
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#15 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 24 marca 2010 - 13:40

marcin93 :

Jeżeli mówimy o bootlegach wideo to myślę, że możemy zastanowić się w takich przypadkach nad dwoma tygodniami na zapoznania się z nim.


Dwa tygodnie na video-to dobry pomysł.
Nie każdy ma czas w tygodniu na 2 godziny oglądania.


Czekam na Red Rocks :)
Dołączona grafika
I can Breatheeeee!

lans.efę

#16 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 24 marca 2010 - 13:40

1. Atomic Mario
2. Marcin93
3. Acr
4. Piotrekk
5. Pablo
6. Derka
7. U2roopa
8. Teka55
9. Johnny99
10. Max

#17 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 24 marca 2010 - 13:42

Czekam na Red Rocks :)

Myślę, że właśnie oficjalne wydawnictwa można by z tej zabawy wykluczyć. Nie wiem co inni sądzą na ten temat, to tylko moje zdanie ;)
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 marca 2010 - 14:04

@oficjalne wydawnictwa: nie no, oczywiście że odpadają, to by się mijało z celem jakimkolwiek.

@osobne podfora: i tak mamy ich za dużo, nie ma sensu. proponuję rozwiązanie z 'napisz mie tu recke' muzycznego - pierwszy post tematu głównego zawiera linki do wszystkich tematów z recenzjami.

@lista: właściwie to jest lista czego/kogo? do czegoś jestem już zobowiązany figurując na niej na określonej pozycji? ;)

@metoda wyboru: głosowanie miałoby sens gdyby wszyscy upoważnieni do głosowania (ludzie z listy/wszyscy forumowicze/spec-komisja ds. bootlegerstwa) znali już wszystkie zaproponowane koncerty, inaczej to strzelanie w ciemno. z Boy Tour też ciężko mi cokolwiek proponować, poza wspomnianym Bostonem nie pamiętam w tej chwili zbyt dobrze żadnych bootlegów (Electric Company On Stage było zamocne, ale czy to nie właśnie Berlin? cholera, nie wiem już) ani nie mam teraz żadnych pod ręką. swobodnie mógłbym proponować coś z Elevation, Vertigo i 360 Degree Tours za to.

#19 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 marca 2010 - 14:15

Wbrew pozorom nawet z pierwszych tras jest z czego wybierać.

Jest więc jak na razie jedna propozycja: Boston I, 06 marca 1981. Jeśli nikt nie przekona nas do czegoś innego to proponuję zacząć od tego :D
Dołączona grafika

#20 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 24 marca 2010 - 14:36

@osobne podfora: i tak mamy ich za dużo, nie ma sensu. proponuję rozwiązanie z 'napisz mie tu recke' muzycznego - pierwszy post tematu głównego zawiera linki do wszystkich tematów z recenzjami.

Nawet o tym nie wiedziałem, nie pomyślałem - ale pomysł dobry, popieram i ze wcześniejszego tym samym się wycofuję ;)

@lista: właściwie to jest lista czego/kogo? do czegoś jestem już zobowiązany figurując na niej na określonej pozycji? ;)

Ano tu się właśnie posłużyłem myślą z napisz mi tu reckę, więc w tym momencie chciałbym coś sprecyzować, gdyż sam już nie wiem - bawimy się w pisanie recki/relacji/odczuć z koncertu, czy prowadzimy przez tydzień swobodną dyskusję na jego temat?

Bo jeżeli to drugie, to rzeczywiście z tą listą wyskoczyłem jak filip z konopi. Pardą, my false :P
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych